Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ολο αυτο το διαστημα δαπιστωσα εμπρακτως οτι οταν κρινεις η αναπαραγεις με βαση τις δημοσιευσεις σε blogs, χωρις ο ιδιος να εχεις δοκιμασει, λες αθελα σου βλακειες.

 

Ακριβώς ;)

 

Κι αν μου επιτρέπεις,είναι σαν να περιγράφεις ακριβώς την ιστορία με το Antennagate,:lol:

 

Εκατομμύρια ευχαριστημένοι χρήστες που παρατηρούν βελτίωση στη λήψη,σε σχέση με το 3GS,συγκριτικά λιγότερες διακεκομμένες κλήσεις,ακόμα λιγότερες επιστροφές συσκευών απο δυσαρεστημένους αγοραστές,κι όμως στη blogoσφαιρα/διαδίκτυo συντηρείται ως το μεγαλύτερο """σκάνδαλο""" της Apple...:rolleyes:

 

...και οδηγεί σε παράπλευρες απώλειες:

 

Executive Leaves After iPhone Trouble

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα...

 

Κυκλοφόρησε το Frash για iPhone! Μπορείτε να εγκαταστήσετε το frash στο JB iPhone σας, ανοίγοντας το Cydia και προσθέτοντας το παρακάτω repo: http://repo.benm.at

 

Δεν είναι τέλειο, αλλά είναι χρήσιμο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μολις μιλησα για καιροσκοπους που βαζουν αγγελιες για iphone 4 στα 850-900 ευρω (τιμες λαπτοπ) ενω οι ιδιοι το αγορασαν 640 ευρώ (μπορει και πιο κατω ) αμεσως ενας απο αυτους με pm εσπευσε να με βρισει .... λεγοντας με σιγα ρε φιλε , δεν θα ερθει ποτε στη ελλαδα , κλπ κλπ

Επειδη η κατασταση εχει παει στο απροχωρητο απευθυνομαι στους moderators

Ειναι πραγματικά κριμα ενα τεχνολογικο forum που ολοι στηριξαμε τοσα χρονια να γινεται ερμαιο αυτων των τυπων που προσπαθουν να αισχοκερδισουν , σε βαρος των μελων σας

Νομιζω οτι επιτελους πρεπει να προστατεψετε τα μελη σας απο φαινομενα ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΑΣ , που αποτελουν και ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ .. αν ρωτησετε τους Νομικους σας (που πρεπει να εχετε) με το που δεχεστε να παρουσιαζονται τετοιες αγγελιες απο τις οποιες προκυπτει καθαρη αισχροκερδεια , διαπράττετε και εσεις το αδικημα της υποθαλψης εγκληματια και προωθησης αλλοτριων κερδοσκοπικων συμφεροντων ..

......(Το myphone.gr λειτουργεί ως μέσο ολοκλήρωσης των συναλλαγών μεταξύ των πωλητών και των αγοραστών μελών του. ητοι μεσο ολοκληρωσης της αισχοκερδιας !!!!!! ) Μαλλον πρέπει να το ψαξετε το ζητημα ...

(με απειλησε μαλιστα με pm οτι εστειλε στους moderatow να με κανουν ban γιατι δεν σεβομαι τους κανονες ) και καλα εκανε γιατι εχει απιστευτο θρασος , το οποιο το πηρε απο το εσες δυστυχως , το αγαπημενος μας myphone.gr τοσα χρονια τωρα ....

Επιτέλους το σιτε πρεπει να απομακρυνει αμεσα αυτα τα στοιχεια που μεσα απο το forum μας προσπαθουν να ΑΙΣΧΟΚΕΡΔΙΣΟΥΝ

Αγορασμενο απο το applestore Αγγλιας iphone 4 στα 640 Ευρώ και το πουλανε 850-900 ευρω , Αυτο ειναι καραμπινατη αισχροκερδια. , περα του οτι δεν δινουν απολυτως καμια αποδειξη η τιμολογιο (ητοι το πουλανε σαν μεταχειρισμενο απο χρηστη σε χρηστη ) .

Παρακαλω πολυ τους moderatos αλλα και ολους τους υπευθυνους αυτου το forum επιτελους να προστατεψουν τα μελη τους και να εξαφανισουν αμεσα αυτες τις αγγελιες ...

 

Φίλε μου οι ΟΠΧ,είναι σαφείς ως προς τις ευθύνες και την δυνατότητα παρέμβασης του myphone

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

 

......(Το myphone.gr λειτουργεί ως μέσο ολοκλήρωσης των συναλλαγών μεταξύ των πωλητών και των αγοραστών μελών του. ητοι μεσο ολοκληρωσης της αισχοκερδιας !!!!!! ) Μαλλον πρέπει να το ψαξετε το ζητημα ...

 

Όταν κάτι δεν κυκλοφορεί επίσημα στην χώρα μας η τιμολόγηση του μπορεί να γίνει από τον καθένα και όποιος θέλει αγοράζει(εγώ ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω σε τέτοιες τιμές).

Και σίγουρα δεν έχει καμιά ευθύνη κανένα site αν πάει κάποιος και αγοράζει σε τέτοιες τιμές.Μήπως φέρει ευθύνη το site και για αθέμητο ανταγωνισμό προς τα καταστήματα όταν ο άλλος πουλάει σφραγισμένο το κινητό που πήρε από αναβάθμιση σε τιμή 20-30% παρακάτω; Ή μήπως επειδή εκεί μας συμφέρει δεν τρέχει τίποτα και είναι καλό το myphone;

Εγώ πάντως δεν θεωρώ αισχροκέρδια αυτό που γίνεται και ας είναι κατά την γνώμη μου εξωπραγματικές αυτές οι τιμές.Αυτός που βιάζεται και δεν μπορεί να περιμένει ας το πληρώσει τόσο και ακόμη παραπάνω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι τις άποψης πως ο καθένας μπορεί να πουλήσει όσο θέλει κάποιο κινητό , ακόμη και παραπάνω η όσο το έχει πάρει, απλά εμείς δεν ήμαστε αναγκασμένοι να το αγοράσουμε οπως και ότι δεν μας αναγκάζει κάποιος να προβούμε στην συγκεκριμένη αγορα, απλά την αγνοούμε.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

 

Τελικά αν θέλουν... μπορούν να φτιάξουν εκπληκτικής ποιότητας συσκευές!!!

http://bit.ly/9RrlGF

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. οποιος γνωριζει παρακληση να απαντηση αμεσα. το δικτυο 3 mobile network το γνωριζει κανεις απο αγγλια?ειναι κανονικο δικτυο η μονο συχνοτητας 3g?βρηκα ενα iphone 4 κλειδωμενο στο συγκεκριμενο δικτυο σε πολυ καλη τιμη σφραγισμενο απο αναβαθμιση και σκεφτομαι αν προλαβω να το παρω.ομως δεν ξερω αν το δικτυο αυτο ειναι μονο 3g.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

 

Τελικά αν θέλουν... μπορούν να φτιάξουν εκπληκτικής ποιότητας συσκευές!!!

http://bit.ly/9RrlGF

 

Γιώργο πολύ καλό, πιστεύω ότι θα βγάλουν κάτι ανάλογο και στα android.

 

Η HTC αφουγκράζεται τις ανάγκες της αγοράς και πρατει αναλόγως όπως είχε κάνει με το Leo.

Βέβαια στο ενδιάμεσο κάνει κάποιες βλακείες πχ desire ώσπου καταλαβαίνει ότι αν το ειχε βγάλει σε καλύτερη ποιότητα θα έκανε τις διπλάσιες πωλήσεις.

 

Τον Νοεμβρη θα έχουμε την πλήρη γκάμα σε όλα τα λειτουργικά από την HTC.

 

To Μηλο παρ όλα όσα προσπάθησαν να του προσαψουν παραμένει πρώτο στις προτιμήσεις μου, παρόλο που ξέρω ότι σε μερικά σημεία δεν είναι καλύτερο απ αυτό που έχω. (βλέπε σχετικό vs στο Gsmarena).

Κάτι η ποιότητα κατασκευής, κάτι η απλότητα του ios σε συναρτιση με το app store, κάτι αξία μεταπωλησης, με κάνουν να βλέπω προς τα εκεί.

Σχετικά με την απλότητα θα σας τι έγινε χθες βράδυ να καταλαβετε:)

Είχαμε βγει με κάτι φίλους από Ελλάδα και ένας απ αυτούς είχε το 3GS.

Πήγε να δείξει μια φωτογραφία στην κόρη μου (είναι 32 μηνών). Η μικρή το πήρε στα χέρια της και άρχισε να μετακινηται στις φωτό και μετά στις σελίδες ψάχνοντας για παιχνίδια. Βρήκε το bowling και άρχισε να παίζει κανονικά έχοντας την εξοικιωση από το iPad μου.

Όλο το μαγαζί έπαθε Πλάκα. Ακόμα και σε παιχνίδια που δεν τα είχε ξαναδεί, ήξερε την φιλοσοφία.

Αυτό δύσκολα μπορεί να γίνει σε άλλο τηλέφωνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πολύ καλό, πιστεύω ότι θα βγάλουν κάτι ανάλογο και στα android.

 

Η HTC αφουγκράζεται τις ανάγκες της αγοράς και πρατει αναλόγως όπως είχε κάνει με το Leo.

Βέβαια στο ενδιάμεσο κάνει κάποιες βλακείες πχ desire ώσπου καταλαβαίνει ότι αν το ειχε βγάλει σε καλύτερη ποιότητα θα έκανε τις διπλάσιες πωλήσεις.

 

Τον Νοεμβρη θα έχουμε την πλήρη γκάμα σε όλα τα λειτουργικά από την HTC.

 

To Μηλο παρ όλα όσα προσπάθησαν να του προσαψουν παραμένει πρώτο στις προτιμήσεις μου, παρόλο που ξέρω ότι σε μερικά σημεία δεν είναι καλύτερο απ αυτό που έχω. (βλέπε σχετικό vs στο Gsmarena).

Κάτι η ποιότητα κατασκευής, κάτι η απλότητα του ios σε συναρτιση με το app store, κάτι αξία μεταπωλησης, με κάνουν να βλέπω προς τα εκεί.

Σχετικά με την απλότητα θα σας τι έγινε χθες βράδυ να καταλαβετε:)

Είχαμε βγει με κάτι φίλους από Ελλάδα και ένας απ αυτούς είχε το 3GS.

Πήγε να δείξει μια φωτογραφία στην κόρη μου (είναι 32 μηνών). Η μικρή το πήρε στα χέρια της και άρχισε να μετακινηται στις φωτό και μετά στις σελίδες ψάχνοντας για παιχνίδια. Βρήκε το bowling και άρχισε να παίζει κανονικά έχοντας την εξοικιωση από το iPad μου.

Όλο το μαγαζί έπαθε Πλάκα. Ακόμα και σε παιχνίδια που δεν τα είχε ξαναδεί, ήξερε την φιλοσοφία.

Αυτό δύσκολα μπορεί να γίνει σε άλλο τηλέφωνο.

 

Έφτασε Κώστα! Desire HD ή Ace

http://www.engadget.com/2010/08/09/htcs-4-3-inch-desire-hd-shows-up-on-video/

 

* Λειτουργικό: Android 2.2 Froyo

* Display: 4.3” WVGA touchscreen

* Camera: 8 MP

* CPU: 1 GHz Qualcomm

* Video: HD 720p

* Multimedia: Xvid Video Playback

* Audio: SRS Surround Sound

* Automatic Face Tracking

* Adobe Flash 10.1

* Εσωτερική μνήμη: 4GB

* e-book reader

* Σώμα: μονομπλοκ αλλουμίνιο

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=MEJoPXmwVAE&feature=player_embedded]YouTube- ‪HTC Desire HD - HTC Ace‬‎[/ame]

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλη την παρέα :)

 

Μια παρατήρηση για το θέμα της αισχροκέρδειας με την πώληση συσκευών που δεν εχουν ακόμη κυκλοφορήσει επίσημα στην αγορά.

 

Ασφαλώς και ο κάθε αγοραστής σε ένα καθεστώς πλήρους γνώσης των τεκταινόμενων στην παγκόσμια αγορά είναι σε θέση να αξιολογήσει αν μια συσκευή πωλείται σε αδικαιολόγητα ψηλή τιμή ή όχι και σαν ενήλικας να πράξει ανάλογα. Το ερώτημα ειναι πόσοι από τους εν δυναμει ενδιαφερόμενους για μια συσκευή εχουν αυτή την σε βάθος γνώση και γιατί θα πρέπει να ισχύει γι αυτούς το "δεν ήξερες, δε ρώταγες;".

 

Επειδή για τον περισσότερο κόσμο ισχύει η έλλειψη χρόνου ή/και ενδιαφέροντος γιατί στο κάτω κάτω δεν ειναι υποχρεωτικά όλοι techno freaks με την καλή πάντα έννοια, ενώ παράλληλα υπάρχει και αρκετή παραπληροφόρηση (δείτε τι γράφεται σε διπλανό νήμα για την τιμή κυκλοφορίας του iPhone 4 στην Ελλάδα), εκτιμώ οτι πρέπει να υπάρχει μια πιο σαφής διατύπωση σχετικά με τις τιμές πώλησης και τον αυθαίρετο τροπο με τον οποίο αυτές διαμορφώνονται χωρίς να φτάσουμε βέβαια στα άκρα αν και μερικές περιπτώσεις είναι τόσο προκλητικές που θα έπρεπε να θυμηθούμε (αστειευόμενοι πάντα) τι συνέβη στους μαυραγοριτες μετά την κατοχή.

 

:)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες και οι δύο συσκευές τις HTC.

Στο Schubert διακρίνω xenon flash ή μου φαίνεται; Επίσης έχω την εντύπωση ότι οι “φήμες” λένε για επεξεργαστή στα 1,5 Ghz! Εάν κάνω λάθος διορθώστε με…

Λέτε τελικά τα 7άρια να κάνουν την έκπληξη; Είμαι απο αυτούς που θεωρούν το λειτουργικό των Windows πεθαμένο (στα PPC) αλλά...

Πάντως από ποιότητα κατασκευής και hardware καλά φαίνεται να πάνε!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@@@@EchiDNA;3270082]Έφτασε Κώστα! Desire HD ή Ace

 

Γιώργο καλό φαίνεται αλλά όχι όσο αυτό που προορίζεται για τα WM.

Μιλάμε πάντα εξωτερικά.

Θα σου πω το γιατί.

Το WM αν προσεξες έχει αλουμινενιο στεφάνι γύρω από την οθόνη ενώ το ace έχει την ίδια τεχνική με το HD2, δηλαδή πλαστικό πάχους 1-1,5 ΜΜ το οποίο όμως εκτός ότι δεν προσφέρει ουσιαστική προστασία στην οθόνη, ξεφταει το χρωμα του με το παραμικρό.

 

Θα το δούμε από κοντά όταν έλθει η ώρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ακουστε κοροιδια. περιμενα αυτες τις μερες iphone 4 απο Αμερικη με κλειδωμα at&t(τελικα λογω απαιτουμενης παραγγελιας δεν προλαβα και ετσι δε μου το φερανε). θα χρειαζομουν μια phonebook card sim για να μπορεσω να κανω activation να μπω στο μενου και να το κανω j/b και μετα unlock. βρηκα αρκετες στο ebay στα 10 ευρω μαζι με τα μεταφορικα. επειδη ομως θα αργουσε να μου ερθει (περιπου μια βδομαδα) και ηθελα να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο προσπαθησα να βρω απο εδω ωστε να υην εχω στα χερια μου πριν ερθει το μηλο. Ετσι αποφανθηκα σε δυο καταστηματα γνωστα που ασχολουνται με τετοια. Στο πρωτο στην Καλλιθεα μου αρχισαν κατι κουλα του στυλ φερ το απο δω να στο αναλαβουμε εμεις - με το αζημιωτο. Ειπα οτι θελω τη συγκεκριμενη καρτα για το activation και οτι τα υπολοιπα θα τα κανω μονος μου. Οι τυποι σωνει και καλα να το κανουν αυτοι. Μου ειπαν χαρακτηριστικα οτι αφου δεν εχω μαγαζι δεν μου χρειαζεται η καρτα αυτη. Οκ τους λεω ποσο θα στοιχισει?μου ειπαν να τους παρω τηλεφωνο μετα γιατι δεν ειχαν βγαλει ακομη κοστολογιο.... Καλα τους λεω και φευγω... και εννοειται δεν τους πηρα ποτε. Επικοινωνω με το δευτερο μαγαζι στον Πειραια(πιο γνωστο μαγαζι)... Μου ειπαν πως εχουν phonebook sim card με χρεωση αγορας 50 ευρω!!!! Δεν παει καλα ο κοσμος. Παρηγγειλα μια απο αγγλικο ebay στα 9 παρα κατι ευρω... Ακους; ακουω να λες...
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

... Μου ειπαν πως εχουν phonebook sim card με χρεωση αγορας 50 ευρω!!!! Δεν παει καλα ο κοσμος. Παρηγγειλα μια απο αγγλικο ebay στα 9 παρα κατι ευρω... Ακους; ακουω να λες...

 

Γιατί συγκρίνεις κάτι που πουλιέται στην Κίνα και θα σου έρθει μετά από 10-20 μέρες στα χέρια σου με κάτι που θα πάρεις ΤΩΡΑ από ένα μαγαζί στην Αθήνα;Μια χαρά τιμές είναι,όποιος βιάζεται σκάει το πενηντάρι και την παίρνει,ο υπομονετικός ανταμείβεται για την υπομονή του.Απλά δες το ότι υπάρχουν διαθέσιμες λύσεις στην αγορά για όλους

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Γιατί συγκρίνεις κάτι που πουλιέται στην Κίνα και θα σου έρθει μετά από 10-20 μέρες στα χέρια σου με κάτι που θα πάρεις ΤΩΡΑ από ένα μαγαζί στην Αθήνα;Μια χαρά τιμές είναι,όποιος βιάζεται σκάει το πενηντάρι και την παίρνει,ο υπομονετικός ανταμείβεται για την υπομονή του.Απλά δες το ότι υπάρχουν διαθέσιμες λύσεις στην αγορά για όλους

 

δεν εχεις αδικο. εννοειται οτι υπαρχουν λυσεις στην αγορα για ολους. με λιγο ψαξιμο και υπομονη οδηγεισαι σε θαυμαστες λυσεις.

επισης τι αλλο ειδα και φρικαρα...στο ebay καποιος πουλαει iphone 4 σε πολυ χαμηλη τιμη. αν διαβασεις καλυτερα λεει οτι προκειται για Α4 εκτυπωση φωτογραφιας του iphone4 λιγο πιο κατω απο την αγγελια. η δημοπρασια ξεκιναει στα 200+GBP ενω για αμεση αγορα 400+GBP. καποιος αμοιρος που δεν θα διαβασει την αγγελια ολοκληρη την εβαψε...οποιος ψαρωσει η τα αγγλικα του δεν ειναι καλα γεια σας...

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

τωρα βλεπετε τι συσκευες μπορει να βγαλει η htc ??

 

εγω το βλεπω καθημερινα στο λεο μου ....

 

παιδια αν κοιταξετε πθο σφαιρικα το θεμα και χωρις προκαταληψεις κ ενδοιασμους,θα δειτε οτι υπαρχουν κι αλλες εταιρειες,και αλλα λειτουργικα αλλα και αλλες συσκευες καλυτερες απο το iphone/apple/os4...

 

τελικα το προβλημα δεν ειναι οτι πολλοι πολεμουν αδικα το μηλο....το προβλημα ξεκιναει απο αυτους που δεν βλεπουν τπτ αλλο απο apple....

 

οι φανατικοι υποστηρικτες ειναι αυτοι που δημιουργουν τις μεγαλυτερες αντιπαραθεσεις....

 

σαν τους καπνιστες κ τους μη...ολοι εχουν δικιο αλλα ο καθενας βλεπει μονο την πλευρα του;)

 

 

φιλικα ετσι και χωρις παρεξηγηση :)

 

send from my leo using opera :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kατά την γνώμη μου κάποια πράγματα στα wm σε σχέση με το android απλά είναι πολύ μπροστά για όσους θέλουν να ψάχνονται.Στα πλαίσια των δοκιμών που κάνω με το android έβαλα το igomyway 2009.Επειδή όμως λειτουργεί στο 1/3 της οθόνης έψαξα σε διάφορα φόρουμ για λύση.Αυτό που βρήκα σε ένα ισπανικό φόρουμ ήταν ότι έπρεπε να αλλάξω κάποια αρχεία(data.gro,sys.txt).Που είναι το πρόβλημα;Οτι για να μπορέσει κάποιος να αποκτήσει πρόσβαση σε αυτά τα αρχεία,το ποστ έλεγε ότι το τηλέφωνο πρέπει να είναι rooted και η αντιγραφή των αρχείων,γίνεται με το adb μέσω command line:blink: Tελικά την έκανα την δουλειά,μιας και το leo είναι ήδη roοted αλλά δε κρύβω ότι με πείραξε η διαδικασία.Το copy-paste των αρχείων στα προγράμματα που περνάμε στα wm,το έχουν για πλάκα...Αν είχα android phone θα είχε φύγει για πούλημα...
Link to comment
Share on other sites

τωρα βλεπετε τι συσκευες μπορει να βγαλει η htc ??

 

Δημήτρη,αυτό δεν νομίζω να βρεθεί να το αμφισβητήσει κανείς.Είμαι βέβαιος οτι και η Acer ακόμη,μπορεί να βγάλει τέτοια συσκευή όσον αφορά στην ποιότητα κατασκευής,και μάλιστα χθές.Οι τεχνικές CNC machining που έχουν εξελιχθεί/τελειοποιηθεί εδώ κι αρκετά χρόνια,προσφέρoυν πολλές δυνατότητες.Οπότε το βασικό σημείο παραμένει οχι το αν μπορεί να κατασκευάσει κάτι μια εταιρεία,αλλα το αν μπορεί να το πουλήσει.Να επιστρατεύσει δηλαδή τεχνικές marketing ώστε να πείσει τον αγοραστή ν'αγοράσει το προιόν της.Η Apple,εν προκειμένω,δεν φτιάχνει "μαγικά" προιόντα,όπως υποστηρίζει κι η ίδια,αλλα τα προωθεί με "μαγικό" τρόπο.Υιοθετώντας έναν premium κώδικα για το σχεδιασμό και τα υλικά των συσκευών της,τα τελευταία 10,τουλάχιστον,χρόνια,έχει εκπαιδεύσει γενιές χρηστών να περιμένουν προιόντα υψηλών σχεδιαστικών και κατασκευαστικών προδιαγραφών.Γι'αυτο κι έπεσε τόσο "κράξιμο" στα 3G/3GS τα οποία θεωρήθηκαν (δικαίως) υπαναχώρηση απο το υψηλό επίπεδο του πρώτου iPhone.

Πλέον με το 4ρι,φαίνεται να πήρε το μήνυμα και ως αποτέλεσμα,σάρωσε τον ανταγωνισμό;)

 

Αυτά όσον αφορά στην ποιότητα κατασκευής.Για το υπόλοιπο h/w είναι νωρίς να πούμε κάτι για το HTC ACE,μέχρι να χουμε κάτι πιο χειροπιαστό,απλά να παρατηρήσω είναι εφάμιλλο με ο,τι high-end κυκλοφορεί ή θα κυκλοφορήσει μέχρι τότε,και σίγουρα χαρακτηριστικό των συσκευών του '10.Για το '11,βλέπουμε.

 

Τέλος να πώ οτι η απευθείας αντιπαράθεση Apple-HTC έχει λιγοστό νόημα για μένα.Και μόνο οι χαοτικές διαφορές ανάμεσα στα portfolios των 2 εταιρειών,τις θέτουν σε απόσταση.Πώς να συγκρίνεις μια εταρεία που εξελίσσει 1 συσκευή το χρόνο με μια άλλη που εξελίσσει (πάνω απο) 10.Αναγκαστικά θα χρησιμοποιούν διαφορετική προσέγγιση και νοοτροπία.Εξάλλου μην ξεχνάμε οτι τα πρώτα smartphones της HTC ήταν τα Canary/Wallaby(αν θυμάμαι καλά),ενώ της Apple,το iPhone.;)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω παιδια ειλικρινα βαρεθηκα να περιμενω αλλα και να βλεπω απαραδεκτες τιμες ..... πουλησα ξανα το xperia mini και πηρα ΞΑΝΑ iphone3gs (ευτυχως σε καλη τιμη μεταχειρισμενο ) .... Τωρα ειλικρινα ηρεμησα , ας ερθει ο Σεπτεμβριος και βλεπουμε για το 4 ....

Ειλικρινα χωρις το iphone πλεον εγω δεν αντεχω , δεν ξερω το εχω μαθει , μου αρεσει ... κλπ κλπ

Αυτη η apple μας εκανε να μη πω ........ αλλα δεν πειραζει εχει χαρη ....

Λοιπον φευγω για διακοπες και θα τα πουμε σε κανενα 20 ημερο , περιοδικα θα μπαινω βεβαια να βλεπω τι κανετε ... Λοιπον Να περνατε ολοι σας καλα .....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω παιδια ειλικρινα βαρεθηκα να περιμενω αλλα και να βλεπω απαραδεκτες τιμες ..... πουλησα ξανα το xperia mini και πηρα ΞΑΝΑ iphone3gs (ευτυχως σε καλη τιμη μεταχειρισμενο ) .... Τωρα ειλικρινα ηρεμησα , ας ερθει ο Σεπτεμβριος και βλεπουμε για το 4 ....

Ειλικρινα χωρις το iphone πλεον εγω δεν αντεχω , δεν ξερω το εχω μαθει , μου αρεσει ... κλπ κλπ

Αυτη η apple μας εκανε να μη πω ........ αλλα δεν πειραζει εχει χαρη ....

Λοιπον φευγω για διακοπες και θα τα πουμε σε κανενα 20 ημερο , περιοδικα θα μπαινω βεβαια να βλεπω τι κανετε ... Λοιπον Να περνατε ολοι σας καλα .....

 

Καλές διακοπές!!! Όλα τα άλλα... έρχονται! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

για οποιον πιανουν τα χερια του και μπορει υπαρχει αυτη η λυση...
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο για αυτο επιμενω στα wm και στο λεο προσωπικα (για τις αναγκες μου μιλαω παντα κ για εμενα:) )

 

ειναι τοσο stand alone συσκευη οσο καμια αλλη!το μονο που λειπει απο τα προηγουμενα wm htc,ειναι το hspl που δεν φλασαρεται τωρα στο λεο, απο την καρτα.

 

Οδυσσεα φιλε μου μαζι σου,αλλα ειπαμε μια συσκευη και καλη βγαζει η apple,τον χρονο,(τοσα χρονια τωρα η ιδια ακριβως συσκευη με παραλλαγες σε hardware).

 

μια φορα πηγε να βγαλει και κατι ομορφο πραγματικα και τα κανανε π@#$τανα....για μενα δεν υπαρχει δικαιολογια!

οπως εκραζα την htc με το λεο,οπως το ειχε πρωτοδιαθεσει που ηταν απαραδεκτο και περα για περα μη λειτουργικο;)

 

το αν εχει σημα η οχι και το οτι το κανουν και αλλες συσκευες και οχι μονο το μηλο 4(τι παιδικη δικαιολογια κ αυτη...) εμενα με απωθει κ με εκνευριζει.

 

το λεο γιατι δλδ αν το κλεισω στα χερια μου δεν χανει το σημα?πρεει να παω σε σημειο που να εχει μια γραμμη σημα για να το χασει ...

και εχει και το μισο (τουλαχιστον )SAR απο το μηλο !

 

ετσι μπορω να μιλαω χωρις να μου κανει καζανι το κεφαλι ..

 

δεν ειμαι εναντιον αλλα ουτε και υπερ κανενος!λεω αυτα που βλεπω και πιστευω.οχι αυτα που θα ηθελα να εβλεπα.

 

θα ερθει η στιγμη που θα το παρω και εγω το 4αρι η το 5αρι η οπως θα λεγεται το επομενο μηλο,δεν εχω υπαρξιακα προβληματα με αυτες τις μλκιες...

 

το μονο που με ενδιαφερει και με καιει ειναι το πως θα ζησω την οικογενεια μου και το πως θα στερησω οσο το δυνατον λιγοτερα αγαθα απο τα παιδια μου. και οχι να αποδειξω οτι το λεο η το μηλο η καποιο ανδροειδες, ειναι καλυτερο η οχι απο το αλλο..

 

τα σεβη μου σε ολους :)

 

ειμαι στην δουλεια βαρδια νυχτα με 40 βαθμους θερμοκρασια γυρω μου...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω παιδια ειλικρινα βαρεθηκα να περιμενω αλλα και να βλεπω απαραδεκτες τιμες ..... πουλησα ξανα το xperia mini και πηρα ΞΑΝΑ iphone3gs (ευτυχως σε καλη τιμη μεταχειρισμενο ) .... Τωρα ειλικρινα ηρεμησα , ας ερθει ο Σεπτεμβριος και βλεπουμε για το 4 ....

Ειλικρινα χωρις το iphone πλεον εγω δεν αντεχω , δεν ξερω το εχω μαθει , μου αρεσει ... κλπ κλπ

Αυτη η apple μας εκανε να μη πω ........ αλλα δεν πειραζει εχει χαρη ....

Λοιπον φευγω για διακοπες και θα τα πουμε σε κανενα 20 ημερο , περιοδικα θα μπαινω βεβαια να βλεπω τι κανετε ... Λοιπον Να περνατε ολοι σας καλα .....

φιλε μου τι να σου πω... εγω αγορασα iphone 3 gs 3 φορες...εβαλα μυαλο και τελικα το 3ο το εδωσα και πηρα iphone 4... δυσκολη η μεταβαση σε αλλο os αν δοκιμασεις μηλο... το ανεμενω σε 4 ημερες.

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...