Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

epanerxomai me ena flegon gia emas zhthma..

teliosa tis kalokairines mou diakopes-part one- kai synexizo sth xalkidikh..

sth geitonia pou lete,exoun mazeytei 6-7 adespota.ka8hmerina epiti8ontai se alla skulia(prosfata ekopsan to aytaki apo ena pit bull) kai edo kai 2-3 meres arxisan kai epi8eseis se an8ropous...

thlefonhsame sth nomarxia kai sto dhmo alla oloi dhlonoun anarmodioi.thlefonhsame sto "argos" alla mas diabebaiosan pos ta exoun apla steirosei kai pos mono ayto mporoun na kanoun...

ti problepetai se tetoies periptoseis?

Απλή περιέργεια λόγω καταγωγής. Για ποιό δήμο μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kallikrateias

o dhmos kai h nomarxia dhlonoun anarmodioi

o "argos" filozoikh organosh me esties gia adespota einai full kai apla ta steironoun kai ta amolane pali...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γεννησε η σκυλα της αραβωνιαστικιας μου

:shock:

 

Ειναι μιξη με ημιαιμο Βελγικο λυκοσκυκο και αρσενικο Δαλματιας

Ειναι μονο 2 ημερων.

 

Οποιος θελει κανενα ας απαντησει, γιατι δεν την παλευω!!!!

:heat:

 

(εννοειται οταν θα ειναι ετοιμα, σε κανα μηνα)

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Να το κατοικίδιό μου...:)

Ο Κόκι,ένα Κόκερ Σπάνιελ...:love:

Αυτός -> http://img436.imageshack.us/img436/8397/1011ui1.jpg

 

Ωραίος ε...;;;:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο σκυλάκι :)

 

Εγώ σπίτι έχω ενα χελωνάκι τον Ντίνο :O

 

http://i60.photobucket.com/albums/h33/Spartatian/DSC00017.jpg

Ο Ντίνος μέσα στο σπιτάκι του ποζάρει στο φωτογραφικό φακό

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο σκυλάκι :)

 

Εγώ σπίτι έχω ενα χελωνάκι τον Ντίνο :O

 

http://i60.photobucket.com/albums/h33/Spartatian/DSC00017.jpg

Ο Ντίνος μέσα στο σπιτάκι του ποζάρει στο φωτογραφικό φακό

Να και ένα διαφορετικό κατοικίδιο.

Θυμωμένος φαίνεται ο Ντίνος:)

Τι τρώει;

Link to comment
Share on other sites

Και να ήταν θυμωμένος δε θα φαινόταν καμμία ιδιαίτερη διαφόρα, μονίμως τη ίδια έκφραση έχει :lol: :rolleyes:

 

Τρώει διάφορα λαχανικά κομμένα σε ψιλά κομματάκια ( αγγούρακια μαρούλια κλπ ) και έχει και δική του τροφή που του αγοράζω απο το μαγαζί κατοικίδιων η οποια είναι κάτι σαν μικρά ... εντομάκια. Ετσι μοίαζουν έστω :lol:

 

Επίσης υπάρχει και ένα φάρμακο σε σταγόνες για το νερό του που κολυμπάει μέσα και βοηθάει να είναι ποιό υγιείς ( έτσι λέει τουλάχιστων :p )

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Ντίνος, αλλά ακόμα πιο ωραίο το κόκερ. Λατρεύω όλα τα ζώα, απλώς έχω μια μεγαλύτερη συμπάθεια σε όσα μπορώ να παίξω μαζί τους, μου δείχνουν τη χαρά τους, τσακώνομαι μαζί τους για τις αταξίες που κάνουν κι όλα αυτά.

 

Κάποτε είχα κι εγώ κάτι μικρά χελωνάκια που ζούσαν στο νερό. Είχα όμως κι ένα κουτάβι.Το κουτάβι ήθελε να παίξει.Τα χελωνάκια κουνιόντουσαν μέσα στο νερό........Νομίζω ότι καταλαβαίνετε τα τραγικά αποτελέσματα του παιχνιδιού.:X Δεν αγόρασα ποτέ ξανά χελωνάκια.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και να ήταν θυμωμένος δε θα φαινόταν καμμία ιδιαίτερη διαφόρα, μονίμως τη ίδια έκφραση έχει :lol: :rolleyes:

 

Τρώει διάφορα λαχανικά κομμένα σε ψιλά κομματάκια ( αγγούρακια μαρούλια κλπ ) και έχει και δική του τροφή που του αγοράζω απο το μαγαζί κατοικίδιων η οποια είναι κάτι σαν μικρά ... εντομάκια. Ετσι μοίαζουν έστω :lol:

 

Επίσης υπάρχει και ένα φάρμακο σε σταγόνες για το νερό του που κολυμπάει μέσα και βοηθάει να είναι ποιό υγιείς ( έτσι λέει τουλάχιστων :p )

haha emena ta xelwnia mou, ektos apo tis garidoules tous, trwne kai otidipote allo mporeis na fantasteis alla einai erwteumena me to karpouzi!!! Twra pou milisame gia xelwnakia exw ena problima! Exoun arxisei na megalwnoun epikindina kai den xwrane sto palio tous kouti, ki etsi proswrina ta exw balei se enan terastio kouba! Den briskw pou8ena kouti, ligo megalytero apo to aplo se pet shops! Ama kserei kaneis kanena pet shop pou na poulaei ston Peiraia, as m kanei ena pm plz :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο Κόκι είναι αστέρι!:)

Εγώ έχω ένα μπόξερ, το οποίο όποτε το μαλώνουμε εκδικείται καταστρέφοντας διάφορα πράγματα και μετά μας τα αφήνει επιδεικτικά μπροστά μας! Δυστυχώς, επειδή θα ταλαιπωρούνταν στο διαμέρισμα τώρα που έχει γίνει γομαράκι το έχω τώρα στο χωριό με τους παππούδες του, αλλά μιλάμε στο τηλ:rolleyes:

Α, κι ένα χελωνάκι το οποίο βολτάρει στο μπαλκόνι μου.:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν θυμαμαι τον εαυτο μου χωρις ενα κατοικιδιο...ειχα απο ολα,ψαρια,γατια,παπια,χελωνες,παπαγαλους,κουνελια..και ο πατερας μου παντα ειχε σκυλους...αλλα το τελευταιο που πηρα ηταν πριν 11 χρονια ενα υπεροχο γκριφον,το Σνουπυ,που απλα πλεον εχει γινει μερος της ζωης μου...και επειδη ειμαι και μοναχοπαιδι μπορω να πω οτι δεν το βλεπω καν σαν σκυλι.Καταλαβαινει τα παντα,οταν ειμαι λυπημενη,οταν ειμαι καλα...καμμια φορα απορω με αυτο το σκυλι:ninja:

Και ακομα και τωρα που θα φυγω Ιταλια για σπουδες,φυσικα του εβγαλα διαβατηριο και ειναι ετοιμος να με ακολουθησει...για να μην πω οτι βρηκα σπιτι με κηπο μονο και μονο για εκεινον:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν θυμαμαι τον εαυτο μου χωρις ενα κατοικιδιο...ειχα απο ολα,ψαρια,γατια,παπια,χελωνες,παπαγαλους,κουνελια..

Μια από τα ίδια. Πάντα είχα σκύλο και γάτα (χωρίς προβλήματα μεταξύ τους) και τελευταία τέσσερα παπαγαλάκια. Έπιασα ένα στο μπαλκόνι μου, που ποιός ξέρει από που έφυγε και από πότε είχε να φάει. Ήταν εξαντλημένο από την πείνα. Αφού έπεσε με τα μούτρα στους σπόρους ξανάνιωσε. Και μετά πήρα και άλλα 3 να του κάνουν παρέα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Πάντα είχα σκύλο και γάτα (χωρίς προβλήματα μεταξύ τους) και τελευταία τέσσερα παπαγαλάκια. Έπιασα ένα στο μπαλκόνι μου, που ποιός ξέρει από που έφυγε και από πότε είχε να φάει. Ήταν εξαντλημένο από την πείνα. Αφού έπεσε με τα μούτρα στους σπόρους ξανάνιωσε. Και μετά πήρα και άλλα 3 να του κάνουν παρέα.:)

Τα ζωα ειναι ευτηχια απλα...! :)

 

Ναι και ο δικος μου...Σνουπυ

http://img63.imageshack.us/img63/2786/pix50ny5.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος αγαπάει τα ζώα είναι και καλός άνθρωπος.Αυτό μου έλεγε η μαμά μου από μικρή,αυτό έλεγα κι εγώ στον γιό μου.Ο οποίος δεν σκοτώνει ούτε μυγάκι κια μαλώνει και τη γιαγιά του αν τύχει και μπει κανένα μυγάκι σατο σπίτι και το σκοτώσει για να μην κάτσει στο φαγητό των γατόσκυλιών. :D

Αυτή τη στιγμή στο σπίτι μας έχουμε κοπάδι 4πόδων και πλήθος πουλιών, διαφόρων κατηγοριών.:kitty: :cat:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαριτωμένη η Νίαου :) :) :) Και ο Σνούπυ ποίο πάνω έτσι όπως είναι στη φωτογραφία με τα γυαλάκια μοίαζει σαν σκυλάκι που πάει σχολείο :lol: :)
Link to comment
Share on other sites

η κοπελα μου χθες μου χαρισε ενα ολλανδικο λεει κουνελι.πηγα σημερα στο πετ σιτι και πηρα οτι μ@λ@κιουλα μπορειτε να φανταστειτε περα απο τα βασικα(ενα σπιτακι (που μαλλον θα μεινει αχρειαστο γιατι σκεφτομαι να το αμολυσω στο κηπο))..απο ειδικες λιχουδιες για κουνελια μεχρι και βιβλια για το χαρακτηρα τους.ειναι 1,5 μηνων ολο γκρι ενω εχει και λιγο ασπρο στη κοιλια του..αρσενικο ειναι και τωρα ψαχνω ονομα..ξερετε ποσα χρονια ζουν τα κουνελια..??τι τους αρεσει τι οχι??
Link to comment
Share on other sites

η κοπελα μου χθες μου χαρισε ενα ολλανδικο λεει κουνελι.πηγα σημερα στο πετ σιτι και πηρα οτι μ@λ@κιουλα μπορειτε να φανταστειτε περα απο τα βασικα(ενα σπιτακι (που μαλλον θα μεινει αχρειαστο γιατι σκεφτομαι να το αμολυσω στο κηπο))..απο ειδικες λιχουδιες για κουνελια μεχρι και βιβλια για το χαρακτηρα τους.ειναι 1,5 μηνων ολο γκρι ενω εχει και λιγο ασπρο στη κοιλια του..αρσενικο ειναι και τωρα ψαχνω ονομα..ξερετε ποσα χρονια ζουν τα κουνελια..??τι τους αρεσει τι οχι??

Ζουν από 6 ως 8 χρόνια. Όσο για το τι αρέσει στα αρσενικά κουνέλια, κυρίως τα θηλυκά κουνέλια.:)

 

Σου κάνω copy και κάτι που βρήκα σε άλλο φόρουμ.

"Πως πρέπει να κρατάμε ένα κουνελάκι

Σηκώνουμε το κουνελάκι με τα δύο μας χέρια κρατώντας το περισσότερο βάρος στο ένα μας χέρι και προσέχουμε το πίσω μέρος του λαιμού να είναι σταθερό. Μπορούμε επίσης να τοποθετήσουμε το κεφαλάκι του κουνελιού στον ώμο μας.

 

Συντροφικότητα

Τα κουνέλια ζουν σε "ομάδες" και γι' αυτό τους αρέσει πολύ να έχουν παρέα. Εάν πρέπει να μείνει μόνο του το κουνελάκι τότε πρέπει να εμείς να του κρατάμε συντροφιά και να του αφιερώνουμε περισσότερο χρόνο."

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω γκεοφιλ..με βλεπω σε κανα μηνα να βγαινω στη γυρα για θυληκο κουνελι...:D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις όμως ότι θα έχεις τόσα κουνελάκια σε λίγο που δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις; θέλει λίγο σκέψη αυτό.

Τα θηλυκά γεννούν πολλές φορές το χρόνο. Και κάθε φορά από 6 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...