Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρατηρω μια μικρη αγανακτηση η κανω λαθος?:rolleyes::worry::lol::lol:

 

ηρεμηστε ρε παιδια ολα θα φτιαχτουν ;)

 

αυτο που γινεται με το νεο μηλο,ειναι καθαρα μια δυνατη ευκαιρια για να σας πατησω στον σβερκο :p

 

αλλα δεν θα το κανω,μιας και τι φιλοι ειμαστε ? ε?:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Άριστη η στάση του Δημήτρη! Αλλά δεν θα περιμέναμε κάτι διαφορετικό :)

 

Πάντως προσωπικά απέχω αυτές τις μέρες από τις συζητήσεις όχι για άλλο λόγο αλλά γιατί για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι δεν είμαστε σε θέση να συντηρησουμε μια σωστή και ψύχραιμη συζήτηση και προφανώς δεν αναφέρομαι στην παρέα εδώ αλλά στη "ζούγκλα" εκεί έξω :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

PLAVI

Συμφωνώ 100% τις 100% φίλε μαζί σου, απαράδεκτη η συμπεριφορά της apple αντι να βγεί και να κάνει μια ανακοίνωση για το πρόβλημα και που εστιάζετε αυτό βγαίνει και περιγράφει τον τρόπο που πρέπει να κρατάς το κινητό. Ας πάρει θέση επιτέλους να καθησυχάσει τους αγοραστές, τόσα λεφτα δώσανε οι ανθρωποι

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μετα απ ολα αυτα καποιοι συνεχιζουν να το αγοραζουν. Δεν περιμενουν καν να δουν τι θα γινει.

Mηπως εχουν δικιο γι αυτα που λενε για fun boys?

Ποιος λογικος ανθρωπος θα αγορασει μια συσκευη για την οποια βουιζουν ολα τα media.

Tετοια βλεπει ο Jobs και η αλαζωνια φουντωνει.

Δεν το προβλημα απο μονο του, θα μπορουσε να συμβει σε οποιαδηποτε εταιρεια οταν χρησιμοποιει κατι εντελως νεο.

Το να μιλουν ολοι για το προβλημα κι εσυ να αγνοεις τους παντες ειναι οτι χειροτερο.

Για μια ακομα φορα με απογοητευσε ο Steve Jobs.

Δεν παραδεχονται οτι εχει προβλημα? οκ ας βγουν ομως να το υποστηριξουν με επιχειρηματα, με μετρησεις κλπ.

Παιδια νομιζω οτι δεν χωρα καμια δικαιολογια και θα πρεπει τουλαχιστον εμεις εδω στο φορουμ να παψουμε να εχουμε ετοιμη την δικαιολογια γιαmοποιαδηποτε επιλογη της Apple γιατι οποιος συνεχισει να το κανει κινδυνευει να εκτεθει.

 

ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΕΡΙ ΠΙΑΣΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΜΠΕΡ ειναι απαραδεκτη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παρατηρω μια μικρη αγανακτηση η κανω λαθος?:rolleyes::worry::lol::

 

ηρεμηστε ρε παιδια ολα θα φτιαχτουν ;)

 

αυτο που γινεται με το νεο μηλο,ειναι καθαρα μια δυνατη ευκαιρια για να σας πατησω στον σβερκο :p

 

αλλα δεν θα το κανω,μιας και τι φιλοι ειμαστε ? ε?:lol:

Δεν θα το έλεγα αγανάκτηση αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να μας περνούν και για μαλ@@@ς.....Δημήτρη έλα στη θέση κάποιου που έδωσε 650-700 ευρώ για να το πάρει και δεν μπορεί να κάνει κλήση...α ξέχασα θα του πούμε να πάρει θήκη!!!!!!!!!!!!

Άριστη η στάση του Δημήτρη! Αλλά δεν θα περιμέναμε κάτι διαφορετικό :)

 

Πάντως προσωπικά απέχω αυτές τις μέρες από τις συζητήσεις όχι για άλλο λόγο αλλά γιατί για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι δεν είμαστε σε θέση να συντηρησουμε μια σωστή και ψύχραιμη συζήτηση και προφανώς δεν αναφέρομαι στην παρέα εδώ αλλά στη "ζούγκλα" εκεί έξω :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κώστα από την πρώτη μέρα που βγήκε αυτό το θέμα δεν έχω πάρει θέση....καταλαβαίνω ότι μπορεί να φαίνεται λίγο τσιτωμένο το post μου αλλά αυτή είναι και η αλήθεια....τουλάχιστον σε ένα κοινό όπως αυτό της apple, που τους ακολουθεί πάντα θα έπρεπε νομίζω για λόγους ηθικής να πράξουν διαφορετικά!!!

PLAVI

Συμφωνώ 100% τις 100% φίλε μαζί σου, απαράδεκτη η συμπεριφορά της apple αντι να βγεί και να κάνει μια ανακοίνωση για το πρόβλημα και που εστιάζετε αυτό βγαίνει και περιγράφει τον τρόπο που πρέπει να κρατάς το κινητό. Ας πάρει θέση επιτέλους να καθησυχάσει τους αγοραστές, τόσα λεφτα δώσανε οι ανθρωποι

 

φίλε μου δεν φτάνει μόνο η ανακοίνωση αλλά η άμεση αντικατάσταση όλων των συσκευών!!!!!!!!!

Τώρα για τον τρόπο που μας περιγράφει πως θα κρατάμε το κινητό ...αυτά είναι αστεία πράγματα!!!!!!!!!!!Κρύο χούμορ!!!!!!γελοίο!!!!!!!!!!

Και αν βέβαια όντως έγινε αυτό τότε είναι που μας δείχνουν ότι μας έχουν γραμμένους!!!!!!!

 

Και κάτι άλλο......μπορεί να κάνεις δεκαετίες για να χτίσεις ένα κάστρο για το οποίο όλοι σε θαυμάζουν και με μία κίνηση λάθος στο τέλος να το γκρεμίσεις.....

αποτέλεσμα??δεν υπάρχει κάστρο!!!!!!!!!!!!! Κομφούκιος!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα αγανάκτηση αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να μας περνούν και για μαλ@@@ς.....Δημήτρη έλα στη θέση κάποιου που έδωσε 650-700 ευρώ για να το πάρει και δεν μπορεί να κάνει κλήση...

 

Βαγγελη φιλε μου,εχω ερθει σε αυτην την θεση καμποσες φορες...

 

αλλα εγω καθε φορα,ειχα τα αρ@#$ια να βγω και να το παραδεχτω και να κραξω τους υπευθυνους...

 

επειδη εγω τους πληρωνω και δεν προκειται ποτε να χαριστω σε κανεναν οποιος και αν ειναι αυτος!!!

 

για του λογου το αληθες κανε μια βολτα στα πρωτα ποστς μου στο θεμα του λεο,να δεις για τι μιλαω...να μην καθομαι και ψαχνω στα πιο παλια threads που εχει ξαναγινει...

 

ακομη και την περιοδο που ειχα το 3GS και που δημοσια παραδεχομουν οτι δεν υπηρχε καλυτερη συσκευη εκεινη την περιοδο,παραλληλα τα εχωνα και στην apple για την (συνεχιζομενα) αναρμοστη πολιτικη της και για τα στραβα της,που μονο ενας αντικειμενικος χρηστης/κριτης μπορει να τα δει και να τα ονομασει.

 

ακομη και σημερα που το λεο ειναι η καλυτερη και πληρεστερη συσκευη της αγορας,ποτε δεν εχω αφησει ασχολιαστο το γεγονος οτι πισω απο την συσκευη τρεχουν widows,κατι που απο μονο του σημαινει αναξιοπιστια και αναχρονισμος..

 

ασχετα αν αμα ξερεις τι να κανεις δεν θα εχεις ποτε προβλημα....

 

και δεν το παω σε vs οποτε μην δω κανενα σχολιο για τα λεγομενα μου και για τυχον wm-boy ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη φιλε μου,εχω ερθει σε αυτην την θεση καμποσες φορες...

 

αλλα εγω καθε φορα,ειχα τα αρ@#$ια να βγω και να το παραδεχτω και να κραξω τους υπευθυνους...

 

επειδη εγω τους πληρωνω και δεν προκειται ποτε να χαριστω σε κανεναν οποιος και αν ειναι αυτος!!!

 

για του λογου το αληθες κανε μια βολτα στα πρωτα ποστς μου στο θεμα του λεο,να δεις για τι μιλαω...να μην καθομαι και ψαχνω στα πιο παλια threads που εχει ξαναγινει...

 

ακομη και την περιοδο που ειχα το 3GS και που δημοσια παραδεχομουν οτι δεν υπηρχε καλυτερη συσκευη εκεινη την περιοδο,παραλληλα τα εχωνα και στην apple για την (συνεχιζομενα) αναρμοστη πολιτικη της και για τα στραβα της,που μονο ενας αντικειμενικος χρηστης/κριτης μπορει να τα δει και να τα ονομασει.

 

ακομη και σημερα που το λεο ειναι η καλυτερη και πληρεστερη συσκευη της αγορας,ποτε δεν εχω αφησει ασχολιαστο το γεγονος οτι πισω απο την συσκευη τρεχουν widows,κατι που απο μονο του σημαινει αναξιοπιστια και αναχρονισμος..

 

ασχετα αν αμα ξερεις τι να κανεις δεν θα εχεις ποτε προβλημα....

 

και δεν το παω σε vs οποτε μην δω κανενα σχολιο για τα λεγομενα μου και για τυχον wm-boy ;)

 

Εμένα σας χρήστης mac πολλών ετών με έχουν απογοητέυσει με την στάση τους και τα λεγόμενα τους.. Δεν του είχα που δεν του είχα συμπάθεια του Steve τώρα έβαλε και την σφραγίδα...

Καλά τα λες.. Τι να πω δεν περίμενα τέτοια συμπεριφορα γενικά απο την apple αυτός καλά τα λέεί τέτοιος που είναι.. :ninja:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μετα απ ολα αυτα καποιοι συνεχιζουν να το αγοραζουν. Δεν περιμενουν καν να δουν τι θα γινει.

Mηπως εχουν δικιο γι αυτα που λενε για fun boys?

Ποιος λογικος ανθρωπος θα αγορασει μια συσκευη για την οποια βουιζουν ολα τα media.

Tετοια βλεπει ο Jobs και η αλαζωνια φουντωνει.

Δεν το προβλημα απο μονο του, θα μπορουσε να συμβει σε οποιαδηποτε εταιρεια οταν χρησιμοποιει κατι εντελως νεο.

Το να μιλουν ολοι για το προβλημα κι εσυ να αγνοεις τους παντες ειναι οτι χειροτερο.

Για μια ακομα φορα με απογοητευσε ο Steve Jobs.

Δεν παραδεχονται οτι εχει προβλημα? οκ ας βγουν ομως να το υποστηριξουν με επιχειρηματα, με μετρησεις κλπ.

Παιδια νομιζω οτι δεν χωρα καμια δικαιολογια και θα πρεπει τουλαχιστον εμεις εδω στο φορουμ να παψουμε να εχουμε ετοιμη την δικαιολογια γιαmοποιαδηποτε επιλογη της Apple γιατι οποιος συνεχισει να το κανει κινδυνευει να εκτεθει.

 

ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΕΡΙ ΠΙΑΣΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΜΠΕΡ ειναι απαραδεκτη.

 

Nα'σαι καλα ρε Κώστα... εδω και 3 μερες απο το πρωι μεχρι το βραδυ καθομαι σε αυτοτο φορουν και λεω το πονο μου...:(

 

απο την πρωτη στιγμη που διαβασα την ανακοινωση περι πιασιματος και bumper μου εχει βιδωσει κατι στο κεφαλι!!! αληθινη κοροιδια....:!:

Link to comment
Share on other sites

Χριστοφορε μακαρι να βρεις τροπο να το δωσεις πισω κι ας χασεις το 10%

Εφοσον εκει που ζεις εχεις προβλημα δεν σου χρειαζεται.

 

Να ευχηθούμε στον Νικο καλοριζικο η μαλον να εχει καλο σημα ο παροχος του εκει που το χρησιμοποιει συνηθως γιατι ειναι κριμα με τοση αναμονη και εξοδα να εχει προβληματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χριστοφορε μακαρι να βρεις τροπο να το δωσεις πισω κι ας χασεις το 10%

Εφοσον εκει που ζεις εχεις προβλημα δεν σου χρειαζεται.

 

Να ευχηθούμε στον Νικο καλοριζικο η μαλον να εχει καλο σημα ο παροχος του εκει που το χρησιμοποιει συνηθως γιατι ειναι κριμα με τοση αναμονη και εξοδα να εχει προβληματα.

 

εσυ ρε Κωστα θα κρατουσες ενα κινητο ακομα και αν εκει που μενεις τωρα ειχε καλο σημα; δηλαδη πριν παω διακοπες η ταξιδι θα πρεπει να περνω να ρωταω ''εχει καλο σημα η περιοχη εκει;'' '' μπορω να φερω μαζι μου το iphone 4;'' ''εχει κοντα καποιο πυλωνα της voda''

 

εμενα με ενοχλει αφανταστα που δεν βγαινει καποιος να μιλησει, και απο πανω μας λενε και τις ******** τους για θηκες κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό αλλά νομίζω ότι δε πάτε καλά... Πως γίνεται να λέει κανείς : "Εννοείται ότι θα το πάρω" , αλλά είστε απαράδεκτοι στην apple κτλ ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η επίσημη διάψευση των δήθεν απαντητικών e-mails του S.Jobs. Δια στόματος του PR τμήματος της Apple ήρθε η διάψευση στο CNN και άλλα μεγάλα μέσα.

 

http://tech.fortune.cnn.com/2010/07/01/apple-pr-steve-jobs-iphone-4-conversation-is-a-fake/

 

Και το ακόμα πιο αστείο αν και αναμενόμενο η δήλωση του AppInsider που δημοσίευσε αυτές τις απαντήσεις, πως κάποιος τους ζητούσε χρήματα για να τους πουλήσει τα κείμενα των δήθεν διαλόγων με τον S.Jobs. Έτσι για να καταλαβαίνουμε τι ανοησίες διαβάζουμε καθημερινά στο web και πόσο βάση θα πρέπει να τις δίνουμε. Η γραφικότητα και η ηλιθιότητα σε όλο της το μεγαλείο. :lol:

 

Για να δούμε, θα υπάρξει και καμμιά επίσημη δήλωση για το φημολογούμενο πρόβλημα;

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η επίσημη διάψευση των δήθεν απαντητικών e-mails του S.Jobs. Δια στόματος του PR τμήματος της Apple ήρθε η διάψευση στο CNN και άλλα μεγάλα μέσα.

 

http://tech.fortune.cnn.com/2010/07/01/apple-pr-steve-jobs-iphone-4-conversation-is-a-fake/

 

Και το ακόμα πιο αστείο αν και αναμενόμενο η δήλωση του AppInsider που δημοσίευσε αυτές τις απαντήσεις, πως κάποιος τους ζητούσε χρήματα για να τους πουλήσει τα κείμενα των δήθεν διαλόγων με τον S.Jobs. Έτσι για να καταλαβαίνουμε τι ανοησίες διαβάζουμε καθημερινά στο web και πόσο βάση θα πρέπει να τις δίνουμε. Η γραφικότητα και η ανοησία σε όλο της το μεγαλείο. :lol:

 

Για να δούμε, θα υπάρξει και καμμιά επίσημη δήλωση για το φημολογούμενο πρόβλημα;

 

 

ας βγαλει μια ανακοινωση για το προβλημα και ας αφησει τις εξυπναδες η apple! αυτη δινει το δικαιωμα εδω και 1 εβδομαδα στο καθε ασχετο να φτυνει στο ονομα της!!

Link to comment
Share on other sites

ας βγαλει μια ανακοινωση για το προβλημα και ας αφησει τις εξυπναδες η apple! αυτη δινει το δικαιωμα εδω και 1 εβδομαδα στο καθε ασχετο να φτυνει στο ονομα της!!

 

Μην συγχίζεσαι Χριστόφορε. Με τη διάσταση που πήρε το θέμα, θα αναγκαστεί να το κάνει. Ήδη αυτή η διάψευση του PR δείχνει πως αν μη τι άλλο σπάνουν την σιωπή τους σιγά - σιγά. Αυτό για το οποίο δεν είμαι καθόλου σίγουρος είναι το αν θα μας αρέσει η απάντησή τους όταν με το καλό την ακούσουμε... :rolleyes:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μην συγχίζεσαι Χριστόφορε. Με τη διάσταση που πήρε το θέμα, θα αναγκαστεί να το κάνει. Ήδη αυτή η διάψευση του PR δείχνει κάτι.

 

δεν συγχιζωμαι... το αντιθετο μαλιστα. απολαμβανω τον ηλιο, την θαλασα, τις γκομενες, τις μπυρες παρεα με ποδοσφαιρο, κρατωντας ενα νοκια 3320 στο χερι και στο τραπεζι το νεο ipod 4! :lol::p

 

Μην συγχίζεσαι Χριστόφορε. Με τη διάσταση που πήρε το θέμα, θα αναγκαστεί να το κάνει. Ήδη αυτή η διάψευση του PR δείχνει πως αν μη τι άλλο σπάνουν την σιωπή τους σιγά - σιγά. Αυτό για το οποίο δεν είμαι καθόλου σίγουρος είναι το αν θα μας αρέσει η απάντησή τους όταν με το καλό την ακούσουμε... :rolleyes:

 

αν ακουσω καμια ******* να εισαι σιγουρος οτι για μενα προσωπικα η apple θα χει τελειωσει.... :X

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

αν ακουσω καμια ******* να εισαι σιγουρος οτι για μενα προσωπικα η apple θα χει τελειωσει.... :X

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και για εμένα κάπως έτσι άδοξα και για παρόμοιους λόγους τελείωσε η σχέση μου με την Apple και τα Mac πριν αρκετά χρόνια. Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξεκόψω ακόμα και από τα τηλέφωνά της, ειδικά στην παρούσα στιγμή που κατά την ταπεινή μου άποψη το iPhone είναι η μόνη άξια λόγου και με προοπτικές συσκευή. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και για εμένα κάπως έτσι άδοξα και για παρόμοιους λόγους τελείωσε η σχέση μου με την Apple και τα Mac πριν αρκετά χρόνια. Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξεκόψω ακόμα και από τα τηλέφωνά της, ειδικά στην παρούσα στιγμή που κατά την ταπεινή μου άποψη το iPhone είναι η μόνη άξια λόγου συσκευή. :)

 

ειναι δυνατον τωρα που βγηκε στην κορυφη να στραβοπατησει απο μονη της; :worry:

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον τωρα που βγηκε στην κορυφη να στραβοπατησει απο μονη της; :worry:

 

Πάντα έτσι δεν γίνεται Χριστόφορε στην βιομηχανία; Όταν όλα πάνε καλά και σταθεροποιείται μια κατάσταση αρχίζουν οι χοντρές πατάτες. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και για εμένα κάπως έτσι άδοξα και για παρόμοιους λόγους τελείωσε η σχέση μου με την Apple και τα Mac πριν αρκετά χρόνια. Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξεκόψω ακόμα και από τα τηλέφωνά της, ειδικά στην παρούσα στιγμή που κατά την ταπεινή μου άποψη το iPhone είναι η μόνη άξια λόγου και με προοπτικές συσκευή. :)

 

Ε δε μπορεί , αν κοιτάξεις λίγο δεξιά αριστερά όλο και κάτι αξιόλογο θα βρεις... Σίγουρα όχι σαν iphone αλλά οκ......

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σας το ξαναπω,ηρεμηστε!!;)

 

δεν υπαρχει περιπτωση να το αφησουν ετσι...δεν τους εχω για τοσο κοροιδα!!θα λυθει το προβλημα και μαλιστα γρηγορα...

οσο για τις συσκευες που εχουν ηδη πουληθει,εκει οντως υπαρχει θεμα και για αυτο θα πρεπει να υπαρχει η οποια ανυσηχια....:O

 

σε περιπτωση που δεν παει κατι καλα,θα σας κανω δωρο ενα στησιμο στα νεα σας :worry: λεο :cry::X:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ε δε μπορεί , αν κοιτάξεις λίγο δεξιά αριστερά όλο και κάτι αξιόλογο θα βρεις... Σίγουρα όχι σαν iphone αλλά οκ......

 

Συσκευές με αξιόλογα και κατά περίπτωση καλύτερα από το iPhone χαρακτηριστικά υπάρχουν αρκετές. Σφαιρικά όμως σωστά συσκευές, με ικανοποιητικό σε μεγάλο βαθμό system software, πολύ καλό hardware, άριστο touch, σωστή υποστήριξη third party apps, και ποιοτική ταυτόχρονα κατασκευή δυστυχώς δεν υπάρχουν, τουλάχιστον προς το παρόν. Αυτό άλλωστε είναι και η επιτυχία της Apple και του iPhone. Ένας εξαιρετικά υψηλός μέσος όρος σε όλους τους τομείς, χωρίς υπερβολές στα συν και στα πλην. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Συσκευές με αξιόλογα και κατά περίπτωση καλύτερα από το iPhone χαρακτηριστικά υπάρχουν αρκετές. Σφαιρικά όμως σωστά συσκευές, με ικανοποιητικό σε μεγάλο βαθμό system software, πολύ καλό hardware, άριστο touch, σωστή υποστήριξη third party apps, και ποιοτική ταυτόχρονα κατασκευή δυστυχώς δεν υπάρχουν, τουλάχιστον προς το παρόν. Αυτό άλλωστε είναι και η επιτυχία της Apple και του iPhone. Ένας εξαιρετικά υψηλός μέσος όρος σε όλους τους τομείς, χωρίς υπερβολές των συν και πλην. :)

 

Και όλο αυτό στην καταπληκτική τιμή των μόλις 750 ευρώ! A.M.A.N telemarketing μου θύμισα..

Link to comment
Share on other sites

Και όλο αυτό στην καταπληκτική τιμή των μόλις 750 ευρώ! A.M.A.N telemarketing μου θύμισα..

 

Όσο σκέφτομαι πόσα εξακοσάρια και επτακοσάρια έχω πετάξει σε super-duper κινητά που αποδείχτηκαν πατάτες ολκής, τόσο εκτιμώ το iPhone για να μην πω πως το βρίσκω και φτηνό. Και σκέψου ότι το λέει κάποιος που απεχθάνεται την Apple ως εκεί που δεν φαντάζεσαι (λόγω πολύ κακής εμπειρίας). Αλλά η αλήθεια να λέγεται. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Όσο σκέφτομαι πόσα εξακοσάρια και επτακοσάρια έχω πετάξει σε super-duper κινητά που αποδείχτηκαν πατάτες ολκής,

 

Οκ, αλλά εκεί υποθέτω ήσουν ανυποψίαστος. Εδώ έχει βουήξει ο τόπος από το χμμμ... κάπως σημαντικό πρόβλημα του σήματος.. Με το συμπάθειο αλλά η αγορά εις γνώση του πελάτη μιας ελλατωματικής συσκευής παραπέμπει σε ανοησία και θεωρείται πεταμένα λεφτά..

 

Επίσης από όταν έδινες τα 600άρια και 700άρια ως τώρα έχουν αλλάξει πολλά, ίσως να ψαχτείς λίγο και θα δεις εξίσου σταθερά και λειτουργικά τηλέφωνα. Αυτό το επιχείρημα πάλιωσε πια.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλά εκεί υποθέτω ήσουν ανυποψίαστος. Εδώ έχει βουήξει ο τόπος από το χμμμ... κάπως σημαντικό πρόβλημα του σήματος.. Με το συμπάθειο αλλά η αγορά εις γνώση του πελάτη μιας ελλατωματικής συσκευής παραπέμπει σε ανοησία και θεωρείται πεταμένα λεφτά.

Και ποιός σου είπε πως θα αγοράσω κάτι που επιβεβαιωμένα έχει πρόβλημα; Για την ώρα όμως τίποτα δεν θεωρώ επιβεβαιωμένο, ούτε πως υπάρχει ούτε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Όσο για τις άλλες αγορές, και πάλι το web και τα reviews ήταν γεμάτα διθυραμβικά σχόλια, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τις συσκευές να είναι πατάτες και οι εν λόγω reviewers απλά άσχετοι. Όπως καταλαβαίνεις έχω προ πολλού πάψει να πιστεύω φήμες, θετικά και αρνητικά σχόλια, reviews και ότι άλλο πλην της προσωπικής μου άποψης. ;)

 

Επίσης από όταν έδινες τα 600άρια και 700άρια ως τώρα έχουν αλλάξει πολλά, ίσως να ψαχτείς λίγο και θα δεις εξίσου σταθερά και λειτουργικά τηλέφωνα. Αυτό το επιχείρημα πάλιωσε πια.

Ξέρεις δεν πάνε χρόνια από αυτές τις αγορές. Κάποιες δεν είναι ούτε τρεις - τέσσερεις μήνες. To Nexus που ευτυχώς ξεφορτώθηκα πριν ένα μήνα ήταν για τα μπάζα, ένα dummy load κατανάλωσης ρεύματος και σκοποβολής των touch buttons, το Desire που ευτυχώς δεν πλήρωσα ακόμα χειρότερο, και το BB9700 που ακόμα έχω με εξαίρεση το εξαιρετικό του mailer είναι για να δοκιμάζει την αντοχή του σε πρόσκρουση με μπετόν.

 

Οπότε τι έχει αλλάξει; Η HTC με εξαίρεση το συμπαθητικό Leo με τα δυστυχώς πεθαμένα πια WM6 εξακολουθεί να βγάζει τις γνωστές Frankenstein Android-Sense πλαστικές σούπες, τα WM7 αργούν ακόμα και η Nokia βασανίζει την αισθητική και την υπομονή μας με τις παλινωδίες της από λειτουργικό σε λειτουργικό και από αποτυχία σε αποτυχία. Όσο για την Samsung βάζει άξιο hardware σε κακοσχεδιασμένο πλαστικό περιτύλιγμα της πλάκας και το σερβίρει με ένα fragmented λειτουργικό που πιθανότατα όπως και στο άδοξο παρελθόν της δεν θα ανανεώσει ποτέ. Από την άλλη μεριά το 3GS μου το κράτησα ένα χρόνο και παρ'όλα τα μειονεκτηματά του ακόμα δεν μπόρεσα να βρω κάτι που να μπορεί να το υποκαταστήσει έστω στοιχειωδώς πόσο δε αξιοπρεπώς.

 

Οπότε καλέ μου φίλε μη μου λες για πράγματα που έχουν αλλάξει, γιατί γνωρίζω από πρώτο χέρι τι πραγματικά παίζει. Αλλιώς να είσαι βέβαιος πως όπως και πολλοί άλλοι ομοιοπαθείς συμφορουμίτες μας εδώ και καιρό δεν θα ήμουν εδώ στα χωράφια της Apple ανεχόμενος τις κάθε λογής παραξενιές της. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...