Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αρκετή δόση χιούμορ λοιπόν, και χωρίς να θέλω να το παίξω πονηρός.

 

εδώ όμως (μονο σε οσους το αξιζουν πλεον) με ποιόν τα έχεις πάρει;:confused:

 

αυτοι που πρεπει να το ξερουν,το εχουν καταλαβει ηδη,μην ανυσηχεις...

εχουν σταματησει να μου απαντουν αμεσα εδω και καιρο :cool:

 

αλλα ειναι οι τελευταιοι που με νοιαζουν...απλα δεν θα χαριζομαι σε κανεναν πια,απο αυτους..

 

κανονισε να τα πουμε το σαββατο για καφεδακι αν ειναι :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Ακριβώς... με πρόλαβες!!! :p:p:p

 

Όσο τα βλέπω... από τη μία τα θέλω όλα, από την άλλη χτυπάς απίστευτο μηχάνημα με τα μισά χρήματα και win7 :)

 

Παιδια ο μινι οπερα οπως ειχα πει απο την μερα που ανακοινωθηκε η αιτηση του στην apple, αποτελει εναλλακτικη λυση για ειδικες περιπτωσεις.

Γι αυτο ονομαζεται mini opera.

Κι εγω τον χρησιμοποιω σαν δευτερο παρολο που για το leo εχουμε εφαρμογη που μπορει να κανει ζουμ με τα 2 δαχτυλα σε οποιαδηποτε εφαρμογη θελεις. Ασχετα αν και στον σαφαρι το διπλο ταπ μου ερχοτανε πιο γρηγορο στο ζουμαρισμα.

Φυσικα ο safari ειναι πιο πρακτικος και καλαισθητος και τον χρησιμοποιουσα πριν ακομα παρω mac.

Οχι σαν καποιους πτεραρχους ;) που οταν τους προτεινα τοτε να τον εγκαταστησουν στο λαπτοπ τους, μου ελεγαν οτι δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο:p:lol::cool:

 

@@@@@Διαβασα στα ΝΕΑ για ενα ακομα tablet με linux συμβατο με android απο Γερμανικη εταιρεια. Τι σημαινει αυτο το συμβατο δεν ξερω βεβαια.

Παντως ειναι 11᾽᾽ εχει 2 usb flash και ηδη εκλεισε συμφωνια με πολυ γνωστο περιοδικο για αποκλειστικη συνεργασια.

Θα κυκλοφορισει το καλοκαιρι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τωρα πως σου φανηκα?:p

 

Τωρα ακομη πιο υπερβολικος, αλλα σε ορισμενα σημεια. Δεν ειπε κανεις οτι δεν εχεις δικιο σε καποια πραγματα, αλλα σε καποια σημεια ΝΑΙ εισαι απιστευτα υπερβολικος ;). Αλλα εγω σε αγαπαω γιατι λες παντα τη γνωμη σου οποια και αν ειναι αυτη (ε, εστω και αν καθε 2, 3 η 4 μηνες αλλαζεις :p) :wink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

κατι πολυ ασχετο..οπως παντα αλλωστε....ριχτε μια ματια εδω http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=343689 .οσοι εχετε τηλεορασεις με κλειδωμενη(οnly service) την θυρα usb τωρα πια μπορειτε να δειτε ταινιες σε οποιαδηποτε μορφη.εγω σε lg lf 2510 το πετυχα ενω το επομενο μοντελο που ειχε αυτην την εξτρα λειτουργια ηταν 200ευρω ακριβοτερο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη ειδες τα νεα μακ;

 

τελικα ιδια και απαραλαχτα εκτος απο τον επεξεργαστη.

 

μου αρεσουν...

 

δεν ειναι ασχημα...

 

 

εσυ στο τσακ προλαβες...

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

κατι πολυ ασχετο..οπως παντα αλλωστε....ριχτε μια ματια εδω http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=343689. οσοι εχετε τηλεορασεις με κλειδωμενη(οnly service) την θυρα usb τωρα πια μπορειτε να δειτε ταινιες σε οποιαδηποτε μορφη. εγω σε lg lf 2510 το πετυχα ενω το επομενο μοντελο που ειχε αυτην την εξτρα λειτουργια ηταν 200ευρω ακριβοτερο

 

Κωστα και γω το εκανα. Ειχα παρει μια LG 32LH2000 και την χακαρα και βλεπω κανονικα μεσω USB ταινιες, φωτο και mp3 :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσουν...

 

δεν ειναι ασχημα...

 

 

εσυ στο τσακ προλαβες...

;)

 

πραγματικα... βασικα το ηξερα οτι εντος της εβδομαδας για αυτο το εδωσα οσα οσα.

 

δεν ξερω ομως αν αξιζει να δωσω και το δικο μου για τα νεα... αν υπηρχε hdmi που το χρειαζομαι, η εστω καποιο καινουργιο hardware ναι. αλλα μονο για τον επεξεργαστη ΟΧΙ. αλλωστε εχω παρει μεσω του σχολειου ενα sony vaio με 8gb ram, με τον ι7, που ειναι πραγματικα ΘΗΡΙΟ. βασικα το ειχα βαλει για πωληση αλλα τωρα σκεφτομαι να κρατησω αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα και γω το εκανα. Ειχα παρει μια LG 32LH2000 και την χακαρα και βλεπω κανονικα μεσω USB ταινιες, φωτο και mp3 :cool:

 

πως ακριβώς το έκανες αυτό πτέραρχε;

 

και καλημέρα σε όλους:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις το παραπάνω λινκ θα καταλάβεις το πως γίνεται.θα χρειαστείς και ένα usb stick.γενικά είναι απλή διαδικασία αλλά με προσοχή μην γίνει καμία στραβη.δυστυχώς στην δικιά μου τηλεόραση δεν δουλεύει το συγκεκριμένο κόλπο.

Καλημέρα σε όλους.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,εχει η γυναικα μου ενα iphone 3gs,υπαρχει κανενα προγραμμα να βαλουμε τα barcodes απο τα προιοντα που εχουμε στο μαγαζι,και να βαλουμεκαι τιμολογηση σε καθε barcode...ωστε να ξερω ποσο εχει το καθε προιον,που μου φερνουν χωρις να κανω υπολογισμους συνεχεια....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις το παραπάνω λινκ θα καταλάβεις το πως γίνεται.θα χρειαστείς και ένα usb stick.γενικά είναι απλή διαδικασία αλλά με προσοχή μην γίνει καμία στραβη.δυστυχώς στην δικιά μου τηλεόραση δεν δουλεύει το συγκεκριμένο κόλπο.

Καλημέρα σε όλους.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

καλημερα?τι κολπο βρε παιδια?εγω εχω την slim samsung led και τα παιζει ολα αυτα.δηλαδη σε καποιες ηταν κατι σαν κλειδωμενο το usb?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,εχει η γυναικα μου ενα iphone 3gs,υπαρχει κανενα προγραμμα να βαλουμε τα barcodes απο τα προιοντα που εχουμε στο μαγαζι,και να βαλουμεκαι τιμολογηση σε καθε barcode...ωστε να ξερω ποσο εχει το καθε προιον,που μου φερνουν χωρις να κανω υπολογισμους συνεχεια....

 

Νομίζω ότι το tap forms θα κάνει μια χαρά τη δουλειά είναι μια απλή μεν με πολλές δυνατότητες δε βάση δεδομένων για iPhone που μπορείς να τη στήσεις πάρα πολύ εύκολα (έχει και πολλά παραδείγματα) χωρίς ιδιαίτερες (έως καθόλου) γνώσεις προγραμματισμού.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις το παραπάνω λινκ θα καταλάβεις το πως γίνεται.θα χρειαστείς και ένα usb stick.γενικά είναι απλή διαδικασία αλλά με προσοχή μην γίνει κ

 

 

 

καλημερα?τι κολπο βρε παιδια?εγω εχω την slim samsung led και τα παιζει ολα αυτα.δηλαδη σε καποιες ηταν κατι σαν κλειδωμενο το usb?

 

ναι σε κάποια μοντέλα Samsung -LG.

 

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι σε κάποια μοντέλα Samsung -LG.

 

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ηλία δεν μας είπες όμως πως είναι το desire;:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι Λευτέρη.έγραψα την εντύπωση μου στο σχετικό θέμα.ποιο καλό σίγουρα από το νεξους αν και δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές.ελπίζω να μην αργήσει πολυ το evo.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι Λευτέρη.έγραψα την εντύπωση μου στο σχετικό θέμα.ποιο καλό σίγουρα από το νεξους αν και δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές.ελπίζω να μην αργήσει πολυ το evo.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι το EVO δε θα έρθει στην ευρώπη. Αν βρω την πηγή θα ενημερώσω.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι το EVO δε θα έρθει στην ευρώπη. Αν βρω την πηγή θα ενημερώσω.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

τοτε Θακη φιλε μου θα μεινω με το λεο :D

 

η με το νεο μηλο αν ειναι αυτο που θα ηθελα,η εστω κοντα σε αυτο που θελω :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Νεα έκδοση Tapatalk!

Θέλει συνήθεια το νέο UI αλλά αμα το μάθεις είναι πολύ όμορφο!

 

Tip:Για να μπείτε σε οποιοδήποτε φόρουμ πατάτε το account σας τώρα!Μη πάτε απο το History όπως εγώ γιατί θα πρέπει να κάνετε Login Καθε φορα :)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Νεα έκδοση Tapatalk!

Θέλει συνήθεια το νέο UI αλλά αμα το μάθεις είναι πολύ όμορφο!

 

Tip:Για να μπείτε σε οποιοδήποτε φόρουμ πατάτε το account σας τώρα!Μη πάτε απο το History όπως εγώ γιατί θα πρέπει να κάνετε Login Καθε φορα :)

 

Πανω στο συγκεκριμενο θεμα,σε ποιον μπορουμε να απευθυνθουμε,για να ενεργοποιηθουν οι αγγελειες του myphone μεσω tapatalk?Το ειχα αναφερει και στο παρελθον.

Στο navimania,insomnia,iphonehellas,οι αγγελειες εμφανιζονται κανονικοτατα.

Link to comment
Share on other sites

Πανω στο συγκεκριμενο θεμα,σε ποιον μπορουμε να απευθυνθουμε,για να ενεργοποιηθουν οι αγγελειες του myphone μεσω tapatalk?Το ειχα αναφερει και στο παρελθον.

Στο navimania,insomnia,iphonehellas,οι αγγελειες εμφανιζονται κανονικοτατα.

 

Φαίνονται γιατί μπορεί ο καθένας να έχει πρόσβαση. Εδώ θέλει κάποιες ημέρες να είσαι εγγεγραμμένος και να έχεις και κάμποσα μηνύματα (100 και 150 αντίστοιχα αν δεν κάνω λάθος). Θέλει συγκεκριμένα δικαιώματα και για αυτό δεν φαίνεται. Ρώτα τον Mythozz. Μπορεί να ξέρει κάτι παραπάνω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται γιατί μπορεί ο καθένας να έχει πρόσβαση. Εδώ θέλει κάποιες ημέρες να είσαι εγγεγραμμένος και να έχεις και κάμποσα μηνύματα (100 και 150 αντίστοιχα αν δεν κάνω λάθος). Θέλει συγκεκριμένα δικαιώματα και για αυτό δεν φαίνεται. Ρώτα τον Mythozz. Μπορεί να ξέρει κάτι παραπάνω... ;)

 

Εχεις δικιο Αλεξ.Μου το ειχε ξαναπει ο Νικος η' ο Κωστας.:O

Αλλα δεν χανω και τιποτα να ρωτησω τον Mythozz....:)

Link to comment
Share on other sites

τοτε Θακη φιλε μου θα μεινω με το λεο :D

 

η με το νεο μηλο αν ειναι αυτο που θα ηθελα,η εστω κοντα σε αυτο που θελω :)

 

Δυστυχώς Δημήτρη δε μπορώ να βρώ την πηγή. Θυμάμαι όμως πως έλεγε ότι δε θα εισαχθεί στην Ευρώπη λόγω 4G.

 

Μείνε με τον λέοντα σου αφού σε υπερκαλύπτει και μετά βλέπουμε!! Εγώ πήρα το desire τώρα για να το πουλήσω το Νοέμβρη που θα μπω φαντάρος! Το είχα μελετήσει καλά πριν κάνω την κίνηση!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,εχει η γυναικα μου ενα iphone 3gs,υπαρχει κανενα προγραμμα να βαλουμε τα barcodes απο τα προιοντα που εχουμε στο μαγαζι,και να βαλουμεκαι τιμολογηση σε καθε barcode...ωστε να ξερω ποσο εχει το καθε προιον,που μου φερνουν χωρις να κανω υπολογισμους συνεχεια....

 

Βαλε στο itunes store στο search "barcode scanner" και θα σου βγαλει πολλες επιλογες :D Απο κει και μετα διαλεξε ποιο σου κανει

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@ktsak

 

Κύριε Πτέραρχε ευτυχώς προλάβατε ... προσοχή από εδώ και πέρα σε όσους πάνε για 10v γιατί το 10 που εξακολουθεί να παράγεται δεν είναι συμβατό!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...