Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το βαλω και γω, αλλα σκεφτομαι το nickname, να βαλω Pterarxos, ή ktsak ?

 

Μαλλον το δευτερο για ευκολια :lol:

:lol: :lol:

Α ρε Πτέραρχε...! :lol:

το κατεβασα κ γω το Ping! μολις αποφασισω ονομα θα σας το ποσταρω..!!χαχα

ειναι free κιολας...πριν 5 μερες που το ειχα κοιταξει ειχε τιμη νομιζω..!!

Βάλε το! Ναι, μέχρι προχθες είχε 79 λεπτά. Σήμερα δωρεάν!

1) Αγνοια ειναι, η οτι για απλα πραγματα που στα MAC τα εχεις φατσα καρτα, στα windows πρεπει να φας μια μερα μονο για να τα βρεις.

Εξηγησε μας με απλα λογια πως μπορει να παρει καποιος backup σε *Windows και μετα θα γραψω εγω πως γινεται στα mac. Να δουμε ποιος τροπος ειναι απλουστερος.

Τουλαχιστον εγω τοσα χρονια οταν ρωταγα, επαιρνα την ιδια απάντηση ῞backup??? αγόρασε μια εφαρμογή να κανεις την δουλεια σου, ῞

Μηπως να κανουμε ενα galop να δουμε πόσοι ξερουν εδω μεσα πως γινεται backup στα windows χρησιμοποιοντας official εφαρμογή;

 

 

2) Θαυματα δεν γινονται αλλα η registry γεμιζει σκουπίδια οχι μονο απο κακη επιλογη software αλλα απο χιλια δυο αλλα πραγματα.

Στο λαπτοπ μου αλλα και στο pc δεν ειχα εγκαταστησει ποτε μικρο εφαρμογες τριτων. Παντα δουλευα με τα βασικα office, photoshop, windows media player η καποιον αλλο γνωστο player.

Στο pc δεν ειχα κανει φορματ για εναμισυ χρονο που το ειχα και ο πτεραρχος επαθε μολις του το ειπα. Δεν το πολυ δουλευα ομως και λογω δυνατοτητων δεν ειχα αντιληφθει διαφορες.

Εκανα ομως ενα format γιατι ηθελα να περασω τα 7αρια δοκιμαστικα σε καθαρη βαση και μετα επανηλθα στα Vista αφου διαπιστωσα οτι δεν αξιζε να δωσω τοσα χρηματα.

(Η apple σου δινει το update της επομενης εκδοσης με 30 ευρω μονο).

Οταν λοιπόν ξαναεβαλα τα Vista και εστησα απο την αρχη το PC ειχε τρομερη διαφορα σε απόκριση.

 

Στο παλιο μου λαπτοπ το ιδιο. Καποιες μικρο εφαρμογουλες ειχα, σχετικές με επεξεργασια αρχειων για τα προγραμματα πλοηγησης που εχω στο ΡΝΑ μου, τιποτα αλλα παραξενα. Κι ομως στα 4 χρονια που το κρατησα χρειαστηκε 2 φορες φορματ για να πάρει ανασες.

 

3) Και στα Μac υπάρχουν ενα σωρο τριτες εφαρμογές απο developers που τις χρησιμοποιουμε κατα κορον.

Να αναφερω μερικες που εχω εγω αλλα και οι περισσοτεροι; i Stat menus, At monitor, Skitch, Jdownloader, the unarchiver, fan control, finder file sizes, Growl, κ.λ.π.

 

Και σπασμενα επισης. Αυτη την στιγμή δεν εχω κατι αγορασμενο. Μετα απο δοκιμες εχω αποφασισει να αγορασω μονο τα office λογο δουλειας.

 

Η διαφορα είναι οτι με μια απλη διαδικασια με το appclean, βρισκει οτιδηποτε εχει σχεση με την εφαρμογη που θες να διαγραψεις και μετά απο την απεγκατασταση δεν μενει κανενα σκουπίδι.

 

Αυτες ειναι οι διαφορες αγαπητέ Θανο που ενδιαφερουν το απλο καθημερινο χρηστη. Πραγματα που τα βλεπει με τα ματια του και τα αισθανεται.

Δεν ειμαστε προγραμματιστές αλλα χρηστες και δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να κανουμε μαθηματα για χρηση των αυτονοητων.

Φτασαμε σε σημειο να χρειαζεται καποιος να παρει διπλωμα για να ονομασθει χρηστης των Windows.

Γι αυτό ποτε ξανα windows. Μονο κανα WWM ετσι για να περνα η ωρα εφαρμοζοντας τις προτάσεις βελτίωσης των XDA developers.

 

 

 

Pandorabox

 

Συμφωνώ με τον Κώστα.

Για εμένα, προσωπικά, το backup ήταν απλά Copy τα αρχεία που θέλω και μετά paste εκεί που τα θέλω (σε εξωτερικό σκληρό δίσκο δηλαδή)...:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα το βαλω και γω, αλλα σκεφτομαι το nickname, να βαλω Pterarxos, ή ktsak ?

 

Μαλλον το δευτερο για ευκολια :lol:

 

μου αρεσει που εχεις και αποριες :p

να μην σου πω με τοσο χρωμα που χρησιμοποιεις στα ποστ σου....

 

Να εβαζες ··μπογιατζης··:lol:

 

το κατεβασα κ γω το Ping! μολις αποφασισω ονομα θα σας το ποσταρω..!!χαχα

ειναι free κιολας...πριν 5 μερες που το ειχα κοιταξει ειχε τιμη νομιζω..!!

εχει τιμη αν θελεις να στελνεις εικονες και να μπορεις να αποθηκευεις αυτες που σου στελνουν!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχει τιμη αν θελεις να στελνεις εικονες και να μπορεις να αποθηκευεις αυτες που σου στελνουν!

 

O μαλάκ@ς το αγόρασα κανονικά το πρόγραμμα και τώρα λέω να αγοράσω και αυτό για τις εικόνες...:ninja::ninja: Μου φαίνεται καλό...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

O μαλάκ@ς το αγόρασα κανονικά το πρόγραμμα και τώρα λέω να αγοράσω και αυτό για τις εικόνες...:ninja::ninja: Μου φαίνεται καλό...:shifty:

 

σου πεταξε pop up και σενα για emoticons Αλεξη?:lol:

 

αυτο με τις φωτο εχει διαφορετικο ονομα στο itunes?

 

 

ποιο Παρη? :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που εχεις και αποριες :p

να μην σου πω με τοσο χρωμα που χρησιμοποιεις στα ποστ σου....

Να εβαζες ··μπογιατζης··:lol:

 

Ωραια, θα βαλω το mpogiatzhs :lol: :lol: :lol:

 

 

Ρε ειστε τρελλοι, αντε να συμβιβαστω με το "Pterarxos".

"Ξέρεις τι σου είναι οι πτεραρχέοι; Πουλιά στον αέρα πιάνουμε εμείς. Βέβαια είναι και θέμα τις δουλειάς μας γιατί όπως πετάμε εκεί με τα αεροπλάνα έχουμε το χέρι μας απέξω και τσακ ότι πουλί περάσει το τσακώνουμε."

Σιγα μην βαλω και κουλουρτζης :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, τηα βαλω το mpogiatzhs :lol: :lol: :lol: :lol:

 

απεκτησες και αλλον κουμπαρο/νονο μετα τον Tesalat τωρα :lol::lol:

 

αντε φτιαχτο γιατι εχω στειλει μηνυμα και ακομη σε ψαχνει :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα δημητρη...οκ..!!αυτο με τις φωτο νομιζα οτι ηταν ξεχωριστη εφαρμογη...δεν ειχα ψαξει το ping!

 

εστειλα δοκιμαστικα μηνυματα στν soom-zaharakis

Link to comment
Share on other sites

σου πεταξε pop up και σενα για emoticons Αλεξη?:lol:

Ναι! Μου έβγαλε κάτι εκεί πέρα... Αλλά το έκλεισα χωρίς να πολύ διαβάσω....:confused:

Ωραια, τηα βαλω το mpogiatzhs :lol: :lol:

 

:lol: :lol:

 

Στείλε στείλε Κώστα!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη σύγκριση windows apple os, νομίζω ότι ένα μεγάλο λάθος που γίνεται από ανθρώπους που είχαν την τύχη να γνωρίσουν παλαιότερα τα μηχανήματα της apple είναι ότι αναφέρονται σε λειτουργικά συστήματα προ του OS X το οποίο δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα λειτουργικά.

 

Πάντως από την εμπειρία που έχω (σίγουρα αρκετή χωρίς να φτάνει τις προσλαμβάνουσες βέβαια κάποιων άλλων συναδέλφων στο forum) δεν έχω πετύχει ποτέ προβληματισμένο χρήστη OS X εκτός του αρχικού "πολιτισμικού σοκ" όταν αλλάζει όχημα από τα windows. Αντίθετα, δεν έχω γνωρίσει χρήστη που να μην είχε κάποιο πρόβλημα μικρότερο ή μεγαλύτερο με τα windows (να πω για ιούς, να πω για οδηγούς περιφερειακών, να πω για μπλε οθόνες; να πω για το ever growing registry;)

 

Προσοχή, δεν λέω ότι το OS X είναι πανάκεια, ούτε ότι ικανοποιεί "κάθε νόσο και κάθε μ...κ..α" αφού το τι ικανοποιεί κάθε χρήστη συνδέεται με τις εφαρμογές που χρειάζεται να τρέχει και τη λειτουργικότητα τους, απλώς θεωρώ ότι σαν πλατφόρμα είναι πολύ σταθερότερη και με καλύτερες προδιαγραφές επιδόσεων επί ιδίων προδιαγραφών υλικού.

 

Πάντα από την πλευρά του χρήστη.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Μου έβγαλε κάτι εκεί πέρα... Αλλά το έκλεισα χωρίς να πολύ διαβάσω....:confused:

 

 

:lol: :lol:

 

Στείλε στείλε Κώστα!!! :p

 

Αλεξανδρε σου εστειλα απο το πρωι ενα δοκιμαστικο αλλα δεν ελαβα απαντηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκες σε ιούς...

 

Διάβασα ότι είναι παντελώς άχρηστα antivirus.. Εκτός αν συχνάζει ο χρήστης σε warez ή σε "ακατάλληλου περιεχομένου ιστοσελίδες"... Ισχύει??

 

Μόλις τελείωσε το format και στήνω το PC και αναρωτιέμαι αν είναι να ξανακατεβάσω το AVG ή κάποιο άλλο... Ή στην τελική να πάω να αγοράσω το NOD32... Αλλά δεν ξέρω ακόμα...:confused::worry::worry:

Αλεξανδρε σου εστειλα απο το πρωι ενα δοκιμαστικο αλλα δεν ελαβα απαντηση.

Τα έχω λάβει και τα δύο και σου απάντησα..

 

Δεν ξέρω γιατί δεν έρχονται.

 

Θα σου ξαναστείλω από 3G μήπως το WiFi κάνει τίποτα περίεργα....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκες σε ιούς...

 

Διάβασα ότι είναι παντελώς άχρηστα antivirus.. Εκτός αν συχνάζει ο χρήστης σε warez ή σε "ακατάλληλου περιεχομένου ιστοσελίδες"... Ισχύει??

 

Μόλις τελείωσε το format και στήνω το PC και αναρωτιέμαι αν είναι να ξανακατεβάσω το AVG ή κάποιο άλλο... Ή στην τελική να πάω να αγοράσω το NOD32... Αλλά δεν ξέρω ακόμα...:confused::worry::worry:

 

 

Δεν υπάρχει θέμα ιών στο OS X, αν είσαι προσεκτικός για δύο λόγους:

(α) Λόγω μικρού μεριδίου αγοράς δεν έχει τόσο ενδιαφέρον - ακόμη - να γίνει επισταμένος στόχος οπότε υπάρχουν αποσπασματικές προσπάθειες κατά καιρούς.

(β) Λόγω αρχιτεκτονικής του συστήματος δεν υπάρχει περίπτωση να εγκατασταθεί "πονηρό" πρόγραμμα αν δεν δώσεις εσύ την έγκριση αποδεχόμενος να εγκατασταθεί κάτι με root δικαιώματα σε ρητή ερώτηση που σου κάνει το σύστημα.

 

 

 

Τα έχω λάβει και τα δύο και σου απάντησα..

 

Δεν ξέρω γιατί δεν έρχονται.

 

Θα σου ξαναστείλω από 3G μήπως το WiFi κάνει τίποτα περίεργα....

 

Το ping! σε εμένα τουλάχιστον παρουσιάζει ακανόνιστη συμπεριφορά. Κάποιες φορές έχει άμεση απόκριση σε μηνύματα που στέλνω ή λαμβάνω και κάποιες φορές χάνονται ή παραδίνονται μετά από ώρες / μέρες. Εκτιμώ ότι μάλλον είναι θέμα του στιγμιαίου φόρτου που μπορεί να έχουν οι servers τους πρόβλημα που ελπίζω να μην ενταθεί τώρα που με τη δωρεάν διάθεση θα το εγκαταστήσουν πολύ περισσότεροι χρήστες.

 

Ακόμη δε νομίζω ότι είναι αξιόπιστη λύση που μπορεί να υποκαταστήσει πλήρως τα sms.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα ιών στο OS X, αν είσαι προσεκτικός για δύο λόγους:

(α) Λόγω μικρού μεριδίου αγοράς δεν έχει τόσο ενδιαφέρον - ακόμη - να γίνει επισταμένος στόχος οπότε υπάρχουν αποσπασματικές προσπάθειες κατά καιρούς.

(β) Λόγω αρχιτεκτονικής του συστήματος δεν υπάρχει περίπτωση να εγκατασταθεί "πονηρό" πρόγραμμα αν δεν δώσεις εσύ την έγκριση αποδεχόμενος να εγκατασταθεί κάτι με root δικαιώματα σε ρητή ερώτηση που σου κάνει το σύστημα.

 

 

 

 

Το ping! σε εμένα τουλάχιστον παρουσιάζει ακανόνιστη συμπεριφορά. Κάποιες φορές έχει άμεση απόκριση σε μηνύματα που στέλνω ή λαμβάνω και κάποιες φορές χάνονται ή παραδίνονται μετά από ώρες / μέρες. Εκτιμώ ότι μάλλον είναι θέμα του στιγμιαίου φόρτου που μπορεί να έχουν οι servers τους πρόβλημα που ελπίζω να μην ενταθεί τώρα που με τη δωρεάν διάθεση θα το εγκαταστήσουν πολύ περισσότεροι χρήστες.

 

Ακόμη δε νομίζω ότι είναι αξιόπιστη λύση που μπορεί να υποκαταστήσει πλήρως τα sms.

Δεν είναι ακόμα τόσο έτοιμο, αλλά είναι σίγουρα σε πολύ καλό δρόμο.. Τουλάχιστον, όταν δουλεύει, είναι πραγματικά πολύ καλό.

 

 

Στο θέμα των ιών, δεν μιλάω για το Mac. Αυτά που έγραψες, νομίζω τα έχεις ξαναγράψει. Και τα ξέρω! Βέβαια, δεν ήξερα ότι αν πάει κάτι να εγκατασταθεί θα με ρωτήσει πρώτα.. Αυτό πολύ καλό!

 

Αλλά για Windows μιλάω...:cry::cry:

soom το δικο μου σου ηρθε??δημητρε εσενα??

Μου ήρθε και σου απάντησα!

 

Και του Κώστα-Νονού ήρθε!

Του Κώστα του βασιλιά των αιθέρων δεν μου έχει έρθει ακόμα κάτι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των ιών, δεν μιλάω για το Mac. Αυτά που έγραψες, νομίζω τα έχεις ξαναγράψει. Και τα ξέρω! Βέβαια, δεν ήξερα ότι αν πάει κάτι να εγκατασταθεί θα με ρωτήσει πρώτα.. Αυτό πολύ καλό!

 

Αλλά για Windows μιλάω...:cry::cry:

 

 

Για Windows Αλέξανδρε δυστυχώς, ούτε βήμα χωρίς "αντιβίωση". *Προσωπικά χρησιμοποιώ στα parallels το avast το οποίο είναι δωρεάν για προσωπική χρήση και κατά την άποψή μου πολύ αποτελεσματικό ενώ ταυτόχρονα είναι αρκετά ελαφρύ - καμία σχέση με norton και παίζει καλά επίσης με Windows 7.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Για Windows Αλέξανδρε δυστυχώς, ούτε βήμα χωρίς "αντιβίωση". *Προσωπικά χρησιμοποιώ στα parallels το avast το οποίο είναι δωρεάν για προσωπική χρήση και κατά την άποψή μου πολύ αποτελεσματικό ενώ ταυτόχρονα είναι αρκετά ελαφρύ - καμία σχέση με norton και παίζει καλά επίσης με Windows 7.

 

Τι να πω Κώστα...

 

Θα το βάλω να δω πως τα πάει.. Γιατί AVG δεν ξαναβάζω.. Ίσως ο υπερφορτωμένος υπολογιστής που δεν είναι και ότι καλύτερο, ίσως να είναι βαρύ.. Αλλά όταν ήταν ανοιχτό, δεν κουνιόταν τίποτα... :(

 

και το έβγαλα.. Και τώρα.. Έκανα το φορματάκι μου και ίσως του βάλω το Avast που λές. Αλλά μου είπαν ότι το NOD32 είναι πολύ καλό.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω Κώστα...

 

Θα το βάλω να δω πως τα πάει.. Γιατί AVG δεν ξαναβάζω.. Ίσως ο υπερφορτωμένος υπολογιστής που δεν είναι και ότι καλύτερο, ίσως να είναι βαρύ.. Αλλά όταν ήταν ανοιχτό, δεν κουνιόταν τίποτα... :(

 

και το έβγαλα.. Και τώρα.. Έκανα το φορματάκι μου και ίσως του βάλω το Avast που λές. Αλλά μου είπαν ότι το NOD32 είναι πολύ καλό.. :confused:

 

Λοιπον Αλεξανδρε, πριν δωσω το λαπτοπ ειχα και γω για καιρο, πανβω απο χρονο ESET NOD32

Οταν πια ειδα οτι βαρυνε, αργουσε το συστημα κλπ εβαλα και AVG, MacAfee, Avira, Kaspersky. Τελικα κατεληξα και γω στο Avast, το οποιο το κρατησα μεχρι και τωρα στο netbook Asus 1000H. Νομιζω οτι ειναι το πιο καλο, ολμαλο στη λειτουργια, αποδοτικο, δεν βαραινει το συστημα και κανει ενημερωσεις για καινουριους ιους συνεχεια. Βαλτο αφοβα και θα με θυμηθεις. Α το εχω και σε ενα παλιο desktip που του εβαλα 7αρια. Παιε μια χαρα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω Κώστα...

 

Θα το βάλω να δω πως τα πάει.. Γιατί AVG δεν ξαναβάζω.. Ίσως ο υπερφορτωμένος υπολογιστής που δεν είναι και ότι καλύτερο, ίσως να είναι βαρύ.. Αλλά όταν ήταν ανοιχτό, δεν κουνιόταν τίποτα... :(

 

και το έβγαλα.. Και τώρα.. Έκανα το φορματάκι μου και ίσως του βάλω το Avast που λές. Αλλά μου είπαν ότι το NOD32 είναι πολύ καλό.. :confused:

 

Μπορεί να χτυπάω ανοιχτή πόρτα, αλλά ότι και αν βάλεις βάλε ένα μόνο, γιατί έχω δει και περιπτώσεις που τρέχουν 2 ταυτόχρονα και τότε να δεις τι βάρος πέφτει στο σύστημα.

 

To NOD32 δεν το έχω χρησιμοποιήσει οπότε δεν έχω άποψη αν και εγώ ακούω ότι είναι καλό, αλλά σε αυτά τα πράγματα η προσωπική εμπειρία δεν υποκαθίσταται, οπότε κάνε τις δοκιμές σου ο ίδιος :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Αλεξανδρε, πριν δωσω το λαπτοπ ειχα και γω για καιρο, πανβω απο χρονο ESET NOD32

Οταν πια ειδα οτι βαρυνε, αργουσε το συστημα κλπ εβαλα και AVG, MacAfee, Avira, Kaspersky. Τελικα κατεληξα και γω στο Avast, το οποιο το κρατησα μεχρι και τωρα στο netbook Asus 1000H. Νομιζω οτι ειναι το πιο καλο, ολμαλο στη λειτουργια, αποδοτικο, δεν βαραινει το συστημα και κανει ενημερωσεις για καινουριους ιους συνεχεια. Βαλτο αφοβα και θα με θυμηθεις. Α το εχω και σε ενα παλιο desktip που του εβαλα 7αρια. Παιε μια χαρα :D

 

Μπορεί να χτυπάω ανοιχτή πόρτα, αλλά ότι και αν βάλεις βάλε ένα μόνο, γιατί έχω δει και περιπτώσεις που τρέχουν 2 ταυτόχρονα και τότε να δεις τι βάρος πέφτει στο σύστημα.

 

To NOD32 δεν το έχω χρησιμοποιήσει οπότε δεν έχω άποψη αν και εγώ ακούω ότι είναι καλό, αλλά σε αυτά τα πράγματα η προσωπική εμπειρία δεν υποκαθίσταται, οπότε κάνε τις δοκιμές σου ο ίδιος :)

 

Δεν θα μπω σε διαδικασίες δοκιμών..

 

Θα αρκεστώ στις γνώμες σας, και των δύο, που μου συνιστάτε το Avast και θα το κατεβάσω!

 

Αφού πρώτα δοκιμάσω πρώτα το PandoraBox, Avatar, COD:Zombies, RemoteTap, Terminator που κατέβασα... :lol: :lol: :lol:

 

Σε δουλειά να βρισκόμαστε....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Αλεξανδρε, πριν δωσω το λαπτοπ ειχα και γω για καιρο, πανβω απο χρονο ESET NOD32

Οταν πια ειδα οτι βαρυνε, αργουσε το συστημα κλπ εβαλα και AVG, MacAfee, Avira, Kaspersky. Τελικα κατεληξα και γω στο Avast, το οποιο το κρατησα μεχρι και τωρα στο netbook Asus 1000H. Νομιζω οτι ειναι το πιο καλο, ολμαλο στη λειτουργια, αποδοτικο, δεν βαραινει το συστημα και κανει ενημερωσεις για καινουριους ιους συνεχεια. Βαλτο αφοβα και θα με θυμηθεις. Α το εχω και σε ενα παλιο desktip που του εβαλα 7αρια. Παιε μια χαρα :D

 

+10000

 

*Πτεραρχε η υπογραφη σου μου θυμιζει αυτα τα πολυχρωμα τετραγωνακια που βαζετε στις στολές σας πανω απο την τσεπη, κατι γραμματοσημα, παρασημα πως τα λενε ρε ****το:lol::p:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

+10000

 

*Πτεραρχε η υπογραφη σου μου θυμιζει αυτα τα πολυχρωμα τετραγωνακια που βαζετε στις στολές σας πανω απο την τσεπη, κατι γραμματοσημα, παρασημα πως τα λενε ρε ****το:lol::p:D

 

:lol: :lol: :lol:

 

Μα κάπως δεν τα λένε...

 

Για πείτε εσείς που έχετε πάει και φαντάροι... Έχουν ένα όνομα........ Αλλά δεν θυμάμαι...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα την εκανα ακομη καλυτερη χαχαχαχαχα :lol:

 

Και ναι, Παρασημα, Εμβληματα, Μεταλεια και Διαμνημονευσεις τα λενε :happy:.

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα την εκανα ακομη καλυτερη χαχαχαχαχα :lol:

 

Τελεια φιλε. Τωρα μαλιστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

Μα κάπως δεν τα λένε...

 

Για πείτε εσείς που έχετε πάει και φαντάροι... Έχουν ένα όνομα........ Αλλά δεν θυμάμαι...:shifty:

 

Πουλάδες αν δεν κάνω λάθος;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...