Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια.στο νοτε που ειχα εστελνα προγραμματισμενα μηνυματα.στο Ζ2 δεν βλεπω αυτη την επιλογη.Δεν υπαρχει η δεν το βλεπω εγω?

 

Μπορεις να κατεβασεις το handcent sms ή το go sms που νομίζω εχουν αυτη την δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ερώτηση απορία τι γνώμη έχετε για τους launchers?? Χρειάζονται σε κάτι ?εννοώ είναι καλύτεροι σε απόκριση από τον μαμά ?η απλά δίνουν άλλη εμφάνιση και μόνο ?σκέφτομαι να βάλω τον dodol...

Συμφωνώ κι εγώ για nova, είναι ο καλύτερος launcher και σε ταχύτητα και σε εφέ και σε gestures

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει κανεις και ειναι ευκολο ας ανεβασει μια φωτογραφια με αυτο το περιβοητο κενο στην οθονη να το δουμε. :)

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ για nova, είναι ο καλύτερος launcher και σε ταχύτητα και σε εφέ και σε gestures

 

Οκ κατέβασα τον νοβα τελικά, αλλά βλέπω ότι όταν έχεις κάποιο mail ή ειδοποιηση στο fb ας πούμε δεν σου βγάζει μέσα σε κύκλο αν έχεις 1 ή 2 μηνύματα μη αναγνωσμενα.ούτε στα sms.φτιάχνει αυτό ???

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατέβασα τον νοβα τελικά, αλλά βλέπω ότι όταν έχεις κάποιο mail ή ειδοποιηση στο fb ας πούμε δεν σου βγάζει μέσα σε κύκλο αν έχεις 1 ή 2 μηνύματα μη αναγνωσμενα.ούτε στα sms.φτιάχνει αυτό ???

Νομίζω μόνο αν αγοράσεις την πληρωμενη έκδοση θα το έχεις αυτό σε nova launcher. Προνόμιο του launcher της σονυ ήταν, δεν συμβαίνει σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το κανει στην αρχή μέχρι να κάνει ανίχνευση όλων των σταθμών.

Μετά σταματάει όμως.

Το κακό ότι άμα κλείσεις και ανοίξεις πάλι κάνει το ίδιο και είναι σπαστικό.

Πάντως δεν μου άρεσε η ράδιο εφαρμογή που έχει βάλει η Sony.

 

Στο δικο μου σταματαει μονον οταν κλεισω την εφαρμογη. Σε σενα ποση ωρα κανει ανιχνευση?

Link to comment
Share on other sites

πηγα στα media markt και ειδα το κινητο μιλαμε απιστευτο πραγματικα φανταστικη οθονη πολυ καλη καμερα ηταν να παρο το lg g2 η το meizu m1 note αλλα θα βαλο περισσοτερα λεφτα και θα παρο αυτο μιλαμε φοβερο κινητο και σε ui και σε ταχυτητα!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το λάθος να βγάλω το tempered glass να το καθαρίσω λίγο.. Έγινε χειρότερο από πριν δεν υπολογισα ότι με το που το ξεκολλήσω θα κολλήσει επάνω η Άρτα και τα Γιάννενα. Τι με αζαξ τι με νερό, τίποτα. Άσε που η γωνία από την οποία το το έβγαλα δεν ξανακολλαει όπως πριν. Τι να κάνω ?καμία ιδέα ???να το πετάξω ?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το λάθος να βγάλω το tempered glass να το καθαρίσω λίγο.. Έγινε χειρότερο από πριν δεν υπολογισα ότι με το που το ξεκολλήσω θα κολλήσει επάνω η Άρτα και τα Γιάννενα. Τι με αζαξ τι με νερό, τίποτα. Άσε που η γωνία από την οποία το το έβγαλα δεν ξανακολλαει όπως πριν. Τι να κάνω ?καμία ιδέα ???να το πετάξω ?

εγω που το ειχα βγαλει και κολλησαν σκουπιδακια πανω μετα δεν καθαριζε με τιποτα. καλυτερα παρε ενα καινουριο για να σαι κομπλε. απ την γωνια που το εβγαλες, αν το κανεις με καποια οδοντογλυφιδα ισως και να στρωσει, αλλα τα σκουπιδακια ειναι το προβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

Έχω έρθει και εγώ απο χθές στην οικογένεια του XperiaZ2 . Το κινητό με μια λέξη φυσάει . Μου έχει κάνει εντύπωση η ταχύτητητα , η smooth κύλισης της οθόνης χωρις λαγκαρισματα . Εχω μια απορία μόνο . Στο update centre μου ήρθε ειδοποίηση να εγκαταστήσω την version : 17.1.2.A.0.314 (92.1MB) . Την εγκατέστησα κανονικά αλλά συνεχίζει η ειδοποίηση να βρίσκεται στο notification bar και στο update centre . Τι σημαίνει αυτό ? ότι δεν έχει εγκατασταθεί τελικά ? . Μέσα στο μενού about phone της συσκευής , μου λέει οτι η android version είναι η 4.4.2 και build number μου λέει οτι είναι η 17.1.1.Α.0.402 . Τελικά είμαι up to date ?

 

Σας ευχαριστώ

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

Έχω έρθει και εγώ απο χθές στην οικογένεια του XperiaZ2 . Το κινητό με μια λέξη φυσάει . Μου έχει κάνει εντύπωση η ταχύτητητα , η smooth κύλισης της οθόνης χωρις λαγκαρισματα . Εχω μια απορία μόνο . Στο update centre μου ήρθε ειδοποίηση να εγκαταστήσω την version : 17.1.2.A.0.314 (92.1MB) . Την εγκατέστησα κανονικά αλλά συνεχίζει η ειδοποίηση να βρίσκεται στο notification bar και στο update centre . Τι σημαίνει αυτό ? ότι δεν έχει εγκατασταθεί τελικά ? . Μέσα στο μενού about phone της συσκευής , μου λέει οτι η android version είναι η 4.4.2 και build number μου λέει οτι είναι η 17.1.1.Α.0.402 . Τελικά είμαι up to date ?

 

Σας ευχαριστώ

 

Παιδιά άκυρο το παραπάνω μήνυμα , τελικά δεν είχε εγκατασταθεί σωστά , το ξαναέτρεξα και όλα καλά και τώρα μου ήρθε και νέο update για την 23.0.1.Α.0.167

 

Καλημέρα

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

εγω που το ειχα βγαλει και κολλησαν σκουπιδακια πανω μετα δεν καθαριζε με τιποτα. καλυτερα παρε ενα καινουριο για να σαι κομπλε. απ την γωνια που το εβγαλες, αν το κανεις με καποια οδοντογλυφιδα ισως και να στρωσει, αλλα τα σκουπιδακια ειναι το προβλημα σου.

 

δοκιμασα το ξαναεβγαλα κ μολις εβαλα οδοντογλυφιδα να το σηκωσω ραγισε το μισο!!!!:mad: τεσπα το ψιλοκαθαρισα το εβαλα εστω κ ραγισμενο αλλα παρηγγειλα αλλο καλου κακου....μεχρι να ερθει το νεο το κραταω μηπως κ φαει καμια πτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Παιδια ειναι λογικο το ραδιο οταν κανω ανιχνευση σταθμων αλλες φορες να σταματαει και αλλες φορες να μην σταματαει απο μονο του?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα δεν λειτουργεί μερικές φορές η αναστολή λειτουργίας της οθόνης όταν κάνω επανεκκίνηση στρώνει

έχω κάνει hard reset αλλα τιποτα

μήπως έχει κάποιος αντιμετώπισει παρόμοιο πρόβλημα

Edited by panosa12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι... Σημερα μου κολλησε η οθονη αφης και δεν ανταποκρινοταν καθολου. Εκανα επενεκκινηση με το κοκκινο κουμπακι στο πλαι... Εχει συμβει σε αλλον αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα δεν λειτουργεί μερικές φορές η αναστολή λειτουργίας της οθόνης όταν κάνω επανεκκίνηση στρώνει

έχω κάνει hard reset αλλα τιποτα

μήπως έχει κάποιος αντιμετώπισει παρόμοιο πρόβλημα

Τι εννοεις λεγοντας η αναστολη λειτουργιας; Να τ' αφησεις δηλαδη και να μην κλεινει μονο του;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς μετά από 30 δευτ. που ζητάω αναστολή λειτουργίας οθόνης δεν το κάνει ουσιαστικά δεν σβήνει μενει ανοιχτη η οθονη
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς μετά από 30 δευτ. που ζητάω αναστολή λειτουργίας οθόνης δεν το κάνει ουσιαστικά δεν σβήνει μενει ανοιχτη η οθονη
Mηπως χρησιμοποιεις καποιον launcher ?

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι... Σημερα μου κολλησε η οθονη αφης και δεν ανταποκρινοταν καθολου. Εκανα επενεκκινηση με το κοκκινο κουμπακι στο πλαι... Εχει συμβει σε αλλον αυτο?

 

Ένα εξάμηνο στην κατοχή μου δεν μου πάγωσε ποτέ η οθονη,ουτε και χρειάστηκε να πατήσω το κόκκινο κουμπάκι.

Ούτε στο z3 τώρα που έχω.

Μια πιθανή αιτία μπορεί να είναι κάποια εφαρμογή(συνήθως κοινωνικών δικτύων πχ Facebook,skype,Twitter,viber η υπηρεσίες της Google είναι επιρεπεις στο να προκαλούν συχνά-πυκνα θέματα στο κινητό ή συνδυασμός παραγόντων πχ εφαρμογών)

Μπορεί ακόμα και το λειτουργικό να μην έχει δέσει σωστά(μικρή αλλά υπαρκτή πιθανότατα)

Εμένα ήταν γερμανικό unbranded όπως και του z3 τώρα και όλα κυλουσαν νεράκι.

 

Τώρα για το ραδιόφωνο μου το είχε κάνει και στο z2 και στο z3 αλλά δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα διότι δεν το χρησιμοποιώ τακτικά(αντε 3-4 φορές το μήνα να ακούσω ραδιόφωνο το πολύ)

Τώρα που δοκίμασα ήταν όλα νορμάλ,με το που το ανοιξα κατευθείαν άνοιξε το σταθμό που είχα αφήσει από την τελευταία φορά.

Ούτε αναζήτηση έκανε ούτε τίποτα περίεργο.

 

Τώρα λύση επειδή βλέπω σου μαζεύτηκαν αρκετά σε λίγο διάστημα προτείνω επανεγκατασταση μέσω Pc companion και από την αρχή στήσιμο συσκευής βάζοντας λίγες λίγες εφαρμογές και παρακολούθηση και εκ νέου άλλες εφαρμογές μετά βάζεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω nova αλλα δεν νομιζω οτι φταιει μου το κανει και χωρις αυτον

 

Και εσύ το ίδιο επανεγκατασταση και αν συνεχίσει τότε μάλλον κάτι άλλο θα φταίει και μάλλον προς Service λύση.

Και εγώ μόνιμα Nova έχω ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα σε κανένα κινητό όχι μόνο στα Sony.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και αλλοι αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα βλεπω τελικα

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z2/Z2-screen-doesn-t-go-intro-sleep-mode/td-p/816263

Link to comment
Share on other sites

και αλλοι αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα βλεπω τελικα

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z2/Z2-screen-doesn-t-go-intro-sleep-mode/td-p/816263

 

Δεν είναι φυσιολογικό όμως.

Αν με επανεγκατασταση δεν λυθεί σημαίνει κάποιο θέμα συσκευης.

Δεν το έχω αντιμετωπίσει σε κανένα κινητό την τελευταία 5ετια.

Έως το Οκτώβρη του 14 είχα το κινητό με 4.4.2.

Αν είναι θέμα software εφόσον έχετε 4.4.4 άρα μόνο με Update μπορεί να λυθεί,αλλά λογικά θα επηρεαζε πολύ περισσότερο κόσμο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις πιστεύω είναι το πιο σημαντικό. Κάνει παπάδες η κάμερα αν δεν είναι σε superior auto

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...