Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (23 Οκτ. 2004 , 20:36)

 

το δικο μου το ζωντανο παντως παντως μολις αρχισε να ενδιαφερεται για τα καλωδια του υπολογιστη (εχω το κουτι ανοιχτο για να παιρνει αερα) και δεν το βλεπω καλα αν συνεχισει!

 

 

:confused: ε δεν το απομακρύνεις σιγά σιγά από κει? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελει να μου κανει παρεα οποτε καθομαι εδω αλλα συνηθως καθοτανε στα ποδια μου... τωρα εχει ορεξη για εξερευνησεις!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

φυσικά αφού έχει και πόζα :p έβγαλα να παίζει ο μπέμπης με το μωρό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona (23 Οκτ. 2004 , 20:42)

 

φυσικά αφού έχει και πόζα :p έβγαλα να παίζει ο μπέμπης με το μωρό.

 

ποιος ειναι ο μπεμπης και πιο το μωρο? :confused: ( αν και εχω δει τισ φωτο..δεν θυμαμαι :D :o )

Link to comment
Share on other sites

ο μπέμπης είναι αυτός που μοιάζει λιγάκι με αλεπού :P το μωρό είναι το μικρό που μάζεψα από το δρόμο και ψάχνω σπίτι να του βρω..και ο αχιλλέας μου είναι ο πολύ μαλλιαρός.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: τώρα είμαστε οκ :D

 

δίπλα βρήκαν ένα γατάκι χτυπημένο... :o το πηγαν κτηνίατρο...δεν μπορει να κουνήσει το ένα πίσω πόδι... :( μάλλον έτσι θα μείνει...θα δούμε ...του έκαναν και επέμβαση στο πόδι

Link to comment
Share on other sites

:( :( :( :( μη μου λες τέτοια τώρα....να μου πεις πως πάει και τι θα το κάνουν δε πιστεύω να το αφήσουν στο δρόμο...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona (23 Οκτ. 2004 , 21:00)

 

:( :( :( :( μη μου λες τέτοια τώρα....να μου πεις πως πάει και τι θα το κάνουν δε πιστεύω να το αφήσουν στο δρόμο...

 

 

όχι, αποκλείεται να το αφήσουν στον δρόμο...αφού στον δρόμο το βρήκαν :mad: :(

ο όροφος μας είναι ιδιαίτερα φιλόζωος :rolleyes: :D από τα 4 διαμερίσματα τα 3 έχουν ζωάκια :p

Link to comment
Share on other sites

κάπως ησύχασα τώρα....μάθε πως πάει και πες μου όταν μπορέσεις :)

εγώ πάντως στην γειτονιά μου έχω πολλά ζώα δίποδα

;) H μικρή κυνηγάει τα κουνούπια τώρα :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πολυ ωραια!!πριν μια ωρα βρηκα κοντα στο σπιτι μου εναν γατο μικρο με σπασμενα τα 2 πισινα ποδια του :( τωρα πρεπει να παω στον κτηνιατρο και εχω το αυτοκινητο συνεργειο,αντε να δω πως θα παω με το παπι!!!!ο κακομοιρης σερνεται με τα 2 μονο :( ο σιαμεζος που εχω τον βλεπει με μια απορια,να δω τι θα τον κανω αλλα δεν μου πηγαινε να τον παρατησω,ωραιο σαββατοβραδο θα περασω και ειχα κανονιση και βολτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι τυχερός που τον βρήκες. Και μην ανησυχείς, κάπου θα τον δώσεις. Τα γατάκια δεν είναι σαν τα σκυλάκια. Είναι πολύ πιο εύκολο να τους βρεις σπίτι. Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιον φίλο με κήπο και να προσφερθείς να παρέχεις την τροφή και τα εμβόλια του γατούλη, αρκεί ο φίλος να του βρει μιά γωνιά στον κήπο του.
Link to comment
Share on other sites

H na to krathsseis na kanei parea sto allon gatouli opws ekana kai egw me ton mpemph..eitane grafto tou pediou na sw8ei einai krima na sw8ei apo to atyxhma kai na paei apo allo......
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τελικα μου ειπε οτι αυριο θα του κανει χειρουργειο και στον γυψο ο κακομοιρης!!!!θα δω τι θα κανω,αν δεν τον βολεψω σε καποιο σπιτι να ειναι καλα φυσικα θα τον κρατησω σιγα μην τον βγαλω στο δρομο,τι ενα τι δυο.να δω ποσο θα μου παει αυτη η ιστορια,παει η αγορα του Ρ910 :( αλλα δεν πειραζει!!!
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό σου λέω Arfi κράτα τη μικρή, και γω θα είμαι η νονά της. Κάποια στιγμή στο σπίτι μας (που είναι και διαμέρισμα) ζουσαν τρεις σκύλοι μεσαίου μεγέθους για να μη πω μεγαλούτσικοι και δυο χελώνες μεγααααλες ενυδρείου.

Εχω αγχωθεί πια μ' αυτή τη γατούλα που όσο πάει ο καιρός σε συνηθίζει!!!

 

Μπράβο!!!Εγραψα στον Arfi προτού βγει το δικό σου. Το καλύτερο να τον κρατήσεις και όταν φεύγεις για δουλειά, ο γατούλησ σου δεν θα είναι μόνος. Αντε μου 'φτιαξες τη μέρα ή μάλλον τη νύχτα. Να είσαι καλά. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield (24 Οκτ. 2004 , 01:17)

 

Γι' αυτό σου λέω Arfi κράτα τη μικρή, και γω θα είμαι η νονά της. Κάποια στιγμή στο σπίτι μας (που είναι και διαμέρισμα) ζουσαν τρεις σκύλοι μεσαίου μεγέθους για να μη πω μεγαλούτσικοι και δυο χελώνες μεγααααλες ενυδρείου.

Εχω αγχωθεί πια μ' αυτή τη γατούλα που όσο πάει ο καιρός σε συνηθίζει!!!

 

Μπράβο!!!Εγραψα στον Arfi προτού βγει το δικό σου. Το καλύτερο να τον κρατήσεις και όταν φεύγεις για δουλειά, ο γατούλησ σου δεν θα είναι μόνος. Αντε μου 'φτιαξες τη μέρα ή μάλλον τη νύχτα. Να είσαι καλά. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!

 

κατα εκει παει μαλλον θα τον κληρονομησω :p ποιος θα παρει γατο κουτσο,γιατι μου ειπε οτι αποκλειεται να περπατηση κανονικα :(
Link to comment
Share on other sites

Και η γατούλα που έχω μαζέψει έχει κι αυτή πρόβλημα υγείας, αλλά τι να κάνουμε.. Αυτά τα ζώα είναι που έχουν ιδιαίτερη ανάγκη, αυτά που δεν τα παίρνει κανείς. Και βέβαια σε ανταμοίβουν ιδιαίτερα. Οταν νοιώσουν ασφάλεια, είναι το κάτι άλλο. Το πως εκφράζουν την αγάπη και την αφοσίωση τους, δεν περιγράφεται. :) :)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield (24 Οκτ. 2004 , 01:40)

 

Και η γατούλα που έχω μαζέψει έχει κι αυτή πρόβλημα υγείας, αλλά τι να κάνουμε.. Αυτά τα ζώα είναι που έχουν ιδιαίτερη ανάγκη, αυτά που δεν τα παίρνει κανείς. Και βέβαια σε ανταμοίβουν ιδιαίτερα. Οταν νοιώσουν ασφάλεια, είναι το κάτι άλλο. Το πως εκφράζουν την αγάπη και την αφοσίωση τους, δεν περιγράφεται. :) :)

 

δικιο εχεις γλυκια μου αλλα εαν εχει προβλημα το ζωακι ειναι αμαρτια να το εχεις ακομα και στον κηπο,οποτε μεσα,τωρα τον εχω σε ενα κουτακι γιατι φοβαμε να τον βαλω στο κρεβατι μην φαει καμμια τουμπα :o ο αλλος τον βλεπει απο πανω :p καλο σου βραδυ ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (24 Οκτ. 2004 , 01:13)

 

τελικα μου ειπε οτι αυριο θα του κανει χειρουργειο και στον γυψο ο κακομοιρης!!!!θα δω τι θα κανω,αν δεν τον βολεψω σε καποιο σπιτι να ειναι καλα φυσικα θα τον κρατησω σιγα μην τον βγαλω στο δρομο,τι ενα τι δυο.να δω ποσο θα μου παει αυτη η ιστορια,παει η αγορα του Ρ910 :( αλλα δεν πειραζει!!!

 

 

Μακάρι να υπήρχαν πιο πολλοί άνθρωποι σαν εσένα και τη garfield! Μπράβο για την πράξη σου και περαστικά στο γατούλι :(

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

An gatoula glykia mou den brei spiti pou na einai 1000% sigouro den feugei apo edw.To kako einai oti emeis briskoume para polu syxna gatakia an ta eixame krathsei ola 8a bgename emeis apo eksw...na sou pw oti 8a ta h8ela ola?Omws den ta afhnoume sthn tyxh tous ta kratame oso xreiasei,kai pane se kala spitia sto ekswteriko,pou ekei ta agapane,an h gatoula mou den exei tetoia tyxh mallon 8a meinh mazi mas.Pantws sto dromo den 8a ksanabgei. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (24 Οκτ. 2004 , 06:52)

 

Μακάρι να υπήρχαν πιο πολλοί άνθρωποι σαν εσένα και τη garfield! Μπράβο για την πράξη σου και περαστικά στο γατούλι :(

 

θελω να πιστευω οτι ειναι αρκετοι!!απλα δεν τους βλεπεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Ηξερα ότι στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στη Γερμανία στέλνουνε σκύλους. Τώρα μαθαίνω ότι υπάρχει ανάλογο και για γατούλες και χαίρομαι ιδιαίτερα.

Arfi με συγχωρείς αν σε έθιξα, δεν εννοούσα με τίποτα ότι θα άφηνες τη γατούλα στην τύχη της, ούτε και ήθελα να σε πιέσω να την κρατήσεις. Μερικές φορές έχεις την καλύτερη πρόθεση και σου βγαίνει ας τα να πάνε. Ετσι και σε μένα χτες το βράδι. :(

Ξ έ ρ ω ότι θα κάνεις το καλύτερο για το ψιψίνι όπως κάνεις για Μπέμπη και Αχιλλέα. :)

Lagoudakis δίκιο έχεις για τον κήπο, άλλά το πρότεινα σαν τελευταία λύση, αν δεν γινότανε να το κρατήσεις. Αλλά ευτυχώς, βρέθηκε η τέλεια λύση γι' αυτό! :happy:

Παιδιά καλημέρα, καλή Κυριακή να έχετε, καλή βόλτα να κάνετε με τα ζουζούνια σας και τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλή μου δυστυχώς σπανια στέλνουν γατάκια....μονο 2-3 έχουμε στείλει ως τώρα αλλα όπως είπα θα την κρατήσω ώσπου να βρει σπίτι :) μακάρι να είχα και την οικονομική άνεση να την κρατήσω δικια μου,αλλα δε μένω μονος μου ούτε έχω τα τα χρήματα να τα ταΐσω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου ζητησανε να συνεχισω ενα topic που ξεκινησα εδω,οποτε ξαναβαζω οτι ειχα γραψει απευθειας...

 

Παιδια η αναισθησια μερικων ανθρωπων δεν μπορει να μετρηθει η να περιγραφει με λογια... Μενω σε περιοχη στους προποδες του Υμητου(οταν λεω προποδες εννοω τελειως βουνο απενταντι δεν εχουμε αλλες πολυκατοικιες,τελευταια γραμμη ειμαστε)και κοντα σε κεντρικο δρομο.Και εχουν ερθει παρα μα παρα πολλες φορες και εχουν παρατησει μικρα ζωα η και μεγαλουτσικα ακομα στο ελεος του κυριου... 2-3 οικογνειες ειμαστε που οποτε βρισκουμε μερικα τα βοηθαμε οπως μπορουμε(2 φορες κρατησαμε σκυλο που βρικαμε και τον μεγαλωσαμε κανονικα απο ετοιμοθανατη σχεδον κατασταση)και αλλες φορεσ καπως τα δωσαμε,καπως τα βοηθησαμε...Αλλα αν ειναι δυνατον πια αυτη η κατασταση,πριν απο καμια ωρα γυριζα με το αυτοκινητο σπιτι μου και βλεπω στη γωνεια 2 τυπους κοντα σε ενα καλαθι και κατι σκουξιματα ζωων... Σκεφτηκα οτι ειχαν ερθει να τα παρατησουν και τους επιασα στα πρασα.Παρκαρω λοιπον και παω να τους μιλησω...Και μολις πλησιαζω βλεπω 6 κουταβακια ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ :cry: :mad: το πολυ 4 ημερων, ουτε καν τα ματια δεν ειχαν ανοιξει και 2 ταξιτζηδες (κανουνε στεκι σε εκεινο το σημειο το βραδυ)να προσπαθουν να ταισουν με ενα ψευτομπιμπερο που ειχαν βρει στο καλαθι.Τα ειχανε δει και προσπαθησαν να τα βοηθησουν(μπραβο τους).Τελικα να μη λεω πολλα ακομα φωναξα και καποιους φιλους της πολυκατοικιας και τα βαλαμε σε ζεστο μερος με μια κουβερτουλα και θα δουμε τι θα κανουμε...Κανεναν κτηνιατρο τηλ..τεσπα...Τετοιο ανθρωποι ΤΟΣΟ αναισθητοι τελικα υπαρχουν...Αντι να στυρωσουν τη σκυλα τους η να τα δωσουν καπου τα κουταβια, πανε και τα παρατανε τοσο μικρα σε ενα ψευτικο καλαθι της λαικης με ενα μπιμπερο και νομιζουν οτι απο κει και περα ενταξει.... ΛΙΓΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ Γ@ΜΩΤΟ!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!ΑΙΣΧΟΣ :mad: !Αν δεν εισαι υπευθυνος μην περνεις ζωο για να κανεις την πλακα σου και μετα να το παρατας!!!Τι να πω πια....Τα υπολοιπα σχολια δικα σας

Link to comment
Share on other sites

εχω δει και τα χειροτερα... Πρωι πρωι η σκουπιδιαρα να αδειαζει τους καδους, αρπαζουν ενα χαρτοκουτο, το πετανε μεσα... οταν καταλαβαν τι περιειχε ηταν αργα... Οι υπαλληλοι του δημου παντως εκαναν μυνηση κατα αγνωστων, η γειτονια κατηγγειλε την κυρια που εβαλε τα γατακια στην κουτα, εγινε ενας ψιλοχαμος... Ο ανθρωπος που εριξε την κουτα στην σκουπιδιαρα ειχε παθει σοκ, μαζι και γω που παρακολουθουσα απο πισω... Αλλα η τυχη των γατιων δυστυχως δεν αλλαξε!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...