Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις δικιο αλλα δεν εχω χρηματα στην καρτα.Εχω πολύ καιρο να βαλω.Με αυτά που γινονται μου είναι αχρηστο να εχω μεσα χρηματα εχει και προμηθεια 1 ευρω η ATTICA.Για αυτό ρωταω αν το εχει κανει κανεις.

Τελικα ειχα καποια χρηματα μεσα τα οποια ειχα ξεχασει.Αλλα δουλεια δεν εγινε.Μου γραφει --- the transaction has been declined by the bank. please contact your bank--- PAYPAL δεν δεχεται το ali?

To εχει κανει κανεις με άλλη καρτα αν ναι με ποια?Παντως από ότι ειδα ειχει μεγαλεσ εκπτωσεις την 11-11.

Από γκισε τραπεζας ποσο κραταει πχ ενας φιλος παραπανω ειπε 8 ευρω στην πειραιως μηπως σε αλλες τράπεζες κρατει λιγοτερο?

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα κ εγω revolut! Χτες Πεμπτη 9 το πρωι εκανα το εμβασμα μεσω winbank με 1€ προμηθεια και σημερα Παρασκευη 7 το απογευμα ηρθε ειδοποιηση απο το revolut οτι εγινε το top up! Αμεσως μπηκα aliexpress να δοκιμασω. Η συναλλαγη ολοκληρωθηκε κανονικα! Παρηγγειλα! Περιμενω μονο να δω αν γινει verified η πληρωμη, αλλα αυτο το εβγαζε παντα.

Να πω οτι επειδη καποιος ειπε οτι ειχε θεμα με το verification της καρτας, πηγα απο χτες στην εφαρμογη του revolut στο profile και εκανα verify. Σου ζηταει σελφι και φωτο την ταυτοτητα. Βεβαια καπως το σκεφτομουν να ανεβασω την ταυτοτητα μου, αλλα εχουν ηδη τα λεφτα μου!!! :lol: (Και ναι εβαλα το ονομα που εβαλα και στο προφιλ του revolut)

Screenshot2015-11-06-19-10-43.png

Screenshot2015-11-06-19-10-50.png

Edited by notismania
screenshot
ZTE nubia Z7 mini
Link to comment
Share on other sites

Aν την συνδεσουμε με paypal παιζει κανονικα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην παιζει ?

Μι mastercard εξωτερικου ειναι ! ! ! !

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην παιζει ?

Μι mastercard εξωτερικου ειναι ! ! ! !

 

το λεω επειδη σε αλλο φορουμ ενας χρηστης ειπε οτι δεν την δεχτηκε

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή της Revolut σε Lenovo tablet και λέει οτι δεν είναι συμβατή. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

το λεω επειδη σε αλλο φορουμ ενας χρηστης ειπε οτι δεν την δεχτηκε

 

Εμεις στην δουλεια την εχουμε βγαλει 5 ατομα .

Στον ενα ( το ακους κατσικι μπισω ) το Paypal δεν την δεχετε με τιποτα , δοκιμαζει αρκετες ημερες αλλα τιποτα .

Ολοι οι αλλου την προσθεσαμε με επιτυχια ! ! !

 

Ο συναδελφος μαλλον θα βγαλει αλλη ( με αλλο αριθμο τφ ) και θα την βαλει στο paypal .

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή της Revolut σε Lenovo tablet και λέει οτι δεν είναι συμβατή. Τι μπορεί να φταίει;

 

τι android εχει ? [ Απαιτεί Android 4.2 και νεότερες εκδόσεις ]

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

τι android εχει ? [ Απαιτεί Android 4.2 και νεότερες εκδόσεις ]

4.4.2 έχει, έχει και 3G SIM μέσα, δεν ξέρω που κολλάει το σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

καποιος αξιοπιστος πωλητης στο ali για αγορα κινητου?

ευχαριστω

Edited by knkonnou
Link to comment
Share on other sites

11/11 θα εχει καλες προσφορες ή μονο διαφημιζουν τοσο καιρο;

 

θα εχει καλες προσφορες,αρκει να ξερεις τις τιμες απο πριν....

καποιοι κανουν πραγματικες προσφορες αλλα οι περισσοτεροι ανεβαζουν τις τιμες και παρουσιαζουν προσφορες τις κανονικες τιμες τους,αλλοι απλα κατεβαζουν καποια cents...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω για να ψωνιζω από Αλί κανονικά?Μέχρι πριν τα καπιταλ ψωνιζα με χρεωστική Πειραιώς,τώρα μου βγάζει ακυρο,το ίδιο και από το ebay μέσω paypal.
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις τον κοπο και διαβασεις πιο πισω θα δεις την REVOLUT .

Βγαλτην βαλτης χρημα και ψωνισε ( εγω την εχω συνδεσει στο alipay wallet

 

http://i.imgur.com/i3mLjfw.png

 

Εν το μεταξυ η συσκευσασια της φυσικης καρτας ειναι ολα τα λεφτα !!!

 

http://i.imgur.com/fN4r8zA.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα Revolut, πήγα να κάνω μεταφορά απο Eurobank και...έφαγα πόρτα. Κάτι γενικές δικαιολογίες έγραφε, για διακαιώματα χρήσης του web-banking (είμαι ο μόνος χρήστης) και άλλα παρόμοια.
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα Revolut, πήγα να κάνω μεταφορά απο Eurobank και...έφαγα πόρτα. Κάτι γενικές δικαιολογίες έγραφε, για διακαιώματα χρήσης του web-banking (είμαι ο μόνος χρήστης) και άλλα παρόμοια.

 

Europhone banking

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Europhone banking

Δεν προλαβαίνω τώρα. Ήθελα να τη φορτώσω για την Τετάρτη.

Έτσι κι αλλιώς...να απαγγείλω ολόκληρο ΙΒΑΝ στο τηλέφωνο, συν όλα τα άλλα στοιχεία; Μπα, δε νομίζω, θα πιάσουμε Χριστούγεννα πριν τελειώσω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έκανα και εγώ μια αγορά παπουτσιών με Revolut χθές. Σήμερα λέει ότι το προϊόν και ο πωλητής δεν υπάρχουν. Τί κάνω, περιμένω μήπως το στείλει ή κάνω ακύρωση της παραγγελίας; Σε ποσό καιρό θα έχω τα λεφτά μου πίσω περίπου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς κάνετε αγορές μέσω skrill; Προσπαθώ κι εγώ αλλά δεν βγάζει καμιά τέτοια επιλογή :wacko::wacko::wacko:

 

Κανεις εγγραφη στην Skrill, κανεις εμβασμα μεσω e-banking με χρωση 1€ (εκτος κι αν εχει alpha bank) και μετα παραγγελνεις την mastercard της Skrill με χρεωση 10€.

 

Eτσι κανεις πληρωμη με καρτα mastercard, η οποια δεν εμπιμπτει σε CC. Υπαρχει και το Revolut-κατι αντιστοιχο σε android εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς κάνετε αγορές μέσω skrill; Προσπαθώ κι εγώ αλλά δεν βγάζει καμιά τέτοια επιλογή :wacko::wacko::wacko:

 

Έστειλα μήνυμα στο AliExpress και μου απάντησαν πως δε δέχονται Skrill wallet........!

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανεις εγγραφη στην Skrill, κανεις εμβασμα μεσω e-banking με χρωση 1€ (εκτος κι αν εχει alpha bank) και μετα παραγγελνεις την mastercard της Skrill με χρεωση 10€.

 

Eτσι κανεις πληρωμη με καρτα mastercard, η οποια δεν εμπιμπτει σε CC. Υπαρχει και το Revolut-κατι αντιστοιχο σε android εφαρμογη!

 

Α! ΟΚ! Ευχαριστώ πολύ !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έκανα και εγώ μια αγορά παπουτσιών με Revolut χθές. Σήμερα λέει ότι το προϊόν και ο πωλητής δεν υπάρχουν. Τί κάνω, περιμένω μήπως το στείλει ή κάνω ακύρωση της παραγγελίας; Σε ποσό καιρό θα έχω τα λεφτά μου πίσω περίπου;

 

φιλε μου πως διαλεξες νουμερο παπουτσιων?ρωταω γιατι εχω μπερδευτει με το size info που εχουν. μετρησα το παδι μου οπως λεει και ειναι 28cm. φοραω δηλαδη 41 νουμερο στην ευρωπαικη εκδοση. αυτοι στα 28cm εχουν europe number 46. οποτε τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έκανα και εγώ μια αγορά παπουτσιών με Revolut χθές. Σήμερα λέει ότι το προϊόν και ο πωλητής δεν υπάρχουν. Τί κάνω, περιμένω μήπως το στείλει ή κάνω ακύρωση της παραγγελίας; Σε ποσό καιρό θα έχω τα λεφτά μου πίσω περίπου;

 

Στο ορδερ λιστ τι σου γραφει ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την πρωτη παραγγελια, ολα καλα. Μπαινω απο αλλο λογαριασσο ν ακανω μια ακομα, στην πληρωμη γραφει unsuccessful αλλα η revolut χρεωθηκε ηδη! Αυτοι μ ειπαν οτο ειχαν κ αλλα παραπονα σημερα κ οτι επεσε το αλι...τωρα δεν ξερω τι θα γινει αλλα φαινεται απληρωτη η παραγγελια
ZTE nubia Z7 mini
Link to comment
Share on other sites

Free £5 when you add £10 Funds @ Revolut Account

CODE: MSE

 

Έβαλα τον παραπάνω κωδικό όταν εγγράφηκα στην κάρτα και πίστωσα 50 ευρώ. Όταν μπήκαν (2 μέρες μετά απο την τραπεζική) πιστώθηκαν και επιπλέον 5.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βρει μια 11/11 προσοφοα του Xiaomi Mi4i ( που το γλυκο-κοιταω καιρο τωρα) αλλα δεν εδωσα σημασια μιας και η διαφορα με αλλο πωλητη ηταν 5$ αλλα τελικα εχει επιπλεον 15$ εκπτωση απο το ιδιο το aliexpress. Ο πωλητης εχει 2000-2500 πωλησεις σε αυτο το κινητο αλλα δυσυχως δεν εχω χρηματα στην Skrill. Το "αγοραα" αλλα δεν εχω πληρωσει...ζητησα απο το πωλητη να περιμενει λιγες μερες...και περιμενω απαντηση. Μπορει να κανει extend το χρονο πληρωμης??

 

Παντως δεν το νομιζω γιατι παιζει και μεσα και το κουπονι του Aliexpress που αφορα την 11/11. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...