Jump to content

Τα παράπονα των Θεσσαλονικιών


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή εσύ καμία με την Αθήνα...:D

Ψιτ κυριος εσυ πλην οτι χρωστας (ειχε πει οτι θα μου γνωρισεις 2 φοιτητριες) τι δουλεια εχεις εδώ? :D

 

Απο ποτε ο Βόλος εγινε προαστιο της Σαλονίκης εκτος και αν οι 5 ημερες του μηνα που βγαινεις σε αυτην σε κανουν Σαλονικιό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 286
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν είναι απίθανο να μην κορνάρουν το ίδιο συχνά/εύκολα.

 

Άλλες οι συνθήκες στη μία πόλη κι άλλες στην άλλη.

 

Αλλά το "ποτε δεν κορναρουν στα φαναρια στη Θεσσαλονίκη" δεν αποτελεί σύγκριση. Είναι δήλωση η οποία δεν ισχύει! ;)

 

Εγώ είμαι ουδέτερος γιατί δεν είμαι από καμία από τις 2 πόλεις και μπορώ να σου πω οτι το κορνάρισμα της Θ. σε σχέση με της Α. είναι αμελητέο, σχεδόν ανύπαρκτο!:p

Θα ομολογήσω, όμως, οτι δε με χαλάει αυτή η χαλαρή κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ψιτ κυριος εσυ πλην οτι χρωστας (ειχε πει οτι θα μου γνωρισεις 2 φοιτητριες) τι δουλεια εχεις εδώ? :D

 

Απο ποτε ο Βόλος εγινε προαστιο της Σαλονίκης εκτος και αν οι 5 ημερες του μηνα που βγαινεις σε αυτην σε κανουν Σαλονικιό... :lol:

Ας μην ανοίξω το στόμα μου δημοσίως γιατί θα φύγω με ban!:lol:

 

AYTO TO G4M0MSN ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ανοίξω το στόμα μου δημοσίως γιατί θα φύγω με ban!:lol:

 

AYTO TO G4M0MSN ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ;;;

 

 

:p :p :p :lol: :lol: :lol:

 

Egw mia xara eimai mesa se exw omws sthn Black list :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η πόλη που θα μπορούσε να είναι το πνευματικό κέντρο των Βαλκανίων σιχαίνεται τους Βαλκανικούς λαούς αλλά από την άλλη θα ήθελε να έχει Γερμανούς και Γάλλους επισκέπτες (από συζήτηση με Θεσσαλονικιά προέκυψε αυτό)
Πλάκα κάνεις;

Απλή αναγνωσούλα της ιστορίας μας θα σε διαφωτιζε οτι αυτοί οι "καλοί"

λαοί των βαλκανίων την εχουν καταρημάξει την κακομοίρα και πάντα να την αρπάξουν θέλανε και θέλουν.

Μεχρι και οι εβραιοι απο του διαβόλου το κέρατο ηρθαν, κατοικησαν και εχουν "διαβρωσει" κατα καποιο ποσοστο την Ελληνικότητα της.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχ! Ωραίο άρθρο, ανάλογα παράπονα όμως έχουν όλοι οι Έλληνες.

Το μετρό της Αθήνας (εσύ τα ξέρεις καλύτερα) είχε εξαγγελθεί επί Καραμανλή στο τέλος της δεκαετίας του 70. Ανάλογα και το αεροδρόμιο των Σπάτων, που μάλιστα άρχισε να ετοιμάζεται από το τέλος του 80 αρχές 90 (οι απαλλωτριώσεις έγιναν επί Μητσοτάκη).

Λάθος. Επι Ράλλη.:)

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη συζήτηση για τα κορναρίσματα το βλέπω λίγο άσχετη.

Στο κέντρο της Αθήνας έχει τρομερό κορνάρισμα τις ώρες με κίνηση. Όσο βγαίνουμε μειώνεται. Στα προάστια δεν κορνάρει κανένας, παρά μόνο για σοβαρό λόγο.

Φαντάζομαι ότι και στη Θεσσαλονική θα ισχύει το αντίστοιχο, ανάλογα φυσικά και με την κίνηση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω παψει να κορναρω γιατι η κατασταση με μερικους ειναι τοσο απελπιστικη που ακρη δεν βγαζεις! Ισως γι'αυτο κορναρουμε λιγοτερο οι Θεσσαλονικεις :p
Link to comment
Share on other sites

αρκει να παρακολουθήσει κάποιος τα τοπικά κανάλια εκεί πάνω για να καταλάβει τι παίζει. Τα 24ωρα τσοντοκάναλα παίζουν ακόμη? ο φωτούλης βγήκε απο τι στενή? Το μαλλί του κωσταντινίδη παραμένει ανέμελο? Η ξανθίες κοτες μοντέλα παρουσιάστριες διαφημίζουν ακόμη τα σκυλάδικα στα οποία γαυγίζουν άλλες ξανθίες σκυλόκοτες? Μου έχουν λείψει όλα αυτά. Οι θεσσαλονικεις ας διορθώσουν τα στραβά τους μονοί τους τα οποία δεν είναι οι δρόμοι και τα έργα αλλά η νοοτροπία τους και να σταματήσουν την κλάψα. Ελλάδα δεν είναι μόνο η αθήνα και η θεσσαλονίκη άλλωστε.
Link to comment
Share on other sites

Αρκει καποιος να παρακολουθησει την ορθογραφια μερικων εκει κατω για να καταλαβει τι παιζει :p
Link to comment
Share on other sites

O Κωνσταντινίδης είναι χρόνια μπροστά.

 

Ποιος άλλος σκέφτηκε τηλεοπτικά ευχέλαια και αγιασμούς; Κανένας!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...