Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεις μερικα ποστ ποιο πισω δημητρη...σιγουρα θα δεις και τι αναγκες εχει απο μια συσκευη :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

άσχετο, όποιος θέλει απαντάει : έβαλα memtool να τσεκάρω λίγο επιδόσεις ραμ και μου δείχνει ένα κοντέρ από 0 έως 128. γιατί έχω την εντύπωση ότι το 3GS έχει 256αρα ram ;; sb settings μου δίνει ότι έχω ελεύθερα 152-153 mb, ενώ αυτό 109.32.. μήπως να αλλάξω το memtool με κανα άλλο ; απλά διάβασα ότι είναι το καλύτερο για task manager.
το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

zaxaraki ειλικρινά με εχεις καταμπερδεψει!! Δεν ξέρω γιατί την μια εκθιαζεις κάτι για τη χρηστικοτητα του και το plug n play από την άλλη μου τα γυρνας πάλι :p

εχω καταλάβει πως λες τα σύκα σύκα κ τη σκάφη σκάφη αλλά δεν ξέρω πλέον τι να υπόθεσω. Στα λέω τελείως φιλικά έτσι για να καταλάβω και εγώ ο νέος τι ανακγες έχεις από μια συσκευή !

 

 

 

φιλε μου λεω παντα αυτο που βλεπω,και ποτε δεν μιλαω για πραγματα που δεν εχω δουλεψει ο ιδιος!

 

το iphone μου αρεσε και περασα καλα μαζι του,αλλα μου ελειπαν πραγματα...

τα android τα ειδα στο hero ,απο μεσα κι μιλαω για μαγειρεματα,φλασαρισματα,customizing κλπ.

το λεο ημουν απο τους πρωτους που το πηρα,πριν ερθει στην ελλαδα,και εφαγε απο μενα το κραξιμο της αλεπους!

γιατι ετσι ηταν τοτε....κι φυσικα το πουλησα αμεσως...

 

η htc ομως εκανε κατι που δεν ειχε κανει ποτε μεχρι τοτε ,εβγαλε 2updates ρομς εκ των οποιων μαλιστα κι οι 2 επισημες ελληνικες!

ετυχε να βρεθει ξανα στα χερια μου ενα λεο φιλου,για να το στησω και ειδα ποσο καλυτερα ηταν τα πραγματα...

συνετελεσε και η ενημερωση μου για συντομο hspl εκεινες τις μερες (η φιλια μου με καποιους μεγαλους μαγειρες των xda κι η συχνη επικοινωνια μου μαζι τους με βαζει συνηθως πιο νωρις στα πραγματα,μιας και χρονια τωρα ειμαι beta tester ..) και αποφασισα να το ξαναπαρω .

και δεν το εχω μετανοιωσει ουτε στιγμη!

τωρα που φασκω και αντιφασκω...δεν μπορω να καταλαβω...

μηπως επειδη βλεπεις το μηλο για αβαταρ μου μπερδευεσαι?

 

φιλε μου δεν εχω χαριστει σε κανεναν κατασκευαστη και σε καμια μαρκα η συσκευη τηλεφωνου μονο και μονο επειδη τυγχανει να την εχω εγω την εκαστοτε συσκευη που μιλαω...

τους εχω ολους χε#$νους γι εναν και μονο λογο.γιατι εγω τους πληρωνω...

 

οτι και να μου λενε για μια συσκευη,μονο αν την πιασω στα χερια μου,θα ξερω τι κανει και τι οχι..

 

@Βαγγελη

 

οτι και να μου λετε εσεις,εγω ξερω αυτο που βλεπω καθε μερα στο λεο μου...

κι εγω βλεπω οτι δεν εχω κανενα προβλημα στην πληκτρολογηση μαζι του..

καθε αλλο μαλιστα!

οτι και αν λεει ο "εμπειρος φιλος" σου εμενα μου ακουγεται πολυ μακρινο...να μην το πω αλλιως...

φιλικα παντα,αλλα δεν με πειθεις με τα επιχειρηματα σου...

εγω μιλαω για το τι βλεπω στο τηλεφωνο μου καθημερινα και εσυ μου λες οτι "το λεει και ο πολυ εμπειρος φιλος μου" ...

 

για να τελειωνει εδω αυτο το θεμα,

 

δεν ειναι δυνατον να με βγαλεις τρελο και στραβο και πανω απο ολα ασχετο...δοξα το θεο,κατι εχω μαθει τοσα χρονια με αυτα τα ρημαδια που ασχολουμαι,ωστε να ξερω να κρινω και να συγκρινω....

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

.................

Όσο αναφορά ελληνικούς χαρακτήρες 70 απότι έχω καταλάβει και αυτό με εφαρμογή μέσα από το android μάρκετ.

.................

 

Εδω νομιζω εχεις λαθος, νομιζω :worry:

Τα ελληνικα τα εχει προτοποθετημενα στο Android η HTC, απο την εκδοση 1.6 κιολας. Αυτο το διαπιστωσα ιδιοις ομμασι στο tattoo, το οποιο ηταν αγορασμενο απο Expansys. :)

Αρα δεν χρειαζεται γιαυτο το λογο (ελληνικους χαρακτηρες, SMS) καμια εφαρμογη απο το Android market. Επιλεγεις τη γλωσσα στην αρχικη εγκατασταση και voila :!: Δες εδω και εδω :D

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω νομιζω εχεις λαθος, νομιζω :worry:

Τα ελληνικα τα εχει προτοποθετημενα στο Android η HTC, απο την εκδοση 1.6 κιολας. Αυτο το διαπιστωσα ιδιοις ομμασι στο tattoo, το οποιο ηταν αγορασμενο απο Expansys. :)

Αρα δεν χρειαζεται γιαυτο το λογο (ελληνικους χαρακτηρες, SMS) καμια εφαρμογη απο το Android market. Επιλεγεις τη γλωσσα στην αρχικη εγκατασταση και voila :!:

 

Στο nexus δεν εχει ελληνικα.Γι αυτο ο φιλος αναφερει οτι χρειαζεται εφαρμογη απο το market.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

@CarpeNoctum/Νικο

 

Μπραβο για την πρωτοβουλια του site.Ευχομαι η προσπαθεια σου αυτη να αναπτυχθει και να φτασει στα επιπεδα που επιθυμεις :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Συγγνωμη για το "ακυρο" ποστ εδω, αλλα σαν καινουργιος να κανω και εγω μια ερωτηση..

 

Ringtones, μονο απο τραγουδια που εχουν αγοραστει απο το iTunes γινεται?

 

Εννοω, δεν μπορω να προσθεσω εγω δικα μου ringtones?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Συγγνωμη για το "ακυρο" ποστ εδω, αλλα σαν καινουργιος να κανω και εγω μια ερωτηση..

 

Ringtones, μονο απο τραγουδια που εχουν αγοραστει απο το iTunes γινεται?

 

Εννοω, δεν μπορω να προσθεσω εγω δικα μου ringtones?

 

Καλώς ήλθες, αλλά πριν ρωτήσουμε διαβάζουμε λιγάκι, όπως εδώ για παράδειγμα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Συγγνωμη για το "ακυρο" ποστ εδω, αλλα σαν καινουργιος να κανω και εγω μια ερωτηση..

 

Ringtones, μονο απο τραγουδια που εχουν αγοραστει απο το iTunes γινεται?

 

Εννοω, δεν μπορω να προσθεσω εγω δικα μου ringtones?

 

Δες εδω και εδω.

Link to comment
Share on other sites

 

@Βαγγελη

 

οτι και να μου λετε εσεις,εγω ξερω αυτο που βλεπω καθε μερα στο λεο μου...

κι εγω βλεπω οτι δεν εχω κανενα προβλημα στην πληκτρολογηση μαζι του..

καθε αλλο μαλιστα!

οτι και αν λεει ο "εμπειρος φιλος" σου εμενα μου ακουγεται πολυ μακρινο...να μην το πω αλλιως...

φιλικα παντα,αλλα δεν με πειθεις με τα επιχειρηματα σου...

εγω μιλαω για το τι βλεπω στο τηλεφωνο μου καθημερινα και εσυ μου λες οτι "το λεει και ο πολυ εμπειρος φιλος μου" ...

 

για να τελειωνει εδω αυτο το θεμα,

 

δεν ειναι δυνατον να με βγαλεις τρελο και στραβο και πανω απο ολα ασχετο...δοξα το θεο,κατι εχω μαθει τοσα χρονια με αυτα τα ρημαδια που ασχολουμαι,ωστε να ξερω να κρινω και να συγκρινω....

 

Δημητρη, μετα απο χρονια ενασχολησης με το... αθλημα, νομιζω πως μπορω να βασιστω στη γνωμη μου κι απλα να παραθεσω "επικουρικα" και τη γνωμη δυο ατομων που θεωρω παραπανω απο αξιολογα, για να στηριξω μια συγκεκριμενη -ΔΙΚΗ ΜΟΥ- αποψη.

Εγω λεω αυτο, εσυ λες κατι αλλο, προς θεου δεν εχω καμια διαθεση να σε βγαλω τρελο οπως λες, αλλα απο την αλλη δε μπορω να παραβλεψω αυτα που εγω ειδα.

Αφου εσυ κανεις τη δουλεια σου αψογα, εμενα δε μου πεφτει λογος, ειλικρινα :)

Πιο πολυ με... αγχωνει που ο ελευθερος χρονος περιοριζεται, για την ενασχοληση με τα... μαραφετια (ηλεκτρονικα και κυριως... μη), παρα το αν "χανει" πατηματα η οχι το HD2.

Να ειμαστε καλα να τα χαιρομαστε, δε συμφωνεις...? ;)

Το "παντα φιλικα" που συνοδευει αυτες τις περιπτωσεις δεν το προσθετω, θελω να πιστευω πως εννοειται, ειδικα αναμεσα σε ατομα που μοιραζονται πανω απο ολα το χομπυ (?) τους...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσουν αυτά καθόλου: http://iphone.appleinsider.com/articles/10/02/22/apples_overtly_sexual_iphone_*****down_purges_5000_apps.html#12773-1-0

Το κοινό που ζητά να παίξει η Apple τον ρόλο του αστυνομου μετά θα διαμαρτύρεται γιατί κάποιοι άλλοι θα δώσουν τον ίδιο ρόλο και στους παρόχους Internet.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εγώ αυτό που βλέπω είναι τον opera να πηγαίνει σφαίρα! Δεν έχω τέτοια ταχύτητα στο φόρτωμα σελίδων όταν είμαι στο wifi (μου με ένα speedtouch 585v7).

 

Μιχαλη καποιες φορες αργα το βραδυ που το ιντερνετ γινεται ταχυτερο, η πλοηγηση ειναι απολαυστικη.

 

@@@@

Διαβαζω συχνα για λειτουργικο του μελλοντος κλπ κλπ....

Για μενα εχει δευτερευουσα σημασια το αν ειναι νεο η παλιο το λειτουργικο. Το σημαντικότερο εινα τι σου δινει και κατα πόσο σε καλύπτει.

Μ αυτο το σκεπτικο δινουμε σημασια στο μεσο και οχι στο αποτελεσμα. Ψαχνουμε το καρφι και χανουμε το πεταλο.

 

Ολοι οσοι ασχολουμαστε εδω, αλλαζουμε συσκευη καθε χρονο η και 6 μηνες καμια φορα.

Δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να βιαστουμε να πάμε σ ενα λειτουργικο που ειναι στο αρχικο σταδιο της εξελιξης του, πασχει απο παραμετροποιηση, εφαρμογές και το interface του χωρις τις παρεμβασεις της HTC ειναι χαλια.

 

Ειμαι πολυ πρακτικος ανθρωπος και μ ενδιαφερει η συσκευη που αγοραζω να κανει ολα οσα χρειαζομαι και οχι να ψαχνω εγω πως θα δημιουργισω νεες αναγκες για να αξιοποιησω αυτα που μπορει να κανει η συσκευη και στην ουσια δεν μου χρειαζονται.

 

Μια και αναφερθηκατε στο Leo, θα ηθελα να πω οτι δεν υπάρχει τετοιο θεμα που αναφερει ο Βαγγελης.

Βεβαιως στο θεμα πληκτρολογισης και γενικα στο touching δεν ειναι iphone.

H οθονη του Μηλου, σε κανει να αισθανεσαι οτι ειναι ζωντανη και οτι το δαχτυλο σου με το που ακουμπα πανω της γινεται ενα.

 

Ομως λειτουργικα το αποτελεσμα ειναι ιδιο ειτε πληκτρολογεις ειτε σερφαρεις.

Η μονη διαφορα ειναι στο πως κανεις το «ταπ». Στο iphone ειναι σαν να κτυπας το σημειο που θες, ενω στο Leo σαν να πιεζεις.

Στο βιντεο που ανεβασα φαινεται καθαρα οτι δεν υπάρχει κανενα προβλημα σε νορμαλ χρηση.

Πιθανως σε κανα παιχνιδι που ο χειρισμος γινεται με touching να υστερει αλλα αυτο δεν με απασχολει.

 

Εχω το HD2 10 μερες και λεω με σιγουρια και επιγνωση οτι ειναι η πρωτη συσκευη που μου δινει την δυνατοτητα να αισθανομαι καλυμενος σε ολους τους τομεις.

 

Εβαλα απο την αρχη μια ρομ που η μονη διαφορα απο την official ειναι οτι εχουν πεταχτει απο μεσα καποιες αχρηστες εφαρμογες της MS και εχει περασμενα καποια ελφρια tweaks που συνηθιζουμε ολοι να περναμε στην registry.

Δεν αισθανομαι την αναγκη να ψαξω για κατι αλλο. Να βρω τι αφου ειναι μια χαρα.

 

Παμε τωρα στα των φρεσκων εφαρμογών. Οι αναγκες μας παραμενουν σχεδον ιδιες με εξαιρεση την κοινωνικη δυκτιοση που υπαρχει ομως σε ολες τις πλατφορμες.

Εχω βρει σχεδον ολες τις εφαρμογες που χρησιμοποιουσα στο iphone. Και λεω χρησιμοποιουσα γιατι ειχα και καμια 30αρια που απλα τις κουβαλαγα χωρις να τις ανοιγω σχεδον ποτε.

 

Και ξεκιναω: Tasks To Do, δωρεαν απο το xda το οποιο χρησιμοποιει το interface του manila και σου δινει την δυνατοτητα συχρονισμου με outlook η mac (στο mac με wifi).

Το σημαντικοτερο ειναι οτι οποιοδηποτε task θελεις, μπορεις μ ενα πατημα να το στειλεις στο ημερολογιο για να το βλεπεις και στην αρχικη οθονη.

 

DropBox: οπως ξαναειπα το χρησιμοποιω ανετα και καθημερινα.

 

Google Translator, Scanner που μετατρεπει τα εγγραφα και σε pdf, Σουίτα της SPB με ολων των ειδων converters συν ζωντανες πληροφοριες για οποιαδηποτε πολη του κοσμου, διαθεσιμες αεροπορικες πτησεις και γενικα οτι χρειαζεται καποιος που ταξιδευει συχνα.

Εορτολογιο, SPB Wallet που συχρονιζει με το desktop, καταπληκτικο RSS, Twitter, facebook, Digital Compass, Office που δεν διαφερουν σε τιποτα απ᾽αυτα για το pc μαλιστα κυκλοφορισαν και τα Office 2010 beta, συν ολες οι κλασσικες εφαρμογες που ξερουμε και εχουν συνηθισει να χρησιμοποιουμε.

Επισης ειναι διαθεσιμο ολο το συννεφο της Google.

 

Οταν εχω ολα αυτα συν του οτι μπορω ανα πασα στιγμη να κατεβασω-αποθηκευσω η να κανω upload οποιοδηποτε αρχειο και ολα γινονται αστραπιαια, για ποιο λογο να ενδιαφερθω για ενα νεο λειτουργικο που δεν μπορει να μου δωσει τα αναγκαια για την δουλεια μου.

 

Το HD2 ειναι ενα ολοκληρομενο mini tablet. Κανει τα παντα και ειναι το μονο που μπορει να αξιοποιησει τα αρχεια που τυχον κατεβαζεις απο τον server που στα φιλοξενει.

 

Αν τωρα, σε λιγους μηνες με το series 7 κοπουν ολα αυτα, και με καλυπτει σαν hardware το νεο iphone, θα το προτιμησω σαν τον πρωτο διδαξαντα του στυλ αυτου γιατι τουλαχιστον θα ειμαι σιγουρος οτι ολα θα λειτουργουν τελεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σωστα ολα αυτα φιλε, αλλωστε ημουν και εγω κατοχος του HD2 για λιγες μερες...:lol::D

 

να το πω εξ αρχης οτι ο λογος που εδωσα το λεο ηταν για το browsing και το mail! τιποτα αλλο!!!

 

για μενα το μηλο η χρηση του ειναι 95% browsing, mail, music... δυστυχως σε αυτα τα 3 το λεο με απογοητευσε... επειδη ομως ακουω αρκετους να μιλανε για αυτα στο λεο θελω να ρωτησω μερικα πραγματα σε εσας που το κρατησατε λιγο περισσοτερο :lol:

 

1. στο browsing υπαρχει περιπτωση να πετυχετε το σημειο που θελετε ΧΩΡΙΣ zoom in?

2. μεχρι να ανοιξω ενα μηνυμα, να το δω και να το απαντησω μου εβγαινε η γλωσσα, με αυτο τι γινεται τωρα;

3. το mail service ειναι γρηγορο;

 

@ zaharaki

 

συμφωνεις οτι για καποιον που ΔΕΝ ΕΧΕΙ αρκετη διαθεσιμη ωρα, πολλες γνωσεις, προηγουμενη πειρα, ειναι λιγο δυσκολο να στησει οπως πρεπει τωρα το ΛΕΟ; γιατι οπως ειναι εργοσταστιακο ουτε λογος.... το μηλο το παιρνεις, το φορτιζεις, το συγχρονιζεις και εχεις απιστευτη browsing και mail εμπειρια ΑΜΕΣΩΣ. :X

 

πως να το κανουμε δηλαδη; ειναι σαν παραδειγμα να περιμενεις να ξεκινησουν τα windows στο pc, και ο διπλανος σου ειδη να εχει σερφαρει με το osx και το safari.... :)

Edited by christoforos258
Link to comment
Share on other sites

σωστα ολα αυτα φιλε, αλλωστε ημουν και εγω κατοχος του HD2 για λιγες μερες...:lol::D

 

να το πω εξ αρχης οτι ο λογος που εδωσα το λεο ηταν για το browsing και το mail! τιποτα αλλο!!!

 

για μενα το μηλο η χρηση του ειναι 95% browsing, mail, music... δυστυχως σε αυτα τα 3 το λεο με απογοητευσε... επειδη ομως ακουω αρκετους να μιλανε για αυτα στο λεο θελω να ρωτησω μερικα πραγματα σε εσας που το κρατησατε λιγο περισσοτερο :lol:

 

1. στο browsing υπαρχει περιπτωση να πετυχετε το σημειο που θελετε ΧΩΡΙΣ zoom in?

2. μεχρι να ανοιξω ενα μηνυμα, να το δω και να το απαντησω μου εβγαινε η γλωσσα, με αυτο τι γινεται τωρα;

3. το mail service ειναι γρηγορο;

 

@ zaharaki

 

συμφωνεις οτι για καποιον που ΔΕΝ ΕΧΕΙ αρκετη διαθεσιμη ωρα, πολλες γνωσεις, προηγουμενη πειρα, ειναι λιγο δυσκολο να στησει οπως πρεπει τωρα το ΛΕΟ; γιατι οπως ειναι εργοσταστιακο ουτε λογος.... το μηλο το παιρνεις, το φορτιζεις, το συγχρονιζεις και εχεις απιστευτη browsing και mail εμπειρια ΑΜΕΣΩΣ. :X

 

πως να το κανουμε δηλαδη; ειναι σαν παραδειγμα να περιμενεις να ξεκινησουν τα windows στο pc, και ο διπλανος σου ειδη να εχει σερφαρει με το osx και το safari.... :)

 

Χριστοφορε μαλλον βιαστηκες να το δωσεις. Δεν εδωσες χρονο στον εαυτο σου για εξοικιωση και ειδικα αν δεν εχεις εμπειρια απο WM συσκευες χρειαζεται οπωσδηποτε καποα προσαρμογη.

 

Οσον αφορα το mail, επειδη το χρησιμοποιω κι εγω παρα πολυ. Τι σε προβληματισε;

Τι πιο απλο να παησεις πανω στο mail στο tab και να απαντησεις.

Ιδιες κινησεις χρειαζονται και στο iphone συν του οτι στο HD2 μπορεις να το διαβασεις χωρις καν να το ανοιξεις.

 

Εγω χρησιμοποιω push mail απο gmail και λαμβανω με την μια συνημενα και λοιπα.

Προσεξε ομως αν δεν εχεις βαλει σωστες ρυθμισεις πιθανως για να σου κατεβασει μεγαλα mails με attachments να χρειαστει να πατησεις για να κατεβουν στην επομενη συνδεση. Αυτο γινεται για να σε προφυλαξει απο χρεωσεις οταν εχεις ρυθμισει να κατεβαινουν μηνυματα μεχρι ορισμενα KB.

Το ποσο γρηγορα θα κατεβουν εχει να κανει με την ταχυτητα συνδεσης.

 

Για το browsing θα ανεβασω ενα ακομα βιντεακι οπου θα κανω ταπ σε ολα τα link της αρχικης σελιδας του myphone χωρις να κανω διπλο κλικ για ζουμ.

Γινεται ανετα, ελαχιστες φορες χανω το (») που σε παει στην τελευταια σελιδα του thread.

Χρειαζεται κι εδω προσαρμογη. Θα μου πεις στο iphone γιατι δεν χρειαζεται;

Γι αυτο δινω 75/100 στο Leo εναντι 100/100 του iphone στον τομεα αυτο.

 

Στην πραξη ομως αν καταλάβεις πως πρεπει να πατας δεν χανεις κανενα link.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα φοβερός ο σκύλος. Έχω έναν φίλο που έχει τρέλα με μικρά και μακρύτριχα σκυλιά. Μήπως είναι θυληκό;

 

αρσενικος ειναι:)

 

Νικο καλοριζικο το site κι απο μενα!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

για να λεμε ομως την αληθεια...και στο iphone χρειαζεται να κανεις zoom ορισμενες φορες...εξαρταται τι δαχτυλα εχει ο αλλος ..!! :D
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=fgBxfbI_yJ0&feature=channel

 

Ωριστε και το βιντεακι με browsing χωρις ζουμ.

Οπως ειπα το iphone στον τομεα αυτο ειναι καλυτερο αλλα και το HD2 ειναι πολυ κοντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=fgBxfbI_yJ0&feature=channel

 

Ωριστε και το βιντεακι με browsing χωρις ζουμ.

Οπως ειπα το iphone στον τομεα αυτο ειναι καλυτερο αλλα και το HD2 ειναι πολυ κοντα.

 

 

ευχαριστουμε Κωστα. να ρωτησω ακομα κατι; τρεχεις καποιο official update; εχεις περασει καποια custom;

 

οσο για τα mail και τα sms μου κολλουσε συνεχεια. δεν ειχα προβλημα στην παραλαβη η στην αποστολη, αλλα συνεχεια μου κολλουσε. ε καπου δεν αντεξα και ενω ημουν αηδιασμενος με το μηλο και ειχα πει οτι δεν ξαναπαιρνω στο τελος βρεθηκα με το μηλο στο χερι :lol:

 

Χριστοφορε μαλλον βιαστηκες να το δωσεις. Δεν εδωσες χρονο στον εαυτο σου για εξοικιωση και ειδικα αν δεν εχεις εμπειρια απο WM συσκευες χρειαζεται οπωσδηποτε καποα προσαρμογη.

 

Χρειαζεται κι εδω προσαρμογη. Θα μου πεις στο iphone γιατι δεν χρειαζεται;

Γι αυτο δινω 75/100 στο Leo εναντι 100/100 του iphone στον τομεα αυτο.

 

Στην πραξη ομως αν καταλάβεις πως πρεπει να πατας δεν χανεις κανενα link.

 

αυτο ειναι που εγραψα και εγω οτι ισως για καποιον που δεν εχει τον χρονο και την πειρα για WM τελικα να μην κανει το ΛΕΟ. με το μηλο εχεις ενα πακετο που κανει πολυ συγκεκριμενα πραγματα αλλα τα κανει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ εως ΑΡΙΣΤΑ! και τα εχεις ολα απο την πρωτη στιγμη ΧΩΡΙΣ να πειραξεις το τηλεφωνο με απλα ενα φορτισμα. Αυτος δεν ειναι και ο λογος αλλωστε που εχει κανει ΤΡΕΛΕΣ πωλησεις;

 

θα ηθελα καλυτερη καμερα, καλυτερη αναλυση, καλυτερη ποιοτητα, αναφορα μυνηματων, αλλα πιστευω για εμενα που η χρηση του τηλεφωννου ειναι 95% browsing-mail-sms εξακολουθει το iphone να ειναι μονοδρομος! ασε που ο συγχρονισμος iphone-mac ειναι απλα σκετη απολαυση! αμεσοτητα και ταχυτητα! οτι καλυτερο....

 

συμφωνεις;:ninja: και σαν εμενα υπαρχουν πολλοι! καλυτερα υπαρχουν μερικα εκατομυρια :lol:

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε Κωστα. να ρωτησω ακομα κατι; τρεχεις καποιο official update; εχεις περασει καποια custom;

 

οσο για τα mail και τα sms μου κολλουσε συνεχεια. δεν ειχα προβλημα στην παραλαβη η στην αποστολη, αλλα συνεχεια μου κολλουσε. ε καπου δεν αντεξα και ενω ημουν αηδιασμενος με το μηλο και ειχα πει οτι δεν ξαναπαιρνω στο τελος βρεθηκα με το μηλο στο χερι :lol:

 

Ολα αυτα τα εχω δοκιμασει και με την official 1.66 που ειναι η τελευταια version του λειτουργικου. Δουλευουν το ιδιο καλα.

Στην 1.43 με την οποια πρωτοκυκλοφορησε υπηραχαν προβληματα, ο Ζαχαρακης αν θυμασαι το πουλησε σε 3 μερες εξ αιτιας απ αυτό.

Ομως με την 1.66 που κυκλοφορησε αν δεν κανω λαθος αρχες Ιανουαρίου, η συσκευη δεν θελει τιποτα αλλο, εκτός απο καποιες ρυθμισεις απο το μενου για να την φερεις στα μετρα σου.

 

Το iphone οντως ειναι η πιο ευκολη συσκευη για καποιον που δεν εχει εμπειρια.

Το εχω δει αυτο δυο φορες. Μια απο τον ανεψιο μου και μια απο την κοπελα που αγορασε το δικο μου.

Με 2-3 πραγματακια που τους εδειξα δεν δυσκολευτηκαν πουθενα.

Το ιδιο συμβαινει και μεταξυ mac osx & windows.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με Mac OSX τι πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας όταν πρόκειται να έχουμε μια πρώτη επαφή μετά από Windows για 20 περίπου χρόνια;;;

 

Ρωτάω γιατί το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ένα laptop, αλλά φοβάμαι την μετάβαση!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με Mac OSX τι πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας όταν πρόκειται να έχουμε μια πρώτη επαφή μετά από Windows για 20 περίπου χρόνια;;;

Ρωτάω γιατί το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ένα laptop, αλλά φοβάμαι την μετάβαση!

 

Μη φοβασαι καθολου. ολοι μας τον ιδιο "φοβο" ειχαμε. Τελικα δεν ειναι τιποτε το φοβερο. Η μεταβαση ειναι ομαλοτατη. Ασε που υπαρχουν τοσα παιδια εδω μεσα που καναν το ιδιο και μπορουν να σε βοηθησουν αλλα και να σου δωσουν λυσεις σε ολα. Το Mac OSX ειναι πολυ απλο στη λειτουργια του. Μην ξεχνας οτι τα Windows ακολουθησαν τα χναρια του Mac στην πορεια της εξελιξης τους. Αφου εχεις ενδοιασμους, κρατα και το παλιο PC με τα Windows παραλληλα, μεχρι να φερεις το καινουριο laptop στα χερια σου. Οταν θα εισαι ετοιμος τοσο εσυ οσο και το καινουριο laptop σου, τοτε θα με θυμηθεις, δεν θα ξανανοιξεις το PC με τα Windows :rolleyes:

Μην ξεχνας "Once you go MAC, you NEVER go BACK" :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβασαι καθολου. ολοι μας τον ιδιο "φοβο" ειχαμε. Τελικα δεν ειναι τιποτε το φοβερο. Η μεταβαση ειναι ομαλοτατη. Ασε που υπαρχουν τοσα παιδια εδω μεσα που καναν το ιδιο και μπορουν να σε βοηθησουν αλλα και να σου δωσουν λυσεις σε ολα. Το Mac OSX ειναι πολυ απλο στη λειτουργια του. Μην ξεχνας οτι τα Windows ακολουθησαν τα χναρια του Mac στην πορεια της εξελιξης τους. Αφου εχεις ενδοιασμους, κρατα και το παλιο PC με τα Windows παραλληλα, μεχρι να φερεις το καινουριο laptop στα χερια σου. Οταν θα εισαι ετοιμος τοσο εσυ οσο και το καινουριο laptop σου, τοτε θα με θυμηθεις, δεν θα ξανανοιξεις το PC με τα Windows :rolleyes:

Μην ξεχνας "Once you go MAC, you NEVER go BACK" :cool:

Το ότι θα υπάρχει παράλληλα και το άλλο laptop με τα Windows δεν το συζητάω, το χρειάζομαι για την δουλειά και τα προγράμματα που χρησιμοποιώ δεν υπάρχουν σε Mac, απλά το θέλω για προσωπική χρήση στο σπίτι: internet, μουσική, ταινίες, downloading κλπ

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα υπάρχει παράλληλα και το άλλο laptop με τα Windows δεν το συζητάω, το χρειάζομαι για την δουλειά και τα προγράμματα που χρησιμοποιώ δεν υπάρχουν σε Mac, απλά το θέλω για προσωπική χρήση στο σπίτι: internet, μουσική, ταινίες, downloading κλπ

 

Πλεον σχεδον υπαρχουν τα παντα για Mac, δεν νομιζω οτι θα αντιμετωπισεις προβλημα anyway ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα υπάρχει παράλληλα και το άλλο laptop με τα Windows δεν το συζητάω, το χρειάζομαι για την δουλειά και τα προγράμματα που χρησιμοποιώ δεν υπάρχουν σε Mac, απλά το θέλω για προσωπική χρήση στο σπίτι: internet, μουσική, ταινίες, downloading κλπ

 

Οπως ειπε και ο αλλος ο Κωστας δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Θα σου πως το δουλευω και δεν χρειαζεται να εχω δευτερο λαπτοπ με windows.

 

Εχω κανει εγκατασταση τα Win7 με Boot loader, για να μπορω οποτε χρειαζομαι να δουλευω windows με την συνολικη ισχυ του μηχανηματος.

 

Εχω βαλει και το VWare Fusion το οποιο μου επιτρεπει να δουλευω τα windows που εχω εγκαταστησει με boot μεσα απο το mac osx, σαν να εχω σε παραθυρο ενα οποιοδηποτε προγραμμα.

Οποτε οποια αρχεια θελεις να δουλευεις και στα 2 λειτουργικα τα πετας στο my documents και οταν δουλευεις τα wιndows ειτε μονα τους ειτε μεσα απο το mac osx εχεις τα αρχεια σου.

 

Εγω κανω ανετα ολες τις δουλειες μετατροπες η δημιουργια cab δουλευοντας τα windows απο το fusion. Ταυτοχρονα αν θελω κατι απο τα mac πχ το *mail μου η να κατεβασω κατι απο τον σαφαρι μπορω να το κανω παραλληλα.

 

Αν το αγορασεις θα σε βοηθησουμε να βρεις τα παντα.

Αξιζει. Δεν θα βρεις τετοια ποιοτητα σε αλλο λαπτοπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα υπάρχει παράλληλα και το άλλο laptop με τα Windows δεν το συζητάω, το χρειάζομαι για την δουλειά και τα προγράμματα που χρησιμοποιώ δεν υπάρχουν σε Mac, απλά το θέλω για προσωπική χρήση στο σπίτι: internet, μουσική, ταινίες, downloading κλπ

 

Γιώργο για την δουλειά που το θες είναι ότι πρέπει (και τρώγοντας έρχεται η όρεξη), εγώ για downloading έχω ακόμη το pc βέβαια. Απλά μην τσιγγουνευτείς στην μνήμη, σκέψου σοβαρά το ενδεχόμενο για 4GB+ ram.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...