Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα τελευταια μονο απο το popcorntime βλεπω και παιζει κανονικα ακομα και οταν κλεισω την οθονη.

Υπότιτλους βλέπεις;; καί δεν εννοώ μέσω mirroring γιατί εκει με το πού κλείσει η οθόνη δεν έχεις εικόνα,άσε που είναι πιό στενή ένεκα 16:10,αλλά μέσω casting έχεις κανονικά υπότιτλους;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ποιο player βλέπεις ασύρματα γιατί τώρα που έχω cm 13 με τον mx player and όταν σβήσει η οθόνη του tablet σταματαει και η μετάδοση της εικόνας και ενώ παλιά που είχα την stock rom τα έπαιζα με της Samsung τον player όπου αυτός έσβησε την οθόνη αλλά η μετάδοση συνεχίζεται στην τηλεόραση υπάρχει λύση?

Όπως είπα και πιό πάνω καλά με τον μαμά player αλλά δεν περνάνε υπότιτλοι....και ούτε έχω καταφέρει να τους περάσω εκτός αν είναι mirroring με ότι αυτό συνεπάγεται....O μόνος video player που έχω βρεί και κάνει casting σαν το you tube και το μαμά player είναι ο RockPlayer2 χωρίς υπότιτλους όμως.Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας το πει γιατί έχω φάει τα αρ@@@@δια μου και άκρη δεν έχω βρεί

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Με αυτά μπορείς να κλείσεις την οθονη του tablet και η εικόνα συνεχίζει να παίζει στην τηλεόραση?

Link to comment
Share on other sites

Γιά να μην μπερδευόμαστε.... Λοιπόν, με showbox μέσω dlna δηλ. με allcast η BubbleUPnP δεν έχω υπότιτλους με τίποτα και δεν λέω με chromecast αλλά κατευθείαν σε μία panasonic smart tv.Αλλά και κατεβασμένη ταινία με srt υπότιτλους με τον μαμά player και με dlna δηλ. το εικονίδιο που βγάζει πάνω, πάλι δεν περνάνε οι υπότιτλοι....

Είναι θέμα του dlna νομίζω,από ότι έψαξα υπάρχουν (ίσως) κάποιες samsung τηλεοράσεις που περνάνε αλλά στην panasonic με τίποτα!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά μπορείς να κλείσεις την οθονη του tablet και η εικόνα συνεχίζει να παίζει στην τηλεόραση?

Χτύπα στο ψαχτηρι miracast & wifi direct & dlna και διάβασε.Υπαρχει ένα "κόλπο" να σε βοηθήσει αλλά θα έχεις το tablet στη φόρτιση..Θα πας επιλογή προγραμματιστη >παραμονή σε ενεργή κατάσταση > κατά τη φόρτιση. .Η οθόνη δεν θα κλείνει όσο το έχεις στη πρίζα...Όσο για το miracast ,wifi direct, dlna, κλπ ορισμένες φορές όταν έχουμε κάνει αναβάθμιση (πχ φλασαραμε μια 6.0 custom rom) επειδή ο kernel αλλάζει ίσως υπάρξουν προβλήματα συμβατότητας & ειδικά στο 6.0 που βρίσκεται σε ανάπτυξη. .Προσωπικά θα δοκίμαζα το κολπάκι που σου είπα, δεν πειράζει να έχεις συνδεδεμένο το φορτιστή όσο θα κρατήσει η ταινία ή το video. ..το δεύτερο link είναι ο bs player free, προσωπικά έχω τον PRO πολλά χρόνια είναι μακράν ο πιο πλήρης player(προσωπική άποψη )

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα με την 6.0.1 και το battery drain

 

φόρεσα την τελευταία 4.4.2 απο Ολλανδια , 8-1-2016

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/64435/T320XXU1BPA1_T320PHN1BNJ1_PHN/

 

δε κρατησα σκρινσοτ αλλα το μεσημερι ειχα 39% μπαταρία με αναμονη 3ημερες, 14 ώρες, και 2:30 ωρες SOT. (από mods μονο xposed με greenify)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα με την 6.0.1 και το battery drain

 

φόρεσα την τελευταία 4.4.2 απο Ολλανδια , 8-1-2016

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/64435/T320XXU1BPA1_T320PHN1BNJ1_PHN/

 

δε κρατησα σκρινσοτ αλλα το μεσημερι ειχα 39% μπαταρία με αναμονη 3ημερες, 14 ώρες, και 2:30 ωρες SOT. (από mods μονο xposed με greenify)

 

Εγώ με cm 13 στο 25% μπαταρία είμαι 1 μέρα και 8 ώρες και SOT 5:24 ώρες με stock rom πάνω από 4:20 δεν είχα ποτέ μόνο με πλοήγηση είχα πιάσει 8 ώρες αλλά βλέποντας με τον mx player ταινίες σε χαμηλή φωτεινότητα γιατί ήταν σκοτάδι τώρα με πλοήγηση σε cm 13 από 100 % σε 10% έπιασα 7:36 ώρες και φυσικά πάει σφαίρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cm 13 στο 25% μπαταρία είμαι 1 μέρα και 8 ώρες και SOT 5:24 ώρες με stock rom πάνω από 4:20 δεν είχα ποτέ μόνο με πλοήγηση είχα πιάσει 8 ώρες αλλά βλέποντας με τον mx player ταινίες σε χαμηλή φωτεινότητα γιατί ήταν σκοτάδι τώρα με πλοήγηση σε cm 13 από 100 % σε 10% έπιασα 7:36 ώρες και φυσικά πάει σφαίρα

Mε ποιά ρόμ είσαι ακριβώς γιατί δεν έχω δεί ποτέ μου τέτοια αυτονομία. Με αυτή; CyanogenMod 13 Official Nightly

Link to comment
Share on other sites

Mε ποιά ρόμ είσαι ακριβώς γιατί δεν έχω δεί ποτέ μου τέτοια αυτονομία. Με αυτή; CyanogenMod 13 Official Nightly

 

Ναι με αυτήν τον φωτισμό τον έχω πολύ χαμηλά όμως γιατί το χρησιμοποιώ μέσα στο σπίτι αλλά όπως είπα με τα ίδια πράγματα και φωτισμό σε σχέση με την stock Rom είμαι 2.5 με 3 ώρες περισσότερο σε sot οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτήν τον φωτισμό τον έχω πολύ χαμηλά όμως γιατί το χρησιμοποιώ μέσα στο σπίτι αλλά όπως είπα με τα ίδια πράγματα και φωτισμό σε σχέση με την stock Rom είμαι 2.5 με 3 ώρες περισσότερο σε sot οθόνης

Καλημερα φιλε.Με την CyanogenMod 13 Official Nightly μπορεις να αλλαξεις theme;Γιατι το προσπαθησα αλλα δεν μπορεσα.Γενικα πως αλλαζω theme σε CyanogenMod ρομ;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Με την CyanogenMod 13 Official Nightly μπορεις να αλλαξεις theme;Γιατι το προσπαθησα αλλα δεν μπορεσα.Γενικα πως αλλαζω theme σε CyanogenMod ρομ;

 

Βάζω πάντα nova launcher και αλλάζω από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Βάζω πάντα nova launcher και αλλάζω από εκεί

Ευχαριστω πολυ.

Προσπαθω απο χθες να περασω themes,app κ.λ.π. στην CyanogenMod 13 Official Nightly ,αλλα εχω κανει μια τρυπα στο νερο(περασα και Νοβα).Τωρα μολις περασα το google play και δεν ΑΝΟΙΓΕΙ.Τι κανω λαθος παιδια;Μεγαλη ηττα.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Προσπαθω απο χθες να περασω themes,app κ.λ.π. στην CyanogenMod 13 Official Nightly ,αλλα εχω κανει μια τρυπα στο νερο(περασα και Νοβα).Τωρα μολις περασα το google play και δεν ΑΝΟΙΓΕΙ.Τι κανω λαθος παιδια;Μεγαλη ηττα.

 

Τι gapps έκανες εγκατάσταση? Γιατί μετά την rom φλασαρουμε τα gapps

Link to comment
Share on other sites

Τι gapps έκανες εγκατάσταση? Γιατί μετά την rom φλασαρουμε τα gapps

Ουπς.Αυτο δεν το γνωριζα και δεν το εκανα.Ποια gapps πρεπει να περασω;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ουπς.Αυτο δεν το γνωριζα και δεν το εκανα.Ποια gapps πρεπει να περασω;

 

Από εδώ http://opengapps.org και επιλέγεις arm, 6.0 και εγώ βάζω τα pico τα κατεβάζεις και τα φλασαρεις από recovery

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://opengapps.org και επιλέγεις arm, 6.0 και εγώ βάζω τα pico τα κατεβάζεις και τα φλασαρεις από recovery

Ευχαριστω πολυ Αδελφε.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Με cm12. Δεν έχω λόγια! Εξαιρετική μπαταρία!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160229/aae0fe0ba1e35840a488e51b4fca954f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160229/4288f10348c4696f8267f35616fa201c.jpg

 

Χτυπάω 8-9 ώρες χαλαρά!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Από χρήση πως είναι πάει καλύτερα, γιατί εμένα μαμά όπως είναι λίγο σερνετε

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Από χρήση πως είναι πάει καλύτερα, γιατί εμένα μαμά όπως είναι λίγο σερνετε

 

Άλλη ταμπλέτα, φίλε! Καμιά σχέση.

Έτσι θα έπρεπε να είναι το τάμπλετ και όχι όπως το δίνει η Σάμμυ. Όλα δουλεύουν άψογα και γρήγορα. Όπως θα έπρεπε δηλαδή!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ταμπλέτα, φίλε! Καμιά σχέση.

Έτσι θα έπρεπε να είναι το τάμπλετ και όχι όπως το δίνει η Σάμμυ. Όλα δουλεύουν άψογα και γρήγορα. Όπως θα έπρεπε δηλαδή!

Το μόνο που ζηλεύω στης μαμάς είναι το πληκτρολόγιο της... αυτό με τον τόνο και τα βελάκια δεξιά αριστερά γιά τις διορθώσεις είναι θεικά και δεν τα έχω βρεί και αλλού.

Link to comment
Share on other sites

+1000

Αχ αυτά τα βελάκια! Τόσο δύσκολο είναι πια να τα έβαζαν και άλλοι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι gapps έκανες εγκατάσταση? Γιατί μετά την rom φλασαρουμε τα gapps

παιδια λυσανε το θεμα στην cm13 με την sd?

την διαβαζει ται το ταβλετ και ο υπολογιστης?η να μεινω ακομη σε cm12?

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυσανε το θεμα στην cm13 με την sd?

την διαβαζει ται το ταβλετ και ο υπολογιστης?η να μεινω ακομη σε cm12?

 

Δεν υπάρχει θέμα με την sd επίσης έβαλα την temasec v4.6 μέχρι τώρα όλα πολύ καλά και με μαμά launcher και το καλό είναι ότι μπορείς να αλλάξεις πολλά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυσανε το θεμα στην cm13 με την sd?

την διαβαζει ται το ταβλετ και ο υπολογιστης?η να μεινω ακομη σε cm12?

παλι τα ιδια βρε παιδια...

δεν μου διαβαζει σε cm13 kai temasek 13 το ταβλετ το pc,μου γραφει κενος φακελος...

μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που χρειαζεται?τι να πω αλλο μου φαινετε μη φυσικο...

το ταβλετ δειχνη κανονικα εσοτερικο και sd και οταν το συνδεω στο pc γραφει κενος φακελος..

οποιος εχει βρει λυση ας βοηθησει...μη γυραναω σε cm12 παλη...

Link to comment
Share on other sites

παλι τα ιδια βρε παιδια...

δεν μου διαβαζει σε cm13 kai temasek 13 το ταβλετ το pc,μου γραφει κενος φακελος...

μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που χρειαζεται?τι να πω αλλο μου φαινετε μη φυσικο...

το ταβλετ δειχνη κανονικα εσοτερικο και sd και οταν το συνδεω στο pc γραφει κενος φακελος..

οποιος εχει βρει λυση ας βοηθησει...μη γυραναω σε cm12 παλη...

Για τέτοιες ερωτήσεις όχι εδώ ...Μόνο στο xda θα βρεις λύση ....Εάν υπάρχει !!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...