Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (13 Σεπ. 2004 , 17:57)

 

Εννοείται δεν το άξιζα. Να τον ταιζω και να τον ποτίζω όλη μερα και αυτός να κα΄θεται αραχτος κατω απο τα δεντρα όλη μερα. Να χαλάει τα λουλούδια, να τρώει τις γάτες.

Ουρτ στον αγύριστο να πάει. :eek:

 

η διαφορα μας απο τα ζωα κ ειδικοτερα με τον σκυλο

 

αυτος δ προκειται ποτε να σε προδωσει κ ας τον εχεις χτυπησει μια 2 φορες κ ας τον εχεις ξεχασει νηστικο μια μερα κ ας τον εχεις αφησει μονο του δεμενο σ ενα δεντρο ολη μερα..

 

ο ανθρωπος αντιθετα τον πεταει κ τον προδιδει με την πρωτη ευκαιρια επειδη επαιξε κ του χαλασε τα λουλουδια πχ.....

γι αυτο βγηκε κ το πολυ σοφο ρητο¨

"γνωρισα τους ανθρωπους γι αυτο αγαπησα τα ζωα" :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την πιθανοτητα να τον πατε σε εναν κτηνιατρο καινα του κανετε μια ευθανασια αντι να τον καταδικασετε στη ζητιανια και την εγκαταλειψη και να τον πυροβολησετε με τον τουφεκι την εχετε σκεφτει;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω για τα σκυλάκια μου... Λοιπόν, έχουμε ένα θηλυκό βελγικό ποιμενικό (νομίζω ότι λέγεται και Γκρένενταλ) εδώ και 5 χρόνια και το λέμε Greda. Δεν είναι βέβαια τόσο καλό όσο το προηγούμενο ίδιας ράτσας που είχαμε (και που μας το φωλιάσανε - γκκρρ...), αλλά είναι καλό. Αυτή λοιπόν γέννησε τα Χριστούγεννα και κρατήσαμε ένα κουταβάκι (αχ όλα τους ήταν γλύκες!) - τα υπόλοιπα τα δώσαμε σε διάφορους να τα μεγαλώσουνε. Αυτό λοιπον, το λένε Freddy και στην άκρη της ουράς δεν εχει τρίχωμα, είναι πάρα πολύ ζωηρό παρά το γεγονός ότι είχε βγάλει το πόδι και πότε πότε κουτσαίνει...

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iRi (13 Σεπ. 2004 , 20:08)

 

Ας γράψω για τα σκυλάκια μου... Λοιπόν, έχουμε ένα θηλυκό βελγικό ποιμενικό (νομίζω ότι λέγεται και Γκρένενταλ) εδώ και 5 χρόνια και το λέμε Greda. Δεν είναι βέβαια τόσο καλό όσο το προηγούμενο ίδιας ράτσας που είχαμε (και που μας το φωλιάσανε - γκκρρ...), αλλά είναι καλό.

 

Είχαμε κι εμείς 2 αδέσποτα στην γειτονιά που τα ταΐζαμε μέχρι που μια ,μην την ονομάσω καλύτερα, έριξε φώλα στο ένα σκυλί... :mad:

Το άλλο ευτυχώς ακόμα ζει και απολαμβάνει βασιλικής περιποίησης :D

Πρόσφατα έκανε και απογόνους! :lol:

 

Αυτοί που ρίχνουν φώλα πρέπει να τους δώσεις να τη φάνε μαζί με το σακουλάκι και τη συσκευασία που έχει! :mad: :mad: :mad:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Και μας το έχουν ξανακάνει...! Και μάλιστα σε ένα καταπληκτικό Δαλματίας! Μάλλον τους ενοχλεί που γαβγίζουν τη νύχτα. Αλλά κι εγώ ακούω κι ανέχομαι τις αγριοφωνάρες των γειτόνων - δεν τους ρίχνω φόλα!!!

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Kυνοκομείο χαλαρά δεν παίζει.

Για την ευθανασία τώρα. Τον πας στο σκυλογιατρό, του κάνει τι του κάνει, και μετά στον δίνει εσένα ή τον ξεφορτώνεται αυτός;

Link to comment
Share on other sites

αυτο δυστυχως δε το ξερω bayern... αλλα νομιζω οτι μπορεις να το κανονισεις... στην τελικη πετα το στα σκουπιδια αν βαριεσαι... τοτε πια δε θα καταλαβαινει τουλαχιστον!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (13 Σεπ. 2004 , 22:26)

 

Kυνοκομείο χαλαρά δεν παίζει.

Για την ευθανασία τώρα. Τον πας στο σκυλογιατρό, του κάνει τι του κάνει, και μετά στον δίνει εσένα ή τον ξεφορτώνεται αυτός;

 

Kαλα γιατι δεν σκεφτεσαι αλλη λυση εκτος της ευθανασιας;Ειναι ντε και καλα απαραιτητο να τον σκοτωσεις;
Link to comment
Share on other sites

Bayern7 μια συμβουλή.Αν θέλεις να παίξεις πήγαινε στο πατατοθρέντ.Βλέπω ότι το έκανες το φόρουμ να μην πω καλύτερα πως..Μην με αναγκάσεις το προηγούμενο να είναι και το τελευτάιο σου ποστ εδώ μέσα :mad:

Πρώτη και τελευταία προειδοποίηση :!:

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (13 Σεπ. 2004 , 22:26)

 

Kυνοκομείο χαλαρά δεν παίζει.

Για την ευθανασία τώρα. Τον πας στο σκυλογιατρό, του κάνει τι του κάνει, και μετά στον δίνει εσένα ή τον ξεφορτώνεται αυτός;

 

εισαι απαραδεκτος

Σου ευχομαι να σου φαιροντε κ σενα με τον ιδιο τροπο οπως φαιρεσαι στο σκυλι σου :mad:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μην δίνετε σημασία τωρα...

συνεχίστε το θεματάκι χωρίς να συμβαίνει τπτ.. κ αφήστε τον να κάνει οτι θέλει ... κ αν δεν έχει τύψεις...

 

εγώ ακόμα κ αν δεν ήμουν συναισθηματικά δεμένη με κάποιο ζώο, η καρδιά μου θα πονούσε οταν θα το έβλεπα να "πεθαίνει" με τον οποιοδήποτε άδοξο τρόπο..

 

Κ αυτά ψυχούλα έχουν... Εγώ πάντως εχω ουκ ολίγες φορές "κινδυνέψει" με το αυτοκινήτο για να σώσω κάποιο ζωάκι...(γατούλα, χελώνα, σκατζόχειρο,σκιουράκι μέχρι και φίδι..&αλεπού...)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (13 Σεπ. 2004 , 20:26)

 

Kυνοκομείο χαλαρά δεν παίζει.

Για την ευθανασία τώρα. Τον πας στο σκυλογιατρό, του κάνει τι του κάνει, και μετά στον δίνει εσένα ή τον ξεφορτώνεται αυτός;

 

 

:down: το thread δεν ασχολείται με το πως να ξεφορτωθείτε έναν σκύλο.. άμα δεν σαρέσει μην μπαίνεις η κανε άλλο thread και πες τις εξυπνάδες σου εκεί :down:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PaFmAn (14 Σεπ. 2004 , 12:27)

 

:down: το thread δεν ασχολείται με το πως να ξεφορτωθείτε έναν σκύλο.. άμα δεν σαρέσει μην μπαίνεις η κανε άλλο thread και πες τις εξυπνάδες σου εκεί :down:

 

πεστα γιατι το ατομο αν σοβαρολογει δ στεκει κ πολυ καλα στα λογικα του
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (12 Σεπ. 2004 , 13:32)

 

αν θεωρειτε αστειο το θεαμα να τρεχει πανικοβλητο ενα ζωο να σωσει την ζωη του λυπαμαι αλλα... δ ειναι φυσιολογικο ..

 

Δε μιλάω για το γουρούνι, αλλά για τους ανθρώπους! Τεσπά, δεν είναι αυτό το θέμα του thread.

 

Σε μας είναι ένας στη γειτονία που όποιο ζώο τον ενοχλεί του ρίχνει κι από μια φόλα. Το ενοχλεί σε εισαγωγικά βασικά, μιας και το αδέσποτο που είχε μαζέψει ένας δεν ενοχλούσε κανέναν, τη στιγμή που τα δικά του τα σκυλιά κάνουν την περισσότερη φασαρία απ' όλα. :mad:

Ότι προβλήματα έχει ο καθένας τα βγάζει πάνω στα ζώα... Τι να πει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (14 Σεπ. 2004 , 14:05)

 

οτι κομπλεξ εχει ο καθενας το βγαζει πανω στα ζωα θες να πεις..

 

 

 

Σωστή Power Z!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά

Χάθηκα γιατί έχω απίστευτη δουλειά !!!! Χτες έφυγα 9 το βράδυ από το γραφείο και τώρα κάνω διάλειμα για φαγητό

Οσο αφορά αυτά τα λίγα που διάβασα τώρα έχω να πω στον bayer και στον κάθε bayer πως για την ανατροφή και την συμπεριφορά του σκύλου φταίει ο ιδιοκτήτης

Ο Σκύλος και ο χαρακτήρας του έχει να κάνει με το πως τον αντιμετωπίζουν αυτοί που είναι στην αγέλη του δηλαδή οι άνθρωποι που τον έχουν

Link to comment
Share on other sites

ναι woudoulis τι κάνει ο Αγάπιος σου? είναι καλύτερα? είναι ζωηρούλης?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ο Αγάπιος είναι σκέτο Αγάπη :)

Είναι απίστευτα καλά

Δόξα Το Θεό

Σαν ψέμα είναι , περπατάει τρέχει αλλά ακόμα πονάει το καημένο και όπως θέλει να κάνει χαρούλες ψιλοπονάει

Προσπαθεί να χοροπηδήσει αλλά δεν μπορεί

Αυτή η ράτσα χοροπηδάει πολύ πολύ ψηλά

Μου κάνει τη ζωή μαρτύριο από βράδυ αλλά βρήκα το τρόπο

Δεν το αφήνω να κοιμηθεί πριν τη μία το βράδυ και νυστάζει του χαμού

Καθόλου δεν φοβάται το μπαλκόνι , καμμία αντίδραση ........ λες και το ξέχασε

Ποιός ξέρει ................

Κάνει τρελλές χαρές

Λίγο να πάω πχ σούπερ μάρκετ και να γυρίσω κάνει λες και είχε να με δει μήνες και με είδε.

Γαβγίζει τρομάρα του το παίζει και φύλακας :)

Με ανησυχεί όμως το σωματάκι του που ενώ το κεφάλι του έχει μεγαλώσει και αποκτά το σχήμα που έχουν τα fox terrier το υπόλοιπο σώμα του κάτω από τη μέση είναι σαν να έχει μείνει αδύνατο και μικρό

Ελπίζω να μην είναι από το χτύπημα και να είναι από την ταλαιπωρία ίσως.

Πάντως το ουροποιητικό του δουλεύει μια χαρά

Απλά αν κάνει πολλές χαρές κατουριέται πολύ λίγο αλλά αυτό το κάνουν και άλλα σκυλάκια

Και ακόμα ένα καλό νέο ?

Κουνάει και λίγο την ουρίτσα του οπότε μπορεί να γλυτώσει και το κόψιμο της.

Ολα πολύ καλά

Σύντομα θα σας έχω νέες φώτο

Το πρωί που φεύγω για τη δουλειά του βάζω star channel που έχει και παιδικά χαχαχαχα

Σε λίγο θα τραγουδά "κώνος κώνος τσιν τσαν τσόν"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (14 Σεπ. 2004 , 10:06)

 

ρε παιδιά μην δίνετε σημασία τωρα...

συνεχίστε το θεματάκι χωρίς να συμβαίνει τπτ.. κ αφήστε τον να κάνει οτι θέλει ... κ αν δεν έχει τύψεις...

 

εγώ ακόμα κ αν δεν ήμουν συναισθηματικά δεμένη με κάποιο ζώο, η καρδιά μου θα πονούσε οταν θα το έβλεπα να "πεθαίνει" με τον οποιοδήποτε άδοξο τρόπο..

 

Κ αυτά ψυχούλα έχουν... Εγώ πάντως εχω ουκ ολίγες φορές "κινδυνέψει" με το αυτοκινήτο για να σώσω κάποιο ζωάκι...(γατούλα, χελώνα, σκατζόχειρο,σκιουράκι μέχρι και φίδι..&αλεπού...)

 

 

εγώ mariel19 μέχρι και βατράχια :) εχτές βρήκα ένα γατάκι στο δρόμο και το έχουμε τώρα σπίτι ώσπου να γίνει καλά και να δούμε τι θα το κάνουμε...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...