Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το snowbreeze είναι για windows!

Είναι πολύ απλό.Το κατεβαζεις το τρεχεις κανείς ότι σου ζητάει και κανείς shift & restore!

 

Ευχαριστώ Κωστή :)

 

@Carpenoctum

 

Με το καλό να το πάρεις :);)

 

περιμένουμε εμπεριστατομενο review ;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Αυτά είναι! Είσαι από τους πολύ τυχερούς! Εγώ ψάχνω να βρω έναν καλοθελητή να το παραλάβει στο εξωτερικό και να μου το στείλει με courier γιατί ως γνωστόν η Αpple μας έχει στο φτύσιμο σαν χώρα και δε στέλνει εδώ!

Πέτυχε την περίοδο να το κυκλοφορήσει! Τώρα που όλοι οι φοιτητές του εξωτερικού έχουν γυρίσει στην Ελλάδα!!!!!!

και απο τιμη αγγλια το 16αρι ειναι μια χαρα...σχεδον οσο εκανε ελλαδα περυσι το 3gs...αμφιβαλλω αν θα δουμε τετοια τιμη εδω...το ελπιζω βεβαια γιατι βλεπω να μην φτανουν τα χρηματα πουλωντας το μηλο + επιδοτηση...:(

 

Ευχαριστώ Κωστή :)

 

@Carpenoctum

 

Με το καλό να το πάρεις :);)

 

περιμένουμε εμπεριστατομενο review ;)

βασικη προυποθεση για να μην παιδευεσαι αδικα ειναι να εχεις μηλο με παλια bootrom) καθοτι μονο αυτα παιρνουν custom ipsw) και το τζου μπου που εχεις ηδη κανει στην 3.1.2 η 3.1.3 να μην εχει γινει με spirit...με οτιδηποτε αλλο ναι...

Edited by avid
Διπλό Post.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Άντε, Νικόλα, με το καλό να το λάβεις!

 

 

Κώστα, σε ευχαριστώ πολύ για το link... Κάτι έγινε, αλλά δεν είναι και τέλειο. Πάλι χάνω λίγο, και για αυτό θα ευθύνεται, λογικά, η τηλεόραση! Σε ευχαριστώ και πάλι!

 

 

ΥΓ. Στην 32" LG LCD που έχω στο υπνοδωμάτιο και είναι σχετικά παλιά και HD Ready, όχι Full HD, δούλεψε αμέσως, τέλεια. Είτε είναι mirror είτε όχι... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μόλις έλαβα απίστευτα νέα!

 

Η παραγγελία μου για το iPhone 4 και το Bumper που ήταν να φύγει 2 Ιουλίου και να παραδοθεί 5-6 Ιουλίου στο Παρίσι, μόλις έγινε dispatch και φτάνει στο Παρίσι τη Δευτέρα. Τετάρτη ή Πέμπτη θα το έχω!!!

Νικολα καλοριζικο:happy:και φυσικα περιμενουμε τις εντυπωσεις σου,αναλυτικα ε;οχι 5 γραμμες:D
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα απίστευτα νέα!

 

Η παραγγελία μου για το iPhone 4 και το Bumper που ήταν να φύγει 2 Ιουλίου και να παραδοθεί 5-6 Ιουλίου στο Παρίσι, μόλις έγινε dispatch και φτάνει στο Παρίσι τη Δευτέρα. Τετάρτη ή Πέμπτη θα το έχω!!!

 

Αυτά είναι τα ωραία !!! Καλορίζικο και περιμένουμε εντυπώσεις εναγωνίως :)

Υ.Γ. ειδικά για τη μεταφορά αρχείων μέσω bluetooth ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά παιδιά! Το περιμένω πώς και πώς. Και εννοείται ότι θα τα γράψω αναλυτικά.
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο νικο.εγω εχω στον καναδα συγγενεις.το εχω ξαναρωτησει αλλα οι απαντησεις ηταν διαφορετικες.εκει ειναι ξεκλειδωτο?τι παιζει γνωριζει καποιος σιγουρα?
Link to comment
Share on other sites

Το snowbreeze είναι για windows!

Είναι πολύ απλό.Το κατεβαζεις το τρεχεις κανείς ότι σου ζητάει και κανείς shift & restore!

 

και απο τιμη αγγλια το 16αρι ειναι μια χαρα...σχεδον οσο εκανε ελλαδα περυσι το 3gs...αμφιβαλλω αν θα δουμε τετοια τιμη εδω...το ελπιζω βεβαια γιατι βλεπω να μην φτανουν τα χρηματα πουλωντας το μηλο + επιδοτηση...:(

 

 

βασικη προυποθεση για να μην παιδευεσαι αδικα ειναι να εχεις μηλο με παλια bootrom) καθοτι μονο αυτα παιρνουν custom ipsw) και το τζου μπου που εχεις ηδη κανει στην 3.1.2 η 3.1.3 να μην εχει γινει με spirit...με οτιδηποτε αλλο ναι...

 

ευχαριστώ Δημητρη, το κοίταξα λίγο το sn0wbreeze και φαίνεται απλή διαδικασία, θα δείξει... Ευτυχώς το jbαρισα με blackra1n οπότε μάλλον δεν θα εχω πρόβλημα. Ευχαριστώ και πάλι και τους δυο σας :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά παιδιά! Το περιμένω πώς και πώς. Και εννοείται ότι θα τα γράψω αναλυτικά.

 

Nίκο άντε με το καλό φίλε... φαντάζομαι την αγωνία σου.... εδώ έχουμε εμείς να το πάρεις....;);)

 

ευχαριστώ Δημητρη, το κοίταξα λίγο το sn0wbreeze και φαίνεται απλή διαδικασία, θα δείξει... Ευτυχώς το jbαρισα με blackra1n οπότε μάλλον δεν θα εχω πρόβλημα. Ευχαριστώ και πάλι και τους δυο σας :)

 

Λευτέρη κάτσε γιατί το χασα. έκανες jb την ios4 με την μαυροβροχή????

 

@όλους καλό Σ/Κ!!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Διαβάζω φήμες πως ενδεχομένως η Apple να δώσει την Δευτέρα μία αναβάθμιση του λειτουργικού iOS 4.01 η οποία και θα αντιμετωπίζει το πρόβλημα με το χαμηλό σήμα όταν πιάνουμε το κινητό με ένα συγκεκριμένο τρόπο. Τι λέτε τελικά? Πιστεύετε πως είναι θέμα software το οποίο λύνεται? Η απλά η Apple προσπαθεί να μπαλώσει την κατασκευαστική ατέλεια κυκλοφορώντας ένα update. Εγώ προσωπικά είμαι λίγο επιφυλακτικός. Για να δούμε!

 

@Manaras

 

Με το καλό φίλε Νίκο! Περιμένουμε με αγωνία το δικό σου προσωπικό review της συσκευής. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Διαβάζω φήμες πως ενδεχομένως η Apple να δώσει την Δευτέρα μία αναβάθμιση του λειτουργικού iOS 4.01 η οποία και θα αντιμετωπίζει το πρόβλημα με το χαμηλό σήμα όταν πιάνουμε το κινητό με ένα συγκεκριμένο τρόπο. Τι λέτε τελικά? Πιστεύετε πως είναι θέμα software το οποίο λύνεται? Η απλά η Apple προσπαθεί να μπαλώσει την κατασκευαστική ατέλεια κυκλοφορώντας ένα update. Εγώ προσωπικά είμαι λίγο επιφυλακτικός. Για να δούμε!

 

@Manaras

 

Με το καλό φίλε Νίκο! Περιμένουμε με αγωνία το δικό σου προσωπικό review της συσκευής. ;)

 

Δεν είμαι ειδικός ρε παιδιά, αλλά τι δουλειά έχει το software με τον τρόπο που πιάνουμε το κινητό?

Το update μπορεί να αυξάνει την ευαισθησία του δέκτη, ώστε να μην χάνεται το σήμα τόσο πολύ ή τόσο γρήγορα, αλλά δεν νομίζω ότι θα λύσει το πρόβλημα 100%.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το άρθρο και θα καταλάβεις. Προφανώς και έχει λόγο ΚΑΙ το software (γιατί αλλάζουμε radio στα Android και WM για να βελτιώσουμε το σήμα;;;)

 

Προφανώς και ότι η κεραία στο iphone 4 είναι εξωτερική μπορεί να σημαίνει ότι μειώνεται η απόδοση με το κράτημα όταν δεν υπάρχει καλό σήμα. Επίσης στις πιο ψύχραιμες αναλύσεις του θέματος αναφέρεται πολλές φορές μια λειτουργία του iOS που επιλέγει όχι το πιο δυνατό σήμα αλλά το πιο "ελεύθερο". Ίσως αυτό να μην απέδωσε όπως αναμενόταν στην Αμερική (κακά τα ψέματα, το πρόβλημα εκεί εστιάζεται κυρίως) και γι' αυτό να θέλουν να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάστε και το άρθρο του Appleinsider. Νομίζω πως είναι κατατοπιστικό για το τι μπορεί να φταίει και να είναι software related το πρόβλημα.

 

http://www.appleinsider.com/articles/10/06/25/death_grip_hysteria_may_end_monday_with_ios_4_01.html

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα απίστευτα νέα!

 

Η παραγγελία μου για το iPhone 4 και το Bumper που ήταν να φύγει 2 Ιουλίου και να παραδοθεί 5-6 Ιουλίου στο Παρίσι, μόλις έγινε dispatch και φτάνει στο Παρίσι τη Δευτέρα. Τετάρτη ή Πέμπτη θα το έχω!!!

 

Άντε με το καλό να σου έρθει Νίκο! Περιμένουμε κι εμείς τις εντυπώσεις σου!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1.500.000 κομματια πουλησε το ΣΚΑΡΤΟ iphone 4 ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ,,,, ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΤΟ EBAY ΣΕ ΤΙΜΗ ευκαιριας γιατι δεν εχει ΣΗΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΣΠΑΕΙ ΑΝ ΤΟ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ , αν βρειτε κανενα .... το θελω αμεσα ....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

1.500.000 κομματια πουλησε το ΣΚΑΡΤΟ iphone 4 ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ,,,, ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΤΟ EBAY ΣΕ ΤΙΜΗ ευκαιριας γιατι δεν εχει ΣΗΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΣΠΑΕΙ ΑΝ ΤΟ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ , αν βρειτε κανενα .... το θελω αμεσα ....

 

ψυχραιμια βρε παιδια με το καλο να το παρετε(παρουμε)αλλα οχι και ετσι.δηλαδη οταν πχ γενναει η γυναικα μας πρεπει να πηδαμε απο τον τριτο απο χαρα αν το παρουμε αναλογικα!:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Nίκο άντε με το καλό φίλε... φαντάζομαι την αγωνία σου.... εδώ έχουμε εμείς να το πάρεις....;);)

 

 

 

Λευτέρη κάτσε γιατί το χασα. έκανες jb την ios4 με την μαυροβροχή????

 

@όλους καλό Σ/Κ!!!!

 

όχι ρε Μιχαλη :lol: όταν το πρωτοπηρα, περισυ , το jbαρισα με blackrain ;) :lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε Μιχαλη :lol: όταν το πρωτοπηρα, περισυ , το jbαρισα με blackrain ;) :lol:

 

 

Χα χα!!! Έτσι πες το ρε φιλε !!!!

 

@Τόλης φιλε αντε με το καλο να σας έρθει το παιδί σας κ εγώ σου υπόσχομαι να πηδηξω απ τον 1!!! Άπο τον τρίτο μόνο ο Ζαχαράκης που ήταν ουκας μπορεί!!!'!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @ all!

 

Stay tuned μας λέει σήμερα ο Steve Jobs!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @ all!

 

Stay tuned μας λέει σήμερα ο Steve Jobs!

 

Αντε να δούμε γιατί δεν αντέχω άλλο αυτήν την λασπολογία και την ισοπέδωση που έχει ξεκινήσει σκοπίμως για μένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου! Αρτέμη νομίζω ότι με καθε νέα συσκευή αιχμής υπάρχει μια "περίεργη" περιρεουσα ατμόσφαιρα οπότε μην ανυσηχεις! Συνηθισμένα τα βουνά στα χιονιά!!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου! Αρτέμη νομίζω ότι με καθε νέα συσκευή αιχμής υπάρχει μια "περίεργη" περιρεουσα ατμόσφαιρα οπότε μην ανυσηχεις! Συνηθισμένα τα βουνά στα χιονιά!!!!

 

Πάντα την κορυφή χτυπάνε!:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποια καινουργια συσκευη ερχεται να ταραξει τα νερα ειναι σιγουρο πως θα δεχθει επικρισεις.

Κι απο δω εχει γινει προς αλλες συσκευες οποτε πρεπει να το συνηθισετε.

Εφοσον σας ικανοποιει μην λαμβανετε υπ οψην σας οτι λεγεται και σπευσετε να το αγορασετε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...!

 

Ξέρουμε κανένα link που να stream-άρει live τον αγώνα της Γερμανίας με την Αγγλία; :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...!

 

Ξέρουμε κανένα link που να stream-άρει live τον αγώνα της Γερμανίας με την Αγγλία; :blink::blink:

 

http://www.eurovisionsports.tv/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...