Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, Tasos19s said:

Όλα τα iPhone κάνουν για αυτό που θέλεις 

Μεχρι ποσά χρήματα θέλεις να δώσεις; 

Αρχικά σκεφτόμουν να πάρω κανονικό iPod, ότι βρω αρκεί να είναι σε λογικά πλαισια η τιμή. Εφόσον πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για μουσική και μόνο, σαφώς και όσο λιγότερα, τόσο το καλύτερο και νομίζω ότι μια επιλογή σε γενιά που δεν υποστηρίζεται πλέον, είναι μια καλή λύση, αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση. Εφόσον θα είμαι μονομερής η χρήση, μέχρι 150€ θα έλεγα, για παραπάνω, ειδικά για τη χρήση που το θέλω, ξεφεύγω νομίζω….

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, tsimisde said:

Αρχικά σκεφτόμουν να πάρω κανονικό iPod, ότι βρω αρκεί να είναι σε λογικά πλαισια η τιμή. Εφόσον πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για μουσική και μόνο, σαφώς και όσο λιγότερα, τόσο το καλύτερο και νομίζω ότι μια επιλογή σε γενιά που δεν υποστηρίζεται πλέον, είναι μια καλή λύση, αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση. Εφόσον θα είμαι μονομερής η χρήση, μέχρι 150€ θα έλεγα, για παραπάνω, ειδικά για τη χρήση που το θέλω, ξεφεύγω νομίζω….

Δύσκολα θα βρεις 

Εχει πολλά χρόνια που σταμάτησαν 

Πάρε ένα iPhone 7-8 να κανείς την δουλειά σου 

Μεταχειρισμενο σαφώς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Χρόνια πολλά με υγεία 

Επειδή σκέφτομαι να επιστρέψω σε IOS (15 pro) έβλεπα βίντεο στο youtube, έπεσα σε ένα που παρουσίαζε το Apple One .

Ενδιαφέρουσα "πρόταση" μου φάνηκε αλλά έχω απορίες 🤣 

3 φίλοι 

Εγώ μόνιμα Ελλάδα με μερικά ταξίδια Ευρώπη /έτος . 

Φίλος μόνιμα Γερμανία με μερικές επισκέψεις Ελλάδα (κάτοχος 15 προ μαξ, ipad , i mac , airpods κτλ κτλ ) .

Φίλος με πολλά ταξίδια Ελλάδα Γερμανία και οδικώς και αεροπορικώς .. κάτοχος 2 iphone , με πολλές λήψεις φώτο και βίντεο ..

Εάν επιλέξουμε family ή το Premier , μπορούμε να εκμεταλλευτούμε όλοι και πλήρως τις παροχές σωστά ;; 

Προσωπικά το σκέφτομαι ως προς το iCloud και στο Apple Music ... ώστε να κόψω τη συνδρομή στο spotify , εάν μοιραστούμε το πακέτο είναι σα να πληρώνω το μερίδιο μου αντί του spotify με τις έξτρα παροχές του one .

Έχετε εμπειρία από το one ; αξίζει ; 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία 
Επειδή σκέφτομαι να επιστρέψω σε IOS (15 pro) έβλεπα βίντεο στο youtube, έπεσα σε ένα που παρουσίαζε το Apple One .
Ενδιαφέρουσα "πρόταση" μου φάνηκε αλλά έχω απορίες  
3 φίλοι 
Εγώ μόνιμα Ελλάδα με μερικά ταξίδια Ευρώπη /έτος . 
Φίλος μόνιμα Γερμανία με μερικές επισκέψεις Ελλάδα (κάτοχος 15 προ μαξ, ipad , i mac , airpods κτλ κτλ ) .
Φίλος με πολλά ταξίδια Ελλάδα Γερμανία και οδικώς και αεροπορικώς .. κάτοχος 2 iphone , με πολλές λήψεις φώτο και βίντεο ..
Εάν επιλέξουμε family ή το Premier , μπορούμε να εκμεταλλευτούμε όλοι και πλήρως τις παροχές σωστά ;; 
Προσωπικά το σκέφτομαι ως προς το iCloud και στο Apple Music ... ώστε να κόψω τη συνδρομή στο spotify , εάν μοιραστούμε το πακέτο είναι σα να πληρώνω το μερίδιο μου αντί του spotify με τις έξτρα παροχές του one .
Έχετε εμπειρία από το one ; αξίζει ; 


Ανάλογα την περίπτωση.
Για εμένα ας πούμε δεν αξίζει τα λίγα ευρώ παραπάνω το μήνα γιατί δεν με ενδιαφέρει ούτε το TV+, ούτε το fitness+, ούτε το Arcade.
Αν σε ενδιαφέρει το Apple Music και το icloud, μπορείς απλά να βάλεις τους φίλους σου στο family και να μοιράζεστε την iCloud συνδρομή και το Apple Music family.

Γενικότερα όποιος είναι στο family μπορεί να μοιραστεί τοποθεσία, αγορές, συνδρομές, ημερολόγια, υπενθυμίσεις, tethering κλπ.
Για όλα έχεις επιλογή.

Υγ. Στην περίπτωση που κάποιος είναι εξωτερικό (έχει άλλη χώρα στο Apple id του, διεύθυνση και τρόπο πληρωμής άλλης χώρας δηλαδή) δεν ξέρω αν σε αφήνει να είσαι στο family γιατί κάθε χώρα έχει διαφορετικές χρεώσεις, αλλά μπορείτε να το ψάξετε και να το δοκιμάσετε.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω apple music δεν θα παίζει σε διαφορετικές χώρες. Θα έχει πρόσβαση μονο ο "οργανωτης"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...