Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου τι να σου πω... εγω αγορασα iphone 3 gs 3 φορες...εβαλα μυαλο και τελικα το 3ο το εδωσα και πηρα iphone 4... δυσκολη η μεταβαση σε αλλο os αν δοκιμασεις μηλο... το ανεμενω σε 4 ημερες.

 

 

 

δεν ειναι καθολου δυσκολη η μεταβαση σε κανενα λειτουργικο γιατρε μου,αν θελεις πραγματικα να κανεις την δουλεια σου ;)

 

εγω εχω παρει ολα τα iphone's που εχουν βγει αλλα παλι σε wm ειμαι.αυτο δεν θα συνεβαινε αν δεν ειχε βγει το λεο,το οποιο παρεπιπτοντως το εχω παρει 2 φορες,την 1η εφαγε το θαψιμο της αρκουδας μιας και αυτο μονο αξιζε και μολις αλλαξαν τα πραγματα το ξαναπηρα.

παραλληλα εκεινη την εποχη ειχα και το 3gs 32g.

 

εχω ερθει πολλες φορες στην θεση να πιασω μηλο στα χερια μου (3g κ 3gs)και καθε φορα δικαιωνω τον εαυτο μου για την τωρινη επιλογη μου να μην ξανα ασχοληθω με αυτο,μεχρι να δουλεψω ο ιδιος το 4αρι στα χερια μου και να δω αν θα με βολεψει να το παρω.

 

δεν ισχυει αυτο το once you go apple (δεν ξερω για τα mac κ δεν θελω να μαθω) you never go back...τουλαχιστον για μενα..

 

αυτου του ειδους οι προτασεις δηλωνουν φανατισμο κ τπτ αλλο για μενα.

 

πρεει να εχουμε ανοιχτο μυαλο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απο αγγλια απο εναν τυπο που το πουλαγε σφραγισμενο υστερα απο αναβαθμιση vodafone. ειναι κλειδωμενο στη voda αλλα μικρο το κακο. αφενως εχω voda αφαιτερου υπαρχει και το unlock. εκει τα πραγματα αν ψαξεις θα βρεις πιο λογικες τιμες σχετικα με αυτες που ισχυουν στη χωρα μας πριν την επισημη εισαγωγη. εμενα προσωπικα μου βγηκε οσο κανει σχεδον εκει. βιαζομουν καθοτι εχω μεινει με ενα motorola razr.ειχα πονταρει οτι θα μου το εφερνε ο ξαδελφος μου απο αμερικη.κανεις απο τους δυο μας δε σκεφτηκε να ρωτησει διαθεσιμοτητα και βιαστηκα και πουλησα το 3gs μου και εντελει πηρα τα .....καταλαβαινεις.ενα κινητο σαν το iphone για μενα προσωπικα ειναι εργαλειο και μου κοψε τα ποδια τωρα. ελεγα να περιμενω μεχρι να ερθει ελλαδα αλλα φοβαμαι μην την πατησω οπως περισυ που δεν εβρισκα 3gs ουτε για δειγμα. δεν εχω χρονο να ψαξω δυστυχως οποτε προεβην στην αγορα απο αγγλια.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

και που να δειτε το webOS.....

 

 

 

Μητς πως παει το τηλεφωνο?μπηκες στο νοημα της (παραλογης :p)λογικης των wm ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καθολου δυσκολη η μεταβαση σε κανενα λειτουργικο γιατρε μου,αν θελεις πραγματικα να κανεις την δουλεια σου ;)

 

εγω εχω παρει ολα τα iphone's που εχουν βγει αλλα παλι σε wm ειμαι.αυτο δεν θα συνεβαινε αν δεν ειχε βγει το λεο,το οποιο παρεπιπτοντως το εχω παρει 2 φορες,την 1η εφαγε το θαψιμο της αρκουδας μιας και αυτο μονο αξιζε και μολις αλλαξαν τα πραγματα το ξαναπηρα.

παραλληλα εκεινη την εποχη ειχα και το 3gs 32g.

 

εχω ερθει πολλες φορες στην θεση να πιασω μηλο στα χερια μου (3g κ 3gs)και καθε φορα δικαιωνω τον εαυτο μου για την τωρινη επιλογη μου να μην ξανα ασχοληθω με αυτο,μεχρι να δουλεψω ο ιδιος το 4αρι στα χερια μου και να δω αν θα με βολεψει να το παρω.

 

δεν ισχυει αυτο το once you go apple (δεν ξερω για τα mac κ δεν θελω να μαθω) you never go back...τουλαχιστον για μενα..

 

αυτου του ειδους οι προτασεις δηλωνουν φανατισμο κ τπτ αλλο για μενα.

 

πρεει να εχουμε ανοιχτο μυαλο ;)

βρε Δημητρη απλα εχω ησυχασει με το ios. σιγουρα μπορεις να κανεις εξισου τη δουλεια σου κ με android αλλα κ με wm. Και σε μερικα πραγματα ισως και καλυτερα. Αλλα ειλικρινα το ios μου φαινεται απλο και ευχρηστο στην καθημερινοτητα μου. Και οσο αφορα το once you go mac, there is no way back ισχυει σχεδον στο απολυτο. Μπορει οχι για τα iphones αλλα για τα mac ναι. Κ δεν το γραφω επειδη ειμαι φανατικος αλλα σαν moto εχει πλακα... :happy:

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

βρε Δημητρη απλα εχω ησυχασει με το ios. σιγουρα μπορεις να κανεις εξισου τη δουλεια σου κ με android αλλα κ με wm. Και σε μερικα πραγματα ισως και καλυτερα. Αλλα ειλικρινα το ios μου φαινεται απλο και ευχρηστο στην καθημερινοτητα μου. Και οσο αφορα το once you go mac, there is no way back ισχυει σχεδον στο απολυτο. Μπορει οχι για τα iphones αλλα για τα mac ναι. Κ δεν το γραφω επειδη ειμαι φανατικος αλλα σαν moto εχει πλακα... :happy:

 

 

μα αυτο το εχουμε ξαναπει,δεν υπαρχει το "καλυτερο τηλ".

 

ο καθενας κρινει τι τον βολευει περισσοτερο, αναλογα με τις αναγκες του και τα θελω του :)

 

οσο για τα mac,οπως ειπα,δεν ξερω,δεν εχω ιδεα περι αυτων,αλλα δεν θελω και να μαθω :lol:

 

edit

αντε να γελασει κ λιγο το χειλακι σας κ να μπορειτε να μας την πειτε κ μας λιγο :lol:

απο οτι βλεπετε,συμβαινει κ στα καλυτερα τα σπιτια :D

 

υπαρχουν λογιων λογιων κατοχοι συσκευων,ενα ντουφεκι ειναι κ αυτος :lol:

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μητς πως παει το τηλεφωνο?μπηκες στο νοημα της (παραλογης :p)λογικης των wm ?

 

φιλε μου το κινητο με χαιρετησε...

 

...δεν.....

 

:(

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο το εχουμε ξαναπει,δεν υπαρχει το "καλυτερο τηλ".

 

ο καθενας κρινει τι τον βολευει περισσοτερο, αναλογα με τις αναγκες του και τα θελω του :)

 

οσο για τα mac,οπως ειπα,δεν ξερω,δεν εχω ιδεα περι αυτων,αλλα δεν θελω και να μαθω :lol:

 

edit

αντε να γελασει κ λιγο το χειλακι σας κ να μπορειτε να μας την πειτε κ μας λιγο :lol:

απο οτι βλεπετε,συμβαινει κ στα καλυτερα τα σπιτια :D

 

υπαρχουν λογιων λογιων κατοχοι συσκευων,ενα ντουφεκι ειναι κ αυτος :lol:

:lol: ρε τι γινετα στο κοσμο...εμενα μου αρεσει η αγγελια του...

@pik: ευχαριστω...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το κινητο με χαιρετησε...

 

...δεν.....

 

:(

 

 

 

μην το πεις σε κανεναν,αλλα το περιμενα :lol:

 

μετα απο 3χρονια καθημερινης επαφης με μηλο,δεν καθεσαι να διαβασεις κ να ψαχτεις Δημητρη στα wm !

 

για οσους ασχολουμαστε με αυτα χρονια,ειναι πιο κατανοητα,αλλα για οσους ξεκινανε τωρα....θελει ορεξη και διαβασμα!

 

δεν ειναι απλα,βαζω εφαρμογη,βγαζω εφαρμογη οπως στο μηλο.

 

εδω "γραφονται" αρχεια σε ενα αλλο κεφαλαιο που λεγεται registry και ειναι ατιμο κεφαλαιο αυτο Μητσακο :D

 

θελει "γνωση και φαντασια" που λεει κ το τραγουδι :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καποιος mod παιζει με το thread :wacko:

 

που πηγε το reply μου στο μηνυμα του Οδυσσεα ?οεο?

 

βαριεμαι να το ξαναγραψω :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

...

τα σεβη μου σε ολους :)

 

ειμαι στην δουλεια βαρδια νυχτα με 40 βαθμους θερμοκρασια γυρω μου...

 

για όλα τα προηγούμενα δεν έχω να σχολιάσω τίποτα, παρά μόνο για το θέμα των παιδιών και δη της οικογένειας που είναι πρώτη προτεραιότητα κατα τη γνώμη μου:)

 

κατα τα αλλα, καλή δουλειά Μητσε και καλό κουράγιο :)

 

καληνύχτα απο εμένα :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, ισως οπως λετε τα wm 6,5 που εχει το λεο τωρα να εχουν ημερομηνια ληξης αλλα αν ειναι στημενα με προσοχη κανουν θαυματα!!

 

Και εγω στα wm ηρθα απο το πουθενα, χωρις προυπηρεσια αλλα εκατσα με τα μουτρα και διαβασα ..

Τωρα πιστευω δεν μενω μετεξεταστεος με τιποτα:p

 

Επιασα και το μηλο 4 σημερα στα χερια μου (αθτες τις μερες κυκλοφορει επισημα στην Ολλανδια) απο ενα παιδι στη δουλεια..

 

Οντως ειναι παρα πολυ καλη κατασκευη και πολυ φινετσα, μου ξινησε ομως η μικρη (για τα γουστα μου) οθονη..

Ισως επειδη εχω συνηθισει το λεο.. :ninja:

 

Καλο κουραγιο Δημητρη και καλο βραδυ Λευτερη !

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη σου νυχτα Λευτερη :)

ετσι ειναι φιλε μου,πρεπει να κοιταμε τις σοβαρες προταιρεοτητες μας κ μετα την τρελα μας.η οικογενεια ειναι το μονο που μας εχει μεινει απο τους 3 θεσμους στην ζωη μας...πατρις (ελα Αλεκοοο)θρησκεια (παιζουν οι παππαδες με την πιστη των ανθρωπων,βατοπεδια κλπ)ετσι η οικογενεια που κατα τους αρχαιους ηταν η 3η στην ιεραρχια,ειναι πλεον μονη της στην κορυφη να συνυπαρχει με τον αγωνα για την επιβιωση...

 

Γιωργο καλησπερα :)

 

φιλε μου κ μενα μου αρεσει το νεο μηλο.πολυ μαλιστα.αλλα δεν ξερω πανω σε τι λογικη θα στηριζεται ...

απο οτι διαβαζω,μια απο τα ιδια με πολυ καλο ομως hardware.

 

ενα hardware package ομως δεν με τραβαει ευκολα απο μονο του.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το γλυκοκοιταζω αλλα δεν ξερω αμα το παρω αν καταφερω να μεινω εκει και να μην το βαρεθω..

Επειδη μ αρεσει να σκαλιζω που λεμε λιγο τα τηλεφωνα..

Και δεν νομιζω να παιρνει και πολυ πειραγμα περα απο τις απεριοριστες εφαρμογες και το cydia..

Απο την αλλη ομως ειναι ομορφη κατασκευη αλλα και αυτο το itunes:mad: μου τη δινει.....

 

Ομως μιας και εκανα νεα συνδεση τωρα , περιμενω και το desire να μουρθει πακετο με το νεο συμβολαιο αλλα δεν ξερω αν το κρατησω..

 

Επειδη τωρα με το λεο εχω και android εστω για να παιζω, μην εχω και το desire απο την αλλη παλι με android :O

 

Γι αυτο σκεφτομαι να πουλησω το deisre μολις ερθει και να δω για το μηλο4 με λιγα χρηματα παραπανω..

 

Θα δουμε παντως, εσυ τι προτεινεις με την εμπειρια σου? :p

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Kατά την γνώμη μου κάποια πράγματα στα wm σε σχέση με το android απλά είναι πολύ μπροστά για όσους θέλουν να ψάχνονται.Στα πλαίσια των δοκιμών που κάνω με το android έβαλα το igomyway 2009.Επειδή όμως λειτουργεί στο 1/3 της οθόνης έψαξα σε διάφορα φόρουμ για λύση.Αυτό που βρήκα σε ένα ισπανικό φόρουμ ήταν ότι έπρεπε να αλλάξω κάποια αρχεία(data.gro,sys.txt).Που είναι το πρόβλημα;Οτι για να μπορέσει κάποιος να αποκτήσει πρόσβαση σε αυτά τα αρχεία,το ποστ έλεγε ότι το τηλέφωνο πρέπει να είναι rooted και η αντιγραφή των αρχείων,γίνεται με το adb μέσω command line:blink: Tελικά την έκανα την δουλειά,μιας και το leo είναι ήδη roοted αλλά δε κρύβω ότι με πείραξε η διαδικασία.Το copy-paste των αρχείων στα προγράμματα που περνάμε στα wm,το έχουν για πλάκα...Αν είχα android phone θα είχε φύγει για πούλημα...

 

Χρηστο ο φακελος με τα ΠΜ σου ειναι γεματος:)

θελω το igo:O

ειναι το μοναδικο που μπορω να δουλεψω εδω. Διαφορετικα θα αναγκαστω να κανω πλοηγηση ετσι

http://img.skitch.com/20100809-des1s1skim22nbipt3c9npnb51.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

:lol::rolleyes::(:O:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το γλυκοκοιταζω αλλα δεν ξερω αμα το παρω αν καταφερω να μεινω εκει και να μην το βαρεθω..

Επειδη μ αρεσει να σκαλιζω που λεμε λιγο τα τηλεφωνα..

Και δεν νομιζω να παιρνει και πολυ πειραγμα περα απο τις απεριοριστες εφαρμογες και το cydia..

Απο την αλλη ομως ειναι ομορφη κατασκευη αλλα και αυτο το itunes:mad: μου τη δινει.....

 

Ομως μιας και εκανα νεα συνδεση τωρα , περιμενω και το desire να μουρθει πακετο με το νεο συμβολαιο αλλα δεν ξερω αν το κρατησω..

 

Επειδη τωρα με το λεο εχω και android εστω για να παιζω, μην εχω και το desire απο την αλλη παλι με android

 

Γι αυτο σκεφτομαι να πουλησω το deisre μολις ερθει και να δω για το μηλο4 με λιγα χρηματα παραπανω..

 

Θα δουμε παντως, εσυ τι προτεινεις με την εμπειρια σου?

 

το desire ειναι πολυ πιο λιγο σε αποδοση hardware (καμερα,φλας) απο το λεο.

 

γνωμη μου,μην το ανοιξεις καθολου!πουλα το σφραγισμενο κ παρε το μηλο..

αφου θα μπορεις να εχεις κ το λεο παραλληλα θα εισαι αρχοντας :D

 

καλησπερα Κωστη (tesalat) :)

 

@Οδυσσεα δεν ξερω που πηγε το μηνυμα πριν :worry: οποτε θα τα ξαναγραψω.

 

φιλε μου δεν εχω κολησει με τπτ,ουτε εχω επενδυσει σε κανενα συγκεκριμενο λειτουργικο!

απλα κοιταω η συσκευη που θα εχω,να μου κανει την δουλεια μου οσο πιο καλα γινεται.και αυτο το λεο και τα wm 6.5.x μου την κανουν μια χαρα.εχει δεσει με το hardware του λεο κ ακομη δεν καιγομαι για αλλαγες.

 

για android,δεν με βλεπω (ποτε μην λες ποτε βεβαια)αλλα η ποιοτητα κ η σοβαροτητα των εφαρμογων του ειναι παιδικης ηλικιας ακομη.

εχουν πολλα στοιχεια που με ψαρωσαν στην 1η επαφη (μιλαω για το froyo παντα) αλλα προσπαθωντας να μεινω μαζι τους κ ψαχνοντας εφαρμογες για να κανω καποια πραγματα (free versions η semi free :lol:φυσικα)κατεληγα παντα σε επανεκινηση και μπουταρισμα σε wm για να κανω αυτο που ηθελα.

 

το καλο ειναι οτι με μια ρομ που εχει δωθει αυτες τις μερες σε froyo,με κεγαλυτερη πλεον διαθεσιμη ραμ αλλα και ρομ (μην ξεχναμε οτι τρεχουν τα android στο λεο απο την καρτα μνημης) τα πραγματα φαινονται πολυ πιο ευχαριστα αλλα και πιο ολοκληρωμενα !οποτε το κυνηγι των εφαρμογων αρχισε να γινεται πιο σοβαρα,διαβεβαιωνοντας μου οτι ειπα πριν ...

ετσι "τα ζω απο κοντα" κ μπορω να πω οτι δεν ..ακομη για μενα..

 

πιο πολλες πιθανοτητες εχω να βρεθω με μηλο παρα με συσκευη android,οπως με βλεπω:lol:

 

το μονο που με τραβαει πολυ σαν συσκευη αυτην την στιγμη ειναι το evo αλλα δεν το βλεπω να μας ερχεται κατα εδω,συν οτι ειναι android .ειναι το οτι εχω καλομαθει με την οθοναρα του λεο και καθε μικροτερη με "ζοριζει"..

λιγο τα δαχτυλα μου(ταλαιπωρημενο και καμενο,σχισμενο δερμα)λιγο η ευκολια πληκτρολογησης στην οθοναρα του λεο και η ευαισθησια της,με εχουν καλομαθει πολυ:)

 

εμεις πανω απο ολα να ειμαστε καλα και ολα στην πορεια θα ερθουν :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινιση,οταν αναφερεστε στο λεο λετε για το συνονοματο μου το LEGEND? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έσβησα τις δημοσιεύσεις που δεν βγάζαν νόημα,για πρακτικούς λόγους.Δεν ξέρω τι συνέβη:wacko:,κι εγώ τώρα τις είδα.:blink:

 

@Δημήτρη

 

Θεωρητικά,λοιπόν θα σε βόλευε ένα Leo με τα καλούδια του Android και τις εφαρμογές του Appstore;:D

 

BTW το Desire HD είνα ένα EVO για GSM,οπότε θα σε καλύψει η οθόνη του;)

 

Καλή συνέχεια στη δουλεια και υπομονή με τη ζέστη!

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινιση,οταν αναφερεστε στο λεο λετε για το συνονοματο μου το LEGEND? :p

 

Οχι, εννοουν το HD2 :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εννοουν το HD2 :lol:

 

πτεραρχε μου καλημερα :D ξενυχταμε ?

 

δεν πιστευω να φλασαρεις το legend ?:ninja: :cry:

 

ps ευχαριστω Οδυσσεα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι δεν μπορω να κατεβασω την εφαρμογη iphone4 case program?εχω παραγγειλει το μηλο μου και δικαιουμαι θηκουλα ετσι δεν ειναι?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

@drmdtsap

Μήπως Νικο δεν υπάρχει στο ελληνικό app store επειδή δεν διατίθεται ακόμη επίσημα η συσκευή στην Ελλαδα;

 

Και μια ερώτηση από εμένα σε οποιον έχει εμπειρία: έχει φλασαρει κανείς το Vodafone MiFi (rebranded Novatel 2352) το οποιο φέρει το firmware 5.24 με το τελευταίο firmware της Novatel 5.26 που μεταξύ άλλων ενεργοποιεί το ενσωματωμενο κύκλωμα GPS?

 

Ο προβληματισμός έγκειται στο αν πετυχαίνει το φλασαρισμα με generic firmware δεδομένου ότι το μεν hardware είναι κοινό, το υπάρχον όμως firmware ειναι customized για τη Vodafone.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λεει ο κοσμος αλλα δοκιμασα death grip στο SE p990i μου και υπαρχει πτωση του σηματος στη μια μπαρα(δεν χανει σημα ομως).τοσος ντορος μονο στο iphone 4 εγινε.

 

@kkalog: μαλλον κωστα αυτο θα φταιει. απλα αναρωτιεμαι αν μπορω να κανω εγγραφη στο αγγλικο appstore και να την κατεβασω απο κει. Αλλα μαλλον δε θα εχει νοημα καθοτι δεν θα μπορεσω να κανω παραγγελια για αποστολη στην Ελλαδα...

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

@drmdtsap

Μήπως Νικο δεν υπάρχει στο ελληνικό app store επειδή δεν διατίθεται ακόμη επίσημα η συσκευή στην Ελλαδα;

 

Καλημέρα και από μένα

 

Ακριβώς αυτός είναι ο λόγος. Και η εφαρμογή για τη θήκη και το iMovie διατίθενται στα εκάστοτε AppStores μετά την επίσημη κυκλοφορία της συσκευής στις αντίστοιχες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...