Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην revolut θα χρειαστεί να κάνεις εμβάσμα μέσω internet banking και η προμήθεια είναι 1 ευρώ θα κάνουν 3-5 εργάσιμες ημέρες για να εμφανιστούν τα χρήματα , όσο για την viva wallet εάν βάλεις χρήματα από κατάστημα public η Προμηθέια είναι 1 ευρώ. δεν γνωρίζω κάτι άλλο για την viva wallet επειδή δεν την έχω χρησιμοποιήσει. αν και βγαίνω εκτός θέματος.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα λογαριασμό στη revolut και σώθηκα. Δεν τον 'ξερα τόσο καιρό...

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aliexpress.. σας έχει τύχει "order closed"?

μου ακυρώσανε όλες τις παραγγελιες για λόγους ασφαλειας λέει..

τώρα μου ζητάνε ταυτότητα, φωτοτυπία της κάρτας και φωτοτυπία κινήσεων λογαριασμού από την τράπεζα.. τι γίνετε, ξέρει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress.. σας έχει τύχει "order closed"?

μου ακυρώσανε όλες τις παραγγελιες για λόγους ασφαλειας λέει..

τώρα μου ζητάνε ταυτότητα, φωτοτυπία της κάρτας και φωτοτυπία κινήσεων λογαριασμού από την τράπεζα.. τι γίνετε, ξέρει κανένας?

 

O Ali ??? πρωτη φορα ακουγεται κατι τετοιο ! άλλος ?

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικο ?

Νεοι πελατες ?

Αλλες αγορες με την ιδια καρτα ?

Διενεξεις ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κανει παλιοτερα μια ακομη αγορα..αλλο τιποτα περιεργο δεν εχω κανει.

τωρα μου βγαζει να στειλω την ταυτοτητα μου και φωτο απο ολες τις καρτες που δεν δεχοταν το συστημα πληρωμης οι οποιες ειναι ελληνικες..

μπορει να μας πει καποιος αν αυτο ειναι ασφαλες?

Edited by stivi1981
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κανει παλιοτερα μια ακομη αγορα..αλλο τιποτα περιεργο δεν εχω κανει.

τωρα μου βγαζει να στειλω την ταυτοτητα μου και φωτο απο ολες τις καρτες που δεν δεχοταν το συστημα πληρωμης οι οποιες ειναι ελληνικες..

μπορει να μας πει καποιος αν αυτο ειναι ασφαλες?

 

Από την κάρτα ζητάει φωτογραφία μπροστά πίσω, αλλα σου λέει να φαίνονται μονο τα 8 πρώτα νούμερα και τα 4 τελευταία..

εγώ μίλησα με το support τους και μου λένε ότι αυτός είναι ο μονος τρόπος να με ξεμπλοκάρουνε και είναι ασφαλές,

επίσης ζητάνε τις συναλλαγές που έκανες screenshot η φωτογραφία να φαίνονται τα στοιχεια.

όταν βγάλω άκρη με την Revolut θα τους τα στείλω γιατί αυτά που θέλω να πάρω δεν υπάρχουν σε κανένα άλλο site δυστυχώς..

η Revolut με το που μου γύρισε το "alipay" τα λεφτά μου πίσω αυτομάτως έσβησε τις συναλλαγές από το ιστορικό

με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τους στείλω screenshot για να πιστοποιήσω τα στοιχεια μου..

μου λένε ότι σύντομα θα βγει update που θα έχει και τις ακυρωμένες συναλλαγές στο ιστορικό.. δυο μέρες τώρα από support σε support τρέχω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω κάτι από Aliexpress και στην πληρωμή δεν βγάζει το escrow, παρόλο που και ο πωλητής μου είπε ότι το δέχεται.

Θέλει κάπως αλλιώς να το δηλώσω;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω κάτι από Aliexpress και στην πληρωμή δεν βγάζει το escrow, παρόλο που και ο πωλητής μου είπε ότι το δέχεται.

Θέλει κάπως αλλιώς να το δηλώσω;

Αυτό που σου βγάζει είναι το escrow, το λέει alipay. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος πληρωμής στο aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου βγάζει είναι το escrow, το λέει alipay. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος πληρωμής στο aliexpress.

Οπότε πληρώνω κανονικά με την κάρτα Εκεί και έχω το buyer's protection χωρίς να κάνω κάτι άλλο;

 

Έχει διαφορά αν πας μέσα στο alipay και δηλώσεις εκεί την κάρτα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πληρώνω κανονικά με την κάρτα Εκεί και έχω το buyer's protection χωρίς να κάνω κάτι άλλο;

 

Έχει διαφορά αν πας μέσα στο alipay και δηλώσεις εκεί την κάρτα;

Καμία διαφορά. Απλά αν αποθηκεύσεις τη κάρτα στο alipay, δε θα χρειάζεται να βάζεις κάθε φορά τα στοιχεία της κάρτας. Μόνο ένα pin του alipay και τυχών securecode της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ισχύει με το 6th anniversary sale; δίνουν κάποια κουπόνια για έκπτωση είτε τώρα είτε από τις 29 του μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ισχύει με το 6th anniversary sale; δίνουν κάποια κουπόνια για έκπτωση είτε τώρα είτε από τις 29 του μήνα;

 

εάν ξερεις αγγλικα εδω τα λεει ξεκαθαρα:

http://sale.aliexpress.com/__pc/downloadapp3292pc.htm

 

Εάν όχι πες να σε βοηθησουμε

Link to comment
Share on other sites

τελικά έληξε το dispute και μου βγήκε μερική επιστροφή γιατί όχι ολόκληρη? καλά η διαφορά είναι 2 ευρώ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω. για αυτό και ρώταω. δεν μου έχει ξανά συμβεί να φταιει το κέντρο διαλογής του ταχυδρομείου και να μην λάβω ειδοποίηση να το πάρω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εάν ξερεις αγγλικα εδω τα λεει ξεκαθαρα:

http://sale.aliexpress.com/__pc/downloadapp3292pc.htm

 

Εάν όχι πες να σε βοηθησουμε

 

Ευχαριστώ πολύ, τα περισσότερα τα κατάλαβα. Εκείνο που δεν κατάλαβα πως δουλεύει, είναι το secret codes αφού μου έβγαζε συνεχώς Looks like we're out of these coupons. Try another code.

Με τα πολλά κατάφερα και πήρα το παρακάτω κουπόνι και τυχαίνει να θέλω να κάνω μία αγορά άνω των 17,29€. Απ' ότι βλέπω ισχύει για αγορές μόνο από την εφαρμογή του κινητού και για τις 29-30 Μαρτίου. Η απορία μου είναι αν ισχύει για όλα τα προιόντα και πως θα το χρησιμοποιήσω(δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει κουπόνι).

 

http://i67.tinypic.com/10dvdrp.jpg

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, τα περισσότερα τα κατάλαβα. Εκείνο που δεν κατάλαβα πως δουλεύει, είναι το secret codes αφού μου έβγαζε συνεχώς Looks like we're out of these coupons. Try another code.

Με τα πολλά κατάφερα και πήρα το παρακάτω κουπόνι και τυχαίνει να θέλω να κάνω μία αγορά άνω των 17,29€. Απ' ότι βλέπω ισχύει για αγορές μόνο από την εφαρμογή του κινητού και για τις 29-30 Μαρτίου. Η απορία μου είναι αν ισχύει για όλα τα προιόντα και πως θα το χρησιμοποιήσω(δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει κουπόνι).

 

http://i67.tinypic.com/10dvdrp.jpg

 

ισχύει για οποιον πωλητη συμμετεχει με οσα προιοντα εχει βαλει. Εχει σχετικο σήμα στο προιόν.

Link to comment
Share on other sites

ισχύει για οποιον πωλητη συμμετεχει με οσα προιοντα εχει βαλει. Εχει σχετικο σήμα στο προιόν.

 

Πως βλέπω αν συμμετέχει ο πωλητής; Θέλω να πάρω το παρακάτω προιόν:

 

http://www.aliexpress.com/item/For-citroen-C4-Coupe-2004-2008-cars-Exterior-Fog-Lights-Front-bumper-light-Original-1-SET/32337342084.html?ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201602_5_10034_507_10032_10020_10001_10002_10017_10010_10005_10011_10006_10021_10003_10004_10022_10009_401_10008_10018_10019,searchweb201603_2&btsid=256e93ea-8ef3-4188-b799-3251b0e11358

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπεις το σημα διπλα στην τιμη ?

 

Ευχαριστώ, το είδα αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι θέλει αυτό το σήμα. Γενικά δεν έχω εμπειρία από το aliexpress μιας και έχω κάνει μόνο μία αγορά. Το κουπόνι πως το χρησιμοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να αγορασω 2 τηλεφωνα και 2 θηκες απο aliexpress. Κατ αρχας δεχεται πληρωμη με paypal το συγκεκριμενο site? Ειστε γενικα ευχαριστημενοι με τις αγορες σας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να αγορασω 2 τηλεφωνα και 2 θηκες απο aliexpress. Κατ αρχας δεχεται πληρωμη με paypal το συγκεκριμενο site? Ειστε γενικα ευχαριστημενοι με τις αγορες σας?

 

 

 

Δεν δέχεται PayPal. Και αυτή την εποχή δεν δέχεται κάρτες ελληνικών τραπεζών ( λόγο capital controls).

Το ali είναι σαν το eBay. Έχει καλούς και κακούς πωλητές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχεται PayPal. Και αυτή την εποχή δεν δέχεται κάρτες ελληνικών τραπεζών ( λόγο capital controls).

Το ali είναι σαν το eBay. Έχει καλούς και κακούς πωλητές.

 

Ουτε καρτα Εθνικης δεχεται; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επιβεβαιώνει και κανένας άλλος αν σε αφήνει να αγοράσεις απο εξωτερικό με την viva; και αν ναι συμφέρει σε χρεώσεις και προμήθειες; η revolut πάντως μια χαρά κάθετε και την βγάζεις δωρεάν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...