Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος οδηγός ώστε να μπορέσω να περάσω και εγώ την 6.0?συγνωμη αν έχει ξαναγίνει τέτοια ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Ποια 6? Δεν υπάρχει 6! Ουτε καν 5. Custom είναι.

Αν εννοείς αυτήν, πέρνα με odin το twrp και μετά απο εκεί φλασαρε οτι γουσταρεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σού άλλα αυτά που λες μου φαίνονται κινέζικα

 

Ρώτησες αν υπάρχει οδηγός να περάσεις την 6.0 και αφού official δεν υπάρχει (έχει δοθεί)

ούτε 5.x, φαντάστηκε πως θες να περάσεις ανεπίσημες και παραμετροποιημένες (customized) εκδόσεις,

που απαιτούν λίγη παραπάνω γνώση και τα "εργαλεία" που σου προτείνει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός ώστε να μπορέσω να περάσω και εγώ την 6.0?συγνωμη αν έχει ξαναγίνει τέτοια ερώτηση

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-pro-12-10-8/orig-development/5-1-x-cyanogenmod-13-0-nightlies-tab-t3256093
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το Motorola Motorola moto g 2014 αναβαθμίζετε σε marshmallow 6.0.αυτό κάνει μια σοβαρή εταιρία όχι σαν την samsung που μας γράφει κανονικά.ν και εγώ προσωπικά το μάθημα μου το έμαθα και δεν πρόκειται να τους ξαναπάρω πότε samsung γιατί δεν σέβονται τα λεφτά που τους ακούμπησα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Μαύρο και απο μένα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το Motorola Motorola moto g 2014 αναβαθμίζετε σε marshmallow 6.0.αυτό κάνει μια σοβαρή εταιρία όχι σαν την samsung που μας γράφει κανονικά.ν και εγώ προσωπικά το μάθημα μου το έμαθα και δεν πρόκειται να τους ξαναπάρω πότε samsung γιατί δεν σέβονται τα λεφτά που τους ακούμπησα.

Αστη καί την Motorola την -σοβαρή εταιρία- το πρώτο μου τηλ. ήταν το atrix 4g μιά περιουσία τηλέφωνο τότε και ξεκίνησε απο Android 2.3–Gingerbread καί εκεί έμεινε,το κακό τότε ήταν ότι οι μισές εφαρμογές δεν δουλεύανε κάτω από 4.0:mad:

Link to comment
Share on other sites

Με cm12 είμαι χαλαρά 8-9 ώρες. Έχω δώσει και print screen πριν λίγα ποστ.

Ποστ #2142.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα. Η μπαταρία στο δικό σας 8.4 πόσες ώρες SOT κρατάει;

 

Εγώ είχα 6 ώρες με cm13 αλλά εδώ και 3 μέρες το άνοιξα και αποσυνδεσα την μπαταρία και την συνδεσα και έχω 8.5 ώρες έως 10

Link to comment
Share on other sites

Το Motorola Motorola moto g 2014 αναβαθμίζετε σε marshmallow 6.0.αυτό κάνει μια σοβαρή εταιρία όχι σαν την samsung που μας γράφει κανονικά.ν και εγώ προσωπικά το μάθημα μου το έμαθα και δεν πρόκειται να τους ξαναπάρω πότε samsung γιατί δεν σέβονται τα λεφτά που τους ακούμπησα.

 

Μια από τα ίδια κι εγώ... Ποτέ ξανά Samsung αλλά και για άλλους λόγους που δεν θα πω προς το παρόν μέχρι να ξεδιαλύνω μια κατάσταση που προέκυψε. Και είναι πολύ κρίμα, προχτές είχα την ευκαιρία να παίξω με ένα S7 και μου άρεσε πάρα πολύ η βελτίωσή του από τον αμφιλεγόμενο προκάτοχό του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει 2ο χρήστη και η μπαταρία φεύγει σαν νερό στην αναμονή:lol::mad:

 

με βλεπω να γυριζω παλι στην CM... εχει κανεις εμπειρία σχετικά με αυτό το συγκεκριμένο θέμα;;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει 2ο χρήστη και η μπαταρία φεύγει σαν νερό στην αναμονή:lol::mad:

 

με βλεπω να γυριζω παλι στην CM... εχει κανεις εμπειρία σχετικά με αυτό το συγκεκριμένο θέμα;;;

σε οποιαδηποτε rom οταν προσθετουμε χρηστες η λογαριασμους η συσκευη καταναλωνει πολλαπλα δεδομενα περισσοτερη μπαταρια και βεβαια Ram....ειναι φυσιολογικη συνεπεια & ειδικα στο 8.4 που η μπαταρια που διαλεξε η samsung ειναι για κλαματα....

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε γμτ... γιατι συμβαίνει αυτό όμως;;; δηλαδή και με CM παλι θα εχω drain;

 

το com.android.vending ειναι που ρουφαει την μπαταρια

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να περασω την costum rom 6? Γενικα με κοληματα αποδοση σε παιχνιδια πως παει?

 

Εγώ με cm13 είμαι πολύ ευχαριστημένος πάει σφαίρα + 3 ώρες περισσότερη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cm13 είμαι πολύ ευχαριστημένος πάει σφαίρα + 3 ώρες περισσότερη οθόνη

 

Μπορεις να μου δωσεις ενα link απο που την εχεις κατεβασει και ποια εχεις κατεβασει ακριβως? Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις ενα link απο που την εχεις κατεβασει και ποια εχεις κατεβασει ακριβως? Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Από εδώ http://download.cyanogenmod.org/?device=mondrian βάλε την πρόσφατη

Να κάνεις και τα gapps μετά εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://download.cyanogenmod.org/?device=mondrian βάλε την πρόσφατη

Να κάνεις και τα gapps μετά εγκατάσταση

 

Ευχαριστω αλλα δυστηχως δεν δουλευει το link.

Edited by sakias1979
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.εχω το 10.1 pro και εχω αγοράσει ενα αντάπτορα usb to mhl για να συνδέω το tablet με την smart tv ( LG ) μου.Το tablet συνδεεται μια χαρά αλλά η εικόνα δεν πιάνει ολη την επιφάνεια της τηλεόρασης αλλά αφήνει μαύρες μπάρες δεξια και αρηστερά σαν να είναι 4/3 και οχι 16/9.μήπως ξέρει κάποιος το γιατί;πάντως εχω ψάξει τα μενού του tablet και δεν εχω βρεί κάτι που να αλλάζει την έξοδο της εικόνας απο 4/3 σε 16/9 η κάτιο τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ! 2 ερωτησεις ακομα. Ποιο να κατεβασω εκει? Το nightly? Επισεις τα gapps που μπορω να τα βρω? Εχω βαλει καποια αλλα δεν μπορει να τα κανει εγκατασταση με twrp.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...