Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν γινοταν αλλιως απο την μια το νεο το θελω αλλα απο την αλλη ποιος ο λογος να χαλασω χρηματα ασκοπα ειδικα τωρα σε αυτες τις εποχες...αρα εβαλα κατω αυτα που δεν χρειαζομαι και τα ᾽᾽σκοτωσα᾽᾽ :p

 

σιγα που δεν θα επερνες εσυ το νεο αιφον :lol::p

 

για το δικο μου θα βρεις καποιον να το δωσουμε; :)

Link to comment
Share on other sites

Chris δωσε μου λιγο χρονο αν και απο εδω που ειμαι λιγο δυσκολο :(

αν ημουν Ελλαδα θα ειχε φυγει...

 

mike εγω ειμαι εδω και μηνες (5,5!!!) με ενα iPhone 2G/16GB οποτε πιστευω ηρθε η ωρα... :lol:

 

εχω πουλησει ακομα και κατι Radio Remote φαντασου... :p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο σημείο αναφέρθηκε το είναι άχρηστα όλα τα άλλα για να συμφωνήσω μαζί σου..

Στο iPhone αναφέρθηκε και μόνο, αν κάθε φορά λέμε κάτι καλό για μία συσκευή δεν σημαίνει ότι όλα τα άλλα είναι άχρηστα.. Δλδ θα έλεγες εσύ αντί για τον Μάριο κάτι καλό για το leo εγώ η ο καθένας μας να λέγαμε μα γιατί βγάζεις άχρηστο το iPhone.. Κατσε να σου αποδείξω ότι κάνει καλύτερα την δουλεία μου το iPhone.. Στέκει?

 

Tι να πω βρε παιδιά μάλλον δεν καταλαβαίνω πως αντιλαμβάνεστε το κάθε τι..

Δεν ξανά λέω τίποτα καθίστε και βάλτε στο μικροσκόπιο και τις δύο και ανακοινώστε τον νικητή !!

 

 

Και το θέμα λέει Περί ανέμων και υδάτων για πρώην κατόχους WM και νυν iPhone. Κάτι που δεν συμβαίνει... Άρα μια Ζωή αντιπαραθέσεις..

Μάλλον τις συχαίνομαι τις αντιπαραθέσεις, γιατί δεν έχουν κανένα νόημα πραγματικά... Ο καθένας έχει κάνει τις επιλογές του και δεν χωράνε τέτοιες συζητήσεις ξανά λέω..

 

Και αν το θες εσύ έκανες σύγκριση ενώ ο Μάριος μίλησε μόνο για το iPhone.

Θα μπορούσες κάλλιστα να πεις και εσύ για θετικά τις συσκευής και μόνο, και όχι να το φέρεις δίπλα στο iPhone. Αυτό δεν καταλαβαίνω εγώ.

 

Πρωτα πρωτα δεν κανουμε αντιπαραθέσεις. Γνωριζομαστε μεταξυ μας και απλα ο καθενας προβαλει τα επιχειρηματα του.

Δεν εχω τιποτα με τον Μαριο, το αντιθετο θα ελεγα.

Οσο πισω κι αν πας σ αυτο το thread ποτε δεν εκανα VS με την κακη ενοια.

Παντα προσπαθουσα να αποδειξω οτι δεν ειναι ανοησια να παρει καποιος HD2 αν τον βολευει σε καποια αναγκαια πραγματα.

Ακομα και οταν ειχα το iphone την ελεγα ευγενικα σε οποιον κατηγορουσε καποια αλλη συσκευη. Και στο Ζαχαρακη που εθαβε το HD2 οταν το ειχε πρωτο παρει κι ας του ελεγα να κατσει στο iphone.

 

Δεν ειναι το προβλημα μου αν και ποια ειναι καλυτερη συσκευη. Θελω να μαθουμε να δεχομαστε οτι για καποιον αλλο υπαρχει περιπτωση να γινεται καλυτερη η δουλεια του μ ενα συγκεκριμενο τηλεφωνο.

 

Μια και εγραψες οτι δεν αναφερθηκε τιποτα ενατιον, απλα ειπωθηκαν μονο υπερ για το

iPhone θυμιζω τα παρακατω.

Οχι οτι εχουν καμια σημασια αλλα επειδη ειπες οτι δεν καταλαβαινεις πως αντιλαμβανομαστε τα πραγματα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3201715#post3201715

 

Λεει ο Μαριος:

«Φιλε μου , ευτυχως ξαναγυρισα στο iphone3gs !!!! απλα ετη φωτος μπροστα σε σχεση με το hd2 και ολα τα windows mobiles, αλλα και καθε αλλο κινητο

Το Hd2 μου έφαγε κυριολεκτικα 2 μέρες απο τη ζωη μου να προσπαθω να το σεταρω για να το κανω λειτουργικο ...........»

 

Και σε προηγουμενο μηνυμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3200616#post3200616

«επιτελους ξαναγυρισα στο αγαπημενο μου iphone3gs ελεος αυτα τα windows ειναι σιχαμα ........ αχχχχχχχχ ηρέμισα επιτελους »

 

Θα πρεπει να ειμαστε λιγο πιο αντικειμενικοι νομιζω......

 

Οσο για τον τιτλο του thread ασε με να γνωριζω περισσοτερα γιατι εγω ημουν αυτος που τον επελεξε και ειχε την ιδεα να μαζευτουμε σ᾽ενα thread, οσοι ειχαμε παρει iphone για να τα λεμε με οσους απο τους συμφορουμιτες μας ειχαν παραμεινει στα WM, με σκοπο να ανταλλασουμε αποψεις σχετικα με τα δυο λειτουργικα.

 

Τελος απο μενα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να πω μια παρατηρηση μου???μα καλα αυτος ο steve αλλα ρουχα δεν εχει?λες και ειναι καρτουν(τα καρτουν φορανε τα ιδια ρουχα)...τι στο καλο?μαυρο ελεινο ζιβαγκο μεσα απο το παντελονι και παντελονι τζιν χωρις ζωνη???ευτυχως που οι συσκευες του ειναι ακριβως το αντιθετο, στυλιστικα ετη φωτος μπροστα και σεξυ οσο τιποτε αλλο...(ενταξει υπαρχει και η μπελουτσι αλλα μην αλλαζουμε θεμα...τυχαιο?δε νομιζω...)

 

Γιατρέ μου νομίζω ότι υπάρχουν 2 κατηγορίες λεφτάδων. Αυτοί που θέλουν να τα δείχνουν και αυτοί που δεν τους νοιάζει. Όταν εγώ κι εσύ ξέρουμε ότι αυτός ο τύπος μπορεί να αγοράσει ό,τι και όποτε θέλει δεν υπάρχει λόγος να μας το δείξει. Ναι, εντάξει θα μπορούσε να βάλει κάτι διαφορετικό μια φορά, αλλά πλέον νομίζω έχει γίνει trademark του. :lol:

Link to comment
Share on other sites

με το χερι στη σκανδαλη(ποντικι)ειστε βρε!!ουτε 2ο dvd η τζουλια να εβγαζε δεν θα κανατε ετσι.

και να πω κατι σε σχεση με αυτα που ειπε ο ελ κωστας.παιδια ποσοι απο εσας που εχετε το μηλο ειχατε εστω και για μια μερα το HD2 στην κατοχη σας?να παιξετε μαζι του να το σκαλισετε.απλα απο περιεργια ρωταω ετσι!αν και τωρα εχετε την αγωνια σας ωρα που ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.........

Λίγο ακόμα έμεινε???????? Άντε να δούμε τι θα δούμε.......

Έχω προαίσθημα για κάτι καλό.....πολύ καλό......και θα δούμε και εκπλήξεις!!!!!!!!!!!!!!

 

Α και για να μην ξεχνιόμαστε.................

Μπαναώτη άντε γεια αποτυχημένε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μέσα στο ΣΕΦ είναι πιο γλυκό!!!!!!!!!!

συγνώμη για το off topic αλλά σίγουρα θα με καταλαβαίνεται.......

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.........

Λίγο ακόμα έμεινε???????? Άντε να δούμε τι θα δούμε.......

Έχω προαίσθημα για κάτι καλό.....πολύ καλό......και θα δούμε και εκπλήξεις!!!!!!!!!!!!!!

 

Α και για να μην ξεχνιόμαστε.................

Μπαναώτη άντε γεια αποτυχημένε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μέσα στο ΣΕΦ είναι πιο γλυκό!!!!!!!!!!

συγνώμη για το off topic αλλά σίγουρα θα με καταλαβαίνεται.......

 

σε καταλαβαινουμε βρε εννοειται.αρκει να μην δεχτεις κανενα πμ οπως και εγω που δεν το βλεπω.εγω παντως δεν τσιμπαω μονο για κινητα και για σεξ θα μιλαω απο τωρα και περα!δεν θα προκαλω τους συμφουριτες μου

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κωστα βασικα μιλησα για προσωπικη εμπειρια και για ΜΕΝΑ το iphone ειναι απλα ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ , ας ανοιξουμε ενα θεμα στις αντιπαραθεσεις να ποσταρουμε εκει εικονες , αλλα βασικα δεν εχει κανενα νοημα , ο καθενας ο,τι θελει και ο,τι του ταιριαζει καλυτερα

Αντε σε μιση ώρα βγαινει ο steve

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
με το χερι στη σκανδαλη(ποντικι)ειστε βρε!!ουτε 2ο dvd η τζουλια να εβγαζε δεν θα κανατε ετσι.

και να πω κατι σε σχεση με αυτα που ειπε ο ελ κωστας.παιδια ποσοι απο εσας που εχετε το μηλο ειχατε εστω και για μια μερα το HD2 στην κατοχη σας?να παιξετε μαζι του να το σκαλισετε.απλα απο περιεργια ρωταω ετσι!αν και τωρα εχετε την αγωνια σας ωρα που ειναι!!!

εγω για 5 μηνες
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κωστα βασικα μιλησα για προσωπικη εμπειρια και για ΜΕΝΑ το iphone ειναι απλα ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ , ας ανοιξουμε ενα θεμα στις αντιπαραθεσεις να ποσταρουμε εκει εικονες , αλλα βασικα δεν εχει κανενα νοημα , ο καθενας ο,τι θελει και ο,τι του ταιριαζει καλυτερα

Αντε σε μιση ώρα βγαινει ο steve

 

 

 

Μαριε (μια απλη παρενθεση στα λεγομενα σας,δεν γινοταν να αντεξω κ να μην μιλησω)επειδη εγω σε ξερω λιγο περισσοτερο απο καποιους αλλους εδω μεσα,αλλα κ επειδη παρα πολλες φορες εχεις καταφυγει στο παρελθον σε μενα)

 

επετρεψε μου να μην δεχτω τπτ απο οτι ανεφερες για το λεο κ τα wm σε σχεση παντα με αυτο...

οπως ειπα,επειδη σε ξερω χρονια,μπορω ανετα κ με καθε επιγνωση των λεγομενων μου,να καταθεσω οτι ποτε δεν εγινες γνωστης σωστος καποιας συσκευης η λειτουργικου...

 

εχεις αλλαξει,(ουτε εσυ πρεπει να θυμασαι ποσα)παρα πολλα τηλεφωνα αλλα κ λειτουργικα κ σε ολα,συνηθως δεν καθοσουν να ασχοληθεις μαζι τους οσο χρειαζοταν για να κατανοησεις τι και πως μπορουν να κανουν αλλα κ τι οχι...

 

αντιθετα,επετρεψε μου,εγω κ καποια αλλα παιδια,εδω μεσα,που εχουμε ασχοληθει καπως παραπανω με οτι καταπιαστηκαμε....ετσι εχουμε πιο αξιοπιστη γνωμη για αυτα που λεμε...

 

δεν θελω να βγαλω ουτε το ενα αλλα ουτε το αλλο τηλ καλυτερο,αλλα επετρεψε μου να σε χαρακτηρισω στην φαση του λεο,ασχετο κ τεμπελη...

 

τα wm θελουν πιο power users για να μπορεσουν να τα εκμεταλευτουν,αντιθετα με το iphone,που ειναι μια πολυ καα στημενη κ λειτουργικη συσκευη,που δεν απαιτει "τρελλες" γνωσεις κ ενασχοληση για να κανεις τα βασικα.

 

μεχρι εκει η οποια συγκριση σε οτι εχει να κανει τις 2 συσκευες απο εμενα.

 

ο καθενας οτι τον βολευει..αλλα δεν δεχομαι να βγαινει ο καθενας που δεν καταλαβαινει που πανε τα 4 στα wm και να τα κατακρινει,εειδη δεν μπορει να τα δουλεψει..

 

φυσικα κ μπορεις να το παρεις προσωπικα,μιας κ σε εσενα αναφερομαι.

 

δεν σου επιτιθομαι ρουκου,τα λεγομενα σου με αναγκαζουν να ενημερωσω την παρεα για το "ποιος ειναι αυτος που λεει τι,"απλα επειδη σε ξερω απο "μεσα" κ καλα μαλιστα,εχω την γνωση να λεω οτι λεω...ειναι παρα πολλες οι φορες που σε εχω βοηθησει στο παρελθον,αλλα συνηθιζες να εισαι ενας απο τους ευεργετηθεντες αχαριστους του φορουμ!

 

και πανω απο ολα,παντα,ασχετα τι εχει παιξει στο παρασκηνιο,"τα ηξερες" ολα....

ερχεσαι ξαφνικα απο το πουθενα,εδω και λες οτι λες σαν να σε ειχαν φυλακισει αδικα....κ σε επνιγε το δικιο....

 

ημαρτον....διαβαζουν και ατομα που ξερουν....

 

οσοι δεν ξερετε για τι μιλαω ,μην πεταχτειτε να παρετε το μερος του ενος η του αλλου...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα το μηλο και επαθα πλακα απο το design και τις δυνατοτητες. Θα ηθελα πολυ να το πιασω στα χερια μου και να συμβιωσω μαζι του...ποιος περιμενει τωρα μεχρι νοεμβριο που θα εχω επιδοτηση?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μολις ειδα το μηλο και επαθα πλακα απο το design και τις δυνατοτητες. Θα ηθελα πολυ να το πιασω στα χερια μου και να συμβιωσω μαζι του...ποιος περιμενει τωρα μεχρι νοεμβριο που θα εχω επιδοτηση?
μαζι θα το πιουμε το ποτηρι:D
Link to comment
Share on other sites

σε δυο εβδομαδες που μαλλον θα βγει ειναι δικο μου...

 

το περιμενα πως και πως ενα τετειο...

 

2 χρονια το περιμενω...

 

2!!!!!!!!

 

 

παλι καλα που ξεπουλησα τα παντα και ειμαι σχετικα ετοιμος...

 

με φοβηζει η τιμη του ομως ....

 

εχω χασει την μπαλα απο τα πραγματα που εχει....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παιδιά??γιατί τόση ηρεμία εδώ μέσα????τέτοια ώρα??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

όντως πολυ ηρεμία τέτοια μέρα...Gizmodo γίναμε....
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παιδιά??γιατί τόση ηρεμία εδώ μέσα????τέτοια ώρα??

 

Γιατι ολοι παρακολουθουμε Βαγγελη μου :!:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας αλλα εγω εχω χασει την μπαλα...

 

τελειωσε για ολα τα αλλα κινητα...

 

τελος...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας αλλα εγω εχω χασει την μπαλα...

 

τελειωσε για ολα τα αλλα κινητα...

 

τελος...

 

Δημητρη, μην εισαι υπερβολικος :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Kωστα μου να καθησω μετα να κανω μια ανακεφαλαιωση και θα δεις...

 

εγω το πιστευω αυτο που λεω...

 

τελος....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη, μην εισαι υπερβολικος :p

 

Πράγματι,νομίζω οτι είχε "τελειώσει" εδω και χρόνια για τα άλλα κινητα :p

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Kωστα μου να καθησω μετα να κανω μια ανακεφαλαιωση και θα δεις...

εγω το πιστευω αυτο που λεω...

τελος....

 

Βρε εμενα δε με χαλαει καθολου :lol:

Μα καθολου :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Η παρέα γιατι δεν έδωσε το παρόν ακόμη?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε το ποτε θα είναι διαθέσιμη η 4 έκδοση? και το επεξεργαστεί θα έχει το iPhone 4G ?

 

Πάντως λίγο που το είδα δεν με ενθουσίασε και τόσο σιγά τις διάφορες με το 3GS.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...