Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

 

Πρώτη εμφάνιση (σε λειτουργία) του Nexus One από το engadget.

 

Φαίνεται καταρχήν ότι δεν έχει τις εξαιρετικές νέες δυνατότητες που κάποιοι περίμεναν, πάντως νομίζω ότι είναι ένα καλό τηλέφωνο ειδικά για κάποιον που θέλει μια πραγματικά ανεξάρτητη πλατφόρμα με μέλλον, χωρίς να έχει τα "λάθη" του Droid με το φυσικό πληκτρολόγιο.

 

Ακόμη πάντως υπολείπεται του iPhone και των WM (έκδοση "Ζαχαράκη" ;) )

 

Κώστα πάντως μου κάνει εντύπωση όλος αυτός ο ντόρος για την συσκευή, που είναι ξεκάθαρα κεθοδηγουμενος, δεν βλέπω κάτι το σπουδαίο αλλα άλλη μια συσκευή με android που πάλι φτιάχνει η HTC. Κι αν έχει κανά extra feature sftwareικα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Πάντως έχουν γέλιο αυτά που γράφονται «εδώ» για την συσκευή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Και να σκεφτείς Κώστα ότι ο Κάμερον το είχε παρατήσει 3 φορές το Avatar ώντας απογοητευμένος απ το αποτέλεσμα που δεν εβγαινε... Αλλά για μένα το τρομακτικό δεν είναι να έχεις μια ιδέα που δεν μπορει να υλοποιηθεί, αλλά να μπορείς να "υπολογίσεις" που θα κυμαίνεται ένας χώρος τόσο ευμετάβλητος όσο αυτός της τεχνολογίας κ ειδικότερα των υπολογιστών.....

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πάντως μου κάνει εντύπωση όλος αυτός ο ντόρος για την συσκευή, που είναι ξεκάθαρα κεθοδηγουμενος, δεν βλέπω κάτι το σπουδαίο αλλα άλλη μια συσκευή με android που πάλι φτιάχνει η HTC. Κι αν έχει κανά extra feature sftwareικα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Πάντως έχουν γέλιο αυτά που γράφονται «εδώ» για την συσκευή.

 

Συμφωνώ, εξ άλλου η google κατέχει πολύ καλά την "τέχνη" του marketing !

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτείς Κώστα ότι ο Κάμερον το είχε παρατήσει 3 φορές το Avatar ώντας απογοητευμένος απ το αποτέλεσμα που δεν εβγαινε... Αλλά για μένα το τρομακτικό δεν είναι να έχεις μια ιδέα που δεν μπορει να υλοποιηθεί, αλλά να μπορείς να "υπολογίσεις" που θα κυμαίνεται ένας χώρος τόσο ευμετάβλητος όσο αυτός της τεχνολογίας κ ειδικότερα των υπολογιστών.....

 

Αυτό όμως είναι που κάνει και τη διαφορά! Γι αυτό σήμερα ο Jobs είναι αυτός που είναι (και ο Gates με το δικό του τρόπο, αν και η Microsoft δεν υπήρξε ποτέ "οραματίστρια" εταιρία) και πολλοί άλλοι παλεύουν ακόμα στα γκαράζ τους να βγουν από την πόρτα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λεω να παρω το HTC Tattoo για 2η συσκευη για μια συνδεση What's Up. Ετσι κι αλλοιως προκειμενου να παρω μια συμβατικη συσκευη (σκεφτομουν να παρω το Samsung Corby που κανει 165 Ευρω), προτιμω να παρω το Tattoo που κανει και συγχρονισμο, ειναι κατι διαφορετικο, ειναι touch screen κλπ με τιμη παραπλησια με το Samsung (στο Expansys το εχει 224+ΦΠΑ) :D

Αν το παρω θα σας πω τις εντυπωσεις μου ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λεω να παρω το HTC Tattoo για 2η συσκευη για μια συνδεση What's Up. Ετσι κι αλλοιως προκειμενου να παρω μια συμβατικη συσκευη (σκεφτομουν να παρω το Samsung Corby που κανει 165 Ευρω), προτιμω να παρω το Tattoo που κανει και συγχρονισμο, ειναι κατι διαφορετικο, ειναι touch screen κλπ με τιμη παραπλησια με το Samsung (στο Expansys το εχει 224+ΦΠΑ) :D

Αν το παρω θα σας πω τις εντυπωσεις μου ;)

 

Η τιμή είναι ελκυστική Κώστα, δοκίμασε μόνο πριν το πάρεις τη χρήση της οθόνης η οποία αναφέρεται ως resistive και όχι ως capacitive όπως έχουμε συνηθίσει στις touch οθόνες και σύμφωνα με κάποιες κριτικές το κάνει αρκετά δύσχρηστο έως εκνευριστικό στη χρήση του (θέλει πάτημα ακρίβειας / διάρκειας δεν μπορείς να "σύρεις" κλπ).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι ελκυστική Κώστα, δοκίμασε μόνο πριν το πάρεις τη χρήση της οθόνης η οποία αναφέρεται ως resistive και όχι ως capacitive όπως έχουμε συνηθίσει στις touch οθόνες και σύμφωνα με κάποιες κριτικές το κάνει αρκετά δύσχρηστο έως εκνευριστικό στη χρήση του (θέλει πάτημα ακρίβειας / διάρκειας δεν μπορείς να "σύρεις" κλπ).

 

Που, δεν το φερνουν εδω παντως ακομη :mad:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Που, δεν το φερνουν εδω παντως ακομη :mad:

 

Αυτό είναι ένα θέμα όντως. Για διάβασε αυτό εδώ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να τσεκάρω και από κοντά το κινητό που μετά από πολύ καιρό ψαξίματος αποφάσισα να πάρω αφού έχει έρθει ο καιρός της επιδότησης, και δεν είναι άλλο από το htc hd2 που είναι καλύτερο σε όλα!!!Μέχρι εδώ όλα καλά,πάω λοιπών σε ένα μεγάλο πολυκατάστημα το βλέπω κ αυτό ήταν...χάλια.Στα πρώτα 5 λεπτά κατέληξα στο iphone.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να τσεκάρω και από κοντά το κινητό που μετά από πολύ καιρό ψαξίματος αποφάσισα να πάρω αφού έχει έρθει ο καιρός της επιδότησης, και δεν είναι άλλο από το htc hd2 που είναι καλύτερο σε όλα!!!Μέχρι εδώ όλα καλά,πάω λοιπών σε ένα μεγάλο πολυκατάστημα το βλέπω κ αυτό ήταν...χάλια.Στα πρώτα 5 λεπτά κατέληξα στο iphone.

 

 

αν χρειαστηκες μονο 5 λεπτα να καταλαβεις οτι δεν σου εκανε το λεο τοτε απλα δεν υπαρχει κανενα τηλ να σου κανει :lol::lol::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ελα να ευθυμουμε λιγακι γιατι ξεχαστηκατε με αυτα περι τεχνολογιας.....

 

θα σας κανω μια ερωτηση και περιμενω απαντησεις :rolleyes:

 

Η ακόλουθη ερώτηση μόλις προστέθηκε στις εξετάσεις για άδεια οδήγησης.

Υπάρχει μόνο μία απάντηση

Ερώτηση

 

Οδηγείτε κατά μήκος ενός δρόμου διπλής κατεύθυνσης και υπάρχει σήμα ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗΣ. Συναντάτε μπροστά σας ένα ποδήλατο να κινείται με μικρή ταχύτητα.

Το ακολουθείτε για τα περίπου 4 χιλιόμετρα μέχρι την πόλη ή παραβιάζετε το νόμο και προσπερνάτε;

 

 

Ποια είναι η σωστή απάντηση;

σκεφτειτε το και τα λεμε αργοτερα με την απαντηση :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν πα να σου κάνει κ καφέ,άμα το κινητό είναι κακάσχημο τι να το κάνεις...

 

φιλε μου σιγουρα ειναι θεμα γουστου και καθε αποψη ειναι σεβαστη αλλα δεν μπορεις να πεις οτι το λεο ειναι κακασχημο!!:blink:

 

μην τρελαθουμε κιολας ;)

 

μακαρι το μηλο να ειχε την μιση ποιοτητα κατασκευης του!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν πα να σου κάνει κ καφέ,άμα το κινητό είναι κακάσχημο τι να το κάνεις...

 

Μηπως ειδες κανενα αλλο?:blink:

 

Ειναι πρωτη φορα,που οσοι βλεπουν το κινητο μου,μου λενε τι τηλεφωναρα ειναι αυτη!!! :D

 

Ειχα να το ακουσω αυτο,απο την εποχη που ειχα φερει απο αμερικη το πρωτο iphone!!

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ελα να ευθυμουμε λιγακι γιατι ξεχαστηκατε με αυτα περι τεχνολογιας.....

 

θα σας κανω μια ερωτηση και περιμενω απαντησεις :rolleyes:

 

Η ακόλουθη ερώτηση μόλις προστέθηκε στις εξετάσεις για άδεια οδήγησης.

Υπάρχει μόνο μία απάντηση

Ερώτηση

 

Οδηγείτε κατά μήκος ενός δρόμου διπλής κατεύθυνσης και υπάρχει σήμα ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗΣ. Συναντάτε μπροστά σας ένα ποδήλατο να κινείται με μικρή ταχύτητα.

Το ακολουθείτε για τα περίπου 4 χιλιόμετρα μέχρι την πόλη ή παραβιάζετε το νόμο και προσπερνάτε;

 

 

Ποια είναι η σωστή απάντηση;

σκεφτειτε το και τα λεμε αργοτερα με την απαντηση :p

 

Δεν προσπερνάμε και δεν παρανομούμε απλός πατάμε τον ποδηλάτη και συνεχίζουμε ακάθεκτοι την πορεία μας.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπερνάμε και δεν παρανομούμε απλός πατάμε τον ποδηλάτη και συνεχίζουμε ακάθεκτοι την πορεία μας.

 

κοντα εισαι Γιαννη :lol:

 

περιμενω απαντησεις πριν σας δωσω την λυση :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δώσε την φωτό-απάντηση ;)

 

εσυ κατι ξερεις :lol::lol:

 

λοιπον αντε να μην σας παιδευω...

 

 

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εσυ κατι ξερεις :lol::lol:

 

λοιπον αντε να μην σας παιδευω...

 

 

 

Μητσο εγω παντως δεν θα εκανα προσπεραση με τιποτα :lol:

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μητσο εγω παντως δεν θα εκανα προσπεραση με τιποτα :lol:

 

ποιος στραβος που θελει το φως του θα εκανε??:lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

1. Που κολλάει η ποιότητα κατασκευής με την ασχήμια.

2. Ρε παιδιά δεν λέω γούστα είναι αυτά αλλά το κινητό από κοντά μου φάνηκε πολύ μεγάλο τόσο που το θεωρώ αντιαισθητικό.Καλά τα χαρακτηριστικά αλλά άμα δεν είναι κομψό τι να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Που κολλάει η ποιότητα κατασκευής με την ασχήμια.

2. Ρε παιδιά δεν λέω γούστα είναι αυτά αλλά το κινητό από κοντά μου φάνηκε πολύ μεγάλο τόσο που το θεωρώ αντιαισθητικό.Καλά τα χαρακτηριστικά αλλά άμα δεν είναι κομψό τι να το κάνεις.

 

 

οσο κολαει αυτο που ειπες, το οτι το λεο ειναι κακασχημο.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για να βελτιωσω το σημα το σημα gps του iphone χρειαζομαι κατι τετοιο? Bluetooth External GPS Receiver....χρειαζετε κανα προγραμμα για ζευξη ?βασικα βρηκα αυτο http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12314 σε σελιδα με πολλα γκατζετ,αλλα δεν ξερω αν κανει κιολας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....δεν μπορω να βρω μια εφαρμογη..!!η οποια βλεπει ολα σου τα αρχεια στο τηλεφωνο...αλλα ειναι free app...καμια ιδεα..??αν του ερχετε κανενος τιποτα.!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...