Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολο το εφαγε??αν φαει καμια ακρουλα δεν παθαινει κατι.εμενα το κανει συχνα και με χαρτια και με αλουμινοχαρτο.

απο την λαιμαργια του να φαει ,τα παιρνει ολα σβαρνα.

 

αν το κανει συχνα,δοκιμασε να μη του βαζεις σε αλουμινοχαρτο αλλα σε μπωλακι

 

όλο, το έκανε χλαπς κατω. Ευτυχώς δεν επαθε τίποτα. :luck:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας! μια ερωτηση θα ηθελα να κανω! τι κατοικιδιο μπορω να εχω σε φοιτιτικο σπιτι? εκτως απο γατα κ σκυλο. κατι μικρο κ γλυκουλι. θυλικο η αρσενικο?

 

Να ξέρεις πως ότι και να πάρεις θα χρειάζεται φροντίδα και παρέα. Μην το αφήνεις όλη μέρα μόνο του. Ένα παπαγαλάκι που είχα αυτοκτόνησε...

iPhone 5 16GB

iPad 2 16GB

iMac i5 27"

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πως ότι και να πάρεις θα χρειάζεται φροντίδα και παρέα. Μην το αφήνεις όλη μέρα μόνο του. Ένα παπαγαλάκι που είχα αυτοκτόνησε...

 

πως αυτοκτόνησε?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια ξερετε που μπορω να βρω kong toy απο πετ σοπ του ηρακλειου κρητης ή απο online pet shop? :O
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα τσιουαουα αρσενικο..δεν παλευεται ο τρελος..ειναι τελειος!!!:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα στους χώρους παράγωγης του εργοστάσιου όπου εργάζομαι, σε πολύ άσχημη κατάσταση. Ήταν χτυπημένη, μάλλον από αυτοκίνητο, έτρεμε και δεν ήθελε να φάει η να πιει νερό. Τις πρώτες μέρες της έδινα γάλα βάζοντας της το στο στόμα με το δάχτυλο λίγο λίγο. Σιγά σιγά άρχισε να συνέρχεται και τώρα -3 μήνες περίπου μετά - είναι περδίκι. Πρόκειται για μια πανέξυπνη και πανέμορφη σκυλίτσα την οποία ονόμασα "πλέξη".

Η μικρή "πλέξη" λοιπόν αφού γλύτωσε από τον θάνατο τώρα πρέπει να βρει μια οικογένεια για να την υιοθετήσει και να της προσφέρει παραπάνω από αυτά που της προσφέρουμε εμείς άδω. Και βεβαία την προσέχουμε, αλλά σίγουρα αξίζει μια καλύτερη συντρόφια καθώς εμείς εδώ δεν μπορούμε να αφιερώσουμε παραπάνω χρόνο από αυτόν που απαιτείται για τις βασικές της ανάγκες. Επιπλέον το εργοστάσιο είναι ανοιχτό μόνο 8 ώρες τις καθημερινές και λίγες ώρες το Σάββατο. Τις υπόλοιπες είναι μόνη.

Εκτιμώ ότι είναι περίπου 7 μηνών και πρόκειται για σκυλίτσα που είναι ιδανική για διαμέρισμα αλλά και για αυλή.

Επαναλαμβάνω είναι πανέξυπνη και αν κάποιος ασχοληθεί μαζί της σοβαρά θα μπορέσει να την εκπαιδεύσει σε πολλά πράγματα.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να την υιοθετήσει ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εγώ από μικρός είμαι με γάτες!είχα μέχρι πρίν λίγο 5 αλλά η μια ήταν άρρωστη...τώρα είμαι με τέσσερα γατάκια μέσα στο σπίτι!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Έχω 8 πανέμορφα κουταβάκια, 2 μηνών, διασταύρωση Γκριφόν Τερίε, μικρού/μεσαίου μεγέθους τα οποία όμως δεν μπορώ να κρατήσω.

Όσοι ενδιαφέρονται να υιοθετήσουν ας επικοινωνήσουν μαζί μου με μήνυμα.

Παρακαλώ φιλόζωα άτομα που να μπορούν να τα αγαπήσουν και να τα φροντίσουν

και όχι να καταλήξουν αδέσποτα μετά απο μήνες επειδή τα βαρέθηκαν.

 

Περιοχή: Βόλος

Τα χαρίζω μόνο σε φιλόζωα άτομα που σοβαρά σκέφτονται να υιοθετήσουν.

 

http://img440.imageshack.us/img440/6219/18292099.jpg

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά σας,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι σαν pet farm που να μπορείς να δεις και να ασχοληθείς με κάποιο ζωάκι μέχρι να καταλήξεις αν σου ταιριάζει ή όχι. Αν μπορείς δηλαδή να πας για να εξικοιωθείς με κάποιο ζώο για να δεις αν τελικά θέλεις να το πάρεις στο σπίτι σου. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζεται αν πρέπει να ταϊζουμε τις γάτες μια φορά τη μέρα ή κάποιες φορές (και αν ναι,πόσες) τη μέρα;
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα γάτο ο κτηνίατρος μου είχε πεί να τον ταίζω δυο φορές την ημέρα. Δεν ξέρω αν αυτό είναι στάνταρ για όλα τα γατιά ή αν παίζει ρόλο ηλικία (λογικά παίζει!), σωματότυπος η ράτσα, καλύτερα ρώτησε τον κτηνίατρό σου :)

 

(του γατιού δηλαδή, όχι τον δικό σου :p)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε πως μπορώ να προστατέψω καλά τρεις κότες που θα μου δώσουν? :p

είχα δύο κότες και τις είχα βάλει σε δύο τελάρα να κάθονται στην πίσω αυλή του σπιτιού μου και τις είχα περικυκλώσει με σύρμα, αλλά ένας σκύλος μου τις εξαφάνισε [το κατάλαβα γιατί βρήκα πάνω στο αυτοκίνητο πίπουλα. :blink]

Link to comment
Share on other sites

Κοτετσοσυρμα.

τα σκυλια δε τα πειραζουν

αν σου διαλυσουν το συρμα τοτε πρεπει να κανεις χτιστο κοτετσι,καθως οτι αλλο και να βαλεις θα στο ριχνουν

 

στην αυή απο που μπαινουν τα σκυλια??εμποδισε τους την εισοδο καπως

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...Αφού γράψατε όλοι τα κατοικίδια σας και εγώ είδα σήμερα αυτό το θέμα, θα γράψω και εγώ τα δικά μου. Ξεκινάω λοιπόν με την Σίσσυ, ένα 14χρονο πίνσερ, το οποίο αποκτήσαμε όταν ήταν 30 ημερών από μια φίλη. Μετά από ένα χρόνο η σκυλίτσα μιας άλλης φίλης την οποία χτύπησε αμάξι και γέννησε με καισαρική 4 κουτάβια από τα οποία επιβίωσαν μόνο τα δύο, μας έδωσε το ένα. Οπότε έχουμε και την Νανού η οποία είναι μια 13χρονη, πανέμορφη και πανέξυπνη σκυλίτσα. Πέρισυ τέτοια εποχή δίπλα από το μαγαζί μας, σε έναν κάδο ακούσαμε έναν περίεργο θόρυβο και ανακαλύψαμε μέσα σε μια μικρή βαλίτσα ένα πολύ πολύ μικρό γατάκι, που ακόμα δεν είχε ανοίξει ούτε τα ματάκια του, και έτσι σήμερα έχουμε και τον 1 χρόνου γάταρο Φούφη. Τον Γενάρη εμφανίστηκε μπροστά στην μπαλκονόπορτά μας ένα πολύ μικρό χνουδωτό γατάκι,ο Περικλής ο οποίος παρέμεινε και αυτός στην οικογένεια. Τέσσερα χρόνια πριν, μπροστά στην πόρτα μας ήρθε ένα ακόμα κουτάβι,η Νταίζυ, πεινασμένο, θλιμένο και πανέμορφο, το οποίο κρατήσαμε και έχει γίνει τώρα 4 χρονών και ολόκληρο μουλάρι. Και 2 χρόνια πριν εμφανίστηκε άλλο ένα κουτάβι η Αράπω, η οποία παρέμεινε κ αυτή εδώ. Αυτάααααααα...
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Κοτετσοσυρμα.

τα σκυλια δε τα πειραζουν

αν σου διαλυσουν το συρμα τοτε πρεπει να κανεις χτιστο κοτετσι,καθως οτι αλλο και να βαλεις θα στο ριχνουν

 

στην αυή απο που μπαινουν τα σκυλια??εμποδισε τους την εισοδο καπως

 

κτιστό, ε? θα το σκεφτώ και να δω. τα σκυλιά έχουν ελεύθερη είσοδο καθώς μπαίνουν από την είσοδο που μπαίνει και τ'αυτοκίνητο σκεφτόμαστε όμως πολύ σοβαρά να βάλουμε καγκελόπορτα για να μην μπαίνει κανείς. ;) επίσης, ξέρετε τι συμπεριφορά έχουν τα σκυλιά δύο χρονών απέναντι σε ξένους? θέλει ένας φίλος μου να μου χαρίσει ένα σκύλο [δεν θυμάμαι τώρα τι ράτσα είναι, αλλά είδα τις προάλλες στο youtube ότι είναι πολύ παιχνιδιάρικο] ο οποίος είναι δυο χρονών και το σκέφτομαι μόνο και μόνο γιατί φοβάμαι την συμπεριφορά του προς εμάς, αλλά και προς το γάτο μου [:p].

Link to comment
Share on other sites

κτιστό, ε? θα το σκεφτώ και να δω. τα σκυλιά έχουν ελεύθερη είσοδο καθώς μπαίνουν από την είσοδο που μπαίνει και τ'αυτοκίνητο σκεφτόμαστε όμως πολύ σοβαρά να βάλουμε καγκελόπορτα για να μην μπαίνει κανείς. ;) επίσης, ξέρετε τι συμπεριφορά έχουν τα σκυλιά δύο χρονών απέναντι σε ξένους? θέλει ένας φίλος μου να μου χαρίσει ένα σκύλο [δεν θυμάμαι τώρα τι ράτσα είναι, αλλά είδα τις προάλλες στο youtube ότι είναι πολύ παιχνιδιάρικο] ο οποίος είναι δυο χρονών και το σκέφτομαι μόνο και μόνο γιατί φοβάμαι την συμπεριφορά του προς εμάς, αλλά και προς το γάτο μου [:p].

δεν ειναι απολυτο.

μπορει να ειναι φιλικος με ξενους ,μπορει και οχι.

μπορει να ειναι παιχνιδιαρης με τα γατακια,μπορει και οχι

αναλογα πως τον εχει μαθει το αφεντικο του.

 

κανονικα δε θα επρεπε να φοβαασαι μονο την συμπεριφορα του στο γατο σου αλλα και στα κοτοπουλα σου.

εδω προσπαθεις να απωθησεις τα σκυλια απο τις κοτες,οχι να παρεις και εναν μονιμα μεσα στην αυλη!!!:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....το πρωί ανακαλύψαμε ότι κάποιος το βράδυ μας άφησε ένα ακόμα κουτάβι......ωχ παναγία μου.....
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....το πρωί ανακαλύψαμε ότι κάποιος το βράδυ μας άφησε ένα ακόμα κουτάβι......ωχ παναγία μου.....

 

Δεν επρεπε να το γραψεις στο φορουμ :p:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν επρεπε να το γραψεις στο φορουμ :p:lol::lol::lol:

Οκ....τώρα το κατάλαβα!!χαχαχαχαχ

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Οκ....τώρα το κατάλαβα!!χαχαχαχαχ

 

Ξανακοιταξα τα ποστ μηπως εκανα λαθος και δεν ησουν εσυ που εβρισκες στην πορτα συνεχεια ζωακια .

Το εγραψα και λιγο χαζα ειναι η αληθεια . :O

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα μια καλη πραξη..... Πηγα σε ενα pet shop να παρω τροφη για το ψαρι που εχω (εχω ενα πουλι που το μεγαλωσα μονος μου με μπιμπερο,''ζεμπρακι'' λεγετε,το αναφερω διοτι υπαρχει λογος...) λοιπον και ειδα ενα πουλακι ''ζεμπρακι'' και αυτο αλλα δεν εχει στα ακρα δαχτυλα αλλα στερεωνοταν καλα στα κλαρακια,το ειχε σε ενα παγιδοκλουβι σε αθλιες συνθηκες...του λεω ποσο το πουλας? Μου λεει τιποτα στο χαριζω διοτι δεν το αγοραζουν διοτι δεν εχει ποδια... Το πηρα αμεσως πηρα κ ενα κλουβι και το εβαλα διπλα απο το δικο μου κ εχει κ παρεα..... (αρσενικα κ τα 2 αλλα δεν πειραζει....

 

Ποδια δεν εχει διοτι επαθε ποδαγγρα κ τα εκοψαν κ ξερετε γαιτι προχωρησε τοσο η ασθενεια του?Διοτι η μαλ!@#$κισμενη που το ειχε δεν το καθαριζε το κλουβι το αφηνε εξω κ με την βροχη γινοταν λασπη τα περριτοματα και επθε μολυνση.....και η θεραπεια?Μονο 6 ευρω καθε μηνα κ δεν τα διεθετε λεει διοτι ειναι πουλι...σιγα.....

 

Μωρη για πεντικιουρ τα διαθετεις...???????

 

Τι να πω αυτοι ειμαστε σαν λαος....Πιστευω μαζι μου να ευτυχισει σαν κ αυτο που εχω που με το που με βλεπει ερχετε κατευθειαν πανω μου και με τσιμπαει στο μαγουλο......

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

tarirs Συγχαρητηρια..! Χαιρομαι που υπαρχουν ακομα ανθρωποι που νοιαζονται :) και με αφορμη το περιστατικο σου αυτο να παραθεσω ενα πολυ συγκινητικο βιντεο με τα pet-shop..

 

http://www.youtube.com/watch?v=1AM7ki3Bpww&feature=player_embedded

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

tarirs Συγχαρητηρια..! Χαιρομαι που υπαρχουν ακομα ανθρωποι που νοιαζονται :) και με αφορμη το περιστατικο σου αυτο να παραθεσω ενα πολυ συγκινητικο βιντεο με τα pet-shop..

 

http://www.youtube.com/watch?v=1AM7ki3Bpww&feature=player_embedded

 

Πολυ ωραιο το βιντεακι...να φανταστεις αυτο το ζεμπρακι που με ''φιλαει'' στο μαγουλο εφτασα απο Αθηνα στην Λαρισα που το ειχε ενας φιλος και το μεγαλωσα με μπιμπερο....

 

Η πολυ ευαισθητος ειμαι.....η.....

 

Και να φανταστεις ειμαι 35 ετων η γυναικα μο γενναει σε 2 εβδομαδες και εχω ενα μαγαζι,ενα σπιτι κ την γεννα...και ενα ενυδρειο και τωρα 2 πουλια κ τρεχω σαν το Βεγγο..αλλα ολα ειναι μια χαρα...κ αλλοι δεν εχουν χρονο η πολυ ποιο μετα οταν μεγαλωσουν τα ζωνανα τα πετανε..οπως εκανε αυτη που ειχε το πουλακι κ επειδη ηταν αναπηρο το παρατησανε στο pet shop..ΑΝ ηταν ΠΑΙΔΙ της θα τοεβαζε σε ιδρυμα....?:X

 

Δεν το εγραψα για τα συγχαρητηρια (χωρις παρεξηγηση,αλλα να ξυπνησουμε, κ γαιτι σαν λαος φτασαμε ως εδω σημερα......που στο εξωτερικο ξερω οτι περνουν τα ζωντανα τα αναπηρα απο Ελλαδα κ τα υιοθετουν.....:)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...