Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους... επιτελους μου ηρθε...το πηρα στα χερια μου σημερα στις 10 το πρωι. Η fedex οταν εκανα tracking εδειχνε ημερα παραλαβης Δευτερα 16 Αυγουστου εως τις 18:00 το απογευμα. Σημερα ειχα ρεπο και εχει γενεθλια η κορη μου οποτε με τη συζυγο ετοιμαστηκαμε για σουπερ μαρκετ και γενικοτερα για τις ετοιμασιες για το παρτυ της μικρης. Ακουω ενα φορτηγο να σταθμευει εξω απο το σπιτι και να μενει στο ρελαντι αρκετα λεπτα... λες? παω στο παραθυρο και βλεπω το φορτηγο της fedex. Συμπτωση σκεφτηκα... Μετα απο κανα 2 λεπτο κτυπαει το κουδουνι... Ανοιγω την πορτα, υπογραφω παιρνω το πακετο. το ανοιγω και βλεπω εφημεριδες. Τις ξετυλιγω και βλεπω ενα περιτυλιγμα με φυσσαλιδες αερα. Ξετυλιγω και αυτο και βλεπω το υπεροχο σφραγισμενο κουτι με το νεο μου μηλο. Ξεσφραγιζω με ευλαβεια και ανοιγω το κουτι... Το πιανω στα χερια μου και η αισθηση ειναι πραγματικα πρωτογνωρη. Εχουν περασει αρκετες δεκαδες συσκευες απο τα χερια μου αλλα αυτη η αισθηση που μου αφησε ηταν μοναδικη. Πολυ σωστα ειπε καποιος εδω οτι μπροστα στο iphone4 το iphone 3gs μοιαζει με φτηνο κινεζικο τηλεφωνο... Αυτα απο μενα... Αντε τωρα να περιμενω την καρτα phonebook sim για να κανω bypass στο activation και μετα τζουμπου και unlock...ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ???Ε ΠΟΙΟΣ???
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο Νίκο!!! :lol::lol::lol:

 

Να φανταστώ ότι η σύζυγος πήγε μόνη της στο σούπερ μάρκετ μετά!!! :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, χρόνια πολλά στην κόρη και καλώς το δέχτηκες το τηλέφωνο!

 

Μήπως, λέω μήπως, μιας και είναι τα γενέθλια της κόρης, να της το κάνεις δώρο;; :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

μην ετοιμαζεστe για την θαλασσα χαμος γινεται

 

http://img832.imageshack.us/img832/7317/getattachmentaspxwd.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους... επιτελους μου ηρθε...το πηρα στα χερια μου σημερα στις 10 το πρωι. Η fedex οταν εκανα tracking εδειχνε ημερα παραλαβης Δευτερα 16 Αυγουστου εως τις 18:00 το απογευμα. Σημερα ειχα ρεπο και εχει γενεθλια η κορη μου οποτε με τη συζυγο ετοιμαστηκαμε για σουπερ μαρκετ και γενικοτερα για τις ετοιμασιες για το παρτυ της μικρης. Ακουω ενα φορτηγο να σταθμευει εξω απο το σπιτι και να μενει στο ρελαντι αρκετα λεπτα... λες? παω στο παραθυρο και βλεπω το φορτηγο της fedex. Συμπτωση σκεφτηκα... Μετα απο κανα 2 λεπτο κτυπαει το κουδουνι... Ανοιγω την πορτα, υπογραφω παιρνω το πακετο. το ανοιγω και βλεπω εφημεριδες. Τις ξετυλιγω και βλεπω ενα περιτυλιγμα με φυσσαλιδες αερα. Ξετυλιγω και αυτο και βλεπω το υπεροχο σφραγισμενο κουτι με το νεο μου μηλο. Ξεσφραγιζω με ευλαβεια και ανοιγω το κουτι... Το πιανω στα χερια μου και η αισθηση ειναι πραγματικα πρωτογνωρη. Εχουν περασει αρκετες δεκαδες συσκευες απο τα χερια μου αλλα αυτη η αισθηση που μου αφησε ηταν μοναδικη. Πολυ σωστα ειπε καποιος εδω οτι μπροστα στο iphone4 το iphone 3gs μοιαζει με φτηνο κινεζικο τηλεφωνο... Αυτα απο μενα... Αντε τωρα να περιμενω την καρτα phonebook sim για να κανω bypass στο activation και μετα τζουμπου και unlock...ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ???Ε ΠΟΙΟΣ???

 

καταρχην χρονια πολλα για την μικρη να σου ζησει και δευτερον καλοριζικο το μηχανακι να το χαρεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους... επιτελους μου ηρθε...το πηρα στα χερια μου σημερα στις 10 το πρωι. Η fedex οταν εκανα tracking εδειχνε ημερα παραλαβης Δευτερα 16 Αυγουστου εως τις 18:00 το απογευμα. Σημερα ειχα ρεπο και εχει γενεθλια η κορη μου οποτε με τη συζυγο ετοιμαστηκαμε για σουπερ μαρκετ και γενικοτερα για τις ετοιμασιες για το παρτυ της μικρης. Ακουω ενα φορτηγο να σταθμευει εξω απο το σπιτι και να μενει στο ρελαντι αρκετα λεπτα... λες? παω στο παραθυρο και βλεπω το φορτηγο της fedex. Συμπτωση σκεφτηκα... Μετα απο κανα 2 λεπτο κτυπαει το κουδουνι... Ανοιγω την πορτα, υπογραφω παιρνω το πακετο. το ανοιγω και βλεπω εφημεριδες. Τις ξετυλιγω και βλεπω ενα περιτυλιγμα με φυσσαλιδες αερα. Ξετυλιγω και αυτο και βλεπω το υπεροχο σφραγισμενο κουτι με το νεο μου μηλο. Ξεσφραγιζω με ευλαβεια και ανοιγω το κουτι... Το πιανω στα χερια μου και η αισθηση ειναι πραγματικα πρωτογνωρη. Εχουν περασει αρκετες δεκαδες συσκευες απο τα χερια μου αλλα αυτη η αισθηση που μου αφησε ηταν μοναδικη. Πολυ σωστα ειπε καποιος εδω οτι μπροστα στο iphone4 το iphone 3gs μοιαζει με φτηνο κινεζικο τηλεφωνο... Αυτα απο μενα... Αντε τωρα να περιμενω την καρτα phonebook sim για να κανω bypass στο activation και μετα τζουμπου και unlock...ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ???Ε ΠΟΙΟΣ???

υπαρχει τροπος να κανεις activation συναδελφε....

 

αλλα τωρα παω για μπανακι...

later αν θες...

:D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

http://a.imageshack.us/img843/8176/screenshot20100813at142.png

 

Κάτι έπαθε το myPhone... :shifty:

 

Σήμερα οι ειδοποιήσεις μου έρχονται σε μια νέα, περίεργη γραφή... :lol:

Link to comment
Share on other sites

κατι σοβαρο τωρα.επειδη ερχεται η ξαδερφη μου η νικη απο την αγγλια για μονιμη εγκατασταση στην ελλαδα και θελει καποιο καλο παιδι για δεσμο σκεφτηκα να βρω κανενα καλο παιδι εδω μεσα που ξερω οτι ειστε ολοι παιδια μαλαμα.να μην κακοπαισει το κοριτσι.οποιος ειναι ελευθερος πμ.δεκτες μονο σοβαρες προτασεις.οσο για την ξεδερφουλα ειναι αυτο που λενε κοριτσι για σπιτι!γκαραντι!σαν να παιρνεις iphone!!!α και ενα μικρο βιογραφικο της.

http://news247.gr/kosmos/zoi/ekane_erwta_me_5_000_andres.464442.html

Link to comment
Share on other sites

κατι σοβαρο τωρα.επειδη ερχεται η ξαδερφη μου η νικη απο την αγγλια για μονιμη εγκατασταση στην ελλαδα και θελει καποιο καλο παιδι για δεσμο σκεφτηκα να βρω κανενα καλο παιδι εδω μεσα που ξερω οτι ειστε ολοι παιδια μαλαμα.να μην κακοπαισει το κοριτσι.οποιος ειναι ελευθερος πμ.δεκτες μονο σοβαρες προτασεις.οσο για την ξεδερφουλα ειναι αυτο που λενε κοριτσι για σπιτι!γκαραντι!σαν να παιρνεις iphone!!!α και ενα μικρο βιογραφικο της.

http://news247.gr/kosmos/zoi/ekane_erwta_me_5_000_andres.464442.html

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κατι σοβαρο τωρα.επειδη ερχεται η ξαδερφη μου η νικη απο την αγγλια για μονιμη εγκατασταση στην ελλαδα και θελει καποιο καλο παιδι για δεσμο σκεφτηκα να βρω κανενα καλο παιδι εδω μεσα που ξερω οτι ειστε ολοι παιδια μαλαμα.να μην κακοπαισει το κοριτσι.οποιος ειναι ελευθερος πμ.δεκτες μονο σοβαρες προτασεις.οσο για την ξεδερφουλα ειναι αυτο που λενε κοριτσι για σπιτι!γκαραντι!σαν να παιρνεις iphone!!!α και ενα μικρο βιογραφικο της.

http://news247.gr/kosmos/zoi/ekane_erwta_me_5_000_andres.464442.html

 

:lol::lol:δεν πας καλά ρεεεεεεε:lol::lol::lol:

 

ή μάλλον μια χαρά πας...που θα πάει θα βρει και κανενα καλό παλουκάρι η ξαδερφουλα σου:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

@Νικο,πρωτα να σας ζησει η κορακλα και μετα καλοριζικο το μηλο :)

 

@Τολη,κυριολεκτικα γυναικα για σπιτι :blink: απλα θα χρειαστεις να αλλαξεις τον φωτισμο....σε κοκκινο :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε πως φαινεται ο ανθρωπος οτι ειναι μισος απο εδω:lol::lol:θα παω βρε γιωργο τι να κανω για την μικρη κανενα παιχνιδι κτλ.καλα ειναι εχει κοσμο πολυ,εκδηλωσεις!

 

Α ρε τι χανω φετος. Τολη να φας και για μενα χαλβα και σουβλακια :D. Πολυ θα ηθελα να ειμαι εκει :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Νίκο άρα διπλή χαρά σήμερα !!! άντε με υγεία για την κόρη το βασικό κ όσο για το μήλο να το χαρείς όσο δε πάει.

 

Τόλη κάτι δε πάει καλά με την ξαδέρφη.... πως κατάφερε σε 3285 μέρες να συνδυάσει 5000 είναι πραγματικά εντυπωσιακό.... α μη τι άλλο ταλαντούχα!!!:lol::lol::lol::lol:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, όταν λέμε restore και setup as new, μεσα απο itunes δεν γινεται αυτό ή κάνω λάθος;

 

τωρα που βρήκα λίγο χρόνο είπα να περάσω την 4,0,1

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, όταν λέμε restore και setup as new, μεσα απο itunes δεν γινεται αυτό ή κάνω λάθος;

 

τωρα που βρήκα λίγο χρόνο είπα να περάσω την 4,0,1

 

ναι Λευτερη,ακριβως ετσι :)

 

μην πας στην 4.02!!δεν γινεται JB ακομη!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι Λευτερη,ακριβως ετσι :)

 

μην πας στην 4.02!!δεν γινεται JB ακομη!!

 

ναι Μήτσο το είδα, γιαυτό και βρήκα την 4,0,1 για να έχω jb. Ευχαριστώ φίλε:)

Edited by loftys

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ναι Μήτσο το είδα, γιαυτό και βρήκα την 4,0,1 για να έχω jb. Ευχαριστώ φίλε:)

 

αντε καλη επιτυχια φιλε μου :D

 

ετσι να φλασαρετε που και που και εσεις να μην χανετε την επαφη με το αθλημα :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αντε καλη επιτυχια φιλε μου :D

 

ετσι να φλασαρετε που και που και εσεις να μην χανετε την επαφη με το αθλημα :lol::lol:

 

ναι αλλά ξέρεις τι μου λέει; restore and update, οπότε θα με πάει κατευθείαν στην 4.0.2....

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω ολους σας για τις ευχες σας. να στε καλα και εσεις και να χαιρεστε αυτουες που αγαπατε.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά ξέρεις τι μου λέει; restore and update, οπότε θα με πάει κατευθείαν στην 4.0.2....

 

 

δεν θυμαμαι ακριβως,αλλα με καποιο τροπο (shift και κατι) νομιζω πρεπει να γινεται να επιλεξεις τι θα βαλεις...δεν ειμαι σιγουρος ομως...:O

 

η ειναι για να κανεις restore απο συγκεκριμενο backup αυτο?:confused:

 

πρεπει να σου απαντησει καποιος (πριν ξεκινησεις Λευτερη),που να ξερει σιγουρα:!:

 

πιο παλια αλλαζαμε ενα αρχειο στα αρχεια του itunes (αυτο που ειχε το Os) με αυτο που θελαμε να βαλουμε εμεις.:wacko:

 

αυτα ειναι που μου την δινουν με το μηλο....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ακριβως,αλλα με καποιο τροπο (shift και κατι) νομιζω πρεπει να γινεται να επιλεξεις τι θα βαλεις...δεν ειμαι σιγουρος ομως...:O

 

η ειναι για να κανεις restore απο συγκεκριμενο backup αυτο?:confused:

 

πρεπει να σου απαντησει καποιος (πριν ξεκινησεις Λευτερη),που να ξερει σιγουρα:!:

 

πιο παλια αλλαζαμε ενα αρχειο στα αρχεια του itunes (αυτο που ειχε το Os) με αυτο που θελαμε να βαλουμε εμεις.:wacko:

 

αυτα ειναι που μου την δινουν με το μηλο....

 

κοιτα, δεν έχεις τελείως άδικο, και μένα μου την έχει δώσει τώρα γιατί το itunes μου κάνει κάτι π@π@ριές, και δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω, π.χ. κάνω transfer purchases για να περάσουν όλες οι εφαρμογές από το τηλέφωνο στο itunes, και αυτό δεν τις μεταφέρει όλες, και κάτι τέτοια κουλά...Αν δεν ήταν η ευκολία χρήσης στο μήλο που με εξυπηρετεί πολύ, θα σου έλεγα που θα πήγαινε και το itunes και όλα. Τέλος πάντων.

 

Ελπίζω κάποιος συνάδελφος να με διαφωτίσει. και πάλι ευχαριστώ φίλε.

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, δεν έχεις τελείως άδικο, και μένα μου την έχει δώσει τώρα γιατί το itunes μου κάνει κάτι π@π@ριές, και δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω, π.χ. κάνω transfer purchases για να περάσουν όλες οι εφαρμογές από το τηλέφωνο στο itunes, και αυτό δεν τις μεταφέρει όλες, και κάτι τέτοια κουλά...Αν δεν ήταν η ευκολία χρήσης στο μήλο που με εξυπηρετεί πολύ, θα σου έλεγα που θα πήγαινε και το itunes και όλα. Τέλος πάντων.

 

Ελπίζω κάποιος συνάδελφος να με διαφωτίσει. και πάλι ευχαριστώ φίλε.

 

ψαχνω φιλε μηπως και βρω ακρη να σε βοηθησω,εως καποιος απαντησει και σε βοηθησει :O

 

η διαδικασια εινα σπασιμο νευρων...και εγω ετσι το πουλησα το δικο μου,ειχα κανει γενικη επαναφορα σε jb iphone και μαντρωσε...μετα το μονο που μου εδινε ηταν αυτο που σου δινει και εσενα τωρα.. restore and update:mad:

 

και ειπα και εγω στο μηλο μου...τον πουλο:ninja:

 

edit

 

κοιτα λιγο εκει Λευτερη

 

http://www.redmondpie.com/download-ios-4.0.1-for-iphone-4-iphone-3gs-3g-firmware/

εχει λινκ για Direct downloading το 4.0.1 για το 3GS

λογικα θα το χρειαστεις να κανεις bypass το 4.0.2(να κανεις δλδ restore απο αρχειο)

λινκ

http://appldnld.apple.com/iPhone4/061-8618.20100715.Zapn4/iPhone2,1_4.0.1_8A306_Restore.ipsw

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη σου απάντησα και στο μπλογκ που με ρώτησες.

 

Για να πας καρφωτός σε firmware που δεν είναι το τελευταίο πρέπει το cydia ή εσύ να έχει κρατήσει τα SHSH blobs της έκδοσης αυτής. Επειδή τώρα σε ενδιαφέρει η 4.0.1 δοκίμασε να την περάσεις καρφωτά όπως και να έχει γιατί μέχρι χθες το βράδυ η Apple την έκανε ακόμα sign οπότε ακόμα και αν δεν έχεις τα SHSH μπορεί να προλάβεις να την περάσεις,

 

Κατέβασε το firmware που θες για τη συσκευή σου, πάτα shift + restore και δοκίμασε. Αν σε αφήσει είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, χρόνια πολλά στην κόρη και καλώς το δέχτηκες το τηλέφωνο!

 

Μήπως, λέω μήπως, μιας και είναι τα γενέθλια της κόρης, να της το κάνεις δώρο;; :lol::lol::p

Αλεξανδρε αστα γιατι ειναι 2 ετων και την εχω κανει σαν τα μουτρα μου :lol: . μολις δει υπολογιστη-κινητο κανει σαν τρελη. Πως κανει ενα παιδι οταν δει ενα παιχνιδι?ετσι κανει η δικη μου για αυτα. στο αιφον δε με τα δαχτυλουνια της εχει μαθει να αλλαζει φωτογραφιες,βιντεο...το γελιο ειναι οταν παει σε αλλα τηλεφωνα προσπαθει να κανει το ιδιο αλλα οπως ειναι φυσικο δεν τα καταφερνει και λεει το θεικο:αλασε ιφον? σε ελευθερη μεταφραση :χαλασε το iphone? επισης διχνει σα να της αρεσει ο imac (προφανως λογω μεγεθους οθονης) σε σχεση με το netbook, δεδομενου οτι οταν και οι δυο γονεις ειμαστε στον υπολογιστη η μικρη θα ερθει να κατσει αγκαλια σ αυτν που ναι στο imac...τυχαιο?δε νομιζω.... αρε τα ατιμα τα γονιδια...:shifty:

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...