Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παιδια εδωσα το 3gs μου,επειδη ηταν 3.1.3,τωρα ειμαι χωρις κινητο κ σκεφτομαι για iphone 3gs 3.1.2 μεταχειρω η moto milestone και δεν ξερω ποιο....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Βασικά η εφαρμογή στο iPhone είναι το συμπλήρωμα και όχι ανάποδα. Το 1Password στο Mac είναι εργαλείο από τα λίγα και θεωρώ δεν πρέπει να λείπει από κανένα mac. Είχα τεράστιο θέμα παλιά με κωδικούς, logins, licences, και ένα σωρό άλλα παρόμοια.. Μου έχει λύσει τα χέρια. Και με την εφαρμογή για το iPhone τα έχω και πάντα μαζί μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το «σπρώξιμο» παιδιά το εγκατέστησα :)

 

Έχετε εμπειρία πως μπορεί (αν μπορεί) να μοιράζεται την ίδια βάση με 2 μηχανήματα (εκτός του iPhone);

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το «σπρώξιμο» παιδιά το εγκατέστησα :)

 

Έχετε εμπειρία πως μπορεί (αν μπορεί) να μοιράζεται την ίδια βάση με 2 μηχανήματα (εκτός του iPhone);

 

Νομίζω Κώστα πως ο συγκεκριμένος οδηγός θα σε καλύψει απόλυτα. ;)

 

Use Dropbox to sync 1Password data across many Macs

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Κώστα πως ο συγκεκριμένος οδηγός θα σε καλύψει απόλυτα. ;)

 

Use Dropbox to sync 1Password data across many Macs

 

'Οχι μόνο με κάλυψε, αλλά ευχαριστώ και για μια δεύτερη ευκαιρία απόψε να δοκιμάσω και το drop box το οποίο είχα αμελήσει λόγω Mobile Me!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο φοβερή αυτή η εφαρμογή; Προσωπικά έναν κωδικό έχω παντού. Άντε δύο... :confused::confused::ninja::X
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο φοβερή αυτή η εφαρμογή; Προσωπικά έναν κωδικό έχω παντού. Άντε δύο... :confused::confused::ninja::X

 

Ο μέσος σημερινός άνθρωπος χρειάζεται να θυμάται περί τους 50 διαφορετικούς κωδικούς ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Και όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν είναι ασφαλές και να έχεις 1 μόνο κωδικό για τα πάντα. Επίσης δε σε αφήνουν όλες οι ιστοσελίδες να βάλεις τον κωδικό σου. Αν έχεις π.χ. 123456 κάποια sites θα ζητήσουν και γράμματα, κ.ο.κ. οπότε πρέπει να αλλάζεις.
Link to comment
Share on other sites

'Οχι μόνο με κάλυψε, αλλά ευχαριστώ και για μια δεύτερη ευκαιρία απόψε να δοκιμάσω και το drop box το οποίο είχα αμελήσει λόγω Mobile Me!

 

Πάντως οι δυνατότητες που σου παρέχει η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι πραγματικά πάρα πολλές. Ενδεικτικά εδώ υπάρχουν διάφοροι τρόποι που μπορούμε να αξιοποιήσουμε την υπηρεσία cloud computing που προσφέρει το dropbox.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Κώστα πως ο συγκεκριμένος οδηγός θα σε καλύψει απόλυτα. ;)

 

Use Dropbox to sync 1Password data across many Macs

 

Αρτεμη πολυ καλο, ευγε !!!!! :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αρτεμη πολυ καλο, ευγε !!!!! :rolleyes:

 

Ευχαριστώ κύριε Πτέραρχε! Τώρα τελευταία το "εύγε" το ακούω πολύ συχνά στο Ναυτικό . Θα είναι φαίνεται στρατιωτική έκφραση. :X

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κύριε Πτέραρχε! Τώρα τελευταία το "εύγε" το ακούω πολύ συχνά στο Ναυτικό . Θα είναι φαίνεται στρατιωτική έκφραση. :X

 

Μαλλον :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς ιδιαίτερο εξοπλισμό!

 

- Μιλώντας για εξοπλισμό, ένα πολύ ενδιαφέρον νέο netbook (αν παίρνει και hack-osX ακόμη καλύτερα, αλλά και έτσι με τα 7άρια δεν θα με χάλαγε καθόλου :) )

 

Πραγματικα θυμιζει mac:)

Βεβαια το 13αρι μου δεν το αλλαζω με τιποτα.

Ολη μερα δουλευω σ αυτο και ταυτοχρονα mac osx & win7

 

@@@@

Σχετικα με την καμερα του HD2 εχω να πω οτι το φλας δεν ειναι παντα οτι καλυτερο ειδικα σε βιντεοσκοπιση. Αλειωνει τα χρωμτα τα κανει πολυ κορεσμενα.

Βεβαια με τους drivers απο την Αμερικανικη ρομ που κυκλοφορισε τελευταια εχει βελτιωθει πολυ.

Με τους παλαιοτερους σε συγκριτικο που ειχα κανει μεταξυ iphone & HD2 σε καλοφωτισμενο εσωτερικο χωρο, το iphone τα πηγαινε καλυτερα οσο το hd2 χρησιμοποιουσε το φλας.

Με απενεργοποιημενο ηταν σχεδον τα ιδια.

Τωρα βεβαια με τους νεους drivers βελτιωθηκε πολυ η κατασταση

 

Στις φωτο ομως ειναι πολυ καλυτερο το HD2.

 

Εκει που το Leo ειναι απολαυση ειναι η παρακολουθηση βιντεο η ταινιας.

Ειναι πολυ πιο ξεκουραστο.

 

Το εντυπωσιακο στο HD2 ειναι η ταχυτητα ανοιγματος οποιασδηποτε εφαρμογης.

Πιστευω οτι και το νεο iphone που λογικα θα εχει τον 1000αρη της apple θα εχει τρομερη βελτιωση στον τομεα αυτο.

 

Αν εγκριθει τελικα απο την apple ο νεος mini opera 5 σας συνηστω να τον βαλετε.

Τον εχω δοκιμασει και ειναι τρομερα γρηγορος. Ειδικα για πλοηγηση με 3G η gprs ειναι must to have. Εκτος απο γρηγορος ειναι και οικονομικοτατος σε data.

Πιστευω οτι θα γινεται να χρησιμοποιειται παραλληλα με τον safari οπως σε μας.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

 

Λογικά Κωστα το LG θα έχει χαμηλό κόστος ως netbook που είναι και αυτό που το κάνει πολύ ελκυστικό. Οι προδιαγραφές του βέβαια δεν έχουν καμία σχέση με το MacPro προσεγγίζουν περισσότερο το Air αλλά με μικρότερη οθόνη.

 

Για τον opera ένας ενδοιασμος που έχω και ισχυει από πολύ παλιά από την εποχή του palm os όπου τότε πρωτοβγηκαν browsers αντίστοιχης λογικής, κεντρικής επεξεργασίας δηλαδή των σελίδων και αποστολής έτοιμης εικόνας στο τοπικό μηχάνημα, οπως ο netfront αν θυμάμαι καλά το ονομα του ή κάπως ετσι, αφορά στην ιδιωτικοτητα του σερφαρισματος.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Για τον opera ένας ενδοιασμος που έχω και ισχυει από πολύ παλιά από την εποχή του palm os όπου τότε πρωτοβγηκαν browsers αντίστοιχης λογικής, κεντρικής επεξεργασίας δηλαδή των σελίδων και αποστολής έτοιμης εικόνας στο τοπικό μηχάνημα, οπως ο netfront αν θυμάμαι καλά το ονομα του ή κάπως ετσι, αφορά στην ιδιωτικοτητα του σερφαρισματος.

 

Μα,Κωστα,ηδη απο την εποχη του "war on terror"(συμπτωματικα) τα "εργαλεια" των απανταχου providers εχουν συμπιεσει κατα πολυ την ιδιωτικοτητα του σερφαρισματος-με γνωμονα παντα το συμφερον & την ασφαλεια των χρηστων,(βεβαιως-βεβαιως :rolleyes: )

 

We live in Public! :D

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πιστευω οτι δεν υπάρχει ιδιωτικοτητα στο σερφαρισμα.

Και δεν νομιζω οτι ο opera ενδιαφερεται να εκμεταλευτει τετοιου ειδους θεματα.

Να πουλησει θελει σε μια πλατφορμα με τεραστιο κοινο.

 

Απλα αυτη θα ειναι η δικαιολογια της apple για να κοψει την εφαρμογη.

 

Οπως εγραψα και σε αλλο φορουμ, χαιρομαι τα mac osx οσο τιποτα γιατι εκει δεν μπορουν να βαλουν χερι με απαγορευσεις και τετοια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι πετυχημένο που διάβασα!!!!

 

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/03/The-One-Superhero-the-iPad-Can%E2%80%99t-Save.jpg

 

 

Και επίσης, αν δεν το είδατε:

 

http://www.iphonehellas.gr/15114/smartphones-touchscreen-heightened-precision-test/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+iphonehellas+%28iPhone+Hellas%29

 

Την καληνύχτα μου! :)

 

 

 

ΥΓ. Δεν μου λέτε ρε παιδιά, εσείς που χρησιμοποιείται το 1password, το αγοράσατε και για τον υπολογιστή;

 

Όσο για το pw μου, είναι δύο, παραλλαγές του ίδιο βέβαια. Και αριθμοί και γράμματα, και κεφαλαία και μικρά. Αλλά δεν μου έχει χρειαστεί να θυμάμαι κάτι άλλο απ'έξω... Α.Δ.Τ. τον ξέρω απέξω, Α.Φ.Μ. δεν μου έχει χρειαστεί ποτέ, και αν μου χρειάζεται, τον βρίσκω... Κατά τα άλλα... :confused: :wacko:

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για το pw μου, είναι δύο, παραλλαγές του ίδιο βέβαια. Και αριθμοί και γράμματα, και κεφαλαία και μικρά. Αλλά δεν μου έχει χρειαστεί να θυμάμαι κάτι άλλο απ'έξω... Α.Δ.Τ. τον ξέρω απέξω, Α.Φ.Μ. δεν μου έχει χρειαστεί ποτέ, και αν μου χρειάζεται, τον βρίσκω... Κατά τα άλλα... :confused: :wacko:

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

PIN καρτών ανάληψης και πιστωτικων

Αριθμοί Λογαριασμων

Αριθμοί πιστωτικών καρτών + Κωδικοί ασφαλείας συναλλαγών

Κωδικοί συναγερμων σπιτιού

Κωδικοί πρόσβασης σε χώρους

Κωδικοί χρήσης συσκευών (π.χ. Εταιρικών φωτοτυπικων / fax)

Κωδικοί αποσκευών

Κωδικοί αυτόματων τηλεφωνητων

Passwords πρόσβασης σε:

Web banking

Phone banking

Taxis net

Διάφορα web sites

Instant Messaging συστηματα

Email υπηρεσίες

Σειριακοι αριθμοί εφαρμογών

Σειριακοι αριθμοί συσκευών

κλπ, κλπ

 

Κάπως έτσι φτάνουμε τα 50 και τα ξεπερναμε :) Ασε που έρχεται και ο Alzheimer (με την καλή έννοια).

 

Καλημέρα σε όλους!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

μεχρι το καλοκαιρι ομως?? :rolleyes:

 

θα βελαξετε :lol::lol::lol:

 

αγαπητε δημητρη

μεταξυ σοβαρου και αστειου παντα επικρατει το σοβαρο,

θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι εαν ακους μουσικη απο τηλεφωνο το iphone ειναι κορυφη και δεν μπορεις να ακους απο αλλο τηλεφωνο ποσο μαλλον απο το λεο,επισης απο εργονομια συσκευης δεν χωραει συγκριση γιατι το iphone εχει ιδανικο μεγεθος για την παλαμη και στιβαροτατο κρατημα,το λεο?ακομη και στο θεμα φωτο η απουσια φλας ειναι μεν εκνευριστικη αλλα νομιζω οτι ειναι το μονο μειον σε σχεση με το λεο.παντως οι φωτο που βγαζει ειναι καλες για κινητο.τωρα για νετ και αλλα νομιχω και τα δυο ειναι καλα αλλα το αγγιγμα του iphone δεν συγκρινεται και παλι.επειδη λοιπον αγορασα μεσα στον ιδιο μηνα 3 τηλεφωνα σε πληροφορω οτι η σειρα ηταν 1 iphone 2 leo 3 iphone.τελος να ανεφερω οτι ο λογος που ξαναπηρα παλι το iphone ειναι οτι ειναι πολυ μεγαλο το λεο και εχει δυσκολια στην μεταφορα και στην χρηστικοτητα.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα θυμιζει mac:)

Βεβαια το 13αρι μου δεν το αλλαζω με τιποτα.

Ολη μερα δουλευω σ αυτο και ταυτοχρονα mac osx & win7

 

κωστα με το pararells desktop 5 τα εχεις τα 7;

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε δημητρη

μεταξυ σοβαρου και αστειου παντα επικρατει το σοβαρο,

θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι εαν ακους μουσικη απο τηλεφωνο το iphone ειναι κορυφη και δεν μπορεις να ακους απο αλλο τηλεφωνο ποσο μαλλον απο το λεο,επισης απο εργονομια συσκευης δεν χωραει συγκριση γιατι το iphone εχει ιδανικο μεγεθος για την παλαμη και στιβαροτατο κρατημα,το λεο?ακομη και στο θεμα φωτο η απουσια φλας ειναι μεν εκνευριστικη αλλα νομιζω οτι ειναι το μονο μειον σε σχεση με το λεο.παντως οι φωτο που βγαζει ειναι καλες για κινητο.τωρα για νετ και αλλα νομιχω και τα δυο ειναι καλα αλλα το αγγιγμα του iphone δεν συγκρινεται και παλι.επειδη λοιπον αγορασα μεσα στον ιδιο μηνα 3 τηλεφωνα σε πληροφορω οτι η σειρα ηταν 1 iphone 2 leo 3 iphone.τελος να ανεφερω οτι ο λογος που ξαναπηρα παλι το iphone ειναι οτι ειναι πολυ μεγαλο το λεο και εχει δυσκολια στην μεταφορα και στην χρηστικοτητα

 

 

 

τα 2 πρωτα βηματα τα εκανα και εγω.για τις φωτο υπαρχει καποια διαφορα οπως και να το κανουμε υπερ του λεο.οσο για το τριτο βημα ειναι ευκολο να πας απο τα 4.3 στα 3.5 παλι?εγω δεν θα το εκανα παντως

Link to comment
Share on other sites

κωστα με το pararells desktop 5 τα εχεις τα 7;

 

Το Fusion εχω και δεν τον αλλαζω παρολο που ακουω οτι το pararells ειναι πιο γρηγορο και λοιπα.

Στην πραξη δεν βλεπω καμια καθυστεριση περα ισως απο την εναρξη αν εχεις βγει με κανονικο Shut Down πριν.

Εγω σπανια κανω Shut Down απλα το κλεινω με Suspend και οταν το ανοιξω την επομενη φορα ξεκινα ταχυτατα.

 

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γιατι κανω την δουλεια μου ανετα.

Στο γραφειο το εχω μονιμα ανοικτο για να δουλευω απο εκει τα office και στο σπιτι για να επεξεργαζομαι τα αρχεια του HD2.

 

Τα 7αρια ειναι καταπληκτικα σε καποια πραγματα και τα mac σε καποια αλλα οποτε εχω βρει την χρυση τομη.

 

 

@@@@@Παιδια οι συγκρισεις δεν λενε τιποτα πια.

To σημαντικοτερο ειναι τι βολευει τον καθενα περισσοτερο και απο εκει και περα για να εχουμε μια εικονα θα πρεπει δουμε τις συσκευες διπλα διπλα να κανουν τα ιδια πραγματα.

Το iphone μου το εχω καθε μερα διαθεσημο και εχω κανει πολλες φορες ακριβη VS μεταξυ των δυο.

Ολους θα μπορουσα να προσπαθησω να εξαπατησω, αλλα οχι τον εαυτο μου και τα ματια μου.

Οποτε ξερω που υπερτερει το καθενα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στον Βαγγέλη (plavi) και κάθε άλλο εορταζοντα/ουσα σήμερα!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το Fusion εχω και δεν τον αλλαζω παρολο που ακουω οτι το pararells ειναι πιο γρηγορο και λοιπα.

Στην πραξη δεν βλεπω καμια καθυστεριση περα ισως απο την εναρξη αν εχεις βγει με κανονικο Shut Down πριν.

Εγω σπανια κανω Shut Down απλα το κλεινω με Suspend και οταν το ανοιξω την επομενη φορα ξεκινα ταχυτατα.

 

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γιατι κανω την δουλεια μου ανετα.

Στο γραφειο το εχω μονιμα ανοικτο για να δουλευω απο εκει τα office και στο σπιτι για να επεξεργαζομαι τα αρχεια του HD2.

 

Τα 7αρια ειναι καταπληκτικα σε καποια πραγματα και τα mac σε καποια αλλα οποτε εχω βρει την χρυση τομη.

 

 

@@@@@Παιδια οι συγκρισεις δεν λενε τιποτα πια.

To σημαντικοτερο ειναι τι βολευει τον καθενα περισσοτερο και απο εκει και περα για να εχουμε μια εικονα θα πρεπει δουμε τις συσκευες διπλα διπλα να κανουν τα ιδια πραγματα.

Το iphone μου το εχω καθε μερα διαθεσημο και εχω κανει πολλες φορες ακριβη VS μεταξυ των δυο.

Ολους θα μπορουσα να προσπαθησω να εξαπατησω, αλλα οχι τον εαυτο μου και τα ματια μου.

Οποτε ξερω που υπερτερει το καθενα.

 

oπως τα λες ειναι φιλε...

 

τα τρεχεις σε ξεχωριστα windows (παραθυρα) ή τα εχεις και τρεχουν μαζι στην ιδια εικονα (mac + windows) κατι οπως το coherence ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...