Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλεπω πολυ ντορο για το τιποτα τελικα...

 

απο εκει που ειχαμε μαθει ΟΛΟΙ σε μια φιλοσοφια των παραθυρων και σε μια δομη ερχομαστε σε κατι που μπερδευει δεν εχει αρχη και τελος ειναι ασχημο και δεν προσφερει καμμια ευχαριστιση στην χρηση...

 

αλλη μια χαμενη ευκαιρια που μαλλον ειναι η τελευταια μια και πλεον οπως παει μονο η Google τελικα καταλαβε τον παλμο της εποχης και δινει αυτην την στιγμη το πιο πληρες λειτουργικο...

 

κριμα γιατι μαζι με την Google ΚΑΙ η Palm με το webOS εχει στα χερια της ενα πραγματικο διαμαντι αλλα δεν το καταλαβαινει κανεις αυτο...

η Παλμ εχει κατι αναμεσα απο iPhone OS και Android και ομως κανεις δεν το εχει καταλαβει και το σνομπαρει...μαλλον γιατι η ιδια εταιρια δεν το εχει πιστεψει ακομα...

 

πλεον μετα απο αυτο που ειδα καλο ειναι οσοι προλαβουν και θελουν παραθυρα να αγορασουν τα HD2 kai ΤG02γιατι τα επομενα WM θα ειναι χειροτερα...

 

επισης ειδα Bravo/Desire ενα ακομα κινητο ασχημουλικο με sense και αναρωτιεμαι ΠΟΙΟΣ θα το αγορασει πανω απο ενα επισημο Νεξους,...που θα εχει οσο μπορει την υποστηριξη της εταιριας που βγαζει το λογισμικο...

 

ειναι χρυση ευκαιρια για την Αpple να καθαρισει ολους πλην ενος τους ανταγωνιστες...

δεν ξερω αν θα το κανει αλλα εχει ευκαιρια...

οποιος θελει πραγματικο εργαλειο τοτε παει ή σε Νεξους ή σε HD2/TG02.Αυτα τα δυο τελευταια ειναι και το κυκνειο ασμα των WM...

το αλλο εχει μελλον και το Αιφον ειναι το παρων....

 

καλο βραδακι...

στο μυαλο μου ΕΙΣΑΙ!!

 

συμφωνω σε ολα Δηητρακη... τελικα κατηγορουμε την apple αλλα βλεπωντας τις παπα.... των υπολοιπων μας κανουν (ακομα περισσοτερο τον steve) και γελαμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

specs περιεργα και μικρη μπαταρια αλλα κοιταξτε UI

 

εδω...

 

ομορφο λειτουργικο το εχουν φτιαξει ομορφα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το mini μου πλέον είναι με 4GB, μετά από μια μικρής διάρκειας αλλά μεγάλης σε έντασης επέμβαση...

Βλέπω πολλά και καλά νέα από την Βαρκελώνη ε;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

specs περιεργα και μικρη μπαταρια αλλα κοιταξτε UI

 

εδω...

 

ομορφο λειτουργικο το εχουν φτιαξει ομορφα....

 

Αυτό είναι το SPB mibile shell, η Toshiba αντί να φτιάξει κάτι δικό της επέλεξε την δοκιμασμένη λύση της spb!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απλά είδα λίγο στο twitter ότι ανακοινώθηκαν τα 7άρια και διάβασα και σε rss feeds κάποια πράγματα, αλλά τώρα μπόρεσα να δω εικόνες και video από το νέο λειτουργικό (γιατί είναι κάτι τελείως νέο).

 

Μέχρι τώρα ευχαριστούσαμε την Apple που τάραξε τα νερά και κίνησε τον ανταγωνισμό στα κινητά, ενώ σήμερα ήλπιζα ότι θα λέγαμε ευτυχώς που ο ανταγωνισμός θα δείξει λίγο τα δόντια του στην Apple και θα έχουμε μια πολύ καλή αναβάθμιση 4.0 το καλοκαίρι. Αλλά πρώτον ο ανταγωνισμός θα φανεί τέλος του 2010 και δεύτερον το αποτέλεσμα είναι αμφιλεγόμενο.

 

Ειδώμεν.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το SPB mibile shell, η Toshiba αντί να φτιάξει κάτι δικό της επέλεξε την δοκιμασμένη λύση της spb!!!

 

αυτο μπαινει στο HD2...?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα WM :)

 

πανττω εχω διαβασει οτι στο hd2 δημιουργει μερικα προβληματα στην οθονη αληθευει;

Link to comment
Share on other sites

πανττω εχω διαβασει οτι στο hd2 δημιουργει μερικα προβληματα στην οθονη αληθευει;

 

Δεν το νομίζω, αν και προσωπικά έχω να το χρησιμοποιήσω από το Omnia! Τώρα με βολεύει αφάνταστα το sense! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο το λιγο που το ειδα μου αρεσε το SPB Mobile Shell 3.5. Ειχα να το χρησιμοποιησω απο την εκδοση 3 που φορουσα στο HD μεχρι το καλοκαιρι. Θα το δοκιμασω αυριο στο Touch2. Αν και βαριεμεαι να το στηνω ξανα, αλλα μου αρεσε επαναλαμβανω αυτο που ειδα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

 

Μεχρι να βγει Κωστη, εχουμε καιρο. Μεχρι τοτε λοιπον ας παιξουμε με το 3.5 :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπαινει στο HD2...?

ανετα Δημητρη :D

αλλα δεν παει μαζι με το μανιλα...ενα απο τα δυο πρεπει να τα ξεχασεις ;)

 

πανττω εχω διαβασει οτι στο hd2 δημιουργει μερικα προβληματα στην οθονη αληθευει;

 

ρουφαει μπαταρια μονο...αν κατεβασεις την εκδοση που εχει βελτιωμενη για το λεο,θα εχει το 3d acceleration disabled ...

 

Εμενα απο το λιγο που το ειδα μου αρεσε το SPB Mobile Shell 3.5. Ειχα να το χρησιμοποιησω απο την εκδοση 3 που φορουσα στο HD μεχρι το καλοκαιρι. Θα το δοκιμασω αυριο στο Touch2. Αν και βαριεμεαι να το στηνω ξανα, αλλα μου αρεσε επαναλαμβανω αυτο που ειδα :D

 

ψαξε για την σωστη εκδοση και οχι αυτη που ειναι για το λεο, Κωστη μην εχεις προβληματα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με την συζήτηση σας αλλά βγήκε το ibluenova επιτέλους!Τιμή 5.99$.Sorry αν έχει ξαναγραφτεί αλλά τώρα το πήρα χαμπάρι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με την συζήτηση σας αλλά βγήκε το ibluenova επιτέλους!Τιμή 5.99$.Sorry αν έχει ξαναγραφτεί αλλά τώρα το πήρα χαμπάρι

 

Το έγραψε και ο Νίκος Carpe αλλά και εδώ!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμισει καποιος το SPB Mobile Shell 3.5 το εγκαθισταμε στη συσκευη η στην καρτα αποθηκευσης ? Τα ξεχασα βλεπετε :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@Αλεξανδρε,δεν ειναι σωστονα χαιρεσαι που δεν ειχαμε κατι το καινοτομο στην παρουσιαση των 7...

 

το να χαιρομαστε που δεν προχωρανε μπροστα καποιοι,ετσι ωστε να μην μπορουν να περασουν την

apple,δηλωνει οπαδισμο...

και δεν ειναι κανεις μας εδω μεσα στην παρεα μας οπαδος κανενος κατασκευαστη!

ολοι μας ειμαστε οπαδοι του καλυτερου κι ειμαι σιγουρος οτι δεν ηταν η εκφραση αυτων που αισθανεσαι με αυτα που εγραψες;)

 

Το έχασα το μήνυμά σου ανάμεσα στα τόσα άλλα και δεν απάντησα.

 

Μήτσο, δεν χαίρομαι, απλά δεν απογοητεύομαι. Δεν δίνω, βασικά, σημασία. Γιατί είναι για γέλια.. Δεν μου αρέσουν καθόλου. 1000 φορές το UI της HTC και τα 6.5 ή τα 6.1.. Βλέπω μια αδυναμία. Δεν ξέρουν τι να κάνουν και αντιγράφουν;; Μιμούνται; Απώλεια έμπνευσης; Άγχος να μην χαθούν από το προσκήνιο ενάντια στην Google και την Apple και στα OS τους; Και πετάνε αυτό; Αντίστοιχα δεν ήταν και τα 6.5; Και όλα τα beta builts που βάζαμε στα HD/Xperia;; Φρίκη.. Και διορθώνεται με το HTC TF3D (sense; δεν ξέρω πως το λένε πλέον...) ή με το SPB ή απλά τα ξεχνάς όλα και έχεις άλλα απλά today plugins..

 

Δημήτρη, είμαι ο πρώτος που θέλω να δω κάτι εξαιρετικό από την Google και την Palm (WebOS) αλλά και την MS. Γιατί; Για να κινηθεί και η Apple και κατ' επέκτασιν και οι άλλες (Google, MS, Palm και τούμπαλιν). Γιατί στο τέλος εγώ (βασικά όλοι εμείς) θα βγω κερδισμένος. Που θα χαίρομαι τον καλύτερο σύμφωνα με τα κριτήρια μου και τα δικά μου μέτρα και σταθμά. Και που δεν θα μένουν στάσιμες να κρύβουν και να κόβουν από τις δυνατότητες της συσκευής. Να ξεδιπλώνονται τα «ταλέντα» του λειτουργικού. Όχι να έχουμε 256ΜΒ RAM τέλεια χειριζόμενη και να μην μπορούμε να ανοίξουμε 2 εφαρμογές ταυτόχρονα... :(

 

Και προφανώς και δεν είμαι οπαδός... Μετά από τόσο καιρό πρέπει να το ξέρεις..>! :rolleyes::happy::p

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμισει καποιος το SPB Mobile Shell 3.5 το εγκαθισταμε στη συσκευη η στην καρτα αποθηκευσης ? Τα ξεχασα βλεπετε :O

 

παντα στην συσκευη Κωστα!!

 

αν σου ζηταει που να την εγκαταστησεις,ειναι λαθος εκδοση!!

 

αν θελεις να κοιταξω εγω μιλα;)

 

@Αλεξανδρε το ξερω,για αυτο και ειπα οτι σιγουρα δεν ενοουσες αυτο που εδινες να ενοηθει με τα γραφομενα :)

 

ps

 

clean installation στα 7αρια και ειδα το φως μου επιτελους:blink:

 

αλλη φαση οντως!! ευχαριστω οσους μου προτειναν να το κανω αμεσα(Kkalog,χριστοφορος,narta ):)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παντα στην συσκευη Κωστα!!

αν σου ζηταει που να την εγκαταστησεις,ειναι λαθος εκδοση!!

αν θελεις να κοιταξω εγω μιλα;)

...............

 

Μητσο την εβαλα, 3.5.3, ζητησε που να την εγκαταστησει, με κλικαρισμενο τη συσκευη, ειπα οκ, την εγκατεστησε και δουλευει. Δεν ξερω γιατι λες οτι ειναι λαθος εκδοση. Τεσπα, η αυτοψια θα δειξει ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μητσο την εβαλα, 3.5.3, ζητησε που να την εγκαταστησει, με κλικαρισμενο τη συσκευη, ειπα οκ, την εγκατεστησε και δουλευει. Δεν ξερω γιατι λες οτι ειναι λαθος εκδοση. Τεσπα, η αυτοψια θα δειξει ;)

 

δεν ειπα οτι ειναι!

αν σου ζηταγε που να την εγκαταστησεις θα ηταν!οι πιο παλιες εκδοσεις του 3.5 το εκαναν αυτο,για αυτο στο ειπα:)

 

καλοδουλευτο :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαίνεστε με το GUI του 7. Η MS κινείται προς τη σωστή κατεύθυνση. Τα τετράγωνα που έβαλαν μπορεί να είναι λίγο μεγάλα και άχαρα, αλλα αυτό διορθώνεται πολύ εύκολα. Η ουσία βρίσκεται αλλου. Το γεγονός βεβαια ότι ξεκινάει υποχρεωτικά από μηδενική βάση, (η μάλλον θα ξεκινήσει σε κάνα δεκάρι μήνες από τώρα :worry:) σημαίνει ότι έχει μεγάλο Γολγοθά να ανεβεί...

 

Από την άλλη όμως, το πρόβλημα της εταιρείας αυτής δεν είναι ότι δε διαθέτει το know-how. Έχουν στο χαρτοφυλάκιο τους ένα καρο προϊόντα και υπηρεσίες διάσπαρτα εδώ κι εκεί που αν τα ενοποιήσουν με κοινό προσανατολισμό δε θα έχουν κανένα πρόβλημα. Αυτό φαίνεται να προσπαθούν να κάνουν τώρα, οποτε κατά τη γνώμη μου κινούνται προς τη σωστή κατεύθυνση.

 

Τίποτα επαναστατικό, ούτε από τεχνικής ούτε από αισθητικής πλευράς, αλλα με το μέγεθος και την ευρωστία που έχουν δεν έχουν ανάγκη από καμια επανάσταση...

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα επαναστατικό, ούτε από τεχνικής ούτε από αισθητικής πλευράς

 

Καλά ας μην προτρέχουμε. Για την ώρα που δεν γνωρίζουμε το παραμικρό για τα τεχνικά του Windows Phone 7 πως μπορούμε να μιλήσουμε για το αν έχουν ή δεν έχουν τίποτα το επαναστατικό; Όσο από αισθητικής άποψης μια χαρά επαναστατικότατα είναι άσχετα με το αν αρέσουν σε κάποιους και σε άλλους όχι. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θυμίζουν σχεδόν σε τίποτα κάποιο ανταγωνιστικό UI και αυτό από μόνο του είναι καλό έστω για αρχή. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα νεα 7ρια,βλεπω απο τα σχολια των περισσοτερων,οτι ο κανονας "περιμενετε να το δουμε απο κοντα",μαλλον ισχυει μονο για το Ipad :p

 

Παντως απο οσα ειδα κι εγω μεχρι τωρα,ειμαι μπερδεμενος.Απο τη μια πλευρα φαινεται να εχει ριζοσπαστικο UI,και να διαφοροποιειται αρκετα απο τον ανταγωνισμο,ακολουθωντας στην ουσια εναν τριτο δρομο,αλλα σιγουρα δεν ειναι ενα επαναστατικο προιον,οπως το Iphone OS ή το Web OS.Χωρις αμφιβολια τα νεα παραθυρα εχουν ξεφορτωθει τη ναφθαλινη και πλεον απευθυνονται στον σημερινο ή ακομα και στον μελλοντικο user.Αλλα εστιαζουν παρα πολυ στο social networking.Κατι που δεν ειναι απαραιτητως καλο ή κακο,αλλα δεν ενθουσιαζει τον power user και τον επαγγελματια.Επισης,το γραφικο περιβαλλον δε φαινεται να εχει συγκροτημενη δομη,ενω μοιαζει λιγο "φτωχο" κι ακαλαισθητο.Μενει να δουμε και τι περιθωρια customization θα υπαρχουν.Γενικα μου δινει την εντυπωση προιοντος που προερχεται απο εναν ανεξαρτητο μικρο παικτη,κι οχι απο την MS.Κατι που επισης δεν ειναι απαραιτητως καλο ή κακο.

 

Οπως και να χει σ'αυτη τη φαση μονο το UI μπορουμε να κρινουμε κι οχι συνολικα το OS(π.χ πως τα παει με τη διαχειριση πορων κτλ).

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...