Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ntropic μη κολακεύεις τον εαυτό σου, το τελευταίο πράγμα που δυσκολεύομαι να κάνω είναι να υπερασπίζομαι τη γνώμη μου. Αλλα δεν έχω καμια διάθεση να συνεχίσω σε αυτό το μοτίβο, έχω και αλλα πράγματα για να ασχοληθώ. Και για να μη νομίζουν όλοι ότι τρελάθηκα ξαφνικά, ορίστε το τυπικό στυλάκι και πνεύμα του Ntropic:

 

 

Και βεβαια στα πλαίσια της ευγενειας και της "καλής παρέας" το προσπερνάς, αλλα αυτό συνήθως δυστυχώς αποθρασύνει αντί να εκτιμηθεί. Έτσι ο NTROPIC επανέρχεται δριμύτερος:

 

 

Και φυσικά δε σταματάει εκεί, όπως γίνεται σχεδόν πάντα όταν στα πλαίσια της "καλής παρέας" προσπαθείς να μην του δώσεις σημασία:

 

 

Όταν λοιπόν μας εγκαλείς εδώ να προσγειωθούμε στην πραγματικότητα απλά έριξες τη σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Αυτά δεν είναι τα μονα παραδείγματα, είναι τυπικά όμως. Sorry δε θα πάρω και βαριέμαι κι όλας να εξηγήσω τους λόγους. Νομίζω ότι είναι αυτονόητοι. Προφανώς και είμαι εκτος κλίματος όπως λέτε οι περισσότεροι, αλλα καθώς αυτό το κλίμα - με τον κάθε NTROPIC να να μας κάνει κάθε τρεις και λίγο ψυχανάλυση - δε με ευχαριστεί και ιδιαιτερα, δεν έχω λόγο να κάθομαι και να χαλάω την ωραία ατμόσφαιρα. Καλή συνεχεια εύχομαι σε όλους :happy:

 

P.S. Αυτό το post και το προηγούμενο θα τα σβήσω σε μια ημερα. Ελπίζω όμως έστω κι έτσι να πιάσουν τόπο...

 

παιδιά πρώτα απ' όλα καλημέρα....φίλε Γιάννη καλύτερα είναι σε αυτό το thread να σταματήσει αυτή η παρεξήγηση...και δεν είναι λύση να πεις ότι δεν θα ξαναασχοληθείς.......

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Κωστη το ειπα και δεν το ξεχασα...

οπως επισης ειπα οτι δεν ηθελα να βαλω το αβαταρ του λεο γιατι εχει αγοραστει απο τον καθε ασχετο...

καπως ετσι αισθανθηκα σημερα μετα την συζητηση εδω μεσα στο thread για το μηλο....

 

οποτε αναπολησα το παλιο καλο μου καιζερ....

 

μερικες φορες λεω να μην ξαναγραψω ποτε στο φορουμ...να κοψω καθε παρακολουθηση και συνδρομη σε ολα τα θεματα...

 

αλλα φιλε μου εσυ και τα παιδια της τρελοπαρεας με κρατατε ακομη και ειμαι εδω και τα λεμε...

ειναι ενα κλιμα που ειναι πραγματικα σε αλλο επιπεδο,απο αλλο διαστημα...

 

Κωστα,Κωστα,Κωστα,Νικο,Λευτερη,Ηλια,Βαγγελη,Θανο,Μιχαλη,Βασιλη,Παρη,Αλεξανδρε,Μιχαλη,Γιαννη ...

και συγγνωμη σε οποιον ξεχασα...

χαιρομαι και ειναι τιμη μου να θεωρουμαι μελος της παλιοπαρεας μας...

 

φίλε Δημήτρη απλά νομίζω ότι περιγράφεις όλη την φιλοσοφία αυτού του thread....απλά αμοιβαία τα αισθήματα και +1000....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Η αμοιβαιότητα των συναισθημάτων και της καλής (με τη σύγχρονη και ταυτόχρονα την αρχαία έννοια της λέξης) αίσθησης που δημιουργεί η συμμετοχή σε αυτό το forum σε όλους μας είναι πραγματικά αυτό που δένει αυτή την ομάδα (σκέψεις με βάση την "εκ βαθέων" κατάθεση του Δημήτρη).

 

Ακόμη και αντιπαραθέσεις στις οποίες όλοι λίγο ως πολύ έχουμε εμπλακεί κατά καιρούς, ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία του καθενός μας ξεπερνιούνται. Ας μην ξεχνάμε ότι αντιπαραθέσεις είναι λογικό να προκύπτουν όσο και κοντά να αισθάνεται κανείς ότι έρχεται με τους υπόλοιπους λόγω της αμεσότητας της επικοινωνίας του μέσου, αφού δεν παύει η επικοινωνία αυτή να περιορίζεται στην προβολή της προσωπικότητας του καθενός μας μέσα από μερικές γραμμές που εμφανίζονται σε μια οθόνη και έτσι είναι πολυ πιο εύκολο να "παρεξηγηθεί" κανείς όταν δεν υπάρχουν και τα υπόλοιπα στοιχεία της γνώσης της προσωπικότητας του άλλου ή/και η γλώσσα του σώματος.

 

Γι αυτό θα ήθελα να παρακαλέσω και το Γιάννη (JG4) και τον NTROPIC (αλήθεια ποιό είναι το όνομα σου; αν το έχεις αναφέρει παλιότερα με συγχωρείς αλλά μου διαφεύγει) να αναγνωρίσουν τους περιορισμούς του μέσου και να σκεφτούν αν οι διάλογοι που διαμοίφθηκαν χθες μεταξύ τους ή/και με τους υπόλοιπους (για να είμαι και εγώ "εκ βαθέων" ειλικρινής, και εμένα "μου την έχουν δώσει" κάποιες τοποθετήσεις του NTROPIC (συγγνώμη και πάλι που αναφέρομαι με το nick και όχι επώνυμα), θα είχαν την ίδια απήχηση στις αντιδράσεις τους αν γινόταν γύρω από ένα τραπέζι στο πλαίσιο μιας επικοινωνίας παρέας πιο "κλασικού" τύπου. Όλα αυτά τα λέω γιατί κανείς από τους καλούς "συναδέλφους" αυτού του thread δεν πρέπει να λείψει για λόγους που στο κάτω κάτω της γραφής σε λίγο καιρό δεν θα θυμάται κανείς!

 

Μια καλή ημέρα σε όλους :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλη την παρέα η για να το πω καλύτερα κ να το εμπεδώσουμε ΠΑΡΕΑ... Νομίζω ότι είναι πολυ θετικό να υπάρχουν διαφορετικές γνώμες κ απόψεις γιατί όλοι τα βλέπουμε τα πράγματα καλύτερα.

 

Αλλά εντάσεις κ αντεκλίσεις μεταξύ μας δεν υπάρχει λόγος.

 

@ Δημήτρη άσε αυτές τις σκέψεις τις περιέργες....;);) κ να θες να φύγεις δε σ αφήνουμε.... θα δέχεσαι καθημερινό καταιγισμό από ping !!!:lol::)

 

p.s. Κώστα +1000

Edited by abaloss

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα :)

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Εφόσον δεν έχω πλεόν iPhone, θεωρώ -προσωπικά πάντα- το συγκεκριμένο θέμα ως ένα από τα καλύτερα της ενότητας με συζητήσεις επί παντός επιστητού σε καλή ατμόσφαιρα, και, πάνω απ' όλα μια καλή παρέα. Και το μοναδικό που παρακολουθώ ανελλιπώς και με μεγάλο ενδιαφέρον.

 

Είναι κρίμα, λοιπόν, να χαλάει η πολύ καλή ατμόσφαιρα που δημιουργείται να χαλάει με κάποια posts που δεν προσφέρουν και τίποτα στη συζήτηση. Οι προσωπικές διαφορές -αν υπάρχουν- μπορούν να λυθούν με ΠΜ. Θα αφήσω τη συζήτηση να εξελιχθεί αυτή τη φορά χωρίς να διαγράψω ο,τιδήποτε, αλλά παρακαλώ να θυμόμαστε το εξής:

Κάνουμε κριτική στις ιδέες, όχι στους ανθρώπους!

 

Και πάλι καλημέρα σας!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα :)

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Εφόσον δεν έχω πλεόν iPhone, θεωρώ -προσωπικά πάντα- το συγκεκριμένο θέμα ως ένα από τα καλύτερα της ενότητας με συζητήσεις επί παντός επιστητού σε καλή ατμόσφαιρα, και, πάνω απ' όλα μια καλή παρέα. Και το μοναδικό που παρακολουθώ ανελλιπώς και με μεγάλο ενδιαφέρον.

 

Είναι κρίμα, λοιπόν, να χαλάει η πολύ καλή ατμόσφαιρα που δημιουργείται να χαλάει με κάποια posts που δεν προσφέρουν και τίποτα στη συζήτηση. Οι προσωπικές διαφορές -αν υπάρχουν- μπορούν να λυθούν με ΠΜ. Θα αφήσω τη συζήτηση να εξελιχθεί αυτή τη φορά χωρίς να διαγράψω ο,τιδήποτε, αλλά παρακαλώ να θυμόμαστε το εξής:

Κάνουμε κριτική στις ιδέες, όχι στους ανθρώπους!

 

Και πάλι καλημέρα σας!

 

Κουμπάρε μόλις είδα ότι χθες είχες γενέθλια. να τα 100σεις ότι ποθείς κ όλα σου τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συζητήσαμε πρόσφατα, εδώ φαίνεται ότι η Apple άρχισε την "εκκαθάριση" του AppStore από εφαρμογές που αποτέλεσαν αντικείμενο διαμαρτυρίας.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....ξερει καποιος να μου απαντηση, αν παραγγειλω κινητο απο την σουηδια θα φοραει το λογισμικο 3.1.3. η μονο αν το κανω update?με 3.1.3. θα μπορω να το ξεκλειδωσω ??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....ξερει καποιος να μου απαντηση, αν παραγγειλω κινητο απο την σουηδια θα φοραει το λογισμικο 3.1.3. η μονο αν το κανω update?με 3.1.3. θα μπορω να το ξεκλειδωσω ??

 

Φυσιολογικα θα φοραει το καινουριο OS και την τελευταια BootRom, οποτε το βρισκω πολυ μα πολυ χλωμο να μπορεσεις να κανεις JB.

Ασχετο, γιατι ομως δεν το παιρνεις απο εδω, αφου τις ιδιες τιμες εχουμε ? Αν και πλεον και εδω μαλλον τα ιδια θα παιζει, δεν θα μπορεις να κανεις JB για τους λογους που προανεφερα :cry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! (Δημήτρη -zaharakis- φαντάζομαι είδες το ποστ μου πίσω έ.. Για σένα έγραφα μισή ώρα, μην πάει χαμένο :lol:)

 

καλημερα παιδια....ξερει καποιος να μου απαντηση, αν παραγγειλω κινητο απο την σουηδια θα φοραει το λογισμικο 3.1.3. η μονο αν το κανω update?με 3.1.3. θα μπορω να το ξεκλειδωσω ??

 

Φίλε μου αυτό δεν ξέρει να στο πει κανείς με σιγουριά. Αν αγοράσεις άμεσα πιθανόν να προλάβεις την 3.1.2. Αν φοράει 3.1.2 τότε μπορείς να το κάνεις jailbreak και αν χρειάζεται και unlock (αν είναι κλειδωμένο σε πάροχο). Αν έρθει με την 3.1.3 δε θα μπορείς. Επίσης θα φοράει τη νέα bootrom που σημαίνει ότι και με την 3.1.2 να είναι δε θα μπορείς να κάνεις un-tethered jailbreak, δηλαδή όταν κλείνει η συσκευή θα πρέπει να συνδέεται με υπολογιστή για να εκκινήσει και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΔΩΡΕΑΝ..ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΑΠΤΗΣΩ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΡΟΦΗ...ΣΕ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ..ΤΟ Ν97 WHITE...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε καμιά άλλη συσκευή φίλε μου τότε. Δεν αξίζει τον κόπο. Όχι, τίποτα άλλο, αλλά αν γίνει κανένα λάθος σε κανένα ξεκλείδωμα και καταλάθος περάσεις το update μετά θα πρέπει να το βάλεις στο συρτάρι σου και ένας θεός ξέρει πότε θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πιστευω οτι εχεις τεραστιο δικαιο.....για αυτο θα το γυρισω στο Ν97...ΔΕΝ μαμιεται...τσαμπα ειναι...τι ειχαμε τι χασαμε!!!!???να σαι καλα!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πιστευω οτι εχεις τεραστιο δικαιο.....για αυτο θα το γυρισω στο Ν97...ΔΕΝ μαμιεται...τσαμπα ειναι...τι ειχαμε τι χασαμε!!!!???να σαι καλα!!!

Γιατί δεν παίρνεις το Ν900 ή το HD2;;;; :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις το Ν900 ή το HD2;;;; :)

 

Επίσης πολύ καλές προτάσεις και οι 2. Ή κάποιο Android.

Link to comment
Share on other sites

Ν97 ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ.....ΣΤΟ ΤΣΑΜΠΑ!!ΤΟ HTC HD2 ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ COSMOTE...ΕΧΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ 350 ΕΥΡΩ!
Link to comment
Share on other sites

Είναι κλειδωμένα σε πάροχο στη Σουηδία;

 

ναι....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σύμφωνα με αυτόν εδώ τον Πίνακα, αν ο πάροχος στη Σουδία είναι η "3" τότε μπορεί να το δώσει ξεκλειδωμένο οπότε τουλάχιστον λύνεις το πρόβλημα της χρήσης στην Ελλάδα (όχι βέβαια του jaibreak, αλλά αυτό αφορά όλα τα iPhone τελευταίας "σοδιάς").

 

Πάντως αν το κριτήριο είναι το χρώμα του κελύφους, τότε ότι άλλο και να πάρεις αφού θα είναι στο σωστό χρώμα, καλό θα σου βγει, μη μπλέξεις με τα μήλα ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...