Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα, γιατί να μην μιλήσουμε για αυτά τα τόσο ενδιαφέροντα που αναφέρεις?? :)

 

 

Για πες καμιά πληροφορία για την 4η έκδοση που αναφέρεις..

Για πες καμιά πληροφορία για το Google Phone.

 

Ρίχνεις την φωτίτσα σου και μας αφήνεις να σιγοψηθούμε?!?! :p :lol:

 

Εγώ; ποτέ !!

 

Για το GooglePhone δες εδώ: http://www.engadget.com/2009/12/12/google-employees-given-htc-made-google-phones/

 

Για την έκδοση 4 εδώ: http://www.tuaw.com/2009/12/10/rumor-foxconn-receives-new-iphone-build-order/

 

Δες επίσης το pipe που έστησα στο yahoo, το οποίο είστε όλοι ευπρόσδεκτοι να επισκέπτεστε / παρακολουθείτε μέσω rss για φρέσκα νέα που αφορούν το iPhone.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρακη μπας και εχεις κολλησει την νοσο των χοιρων;:confused:

Να ρωτησουμε μην κολλάει μεσω ιντερνετ:D

 

Περαστικά σου και να μας ενημερωνεις.

 

Αφού τα mac δεν "κολλάνε" ιούς, τι φοβάσαι συνάδελφε; :))

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ; ποτέ !!

 

Για το GooglePhone δες εδώ: http://www.engadget.com/2009/12/12/google-employees-given-htc-made-google-phones/

 

Για την έκδοση 4 εδώ: http://www.tuaw.com/2009/12/10/rumor-foxconn-receives-new-iphone-build-order/

 

Δες επίσης το pipe που έστησα στο yahoo, το οποίο είστε όλοι ευπρόσδεκτοι να επισκέπτεστε / παρακολουθείτε μέσω rss για φρέσκα νέα που αφορούν το iPhone.

 

το πιπε προστέθηκε με συνοπτικές διαδικασίες στο Google REader και με τα εξαιρετικά προγράμματα που έμαθα από τον Θάνο και τον Νίκο (NewsStand & Gruml) (σας ευχαριστώ ξανά) θα περαστεί και εκεί! :)

 

Και όταν λες ότι έστησες...:confused:

 

Θα τα διαβάσω και τα άλλα που μου έδωσες να ενημερωθώ.. Απλά δεν έχω και την καύτερη σύνδεση τώρα γιατί δίνω από το iPhονε στο Mac με το Internet Sharing...

Link to comment
Share on other sites

 

Και όταν λες ότι έστησες...:confused:

 

 

To yahoo pipes είναι ένα περιβάλλον που μπορείς πολύ εύκολα να δημιουργήσεις περιεχόμενο από άλλες πηγές χρησιμοποιώντας παραμέτρους και φίλτρα που θέλεις. Κάθε τέτοιο σύνολο λέγεται pipe.

 

Για παράδειγμα αυτό το pipe παίρνει τα rss feeds από:

  • engadget,
  • gizmodo,
  • wired
  • the unofficial apple weblog (tuaw),
  • macrumors,
  • electronista,
  • macnn,
  • top iphone news
  • και βέβαια την ίδια την apple

 

τα φιλτράρει ώστε να έχουν μέσα την λέξη iphone, κρατάει μόνο αυτά που έχουν δημοσιευθεί τις 2 τελευταίες μέρες, τα ταξινομεί σε φθίνουσα χρονολογική σειρά και τα προβάλλει.

 

Το αποτέλεσμα αυτής της προβολής μπορείς να το κρατήσεις για τον λογαριασμό σου, ή να το κάνεις publish για να το βλέπουν και άλλοι (όπως στο προκείμενο).

 

Όλα τα παραπάνω στήνονται με γραφικό τρόπο σε web περιβάλλον πανεύκολα, ενώ υπάρχουν και πολύ περισσότερες / σύνθετες δυνατότητες επεξεργασίας και μετασχηματισμού περιεχομένου.

 

Χρειάζεσαι απλώς ένα λογαριασμό yahoo.

 

Αξίζει με χίλια να του ρίξει κανείς μία (και περισσότερες) ματιές.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα mac δεν "κολλάνε" ιούς, τι φοβάσαι συνάδελφε; :))

Δεν κολλα τους ιους των windows αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ο Ζαχαρακης εχει και iphone:D:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλα τους ιους των windows αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ο Ζαχαρακης εχει και iphone:D:lol:

 

Ναι αλλά jailbroken ;) Είδες τι έγινε στην Αυστραλία :))

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!! :D

 

επιτελους πηρα λιγο τα πανω μου ...τελικα δεν γλυτωνετε απο εμενα :lol:

 

ευχαριστω για τα περαστικα σας παιδια :)

οσο για τους ιους/ιωσεις,οι δικοι μου οντως ειναι μεταλλαγμενοι ,μιας και κανουν βολτες αναμεσα σε iphone,wm,android,symbian,java :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οι εξελίξεις τρέχουν!

Νέος Σερίφης στην πόλη;

 

Holly molly..

Ο επεξεργαστης θα ειναι στα 1GHz, σιγα να μη χρονιστει αλλου. Μεχρι 1.5GHz εχει χρονιστει ο Snapdragon.

Καλα, αν το πουλαει καυευθειαν η Google, παιζει να δουμε και τιμες συμφερουσες; Ή παραειναι απλοικη η σκεψη..;

Τι ωραια να ξεκινησει τη διαθεση απο Ιανουαριο. Καποιος θα χει μαζεψει μεχρι τοτε φασουλι το φασουλι να παρει ppc :D:D:D:D:ninja:

 

ΕΔΙΤ: Καλημερα δεν ειπα, ο αντικοινωνικος/

Ζαχαρακις: Χαιρομαι για την "επαναφορα" σου!:)

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Holly molly..

Ο επεξεργαστης θα ειναι στα 1GHz, σιγα να μη χρονιστει αλλου. Μεχρι 1.5GHz εχει χρονιστει ο Snapdragon.

Καλα, αν το πουλαει καυευθειαν η Google, παιζει να δουμε και τιμες συμφερουσες; Ή παραειναι απλοικη η σκεψη..;

Τι ωραια να ξεκινησει τη διαθεση απο Ιανουαριο. Καποιος θα χει μαζεψει μεχρι τοτε φασουλι το φασουλι να παρει ppc :D:D:D:D:ninja:

 

ΕΔΙΤ: Καλημερα δεν ειπα, ο αντικοινωνικος/

Ζαχαρακις: Χαιρομαι για την "επαναφορα" σου!:)

 

Όλα παίζουν νομίζω, βλέπω να ξανα-ανοίγει η "παρα-αγορά" που είχε ανοίξει με τα πρώτα iPhone όταν κυκλοφορούσαν μόνο Αμερική :) Μόνο που τώρα το τηλέφωνο θα είναι ξεκλείδωτο, να δούμε το θέμα της υποστήριξης των ελληνικών βέβαια και τι παρεμβάσεις ενδεχόμενα θα χρειάζονται, αλλά για μερικούς εκλεκτούς εδώ μέσα ... "παλιά μου τέχνη κόσκινο".

 

Δείτε και αυτό: http://www.engadget.com/2009/12/13/google-phone-makes-first-twitter-appearance/

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εκ πρώτης όψεως, αν και οι φωτογραφίες πολλές φορές ξεγελούν, ελπίζω να μην είναι τελικά αυτό το επίσημο Google phone αλλιώς θα πρέπει να αναθεωρήσω τις απόψεις μου περί ομορφιάς. Αν μάλιστα το ασημί-γκρί περίβλημα είναι απλά βαμμένο πλαστικό όπως πολύ φοβάμαι θα έχω βρει νέα συσκευή να της σέρνω τα εξ'αμάξης. :lol:

 

Καλώς μας ήρθες Δημήτρη. Περαστικά και σιδερένιος! (για ποιότητα, μη καταντήσεις και εσύ ...πλαστικούρα) :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και περαστικά στο Δημήτρη.

 

Πολύ ενδιαφέρουσες οι 2 τελευταίες σελίδες με τα νέα που παραθέσατε. Ό,τι έπρεπε για πρωινή εφημερίδα!

Link to comment
Share on other sites

Χαλια ειναι.

κατι μεταξυ ΗTC touch και του παλιου HD.

Ουτε να το βλέπω δεν θελω ετσι οπως ειναι.

Η HTC πρωτα απ ολα χρειαζεται ενα designer εχουν κολλησει σ ενα στιλ και ολο τα ιδια και τα ιδια.

 

Αμα το εξωτερικο δεν σου λεει τιποτα, δεν σου κανει αισθηση να ερευνησεις και το τι κρυβει μεσα του.

Το iphone ειναι 3 χρονια πριν σχεδιασμενο και ειναι σκάλες ανωτερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον το Bravo της ίδιας της HTC, αν βέβαια είναι όπως φημολογείται, τετραγωνίζει λιγάκι το frame και καταφέρνει να δείχνει πολύ ποιό μοντέρνο και λιγότερο γκουμούτσα. :p

http://www.gadgetvenue.com/wp-content/uploads/2009/12/htc_bravo-300x336.jpg

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση το Βravo με εκεινο το καφε με το γελοιο πισω σχεδιο....λες και φοραει ζωνη ειναι!!!!

 

ατιμο 2G μου χεις στοιχειωσει τα ονειρα μου...

ειναι δυνατον 3 χρονια μετα να ειναι ακομα το πιο ομορφο κινητο που εχω δει;

 

τεσπα Δημητρη ολα καλα;...τιιιιιιιιι κανεις;

 

Για να δουμε αν θα απαντησει τελικα η Apple η θα το τραβηξει παλι μεχρι το καλοκαιρι...

 

ηδη παρατηρω οτι το τοπικο HTC εχει μονιμα πανω απο 30 users ενω εδω στο apple ειμαστε περιπου 20...μου φαινεται μονο εμεις ασχολουμαστε...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα πιο ανυσηχα πνευματα του φορουμ :D

 

ευχαριστω για τα περαστικα και παλι,αναρωνω γοργα πλεον :)

ταλαιπωρηθηκα 2 μερες αλλα ευτυχως,τωρα ειμαι καλυτερα,να βαζα και μυαλο να κοβα και το τσιγαρο,θα ηταν ακομη καλυτερα:(

 

λοιπον για android,μην το ψαχνετε η καλυτερη και πιο ομορφη επιλογη ειναι ο ηρωας!

ολα τα αλλα που εχω δει σε φωτογραφιες ειναι απελπισια...τουλαχιστον για τα γουστα το δικα μου :O

 

το bravo παει κατι να κανει,αλλα αυτο το iphone look...με χαλαει...

μου την δινει που ολοι πανε να φτιαξουν iphone.....δεν μπορουν να το κανουν,δεν το καταλαβαν ηδη???

 

ας κανουν κατι πιο νεο,διαφορετικο....δεν εχουν προσωπικοτητα καθολου ρε γμτ??:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Νεο σκουπιδι στην πολη θα ελεγα εγω. Ελπιζω μοναχα να μην ειναι αυτο το google phone, θα ειναι μεγαλη απογοητευση (τα πλαστικα του μοιαζουν χειροτερα και απο τα παιχνιδια του 5χρονου ανηψιου μου).

Ετσι οπως παμε, με βλεπω για πολυ καιρο με το HD2. Μεχρι να βγει κατι αλλο αξιολογο (π.χ. bravo) θα εχουν παρουσιαστει και τα WM7, τροφη για... flashing (με beta διαρροες φυσικα).

 

Καλησπερα σε ολους, περαστικα σου Δημητρη.

 

Υ.Γ. Με αφορμη το σχολιο του Δημητρη, θα ελεγα πως τον τιτλο του καλυτερου android phone για το 2009 τον κατεχει το motorola milestone. Χθες επαιξα για λιγο με αυτο και μπορω να πω πως ειναι ο,τι καλυτερο αυτη τη στιγμη.

Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, στα ιδια επιπεδα κι η χρωματικη αποδοση, ακομα και δυνατοτητα να γραφεις ελληνικα με το hardware keyboard.

Να μην ηταν μονο και τοσο αθλιο σχεδιαστικα...?

Link to comment
Share on other sites

...

 

το bravo παει κατι να κανει,αλλα αυτο το iphone look...με χαλαει...

μου την δινει που ολοι πανε να φτιαξουν iphone.....δεν μπορουν να το κανουν,δεν το καταλαβαν ηδη???

 

ας κανουν κατι πιο νεο,διαφορετικο....δεν εχουν προσωπικοτητα καθολου ρε γμτ??:O

 

πέστα ρε Μήτσο, δλδ από έμπνευση τίποτα; τι πράμα είναι αυτό...

 

σιδερένιος φίλε:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

το bravo παει κατι να κανει,αλλα αυτο το iphone look...με χαλαει... μου την δινει που ολοι πανε να φτιαξουν iphone...

 

Και να πω πως το iPhone ή καλύτερα η τρίτη γενιά του είναι κανένα όμορφο να πάει στην ευχή. Trademark ναι αλλά όμορφο δεν το λες. Και θα συμφωνήσω μαζί σου Δημήτρη, αν και "ιδιόμορφη" η σχεδίαση του Hero εξακολουθεί να παραμένει η μόνη σχεδιαστική τομή των τελευταίων ετών, ανεξαρτήτως κατασκευαστή. Τα υπόλοιπα είναι άοσμα, άγευστα και κακέπτυπα άλλων. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα..!!

θα συμφωνισω κ γω με τν ζαχαρακη..!!ο ηρωας ειναι κατι το διαφορετικο σχεδιαστικα..!!!

btw καλη αναρωση δημητρη!!

Link to comment
Share on other sites

για μενα τα πιο ομορφα τηλεφωνα τα τελευταια χρονια ηταν αυτο στο αβαταρ μου και τωρα ο Ηρωας...

 

το τελευταιο εχει ενα βιομηχανικο/star treck design...

 

To iPhone 2G για μενα απλα ειναι αξεπεραστο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

To iPhone 2G για μενα απλα ειναι αξεπεραστο...

 

Και όχι μόνο σχεδιαστικά, αλλά και στα υλικά που χρησιμοποιήθηκαν. :rolleyes:

Πραγματικά αν δεν γνώριζα, βλέποντας το 2G δίπλα στο 3Gs μάλλον το πρώτο θα θεωρούσα νεώτερο μοντέλο.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να πω την αμαρτια μου παντως...

 

Εχω δοκιμασει ενα σκασμο συσκευες και λειτουργικα...

 

Ε αυτη η ανεση/ευκολια του μηλου σε καποια πραγματα...ειναι απλα αξεπεραστη!!

Δεν το σκεφτομαι καν ακομη και αν ειμαι σπιτι,διπλα στο pc,να παρω μειλ και να γραψω απο αυτο!!

Με οποια αλλη συσκευη,θα πηγαινα κατευθειαν στο pc!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...