Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα! Εχω wind και στα σημεια προσβασης εκτος απο τα κλασικα (wind internet και mms) μου βγαζει και ενα σημειο προσβασης euinternet. Το εχει κανεις αλλος απο σας?

Και μένα μου το βγάζει κοσμοτε με unbranded κινητό..ρουτ και κλειδωμένο boot loader και recovery...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πως είναι Κάτι με το roaming και την νέα νομοθεσία στην ευρωπαϊκή ένωση.. Που θέλει πχ να μπορείς να αγοράσεις πακέτο data από ισπανική εταιρεία και να το λειτουργείς στην Ελλάδα...κάπως έτσι το καταλαβαίνω με τα λίγα που διάβασα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα και από μένα!!! Τώρα τελευταία παρατηρώ επίσης ότι μου τερματίζει συχνά εφαρμογές όπως τις επαφές, το τηλέφωνο,συχνότερα το Podcast... μπορεί να φταίει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις να του κάνεις μια γενική εκκαθάριση ή επιδιόρθωση;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλοι έχετε πάρει την αναβάθμιση για το close all button..εγώ ακόμα... Πάντα τελευταία η έκδοσή μου.

 

Πήγα τώρα στην ενημέρωση λογισμικού πάτησα ανανέωση και ήρθε νέα αναβάθμιση των 27mb. Τι να πω δεν με ειδοποίησε όμως, σε αντίθεση με άλλη φορά που με είχε ειδοποίησει.

Edited by zxr

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για όποιον ξέρει,έχω πρόβλημα με το 4G σήμα στο Z2 μου σε περιοχή με full σήμα τσεκαρισμενο με άλλο κινητό με όλες τις ρυθμίσεις κομπλέ και ρυθμισμένες με πάροχο στον ΟΤΕ δεν πιάνει σήμα για κανέναν λόγο έκανα και restart και reset αλλά τίποτα.αν ξέρεις κάποιος να βοηθήσει ή να βάλω χειροκίνητα κάποιες ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, αποκτησα κι εγώ πρόσφατα το Z2 κι απ ότι φαίνεται πρόκειται για μεγάλο τηλέφωνο! Έρχομαι απ το xperia S, το οποίο ήταν κι αυτό ένα πολύ καλό τηλ. Θέλω να ρωτήσω σε ποια ρύθμιση έχετε βάλει "Τον προτιμώμενο τύπο δικτύου ",προκειμένου να ακούτε καλύτερα τον συνομιλητη σας,αλλά και να σας ακούει καλά. Οπως είχα κάνει με το παλιό τηλ, έβαλα τη ρύθμιση "μόνο GSM ",αλλά μερικές φορές μου παραπονουνται ότι δεν με ακούνε καθαρά, ενώ εγώ τους ακούω πάντα καλά. Μήπως πρέπει να αλλάξω ρύθμιση και να βάλω για παράδειγμα 3G (προτιμώμενο) /GSM ή κάτι άλλο; Έχει κάποιος τεστάρει σε ποια ρύθμιση είναι καλύτερα; Υπόψη ότι έχω κάνει όλες τις σχετικές ρυθμίσεις (εξάλειψη θορύβου μικροφώνου κ.λ.π.).Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις και απενεργοποιησε το noise cancellation.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοντοζυγώνει η ώρα για το 5.1, περισσότερα εδώ .
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Κοντοζυγώνει η ώρα για το 5.1, περισσότερα εδώ .

Για το Μ2 dual δεν κάνει αναφορά, όπως επίσης και για Μ4.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το mirroring λύθηκε ως εξής :

1. Πάμε στο αρχείο build.prop /system/build.prop

και προσθέτουμε τις γραμμές στο τέλος :

 

persist.debug.wfd.enable=1

 

persist.debug.wfd.appmonitoring=1

 

2. και στο αρχείο wfdconfig.xml /system/etc/wfdconfig.xml

την υπάρχουσα γραμμή :

 

...

<ContentProtection>

<Valid>1</Valid>

...

 

 

την αλλάζουμε σε :

 

...

<ContentProtection>

<HDCPValid>0</HDCPValid>

...

 

3. Πάμε και στο αρχείο dhcpcd-run-hooks /system/etc/dhcpcd

και πατάμε για Permissions 0551

δηλαδή r-xr-x--x

 

Επιτέλους !!!! Είχα αγανακτίσει !!! :-)

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μενα! Μου κρασσαρει συνεχεια το παιχνιδι subwayserfers μετα την ενημερωση που του εκανε το play store. Αλλος με το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις και απενεργοποιησε το noise cancellation.

 

με αυτο τον τροπο ομως δεν μεγαλωνει ο εξωτερικος θορυβος που ακουνε οι αλλοι ?

Link to comment
Share on other sites

με αυτο τον τροπο ομως δεν μεγαλωνει ο εξωτερικος θορυβος που ακουνε οι αλλοι ?

Όχι, απλα δεν απομονωνεται ο εξωτερικος χώρος.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια καλή θήκη που να αφήνει ελεύθερη τη θύρα μαγνητικής φόρτισης και να προσφέρει καλή προστασία; Κατά προτίμηση κάποια dual layer.

Ευχαριστώ.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

με αυτο τον τροπο ομως δεν μεγαλωνει ο εξωτερικος θορυβος που ακουνε οι αλλοι ?

Όταν είναι ενεργό κ είσαι σε κλειστό χώρο ακούγεται φωνή από πηγάδι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Diecast,το έκανα και πάλι τζίφος.. Έλεος πια με την Sony, δεν έχει πέσει smartphone της στα χέρια μου που να μην έχει (σοβαρα) θέματα. Είμαι Sonakias μέχρι το κόκκαλο αλλά έχει αρχίσει και με κουράζει..

 

Τεσπα αν έχει σκεφτεί κανείς άλλος καμια λύση και θέλει ας την γράψει. Επίσης ας γράψουν όσοι ΔΕΝ έχουν το πρόβλημα με το WiFi, μήπως και έπεσα σε ελλατωματικο μοντέλο, να το χωνέψω και να πάω να το αλλάξω..

 

αμα βρισκεσαι αθηνα απλα πανε αρβατο και αστο να το δουνε!! αλλιως παλι στειλτο αν μπορεις για να το δουνε δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά

 

Έχει συναντήσει κανείς σας πρόβλημα με το wifi του; Εμένα δεν συνδέεται πουθενά, ούτε στο σπίτι,ούτε σε free wifi,πουθενά!Το θεματάκι του το είχε απο την πρώτη μέρα αγοράς αλλα στο σπίτι τουλάχιστον μετα απο ένα restart συνδεόταν. Πλέον τζίφος...Απο ότι έχω διαβάσει έχουν θέμα γενικά τα Lollipop με wifi και πρωτόκολλα ασφαλείας αλλά αυτο καταντάει γελοίο..

Επίσης έχω την εντύπωση ότι το stamina αν και είναι ενεργοποιημένο δεν πρέπει να δουλέυει γιατί π.χ στο viber παίρνω μνμ κανονικά με σβηστή οθόνη και χωρίς να το έχω βάλει στη λίστα εξαίρεσης..

Αυτα..Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας την πεί πριν κάνω restore:)

 

Thx!!

 

Φίλε Diecast,το έκανα και πάλι τζίφος.. Έλεος πια με την Sony, δεν έχει πέσει smartphone της στα χέρια μου που να μην έχει (σοβαρα) θέματα. Είμαι Sonakias μέχρι το κόκκαλο αλλά έχει αρχίσει και με κουράζει..

 

Τεσπα αν έχει σκεφτεί κανείς άλλος καμια λύση και θέλει ας την γράψει. Επίσης ας γράψουν όσοι ΔΕΝ έχουν το πρόβλημα με το WiFi, μήπως και έπεσα σε ελλατωματικο μοντέλο, να το χωνέψω και να πάω να το αλλάξω..

Σε τέτοια θέματα και από τη στιγμή που το είχες από την πρώτη ημέρα, του δίνεις 1-2 ημέρες ευκαιρία με επιδιόρθωση μέσω pc companion και αν δεν λυθεί το επιστρέφεις πίσω και ζητάς αντικατάσταση στα πλαίσια του DOA.

Ούτε να σιχτιριζεις ούτε να αγανακτεις.

Προφανώς έπεσες σε καραμπινατο ελαττωματικό.

Btw την είχα την συσκευή επί ένα εξάμηνο πρώτες πρώτες παρτίδες στην Ευρώπη και ολο το διάστημα δεν είχα οποιοδήποτε WiFi θέμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει δοκιμάσει κανείς την παρακάτω μέθοδο για root??

 

http://www.whattechsays.com/android/root-xperia-z2-z3-lollipop/

Link to comment
Share on other sites

παιδια να φανταστω τα μπιλακια που φαινοντε στην οθονη κατω απο τον ηλιο ειναι η οθονη η ips? :confused::confused:

Ναι έτσι πάει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι έτσι θα φαίνεται... μη σου πω πιο έντονα

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Έχει δοκιμάσει κανείς την παρακάτω μέθοδο για root??

 

http://www.whattechsays.com/android/root-xperia-z2-z3-lollipop/

Την έχω δοκιμάσει και δουλεύει..Όμως κάπου διάβασα ότι το ιμει σου το κλέβουν οι κινέζοι με το kingroot....

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δοκιμάσει και δουλεύει..Όμως κάπου διάβασα ότι το ιμει σου το κλέβουν οι κινέζοι με το kingroot....

 

Ας το πάρουν, και τι θα το κάνουν ? Το πολύ πολύ θα το βάλουν σε καμία άλλη συσκευή, όπως αυτές τις μούφες απο EBay. εαν το πάρεις χαμπάρι σε πιστωνουν και σου μένει το κιν :p

Να το δοκιμάσω δηλαδή έτσι ? Δεν θα έχω κάνα πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Ας το πάρουν, και τι θα το κάνουν ? Το πολύ πολύ θα το βάλουν σε καμία άλλη συσκευή, όπως αυτές τις μούφες απο EBay. εαν το πάρεις χαμπάρι σε πιστωνουν και σου μένει το κιν :p

Να το δοκιμάσω δηλαδή έτσι ? Δεν θα έχω κάνα πρόβλημα ?

Όχι δεν θα έχεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...