Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Pro είχε ξεκινήσει και αυτό στα €499 και όχι στα 480. Όπως είχε ξεκινήσει πέρσι και το 8άρι Note 8.

 

Οι συλλογισμοί σου είναι λίγο θεωρητικοί και χρονικά οι τιμές δεν πέφτουν πάντα αναλογικά αλλά μέχρι να φτάσει η συσκευή το EOL της.

 

Έτσι και το S θα αρχίσει να γίνεται ολοένα και πιο προσιτό τους επόμενους μήνες, χωρίς αναγκαστικά να γκρεμίζεται η τιμή του Pro την αντίστοιχη χρονική περίοδο. Διαφορά τιμής θα υπάρχει πάντοτε μεταξύ τους (με ακριβότερο φυσικά το S) όχι όμως της σημερινής τάξης μεγέθους αλλά λογικά αρκετά μικρότερης όσο το S "παλιώνει".

 

Ούτως ή άλλως το S είναι καλύτερο από το Pro και η Samsung κάθε άλλο παρά τυχαία το παρουσίασε λίγους μόλις μήνες μετά την κυκλοφορία του Pro.

 

Όσοι έχουν λοιπόν την οικονομική δυνατότητα μπορούν να το αποκτήσουν άμεσα και να χαρούν ίσως το καλύτερο Android tablet που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή. Οι υπόλοιποι θα κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα....

 

Δεν μιλάω για την μέγιστη τιμή, αλλά για την ελάχιστη, όπως την εμφανίζουν τα σκρουτζομάγαζα

 

bQz9kCR.jpg

 

Φυσικά όσοι έχουν την οικονομική δυνατότητα, θα πάρουν το καλύτερο και ακριβότερο που θα βρουν, ανεξαρτήτως αν είναι 5% καλύτερο από το δεύτερο και 50% ακριβότερο. Αλλά φυσικά δεν μιλάμε για αυτό, αν η τιμή δεν είναι θέμα δεν κάθεσαι να κάνεις συγκρίσεις.

 

Αυτό που απλά λέω είναι ότι το S είναι σε κάποια σημεία καλύτερο, αλλά το ποσοστό διαφοράς τιμής φαίνεται να είναι αρκετά μεγαλύτερο από το ποσοστό βελτίωσης σε σχέση με το PRO

 

Πάντως αν κάποιος θέλει να το πάρει σύντομα πριν φύγει για διακοπές τον Αύγουστο, μάλλον θα πρέπει επιλέξει μεταξύ των €480 του Πλασίου/Public/κλπ ή των 320 λιρών συν ταχυδρομικά από αγγλία ή 400 ευρώ συν ταχυδρομικά από Γερμανία. (δηλ >+50% σε σχέση με το PRO)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου εγω το δουλεύω με ένα wifi mobile της huawei που παίρνει κάρτα σιμ και είναι πολύ μικρό σε μέγεθος και πάει σφαίρα το εργαλείο. Νομίζω κάνει 38 ευρώ στο πλαίσιο που ρώτησα γιατί έμενα μου το είχαν κάνει δώρο με κάποιο πρόγραμμα που είχα κάνει στην wind.

 

Φιλε απ οτι εριξα μια ματια, το πιο οικονομικο ειναι στα 70+ ευρω.

Εχεις να μας παραθεσεις καποιο λινκ;;

Παντως αν ειναι αυτη η τιμη του, νομιζω οτι αξιζει να παρουμε το LTE κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απ οτι εριξα μια ματια, το πιο οικονομικο ειναι στα 70+ ευρω.

Εχεις να μας παραθεσεις καποιο λινκ;;

Παντως αν ειναι αυτη η τιμη του, νομιζω οτι αξιζει να παρουμε το LTE κατευθειαν.

Το θέμα όμως είναι ότι το mifi θα το έχεις για πάντα και θα το χρησιμοποιείς με όλες τις ταμπλέτες, μακροχρόνια συμφέρει πολύ περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απ οτι εριξα μια ματια, το πιο οικονομικο ειναι στα 70+ ευρω.

Εχεις να μας παραθεσεις καποιο λινκ;;

Παντως αν ειναι αυτη η τιμη του, νομιζω οτι αξιζει να παρουμε το LTE κατευθειαν.

Καλημερα , http://www.mobifun.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=20967&Itemid=485 ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από θήκη ποια χρησιμοποιείτε?

Η γνησια bookcover ειναι καλη μηπως εχει προβλημα με μαγνητακια?

Είναι αρκετά ποιοτική και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα μαγνητακια.

 

Την προτείνω..

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά ποιοτική και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα μαγνητακια.

 

Την προτείνω..

 

Σε ευχαριστω πολυ,να ρωτησω ποση ωρα κανει να φορτισει εως το 100%

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ,να ρωτησω ποση ωρα κανει να φορτισει εως το 100%

Τι εννοείς ποση ωρα κανει να φορτίσει; ; Δεν έχεις το tablet?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι ότι το mifi θα το έχεις για πάντα και θα το χρησιμοποιείς με όλες τις ταμπλέτες, μακροχρόνια συμφέρει πολύ περισσότερο..

 

Βασικα σωστα σκεφτεσαι, παρολαυτα με την αγορα μιας ταμπλετας με ενσωματωμένο 4g θελω να αποφυγω να κουβαλω/εξαρτουμαι απο μια δευτερη συσκευη για το ιντερνετ (tethering μεσω κινητου/mifi).

 

Ο μονος λογος αν θα πηγαινα σε mifi ειναι να ειναι πολυ οικονομικοτερη μια τετοια λυση πχ. Τ320 + mifi = 260 + 50 = 310 euro.

Κ τελικα ειναι οντως ετσι γιατι το πιο φθηνο αυτη την στιγμη Τ325 ειναι στα 499, διαφορα της ταξεως των 190 ευρω περιπου.

 

Απο την αλλη με προβληματιζει το γεγονος αφενος οτι δεν ειναι 4g το mifi κ αφετερου κατα ποσον για εχει καλη ληψη σηματος.

 

Ασε βγηκε κ το tab s τωρα κ μας εχει βαλει σε σκεψεις!!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω.. το σκεφτομαι ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σωστα σκεφτεσαι, παρολαυτα με την αγορα μιας ταμπλετας με ενσωματωμένο 4g θελω να αποφυγω να κουβαλω/εξαρτουμαι απο μια δευτερη συσκευη για το ιντερνετ (tethering μεσω κινητου/mifi).

 

Ο μονος λογος αν θα πηγαινα σε mifi ειναι να ειναι πολυ οικονομικοτερη μια τετοια λυση πχ. Τ320 + mifi = 260 + 50 = 310 euro.

Κ τελικα ειναι οντως ετσι γιατι το πιο φθηνο αυτη την στιγμη Τ325 ειναι στα 499, διαφορα της ταξεως των 190 ευρω περιπου.

 

Απο την αλλη με προβληματιζει το γεγονος αφενος οτι δεν ειναι 4g το mifi κ αφετερου κατα ποσον για εχει καλη ληψη σηματος.

 

Ασε βγηκε κ το tab s τωρα κ μας εχει βαλει σε σκεψεις!!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω.. το σκεφτομαι ηδη.

 

Υπάρχουν mifi που υποστηρίζουν 4g, αλλά είναι ακριβά και πρακτικά δεν βλέπω το νόημα αγοράς ενός τέτοιου αφού και τα 21mbps είναι υπεραρκετα για οποιαδήποτε χρήση ενώ εκεί που θα χρειαστείς το mifi κατά πάσα πιθανότητα δεν θα υπάρχει 4g.

 

Όσο για το σήμα, αυτό που έχω εγώ πιάνει λίγο χειρότερο σήμα από το κινητό, πρακτικά δεν υπάρχει πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα 2 ερωτησεις γιατι θελω να το παρω.

Συνδεεται κατευθειαν με usb stick με αναπτορα?? Δεχεται keyboard mouse?

Γινεται αυπεθιας συνδεση στην τηλεοραση? Δν ειδα να εχει hdmi.Υπαρχει τροπος για να συνδεθει??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από αυτό το φόρουμ. Ευτυχής κάτοχος του tablet και εγώ και 1η εμπειρία με samsung και android. Πρώτες εντυπώσεις συσκευής: ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ οθόνη σβέλτο σχεδόν σε όλα. Τιμή 263 πολύ καλή γι αυτά που προσφέρει. Ποιότητα κατασκευής καμμία σχέση με το M8 ή άλλες premium συσκευές που έχω αλλά γενικά ελαφρύ και καλοσυναρμολογούμενο είναι. Περιμένω και την μαμά θήκη του τώρα οπότε θα δείχνει ακόμα καλύτερο. Μπαταρία από 82% μετά από 2 ώρες και κάτι οθόνη με Broken Sword έφτασε στο 41%.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα 2 ερωτησεις γιατι θελω να το παρω.

Συνδεεται κατευθειαν με usb stick με αναπτορα?? Δεχεται keyboard mouse?

Γινεται αυπεθιας συνδεση στην τηλεοραση? Δν ειδα να εχει hdmi.Υπαρχει τροπος για να συνδεθει??

ευχαριστω

Φλασακι μπορεις να βαλεις κανονικα, μονο να ειναι fat32,πληκτρολόγιο λογικα ναι, και hdmi περνεις μεσω ανταπτορα mhl..

Link to comment
Share on other sites

Φλασακι μπορεις να βαλεις κανονικα, μονο να ειναι fat32,πληκτρολόγιο λογικα ναι, και hdmi περνεις μεσω ανταπτορα mhl..

Σ' ευχαριστω πλ φιλε μ!! να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψώνισα από το συγκεκριμένο τι να πω όλα καλά κανένα θέμα απλά μέχρι να επιλέξω τα ελληνικά μου έβγαζε προεπιλογή ολλανδικά. Ίσως είναι από εκεί αλλά δεν έχει κανένα νόημα 263 έδωσα αντί 479 που ζητάνε κάποιοι. Η επίσημη θήκη πάντως πάρα πολύ βολική
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψώνισα από το συγκεκριμένο τι να πω όλα καλά κανένα θέμα απλά μέχρι να επιλέξω τα ελληνικά μου έβγαζε προεπιλογή ολλανδικά. Ίσως είναι από εκεί αλλά δεν έχει κανένα νόημα 263 έδωσα αντί 479 που ζητάνε κάποιοι. Η επίσημη θήκη πάντως πάρα πολύ βολική

 

Σε ευχαριστω,να σε ρωτησω απο ποιο kaizer της Πανεπιστημιου 67 η της Γ.Σεπτεμβριου?

Πες μου την γνωμη σου αν θες για την original θηκη,εχει καλη στηριξη? Εχει μαγνητακια?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω,να σε ρωτησω απο ποιο kaizer της Πανεπιστημιου 67 η της Γ.Σεπτεμβριου?

Πες μου την γνωμη σου αν θες για την original θηκη,εχει καλη στηριξη? Εχει μαγνητακια?

Από Kaizer store και Kaizer shop είμαι απόλυτα ευχαριστημένος..Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βρέθηκα Αθήνα για αναψυχή θυμαμαι οτι ψωνισα απο kaiser που διπλα σε μια εισοδο του ηλεκτρικου. Το αλλο νομιζω ειναι λιγο πιο περα απο Ομονοια. Νομιζω δηλαδη στο τελειωμα της Πανεπιστημιου που φτανει Ομονοια απο εκει το πηρα:D:D:D. Αλλα δεν εχει κανενα νοημα γιατι και εγω ξερω και τα 2 ειναι αξιοπιστα. Η θηκη ναι εχει μαγνητακια και καθεται παρα πολυ καλα σε 2 στασεις.
Link to comment
Share on other sites

Από Kaizer store και Kaizer shop είμαι απόλυτα ευχαριστημένος..Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα..

 

σε ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή βρέθηκα Αθήνα για αναψυχή θυμαμαι οτι ψωνισα απο kaiser που διπλα σε μια εισοδο του ηλεκτρικου. Το αλλο νομιζω ειναι λιγο πιο περα απο Ομονοια. Νομιζω δηλαδη στο τελειωμα της Πανεπιστημιου που φτανει Ομονοια απο εκει το πηρα:D:D:D. Αλλα δεν εχει κανενα νοημα γιατι και εγω ξερω και τα 2 ειναι αξιοπιστα. Η θηκη ναι εχει μαγνητακια και καθεται παρα πολυ καλα σε 2 στασεις.

 

ευχαριστω πολυ,ελπιζω να μην επηρεαζουν το tablet τα μαγνητακια

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ γενικά η samsung υποστηρίζει τα ταμπλετ της όσο τα smartphone; Το ρωταω γιατι το μοντέλο μας ειναι σχετικα καινουριο για να δω αν θα παρει update πχ. 4.4.4 και android L στην συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ γενικά η samsung υποστηρίζει τα ταμπλετ της όσο τα smartphone; Το ρωταω γιατι το μοντέλο μας ειναι σχετικα καινουριο για να δω αν θα παρει update πχ. 4.4.4 και android L στην συνέχεια.

Γενικά δεν τα υποστηρίζει όπως τα smartphones,αν θα πάρουμε L ,πιστεύω θα αργήσει αρκετά..4.4.4 δεν υπάρχει κάποιος λόγος να πάρουμε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...