Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βλέπω όμως να έχει 2-3 εργαλιακια που θα χρειαστείς. Ενα πολύ μικρο σταυροκατσαβιδο, εναν πλαστικό εξολκεα και μια πένα.

 

Η αλλαγή είναι τίποτα. Της πλάκας, αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου. Δες στο youtube, για αλλαγή μπαταρίας. Έχει ενα κάρο βίντεο.

 

Αγόρασα και τα απαραίτητα εργαλεία από το γερμανικό amazon και περιμένω!

 

Μόλις με το καλό κάνω την αντικατάσταση λέω να προχωρήσω σε νέα ROM. Αξίζει τον κόπο; Θα δω διαφορά με αυτή που "φοράει" τώρα;

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΝΑΙ! Καμία σχέση. ☺️

 

Τέλεια!

 

Μπορείς να μου δώσεις και τα κατάλληλα links για την όλη διαδικασία;

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο xda βρες ποια ρομ θέλεις ή αν θες πχ αυτή που λέγαν τα παιδιά πιο πάνω και σε κάθε νήμα έχει και τον τρόπο που γίνεται. Εύκολο είναι μην αγχώνεσαι. Το χεις ρουταρει; αυτό είναι το πρώτο που πόσο πρέπει να κάνεις βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.έχω το 10.1 προ.είναι εύκολο το root; θα ήθελα να το κάνω για να ξεφορτωθώ απο μέσα τη σαβούρα της samsung.Αν σβήσω ολα αυτά τα άχρηστα πιστεύω οτι θα πετάει το tablet.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο xda βρες ποια ρομ θέλεις ή αν θες πχ αυτή που λέγαν τα παιδιά πιο πάνω και σε κάθε νήμα έχει και τον τρόπο που γίνεται. Εύκολο είναι μην αγχώνεσαι. Το χεις ρουταρει; αυτό είναι το πρώτο που πόσο πρέπει να κάνεις βέβαια.

 

Όχι δεν είναι root.

 

Πρώτα το κάνω root και μετά περνάω τη ROM;

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι root.

 

Πρώτα το κάνω root και μετά περνάω τη ROM;

 

Η βάζεις με odin το recovery και χωρίς να είσαι root και μετά φλασαρεις την rom που θες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ την ξυλωσα την resurrection. Πέρασα cm12.1.

Πολύ unstable παιδιά η Ρομ. Πολλές εφαρμογές κολλούσαν, πολλά fc's, πολλά προβλήματα. Μου έσπασαν τα νεύρα. Ουτε τις φωτογραφίες μου δεν μπορούσα να δω. Κολλούσε και το photos αλλά και η δική του "συλλογή".

Πήγα σε πιο σίγουρα νερά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό βλέπω κι εγώ από την CM13, και ηθελα πολυ να την δοκιμασω....

 

δε την εχω περασει βέβαια, αλλα μ αυτα που διαβαζω προς το παρον σίγουρα δεν πρόκειται, ας βελτιωθεί λίγο πρώτα.

 

στην CM12.1 fanatike δεν εχεις θέματάκια λογικά έ;;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό βλέπω κι εγώ από την CM13, και ηθελα πολυ να την δοκιμασω....

 

δε την εχω περασει βέβαια, αλλα μ αυτα που διαβαζω προς το παρον σίγουρα δεν πρόκειται, ας βελτιωθεί λίγο πρώτα.

 

στην CM12.1 fanatike δεν εχεις θέματάκια λογικά έ;;;

 

So far, so good με την 12.1. Δεν πιστεύω όμως να δω κάτι κακό παρακάτω. Δεν έχει ακουστεί κάτι.

Η 13 θέλει αρκετή δουλειά ακόμη. Πιθανότατα να την ξαναδώ σε κάποια 13.1 γιατί μου άρεσε και μένα. Τι πιθανότατα δηλαδή, σίγουρα! :p

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

FYI

 

Με ενημέρωσαν από το κατάστημα που πήγα το tablet ότι όντως έχει πρόβλημα η μπαταρία και μου πρότειναν αντικατάσταση με τιμή 52€..

 

Όταν ρώτησα προς τι αυτή η τιμή, πήρα την απάντηση ότι τόσο κοστίζει η μπαταρία και φυσικά φυσικά είναι και τα εργατικά.

 

Να 'ναι καλά λοιπόν το amazon που με σύνολο 20€ πήρα μπαταρία και τα απαιραίτητα εργαλεία.

 

Αυτά τα μαγαζιά κανονικά θέλουν μία καλή "δυσφήμηση" αλλά ας είναι..

Ντροπή τους τέτοιες εποχές να ζητάνε τέτοια ποσά.

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ την ξυλωσα την resurrection. Πέρασα cm12.1.

Πολύ unstable παιδιά η Ρομ. Πολλές εφαρμογές κολλούσαν, πολλά fc's, πολλά προβλήματα. Μου έσπασαν τα νεύρα. Ουτε τις φωτογραφίες μου δεν μπορούσα να δω. Κολλούσε και το photos αλλά και η δική του "συλλογή".

Πήγα σε πιο σίγουρα νερά.

Εμένα μετά από αλλαγή κάποιων themes στην resurrection -φράκαρε τελείως,crassed system UI έγραφε-έκανα restore στην μαμά ρομ και θα πάω και εγώ μάλλον σε cm12.1. Είχα καί εγώ πολλά προβλήματα-κολλήματα-πολλές εςφαρμογές δεν δούλευαν-exposed δεν δούλευε... και πολλά ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

FYI

 

Με ενημέρωσαν από το κατάστημα που πήγα το tablet ότι όντως έχει πρόβλημα η μπαταρία και μου πρότειναν αντικατάσταση με τιμή 52€..

 

Όταν ρώτησα προς τι αυτή η τιμή, πήρα την απάντηση ότι τόσο κοστίζει η μπαταρία και φυσικά φυσικά είναι και τα εργατικά.

 

Να 'ναι καλά λοιπόν το amazon που με σύνολο 20€ πήρα μπαταρία και τα απαιραίτητα εργαλεία.

 

Αυτά τα μαγαζιά κανονικά θέλουν μία καλή "δυσφήμηση" αλλά ας είναι..

Ντροπή τους τέτοιες εποχές να ζητάνε τέτοια ποσά.

 

Την δουλειά τους κάνουν! Τόσο περίμενα και εγώ να σου πουν. Γι' αυτό μου έκανε εντύπωση που κάποιος φίλος (πριν λίγο καιρό) είχε πει για 20 ευρώ αλλαγή! Όταν τόσο την παίρνουμε από ebay & amazon, αυτοί πως βγάζουν το κόστος τους (υλικό-εργατοώρες κλπ)?

 

Εμένα μετά από αλλαγή κάποιων themes στην resurrection -φράκαρε τελείως,crassed system UI έγραφε-έκανα restore στην μαμά ρομ και θα πάω και εγώ μάλλον σε cm12.1. Είχα καί εγώ πολλά προβλήματα-κολλήματα-πολλές εςφαρμογές δεν δούλευαν-exposed δεν δούλευε... και πολλά ακόμα...

 

Ναι θέλει αρκετή δουλειά ακόμη. Δεν είναι έτοιμη.

 

Μπορώ να βρω κάπου το link για τη 12.1 ;

 

http://download.cyanogenmod.org/?device=mondrianwifi

Κλικ στο επάνω μέρος στο "Download latest release 2015-10-07"

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Την δουλειά τους κάνουν! Τόσο περίμενα και εγώ να σου πουν. Γι' αυτό μου έκανε εντύπωση που κάποιος φίλος (πριν λίγο καιρό) είχε πει για 20 ευρώ αλλαγή! Όταν τόσο την παίρνουμε από ebay & amazon, αυτοί πως βγάζουν το κόστος τους (υλικό-εργατοώρες κλπ)?

 

 

 

Ναι θέλει αρκετή δουλειά ακόμη. Δεν είναι έτοιμη.

 

 

 

http://download.cyanogenmod.org/?device=mondrianwifi

Κλικ στο επάνω μέρος στο "Download latest release 2015-10-07"

 

Ποιό Gapps έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ:

http://opengapps.org/

Τα pico, για 5.1

 

PS:

Μέχρι στιγμής όλα καλά με την 12.1. Ουτε draining, ουτε fc's, ουτε τίποτα.

Για κάμερα κατέβασα την fv-5 γιατί αυτή της cm είναι για γέλια!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ:

http://opengapps.org/

Τα pico, για 5.1

 

PS:

Μέχρι στιγμής όλα καλά με την 12.1. Ουτε draining, ουτε fc's, ουτε τίποτα.

Για κάμερα κατέβασα την fv-5 γιατί αυτή της cm είναι για γέλια!

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ:

http://opengapps.org/

Τα pico, για 5.1

 

PS:

Μέχρι στιγμής όλα καλά με την 12.1. Ουτε draining, ουτε fc's, ουτε τίποτα.

Για κάμερα κατέβασα την fv-5 γιατί αυτή της cm είναι για γέλια!

 

Για κάμερα να βάλεις από το HTC one 9 είναι όπως η μαμά του tablet εδώ:

https://mega.nz/#!dA8RUJrQ!0o0Q-KrjIgLxGhB6lYXYVfbT9fppssl4wfgY5hqvz6k

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα την δοκιμασω και αυτήν, αν και την fv5 την έχω αγορασμενη λόγω του κινητου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.έχω το 10.1 προ.είναι εύκολο το root; θα ήθελα να το κάνω για να ξεφορτωθώ απο μέσα τη σαβούρα της samsung.Αν σβήσω ολα αυτά τα άχρηστα πιστεύω οτι θα πετάει το tablet.

Και βεβαια μεσω sfautoroot του chainfire & με odin εδω:https://autoroot.chainfire.eu/ (θα βρεις το μοντελο κατω)....Η απευθειας μεσα απο τη συσκευη με kingroot απλα τρεχοντας το .apk εδω: http://d-h.st/SQlv ...(παντα σε samsung ο ενδεδειγμενος τροπος ειναι μεσω sfautoroot κι αναλογως τι σχεδια εχει ο καθενας για μετα).Θα ξερεις μονο πως το knox γραφει & θα χασεις την εγγυηση εκτος βεβαια αν περασε η δεν σε ενδιαφερει...(διαφοροι χρηστες στο XDA & γενικα στο internet λενε πως με την εκδοση 4.1 του kingroot(apk) το knox=0x0 δηλ.δεν γραφει.Δεν γνωριζουμε ποσο αληθευει αυτο).Εδω κι αυτη η εκδοση:http://d-h.st/Tt4t ...gl

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αραξει μεχρι στιγμης στην cm12.1. Πολυ καλη, σταθερη και δουλευουν ολα. Η μπαταρια εινσι στις 8-9 ωρες. Μια χαρα! Οταν την βαρεθω βλεπουμε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αραξει μεχρι στιγμης στην cm12.1. Πολυ καλη, σταθερη και δουλευουν ολα. Η μπαταρια εινσι στις 8-9 ωρες. Μια χαρα! Οταν την βαρεθω βλεπουμε.

Cm 12.1 καθαρή? Όχι πχ temasec 12.1 η resurrection 12.1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις την Temasek v4 ? Να μας πει εντυπώσεις

Την πέρασα εγώ σήμερα, μια χαρά δείχνει μέχρι στιγμής. Είναι οκ και το θέμα με την sd card.

Link to comment
Share on other sites

Cm 12.1 καθαρή? Όχι πχ temasec 12.1 η resurrection 12.1

Πιο καθαρή πεθαίνει! Μετα το σοκ της rr13 ήθελα λίγη ηρεμία! :D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...