Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να δούμε κάτι αντίστοιχο.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από εντυπωσιασμό και μεμονωμένες χρήσεις, τι να το κάνουμε κάτι τέτοιο τη στιγμή που ούτε μικρό και φορητό είναι ούτε σταθερό; :confused:
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

su παταω return

βάζω κωδικό παταω return

γράφω apt-get update παταω return

γράφει sh: apt-get: command not found

 

κάποια λύση;

Κανονικά θα έπρεπε να σου δουλεύει η εντολή. Αλλά δεν πτοούμαστε. Βάλε από cydia πάλι το Aptitude.

 

Εμένα μου άρεσε το σχόλιο από κάτω "Σε λίγο θα το τυλίγουν σε λαδόκολλα" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δούμε κάτι αντίστοιχο.

Πραγματικά καλό αλλά για εξειδικευμενη χρηση θα ελεγα οτι αυτο θα επρεπε να λεγεται Notebook και οχι τα μικρα λατοπακια.

 

Ξερεις πόσα χρηματα γλυτωνουν απο την μείωση του ογκου συσκευασιας στις μεταφορες;

Συν την μικρη διαφορα στο κοστος σε υλικα συσκευασιας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αυτοι κανουν οικονομια αλλα εμας μας τα παιρνουν χοντρα για ενα κινητο που δεν αξιζει ουτε 500Ε...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτοι κανουν οικονομια αλλα εμας μας τα παιρνουν χοντρα για ενα κινητο που δεν αξιζει ουτε 500Ε...

 

Ούτε όσα λες δεν θα έπρεπε να πωλείται Δημήτρη ειδικά αν αναλογιστούμε το ιδιαίτερα χαμηλό κατασκευαστικό του κόστος. Από την άλλη όμως όσο άλλες εταιρείες πωλούν στην κυριολεξία "σκουπίδια" σε τέτοιες τιμές γιατί να εκλογικεύσει η Apple την δική της; :p

Αν και για να είμαι ειλικρινής, δεν θα είχα καμμιά αντίρρηση στην premium τιμή του iPhone αν συνοδευόταν από ανάλογη του κόστους κατασκευαστική ποιότητα, ή έστω αν είχε μεγαλύτερο lifetime από ένα έτος (εντελώς κοροϊδία κατά την γνώμη μου).

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

το giortes+..το εχετε αγορασει???

 

ναι γιατί, τι σε προβληματίζει;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Οσο φουντωνει ο ανταγωνισμος θ αρχισει και η apple να συμορφωνεται.

Ειδατε η ΝΟΚΙΑ; υπήρχε περίπτωση να πουλα το Ν900 μονο 580 ευρω αν δεν υπήρχε αυτος ο ανταγωνισμός;

 

Δεν ειναι βλακες ξερουν οτι αν το επομενο μοντελο δεν μπορεσει να ταρακουνισει την αγορα, θα πέσουν πολυ οι πωλήσεις.

Συν οτι τα adroid πλησιάζουν με βήμα ταχυ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως λευτερη..απλα ειναι πολυ καλη απο μια ματια που τις εριξα..κ τν αγορασα..!! :D

 

και πολύ καλά της ξηγήθηκες Πάρη.:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το Ping και φαίνεται να δουλεύει ρολόι!!

 

Αγόρασα και το NewsStand γιατί είναι πραγματικά εξαιρετικό...

 

Θα αγοράσω και το LockInfo για να δω αν θα το κρατήσω τελικά ή όχι αλλά αφού ο πτέραρχος μας πει αν του τρώει πολύ μπαταρία! :)

 

Την καλησπέρα μου από το βροχερό Ηράκλειο! Σε λίγο φεύγω και πάω βόλτα στο Ρέθυμνο! :)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε όσα λες δεν θα έπρεπε να πωλείται Δημήτρη ειδικά αν αναλογιστούμε το ιδιαίτερα χαμηλό κατασκευαστικό του κόστος. Από την άλλη όμως όσο άλλες εταιρείες πωλούν στην κυριολεξία "σκουπίδια" σε τέτοιες τιμές γιατί να εκλογικεύσει η Apple την δική της; :p

Αν και για να είμαι ειλικρινής, δεν θα είχα καμμιά αντίρρηση στην premium τιμή του iPhone αν συνοδευόταν από ανάλογη του κόστους κατασκευαστική ποιότητα, ή έστω αν είχε μεγαλύτερο lifetime από ένα έτος (εντελώς κοροϊδία κατά την γνώμη μου).

εγω για πολλοστη φορα τους εστειλα το feedback μου και μαζι τους serial numbers απο ολα τα iPhones που ειχα... (περιπου 13+)

 

τους εξηγησα πως περασα στην Apple απο το iPod και μετα πηρα το iPhone και εντελει το ΜΒΡ αλλα τους εξηγω και τους λογους για τους οποιους τουλαχιστον στο θεμα του τηλεφωνου προς το παρον μαλλον δεν θα χρησιμοποιω iPhone (μπορει και να το πουλησω).

δεν νομιζω να τους πολυενδιαφερει βεβαια αλλα ετσι ενιωσα να το κανω...

 

τις τελευταιες μερες μου εσπασαν τα νευρα με αρχεια που δεν ανοιγαν που δεν μπορουσαν να μου στειλουν και με το tethered jailbreak.

οπως και αν εχει το πραγμα πιστευω ακραδαντα οτι θα αναγκαστει απο τις εξελιξεις να βγαλει το κινητο πιο νωρις.

 

βεβαια παντα θα υπαρχουν αυτοι που το αγοραζουν για μοδα...

οποτε ισως αυτοι με αυτους που το αγοραζουν για παιχνιδια να κρατησουν ψηλα τις πωλησεις.

 

εγω παντως πιστευω το 2010 να με βρει αν θελει ο Θεος χωρις iPhone.

θα ΞΑΝΑ αγοραζα το αγαπημενο μου 2G αλλα πλεον δεν αξιζει καν...

3 χρονια που παρουσιαστηκε..

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

http://www.electronista.com/articles/09/12/11/ms.not.seen.getting.the.non.work.space/

 

Ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο σχετικά με το θέμα που συζητούσαμε πρόσφατα - το μέλλον των WM!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

.................Θα αγοράσω και το LockInfo για να δω αν θα το κρατήσω τελικά ή όχι αλλά αφού ο πτέραρχος μας πει αν του τρώει πολύ μπαταρία! :)

 

Θα σας πω, οπως λεει και στο συνημμενο ο κος Πτεραρχος :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο σχετικά με το θέμα που συζητούσαμε πρόσφατα - το μέλλον των WM!

 

Πολύ μου αρέσουν οι αναλύσεις που αναλώνονται στο τι εντελώς υποκειμενικά θα έπρεπε να συμβει αντί του να προβλέπουν τι θα συμβεί που είναι και το ζητούμενο μιας ανάλυσης.

Ειδικά μάλιστα όταν ο συγκεκριμένος "αναλυτής" είναι ο ίδιος που πίσω στο 2005 προέβλεπε το τέλος του Google στο χώρο των search engines. :lol: :lol: :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσουν οι αναλύσεις που αναλώνονται στο τι εντελώς υποκειμενικά θα έπρεπε να συμβει αντί του να προβλέπουν τι θα συμβεί που είναι και το ζητούμενο μιας ανάλυσης.

Ειδικά μάλιστα όταν ο συγκεκριμένος "αναλυτής" είναι ο ίδιος που πίσω στο 2005 προέβλεπε το τέλος του Google στο χώρο των search engines. :lol: :lol: :lol:

 

http://gizmodo.com/5424680/dont-wait-up-for-windows-mobile-7?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+gizmodo%2Ffull+%28Gizmodo%29

 

Όπου υπάρχει καπνός;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι κάτι νέο αυτό. Σύμφωνα με το επιβεβαιωμένο χρονοδιάγραμμα της Microsoft τον Μάρτιο θα παρουσιαστούν και πριν το τέλος του έτους θα κυκλοφορούν ευρέως wm7 συσκευές. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι νέο αυτό. Σύμφωνα με το επιβεβαιωμένο χρονοδιάγραμμα της Microsoft τον Μάρτιο θα παρουσιαστούν και πριν το τέλος του έτους θα κυκλοφορούν ευρέως wm7 συσκευές. :)

 

Δεν είπα ότι είναι νέο, ούτε ότι η άποψη του Anderson είναι θέσφατη, απλώς είναι πολύ λογική εκτίμηση ότι όσο καθυστερεί η Microsoft μέχρι το τέλος του 2010 στριμώχνεται όλο και περισσότερο στη γωνία όσο βγαίνουν σαν τα μανιτάρια τα Android (σήμερα υπάρχουν διάφορα tweets για την εσωτερική κυκλοφορία του GooglePhone σε προσωπικό της Google, όπως και για τις πολύ καλές πωλήσεις του Droid μαζί με την ανακήρυξη του ως gadget της χρονιάς από το TIME) αλλά και το iPhone στην 4η έκδοση του (θα είδατε ότι δόθηκε ήδη εντολή έναρξης παραγωγής στην εταιρία που θα τα κατασκευάσει) θα είναι πάρα πολύ δύσκολοι ανταγωνιστές - για να μην μιλήσουμε καθόλου για Nokia και Maemo.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

hello σε ολα τα παιδια :)

 

απεχω για λιγο γιατι εχω 2μερες που εχω λιωσει στον πυρετο...τωρα ψιλοσυνηρθα λιγο αλλα δεν με βλεπω για πολυ..:O

 

αν κανω καιρο να εμφανιστω,μην ανυσηχησετε,απλα να ξερετε οτι δεν θα με ξαναδειτε :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

hello σε ολα τα παιδια :)

 

απεχω για λιγο γιατι εχω 2μερες που εχω λιωσει στον πυρετο...τωρα ψιλοσυνηρθα λιγο αλλα δεν με βλεπω για πολυ..:O

 

αν κανω καιρο να εμφανιστω,μην ανυσηχησετε,απλα να ξερετε οτι δεν θα με ξαναδειτε :p

 

Άσε το μαύρο χιούμορ και περαστικά !!!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

hello σε ολα τα παιδια :)

 

απεχω για λιγο γιατι εχω 2μερες που εχω λιωσει στον πυρετο...τωρα ψιλοσυνηρθα λιγο αλλα δεν με βλεπω για πολυ..:O

 

αν κανω καιρο να εμφανιστω,μην ανυσηχησετε,απλα να ξερετε οτι δεν θα με ξαναδειτε :p

 

H1N1 και ο Θεός βοηθός! Πανικός!!!!!:lol:

 

Περαστικά...

 

Πάντως, χωρίς πλάκα, να τον προσέχεις τον πολύ υψηλό πυρετό.. Βέβαια, τα ξέρουμε αυτά, αλλά τα λέμε....:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι νέο, ούτε ότι η άποψη του Anderson είναι θέσφατη, απλώς είναι πολύ λογική εκτίμηση ότι όσο καθυστερεί η Microsoft μέχρι το τέλος του 2010 στριμώχνεται όλο και περισσότερο στη γωνία όσο βγαίνουν σαν τα μανιτάρια τα Android (σήμερα υπάρχουν διάφορα tweets για την εσωτερική κυκλοφορία του GooglePhone σε προσωπικό της Google, όπως και για τις πολύ καλές πωλήσεις του Droid μαζί με την ανακήρυξη του ως gadget της χρονιάς από το TIME) αλλά και το iPhone στην 4η έκδοση του (θα είδατε ότι δόθηκε ήδη εντολή έναρξης παραγωγής στην εταιρία που θα τα κατασκευάσει) θα είναι πάρα πολύ δύσκολοι ανταγωνιστές - για να μην μιλήσουμε καθόλου για Nokia και Maemo,

 

Αρχίζοντας από το τέλος, να κάνω και εγώ την πρόβλεψή μου χωρίς μάλιστα να είμαι ο Anderson; Βάζω στοίχημα από τώρα πως η Nokia και το Maemo της πολύ λίγο θα μας απασχολήσουν εμπορικά στο μέλλον. :lol:

 

Για δε τα υπόλοιπα όντως η καθυστέρηση της Microsoft είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Αν όμως όπως μαθαίνουμε τα WM7 αποτελούν χρήση των CE 7.0 τα οποία και δεν έχουν καμμιά σχέση με τα γνωστά καθώς στηρίζονται άμεσα στο kernel και στο user experience των Windows 7, τότε και δικαιολογείται και κατά την γνώμη μου αξίζει η όποια καθυστέρηση. Όσο για τον ανταγωνισμό, ας βγει πρώτα με το καλό το πολυαναμενόμενο iPhone 4 που έτσι και αλλιώς προηγείται χρονικά και εδώ είμαστε να συζητήσουμε μετά αν όντως θα είναι δύσκολος ανταγωνιστής ή όχι είτε για τα WM7 είτε για το Android. :lol:

 

αν κανω καιρο να εμφανιστω,μην ανυσηχησετε,απλα να ξερετε οτι δεν θα με ξαναδειτε :p

Περαστικά σου Δημήτρη και ελπίζω να μην έχεις καμμιά γουρουνογρίππη. Όχι τίποτα άλλο αλλά μέσα σε εσένα ένας Θεός ξέρει σε τι θα μπορούσε να μεταλλαχθεί αυτός ο ιός. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

...σήμερα υπάρχουν διάφορα tweets για την εσωτερική κυκλοφορία του GooglePhone σε προσωπικό της Google, ... αλλά και το iPhone στην 4η έκδοση του...για να μην μιλήσουμε καθόλου για Nokia και Maemo.

 

Κώστα, γιατί να μην μιλήσουμε για αυτά τα τόσο ενδιαφέροντα που αναφέρεις?? :)

 

 

Για πες καμιά πληροφορία για την 4η έκδοση που αναφέρεις..

Για πες καμιά πληροφορία για το Google Phone.

 

Ρίχνεις την φωτίτσα σου και μας αφήνεις να σιγοψηθούμε?!?! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

hello σε ολα τα παιδια :)

 

απεχω για λιγο γιατι εχω 2μερες που εχω λιωσει στον πυρετο...τωρα ψιλοσυνηρθα λιγο αλλα δεν με βλεπω για πολυ..:O

 

αν κανω καιρο να εμφανιστω,μην ανυσηχησετε,απλα να ξερετε οτι δεν θα με ξαναδειτε :p

 

Ζαχαρακη μπας και εχεις κολλησει την νοσο των χοιρων;:confused:

Να ρωτησουμε μην κολλάει μεσω ιντερνετ:D

 

Περαστικά σου και να μας ενημερωνεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...