Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω οτι είναι γλυκια η αναμονή,Νίκο.;)

 

Ας μην επεκταθώ... :lol:

 

Ευχαριστω,γενικα σε ολα τα κινητα ισχυει αυτο ή μονο στα iphone?

 

Δε γνωρίζω, αλλά νομίζω αυτό αφορά ειδικά το iPhone. Κανονικά η εγγύηση πρέπει να είναι τουλάχιστον πανευρωπαϊκή και 2ετής, αλλά στο iPhone είναι μονοετής και εθνική.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η εγγύηση του iPhone ισχύει μόνο στη χώρα αγοράς του.

 

Φιλε Νικο θα σε ενημερωσω οτι οταν αγορασα το iphone 4 απο UK πριν 5 μερες μου ειπαν οτι η εγγυηση μετραει για ολες τις χωρες που υπαρχεi apple store. και επειδη παραξενευτηκα το ξαναρωτησα και μου το επιβεβαιωσε το παιδι. μαλιστα σιγουρευτηκε παιρνωντας τηλεφωνο καποιον προυσταμενο του.

 

και ως επιεβαιωση σημερα πηρα τηλεφωνο στο ιδιο καταστημα για να ρωτησω για το συγκεκριμενο προβλημα με το σημα και μου ανεφερε ιτο μπορω να το το δωσω σε οποιοδηποτε καταστημα apple store και συγκεκριμενα επειδη των ρωτησα για Ιταλια μου ειπε στα σιγουρα οτι μπορω εκει να το αλλαξω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Νικο θα σε ενημερωσω οτι οταν αγορασα το iphone 4 απο UK πριν 5 μερες μου ειπαν οτι η εγγυηση μετραει για ολες τις χωρες που υπαρχεi apple store. και επειδη παραξενευτηκα το ξαναρωτησα και μου το επιβεβαιωσε το παιδι. μαλιστα σιγουρευτηκε παιρνωντας τηλεφωνο καποιον προυσταμενο του.

 

και ως επιεβαιωση σημερα πηρα τηλεφωνο στο ιδιο καταστημα για να ρωτησω για το συγκεκριμενο προβλημα με το σημα και μου ανεφερε ιτο μπορω να το το δωσω σε οποιοδηποτε καταστημα apple store και συγκεκριμενα επειδη των ρωτησα για Ιταλια μου ειπε στα σιγουρα οτι μπορω εκει να το αλλαξω...

 

Δεν το γνώριζα αυτό. Όταν είχα πάει στο Apple Store στο Παρίσι με το iPhone που είχα αγοράσει από Βέλγιο μου είχαν πει ότι επισκευάζουν/αντικαθιστούν iPhones που είναι αγορασμένα ΜΟΝΟ από Γαλλία. Βέβαια το Βέλγιο δεν έχει Apple Store αλλά και πάλι δε μου είπε ότι επισκευάζουν από χώρες που έχει Apple Store αλλά μόνο από Γαλλία.

 

Ίσως βέβαια, τώρα που σε Γαλλία και Αγγλία πωλείται ξεκλείδωτο και μπορείς να το αγοράσεις από Apple Store να αναλαμβάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα αυτό. Όταν είχα πάει στο Apple Store στο Παρίσι με το iPhone που είχα αγοράσει από Βέλγιο μου είχαν πει ότι επισκευάζουν/αντικαθιστούν iPhones που είναι αγορασμένα ΜΟΝΟ από Γαλλία. Βέβαια το Βέλγιο δεν έχει Apple Store αλλά και πάλι δε μου είπε ότι επισκευάζουν από χώρες που έχει Apple Store αλλά μόνο από Γαλλία.

 

Ίσως βέβαια, τώρα που σε Γαλλία και Αγγλία πωλείται ξεκλείδωτο και μπορείς να το αγοράσεις από Apple Store να αναλαμβάνουν.

 

Nαι ειναι βασικη προυποθεση να υπαρχει apple store. αν υπαρχει η εγγυηση μετραει κανονικα οπου θες!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι θα γίνει; Θα μας γράψεις κανένα σχόλιο για το 4 τώρα που το έχεις; :p
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει ο Νίκος,και κάνω την αρχή:Το ηχειάκι του πως τα παει σε ποιότητα και ένταση,σε σχέση με το 3GS?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

στελνει αρχεια με bluetooth?ραδιο εχει?χα χα καλα ντε μην βαρατε στην δουλεια ειμαι και νυσταζω!κατι πρεπει να κανω να περασει η ωρα.να πω την αληθεια παντως σοβαρα για εσας που πηγατε στην παρουσιαση σας περιμενα ποιο ενθουσιωδης!καποιοι δεν γραψατε απολυτως τιποτα.θα μου πεις αμα δεν το χεις στα χερια σου ολη μερα!η οθονη του ειναι τοσο τρομερα ορατη η διαφορα της με το 3gs?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει παρατηρηθεί κι απο άλλους χρήστες,Κώστα κι έρχεται προς επίρρωση των φημολογιών που κάνουν λόγο για χρονισμό του κεντρικού επεξεργαστή του Α4,στα 800MHz.

 

Γενικά πάντως η απόδοση του δεν προβληματίζει,έτσι? Αν κινείται στα επίπεδα του 3GS,τότε νομίζω οτι είναι ΟΚ.

 

+μπράβο για την κάλυψη του event μεσω qik

 

Σε καμία περίπτωση δεν προβληματίζει, μια χαρά είναι η αίσθηση και σίγουρα ταχύτερη από το 3Gs, απλά αναλογικά, δεν έχεις την αίσθηση που έχεις όταν από 2G/3G πιάσεις αμέσως μετά ένα 3Gs. Και πάλι αυτό που λέω στηρίζεται στα 5-10 λεπτά "σκαλίσματος" οπότε δεν είναι αντικειμενικό (π.χ. ούτε μεγάλα pdf ανοίξαμε, ούτε παιχνίδια παίξαμε).

 

Καλημέρα σε όλους :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Η οθόνη του 4 είναι φοβερή. Δεν μπορώ να πω πως είναι σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αν και αναφέρθηκε ότι η Super amoled του Galaxy είναι καλύτερη, αλλά σε σχέση με το 3GS είναι πολύ καλύτερη.

Καλύτερη ευκρίνεια πιο ωραία στο μάτι και ελαφρώς πιο φωτεινή. Όσον αφορά την ταχύτητα δεν μπορέσαμε να καταλάβουμε και πολλά γιατί δεν είχε εφαρμογές να δοκιμάσουμε. Δείξανε όμως ένα video με τον χρόνο εκκίνησης σε σχέση με το 3GS και φυσικά άνοιξε πολύ πιο γρήγορα το 4.

Μου φάνηκε πιο ωραίο στο κράτημα, δεν συμπάθησα ποτέ το 3GS στο κράτημα του γυμνό χωρίς θήκη. Η οθόνη σε μαγνητίζει πάντως.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ από μένα!!! βλέπω το νήμα να κινείται σε πολύ πρωινούς ρυθμούς!!!!

 

πάντως αν τελικά φέρουν το ipad εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα όπως πήρε το αυτί μου για μένα το θα υπάρξει τεράστιο derbi ανάμεσα στο μήλο κ στην ταμπλέτα τον Νοέμβριο που θα έχω επιδότηση.... Το wow effect που αναφέρεις Κώστα θα το έχει σίγουρα το ipad....

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μιχάλη,

 

Σίγουρα το iPad είναι πιο wow κατά την άποψη μου, ειδικά από το Νοέμβριο που από ότι φαίνεται θα κυκλοφορήσει η έκδοση 4 του firmware, αν έχει μέσα και ελληνικά, γιατί τώρα κακά τα ψέμματα, η ελλειψη ελληνικών περιορίζει για εμάς παρά πολύ τη χρηστικοτητα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μιχάλη,

 

Σίγουρα το iPad είναι πιο wow κατά την άποψη μου, ειδικά από το Νοέμβριο που από ότι φαίνεται θα κυκλοφορήσει η έκδοση 4 του firmware, αν έχει μέσα και ελληνικά, γιατί τώρα κακά τα ψέμματα, η ελλειψη ελληνικών περιορίζει για εμάς παρά πολύ τη χρηστικοτητα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλημέρα σε όλους.

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω. Αυτός είναι και ό μόνος λόγος για τον όποιο δεν το έχω πάρει μέχρι τώρα. Αλλά με το που θα μπουν ελληνικά.......:rolleyes:

My Devices :

:DIPAD 2 - 16GB / WIFI / Black

Iphone 3GS - 16GB / Black

Palm Treo 680

SE K810i - Black

Link to comment
Share on other sites

http://img517.imageshack.us/img517/1028/screenshot20100629at113.png

 

Άρχισαν τα όργανα.. :cry:

 

Ήρθε η ώρα μου φαίνεται Περικλή! Πλέον δεν έχεις δικαιολογίες! ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

http://img517.imageshack.us/img517/1028/screenshot20100629at113.png

 

Άρχισαν τα όργανα.. :cry:

 

Θέλει να πει ότι πρέπει να βάλεις iOS4;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

στελνει αρχεια με bluetooth?ραδιο εχει?χα χα καλα ντε μην βαρατε στην δουλεια ειμαι και νυσταζω!κατι πρεπει να κανω να περασει η ωρα.να πω την αληθεια παντως σοβαρα για εσας που πηγατε στην παρουσιαση σας περιμενα ποιο ενθουσιωδης!καποιοι δεν γραψατε απολυτως τιποτα.θα μου πεις αμα δεν το χεις στα χερια σου ολη μερα!η οθονη του ειναι τοσο τρομερα ορατη η διαφορα της με το 3gs?

 

Με 5 λεπτά που το έπιασα στα χέρια μου δε μπορώ να πω και πολλά!

Θα μου πεις εδώ άλλοι δε το εχουν δει ουτε σε φωτογραφία και το σχολιάζουν, αλλά τι να πεις.

Στο λίγο διάστημα που το πασπατεψα αυτό που κάνει την μεγάλη ή τεράστια διαφορά ειναι η οθόνη. Αμα δε τι δεις απο κοντα δε περιγράφεται.

Και φυσικά η μεγάλη βελτίωση στην ταχύτητα ανοίγματος εφαρμογών.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

 

Μα Δημήτρη, αυτό δεν γινόταν (και γίνεται) κατά κόρο με το 2G, καθως και με το 3G/3Gs και με πολλά άλλα τηλέφωνα "εντάσεως δεδομένων" όταν χρησιμοποιούσαν το δίκτυο GPRS που μοιραζόταν το ίδιο κανάλι φωνής και δεδομένων; Εδώ έχει αναχθεί σε μείζον ζήτημα χωρίς καλά καλά να έχει κυκλοφορήσει η συσκευή στην αγορά.

οταν το πιασεις στα χερια σου και το χρησιμοποιησεις οχι για δεκα λεπτα αλλα για καποιες ωρες θα καταλαβεις πως ειναι προβλημα. ;)

 

προσωπικα στο 2G kai 3gs μου δεν ειχα ποτε προβληματα...

οπως και να εχει το κινητο εμενα με φοβησε.

600+ € για να εχω κατι που δεν πιανει σημα την στιγμη που ενα ΒΒ9700 μιλαει ανετα στο τηλ...;

δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου ειναι αληθεια.

προσπαθω απλα να πω αυτο που ειδα!

επισης ομως πρεπει να παραδεχτω πως αυτο δεν συμβαινει σε ΟΛΑ τα Αιφον4.

Καμμια σχεση....απλα ειναι τα περισσοτερα...

ελπιζω να το λυσουν...

για μενα ομως προσωπικα η αγορα του μετατιθεται χρονικα σε 2 με 3 μηνες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος που το αγορασε και δεν το θελει γιατι δεν εχει σημα , δεν μου το πουλα σε μενα ? εγω δεν εχω προβλημα , ας μην εχω σημα ...

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε παιδια καποιος που το αγορασε και δεν το θελει γιατι δεν εχει σημα , δεν μου το πουλα σε μενα ? εγω δεν εχω προβλημα , ας μην εχω σημα ...
δεν θα εχεις και αναφορα στα μηνυματα!!!αυτο που το βαζεις;:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος που το αγορασε και δεν το θελει γιατι δεν εχει σημα , δεν μου το πουλα σε μενα ? εγω δεν εχω προβλημα , ας μην εχω σημα ...

 

συμφωνω απολυτα με τον φιλο μου το Δημητρη.

 

το ξενερωμα που θα φας οταν παρεις το τηλεφωνο στα χερια σου και σε 30 δευτερολεπτα θα εισαι στο ''no service'' θα σου αλλαξει την γνωμη.

 

τα λεω απο πρωτο χερι καθως εχω το iphone 4 απο τις 24 του μηνα!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τον φιλο μου το Δημητρη.

 

το ξενερωμα που θα φας οταν παρεις το τηλεφωνο στα χερια σου και σε 30 δευτερολεπτα θα εισαι στο ''no service'' θα σου αλλαξει την γνωμη.

 

τα λεω απο πρωτο χερι καθως εχω το iphone 4 απο τις 24 του μηνα!

 

Υπαρχουν και BT ειναι αναγκη να το κρατα;:lol:

 

Παντως να κρινουμε απο το ποσοστο των μελων του φορουμ μας, που εχουν δοκιμασει την συσκευη ποσοι ειχαν προβλημα, τα πραγματα ειναι ανησυχιτικα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παντως οι πωλησεις καλα κρατουν εχει φτασει στο 1.7 εκατομυρια σκυσκευες

 

Η συγκεκριμένη τιμή αναφέρεται στον αριθμό των πωλήσεων μέχρι και το Σάββατο. Οπότε αντιλαμβάνεστε πως το νούμερο αυτό θα έχει αυξηθεί κατά πολύ μέχρι σήμερα. Είναι εάν μη τι άλλο εντυπωσιακή η διείσδυση που έχει η συσκευή στην αγορά smartphone.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

σκεφτειτε να μην ειχε και το προβλημα με την κεραια. θα ειχε ακομα μεγαλυτερες πωλησεις.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτειτε να μην ειχε και το προβλημα με την κεραια. θα ειχε ακομα μεγαλυτερες πωλησεις.

 

 

αμφιβαλλω για αυτο... πιστευω ολοι το παιρνουν αφου το εχουν και προ-κρατηση, αν δεν γινει κατι να εισαι σιγουρος οτι συντομα θα εχουμε μεγαλο κυμα επιστροφων!

 

Κώστα απλα ενημρωτικα εγω προσωπικα εχω φερει 3 απο UK. τα 2 εχουν το προβλημα, το 3ο το εχω στειλει Ελλαδα και αποψε θα ξερω αν το εχει και αυτο. επισης 3 παιδια που αγορασαμε μαζι σε συνολο 6 συσκευων οι 4 αντιμετωπιζουν το προβλημα. μιλαμε για ποσοστα που κυμαινονται στο 80%-90% σε ενα προχειρο υπολογισμο.

 

εγω πιστευω οτι σχεδον ολα τα εχουν απλα σε μερικα δεν εμφανιζεται και πολυ γιατι παιζει ρολο ο παροχος και η περιοχη που εισαι. εγω π.χ στις πρωτες 2 μερες δεν ειχα προβλημα. απο χθες που ηρθα Λευκωσια δεν μπορω να κανω κληση. με που το παιρνω αμεσως η κληση πεφτει (no service).

 

τραγικη κατασταση....

Edited by christoforos258
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...