Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την καλημερα μου σε ολους τους φιλους στο forum !!!!, επεστρεψα και εγω , επιτελους θα κανω διακοπες στο γραφειο (με τα παιδια ... τρελαααααα) χαχααχχ

Αντε να κυκλοφορησει το 4αρι να τρελαθουμε στα ποστ !!!!!

tesalat φιλε ειδα απο κοντα ενα galaxy , πολυ καλο οντως αλλα παρουσιαζε lag (πχ αναμεσα σε μενου κλπ ... πολυ σπαστικο γυρω στα 1-2 δευτερολεπτα) μαλλον θα ηταν θεμα software .... να μη το θαψω κατευθειαν ....

Anyway αντε steve στειλεεεεεεε το 4αρι στην ελλαδιτσα μας ......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου σε ολους τους φιλους στο forum !!!!, επεστρεψα και εγω , επιτελους θα κανω διακοπες στο γραφειο (με τα παιδια ... τρελαααααα) χαχααχχ

Αντε να κυκλοφορησει το 4αρι να τρελαθουμε στα ποστ !!!!!

tesalat φιλε ειδα απο κοντα ενα galaxy , πολυ καλο οντως αλλα παρουσιαζε lag (πχ αναμεσα σε μενου κλπ ... πολυ σπαστικο γυρω στα 1-2 δευτερολεπτα) μαλλον θα ηταν θεμα software .... να μη το θαψω κατευθειαν ....

Anyway αντε steve στειλεεεεεεε το 4αρι στην ελλαδιτσα μας ......

Και εγω που δοκιμασα ενα S δεν με αντυπωσιασε.

Το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να γραψω sms με το κινητο πλαγια,ε,καμια επαφη με iPhone.

 

Επειδη τελευταια με νοιαζει το κινητο που περνω να μην το πειραζω καθολου,θελω αυτα που κανει να τα κανει γρηγορα,ουτε να κανω jaibrake,ουτε να κατεβαζω πιστοποιητικα (για τα symbian),τιποτα.

 

Οταν επιασα στα χερια μου το Galaxy S για μια στιγμη εντυπωσιαστηκα και μετα τελος.

 

Αρα Domal μπορεις να το θαψεις απο τωρα :P :P

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταλαβενω οτι το καλυτερο πληκτρολογιο

το εχει το iphone.

τελικα βολευει το εικονικο πληκτρολογιο σε σχεση με το απλο που εχουμε στα κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που δοκιμασα ενα S δεν με αντυπωσιασε.

Το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να γραψω sms με το κινητο πλαγια,ε,καμια επαφη με iPhone.

 

Επειδη τελευταια με νοιαζει το κινητο που περνω να μην το πειραζω καθολου,θελω αυτα που κανει να τα κανει γρηγορα,ουτε να κανω jaibrake,ουτε να κατεβαζω πιστοποιητικα (για τα symbian),τιποτα.

 

Οταν επιασα στα χερια μου το Galaxy S για μια στιγμη εντυπωσιαστηκα και μετα τελος.

 

Αρα Domal μπορεις να το θαψεις απο τωρα :P :P

Μπα δε το κανω ακομα για 2 λογους

1.- θελω να αγορασω το iphone 4 και να δω απο κοντα την ανωτεροτητα του (παντα κρινω μονο αν το δω ποτε απο το internet )

2.- Εισαι σχεδον σιγουρος οτι ο φιλος μου στην Αιγυπτο του εχει κανει μαγικα του galaxy (rom klp) και θα πεταει (εδω εκανε στο hd2 ) , οποτε περιμενω σοβαρα την απαντηση του

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθεί, σίγουρα Τόλη! Θα είσαι η μοναδική εξαίρεση που θα κάνω στον κανόνα χέρι-με-χέρι! :happy::happy::happy:

 

Εδώ είμαστε!

 

καλημερα στην παρεα.μακαρι αλεξανδρε.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε το κανω ακομα για 2 λογους

1.- θελω να αγορασω το iphone 4 και να δω απο κοντα την ανωτεροτητα του (παντα κρινω μονο αν το δω ποτε απο το internet )

2.- Εισαι σχεδον σιγουρος οτι ο φιλος μου στην Αιγυπτο του εχει κανει μαγικα του galaxy (rom klp) και θα πεταει (εδω εκανε στο hd2 ) , οποτε περιμενω σοβαρα την απαντηση του

Ναι οκ,απλα εγω κρινω πια τα κινητα με το πως ειναι μολις τα βγαλεις απο το κουτι γιατι η πλειοψηφια ετσι τα δουλευει.

Επισης μετα απο τοσα στησιματα που εχω κανει σε κινητα,βαρεθηκα,θελω ανεση!!!

Καταλαβαινεις τι εννοω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους παιδια :)

αν βρει κανενας κανενα 4αρι σε καλη τιμη,το ανταλασσω με το λεο μου με μια οποια διαφορα απο το παληκαρι με το μηλο δεκτη:p

 

επειδη ειμαι λογικος πανω απο ολα :lol: το κανω κ μια η αλλη ανταλλαγη :D

 

τα σεβη μου σε ολην την παλιοπαρεα:)

 

Τολη:

 

κρατα το λεο στην ακρη αν μπορεις...αλλιως θα ψαχνεις παλι μετα να το ξαναβρεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τολη:

 

κρατα το λεο στην ακρη αν μπορεις...αλλιως θα ψαχνεις παλι μετα να το ξαναβρεις :)

 

λες μητσο?σου ειπα δεν θα εχω χρονο και ο λεοντας θελει χρονο.οτι ειναι τοπ δεν το συζηταμε.6 μηνες το εχω καταλαβει πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολοι μου φαινεται εχετε υποστει πλυση εγκεφαλου απο το steve jobs και το συμβολο του σατανα το iphone 4 . . . :cry:

 

...Kαι θα μεινω μονο εγω με το zaxaraki στο τελευταιο υψωμα να κραταμε τη σημαια του λεο :lol::D:p

 

Καλημερα παιδια !!

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μένα ! βλέπω επικρατεί τεχνολογικός αναβρασμός με αγορές πωλήσεις κ όλα τα συναφή.... είμαστε ανήσυχοι παρέα κ ποτέ δεν εφησυχαζόμαστε!!!!:cool::cool:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

λες μητσο?σου ειπα δεν θα εχω χρονο και ο λεοντας θελει χρονο.οτι ειναι τοπ δεν το συζηταμε.6 μηνες το εχω καταλαβει πολυ καλα!

 

Τολη δεν στο λεω γιατι ειναι η δεν ειναι το τοπ!αλλα θα σου λειψει....κ γρηγορα μαλιστα!

Τελικα ολοι μου φαινεται εχετε υποστει πλυση εγκεφαλου απο το steve jobs και το συμβολο του σατανα το iphone 4 . . . :cry:

 

...Kαι θα μεινω μονο εγω με το zaxaraki στο τελευταιο υψωμα να κραταμε τη σημαια του λεο :lol::D:p

 

Καλημερα παιδια !!

 

Γιωργο εμεις εδω σταθερα στις επαλξεις :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τολη δεν στο λεω γιατι ειναι η δεν ειναι το τοπ!αλλα θα σου λειψει....κ γρηγορα μαλιστα!

 

 

Γιωργο εμεις εδω σταθερα στις επαλξεις :lol:

 

καλα μεχρι να το δωσω ειμαι στο κλαμπ:lol: χτες πηγα βολο να δω τον θρυλο και πηρα και την γυναικα μαζι για να τον δει και ο μπεμπης απο τα γεννοφασκια του!!!!να μπει σιγα σιγα στο πνευμα!

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου σε ολους τους φιλους στο forum !!!!, επεστρεψα και εγω , επιτελους θα κανω διακοπες στο γραφειο (με τα παιδια ... τρελαααααα) χαχααχχ

Αντε να κυκλοφορησει το 4αρι να τρελαθουμε στα ποστ !!!!!

tesalat φιλε ειδα απο κοντα ενα galaxy , πολυ καλο οντως αλλα παρουσιαζε lag (πχ αναμεσα σε μενου κλπ ... πολυ σπαστικο γυρω στα 1-2 δευτερολεπτα) μαλλον θα ηταν θεμα software .... να μη το θαψω κατευθειαν ....

Anyway αντε steve στειλεεεεεεε το 4αρι στην ελλαδιτσα μας ......

 

Δες ένα μικρό βιντεακι για να δεις πως δουλεύει το δικό μου.

http://www.youtube.com/watch?v=kJ98wZI08rI

 

Με μια beta official rom είναι χωρίς lag fix και παπά...ες.

Από χθες μάλιστα πέταξα και το root γιατί θέλω να το δοκιμάσω σε εντελώς νορμαλ κατάσταση.

 

Το όλο μυστικό για να διατηρεί την εντυπωσιακή του ταχύτητα είναι να χρησιμοποιείς το official Task manager που κλείνει μόνο τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται ώστε να μην πέφτει η μνήμη κάτω από τα 50 MB.

Εννοείται ότι δεν χρειάζεται κάθε 5 λεπτά να μπαίνεις στον task manager. Κάθε 2-3 ώρες και εφόσον του έχεις κάνει σκληρή χρήση με άνοιγμα πολλών εφαρμογών.

 

Από χθες στις 3 μέχρι τώρα με σκληρή χρήση γιατί κάνω δοκιμές, είμαι στα 95 MB διαθέσιμα.

Χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει τον task manager μέχρι πριν λίγο ήμουν στα 84. Μ ένα πάτημα πήγα στα 95.

 

Αυτό είναι το lag. Καθαρά ελειψη μνήμης που λογικά θα διορθωθεί με το froyo.

Μου θυμίζει το MBP μου όσο το είχα με 2 giga ram.

Μόλις μειώνονταν αρκετά η διαθέσιμη ram άρχιζε να καθυστερεί στο άνοιγμα νέων εφαρμογών μέχρι να εξασφαλίσει την απαιτούμενη μνήμη.

Μιλάμε για ελάχιστα δευτερόλεπτα που στο 3GS αυτή η καθυστεριση είναι το φυσιολογικό του.

Όταν ανοίξει η εφαρμογή τρέχει κανονικά.

 

Χωρίς να κάνω τίποτα άλλο σε 11 ώρες χρήση, η μνήμη είχε φτάσει στα 85 ΜΒ και δεν επιρεαζονταν η ταχύτητα καθόλου.

 

Ειλικρινά αν πάρω το iPhone 4, θα το κάνω μόνο για το εξωτερικό του και το φλας.

Κατα τα αλλά παραμένει το ίδιο χωρίς νεοτερισμους. Μια απ τα ίδια δηλαδή σαν ενα μικρό iPad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μια απορια οταν κατεβασεις μια εφαρμογη απο το appstore

και μετα απο ενα μηνα βγει αναβαθμιση της ιδιας εφαρμογης.

Αναβαθμίζεται αυτόματα απο το τηλ η πρεπει να την ξανακατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

μια απορια οταν κατεβασεις μια εφαρμογη απο το appstore

και μετα απο ενα μηνα βγει αναβαθμιση της ιδιας εφαρμογης.

Αναβαθμίζεται αυτόματα απο το τηλ η πρεπει να την ξανακατεβασω?

 

θα σου πει οτι υπαρχει αναβαθμιση και θα το πατησεις να σου κανει.δεν το ξανακατεβαζεις.ετσι δεν ειναι apple boys?

Link to comment
Share on other sites

μια απορια οταν κατεβασεις μια εφαρμογη απο το appstore

και μετα απο ενα μηνα βγει αναβαθμιση της ιδιας εφαρμογης.

Αναβαθμίζεται αυτόματα απο το τηλ η πρεπει να την ξανακατεβασω?

 

Μένεις μεταξεταστεος:p

H official εφαρμογή app store βγάζει ειδοποίηση στο εικονίδιο της για το πόσες από τις εφαρμογές σου έχουν νεότερη έκδοση.

Την ανοίγεις και μέσα θα δεις αυτές που έχουν διαθέσιμο update.

Πατάς install και κατεβαίνουν αυτόματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

Κωστη για ebook reader τι χρησιμοποιεις ? Ειδα βγαζει ενα εικονιδιο Library :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μένεις μεταξεταστεος:p

H official εφαρμογή app store βγάζει ειδοποίηση στο εικονίδιο της για το πόσες από τις εφαρμογές σου έχουν νεότερη έκδοση.

Την ανοίγεις και μέσα θα δεις αυτές που έχουν διαθέσιμο update.

Πατάς install και κατεβαίνουν αυτόματα.

 

α τόσο απλό.

τελεία

Link to comment
Share on other sites

μια απορια οταν κατεβασεις μια εφαρμογη απο το appstore

και μετα απο ενα μηνα βγει αναβαθμιση της ιδιας εφαρμογης.

Αναβαθμίζεται αυτόματα απο το τηλ η πρεπει να την ξανακατεβασω?

 

Βγαινει σε ειδική καρτέλα "Updates" του AppStore App. Ναι χρειάζεται να ξανακατεβει όλη, αλλά δεν χρεώνεται (στη γενικότερη περίπτωση)...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει σε ειδική καρτέλα "Updates" του AppStore App. Ναι χρειάζεται να ξανακατεβει όλη, αλλά δεν χρεώνεται (στη γενικότερη περίπτωση)...

 

νομιζο το βασικοτερο ειναι οτι δεν χρεωνεσαι.

οκ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα.μακαρι αλεξανδρε.

 

Μου έστειλαν από εχθές μήνυμα για το τηλέφωνο και το έδωσα σήμερα το πρωί... :O

 

Δυστυχώς!!! :cool:

 

 

Οπότε τώρα με ένα «ταπεινό» Sony Ericsson μέχρι να φθάσει το iPhone4 και το iPad! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όπως το είπαν και οι παραπάνω θα δεις ότι στο AppStore στο εικονίδιο θα σου εμφανίζεται ένα κοκκινο με τον αριθμό που αντιστοιχεί στις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει και έχει βγει η αναβάθμιση, μετά πηγαίνεις στο updates του AppStore και κανείς την αναβάθμιση.

Προσωπικά την πάτησα εχθές με το facebook που εκανα αναβάθμιση.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν από εχθές μήνυμα για το τηλέφωνο και το έδωσα σήμερα το πρωί... :O

 

Δυστυχώς!!! :cool:

 

 

Οπότε τώρα με ένα «ταπεινό» Sony Ericsson μέχρι να φθάσει το iPhone4 και το iPad! :D:D:D:D

 

δεν πειραζει αλεξανδρε δεν θα περιμενες εμενα καλα εκανες.μου στειλε ενα παλληκαρι μηνυμα για ανταλλαγη οποτε ισως γινει σε κανα 2 μερες.

παιδια πηγα να κανω λογαριασμο(να ειμαι ετοιμος βρε)στο itunes και εβαλα email κανονικα και εκει που ζηταει κωδικο οτι και να βαλω δεν τον παιρνει με τιποτα!εβαλα με 8 χαρακτηρες με πιο λιγους αλλα τιποτα.απο κατω βαζω τον ιδιο ετσι?εχω τρελαθει,τι κανω λαθος?μηπως δεν με δεχεται ο στιβ λογω κακου παρελθον?

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

Κωστη για ebook reader τι χρησιμοποιεις ? Ειδα βγαζει ενα εικονιδιο Library :worry:

 

Είναι official εφαρμογή αλλά υπάρχει και στο παρόμοια. Δες aldiko reader.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μια απορια οταν κατεβασεις μια εφαρμογη απο το appstore

και μετα απο ενα μηνα βγει αναβαθμιση της ιδιας εφαρμογης.

Αναβαθμίζεται αυτόματα απο το τηλ η πρεπει να την ξανακατεβασω?

 

Μια μικρή λεπτομέρεια είναι ότι δεν θα ενημερωθείς αυτόματα ότι υπάρχει αναβάθμιση, θα πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή του App Store πρώτα και τότε θα γίνει ο αυτόματος έλεγχος. Κατα τα άλλα ισχύει ότι απαντήθηκε ήδη.

 

Καλησπέρα σε όλους.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...