Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο μια βδομαδα χρησης δεν παρατηρησα ουτε lag εκτος απο ελαχιστο σε ορισμένες περιπτωσεις, wifi αριστο, μπαταρια πολυ καλη, 3 μερες με 6 ωρες οθονη, το μονο που παρατηρησα ειναι η υπερθερμανση οπως το κρατας ορθιο στο αριστερο μερος καπου στην μεση

Όλα φυσιολογικά μου φαίνονται όπως τα περιγράφεις, ακριβώς έτσι και σε μένα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Redagon7 για ψάξε το λιγάκι με το σέρβις της αντιπρόσωπειας

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα και εγώ ροοτ με την μέθοδο που δεν γράφει υποτίθεται το knox αλλά τελικά έγραψε... Αν έχει ασχοληθεί κάποιος να βάλω custom rom η μόνο που θα μπω σε φασαρία να το ξανά στηνω από την αρχή??
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κι ένα μήνα σχεδόν είμαι ένας πολύ ευχαριστημένος κάτοχος του Pro 8.4" αλλά από προχτές μου προέκυψε ένα μικρό προβληματάκι που δεν έχω καταλάβει γιατί παρουσιάστηκε έτσι καθώς η επίλυσή του, πέραν ίσως της επαναφοράς των εργοστασιακών ρυθμίσεων, μου διαφεύγει.

 

Συγκεκριμένα, από το πτυσόμενο μενού του πίνακα ειδοποιήσεων έχουν εξαφανιστεί οι μπάρες με τις ρυθμίσεις της φωτεινότητας και του ήχου ενώ στις Ρυθμίσεις/Πίνακας Ειδοποιήσεων η αντίστοιχη επιλογή είναι τσεκαρισμένη. Δεν μπορώ να το επαναφέρω, ξέρει κανείς πως να το κάνω αλλά κυρίως γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Εχτές έγραφα το παραπάνω και σήμερα που έκανα κάτι δοκιμές με την κάμερα οι μπάρες στον πίνακα επανήλθαν από μόνες τους. Τώρα το πώς και το γιατί δεν το ξέρω. Να πω πάντως πως ενώ τραβά αξιοπρεπείς φωτογραφίες το βίντεο σε 1080p έχει πολύ αξιόλογη ποιότητα που δεν την πολυπερίμενα. Ίσως γιατί το δοκίμαζα με το A Better Camera που έχει πιο προχωρημένες λειτουργίες με μόνο μειονέκτημα ότι απαιτεί μόνιμη σύνδεση στο ίντερνετ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και συγνώμη αλλά με αφορμή αυτό

 

Έκανα και εγώ ροοτ με την μέθοδο που δεν γράφει υποτίθεται το knox αλλά τελικά έγραψε... Αν έχει ασχοληθεί κάποιος να βάλω custom rom η μόνο που θα μπω σε φασαρία να το ξανά στηνω από την αρχή??

 

νομίζω θα γνωρίζετε ήδη αρκετοί πως από το Νοέμβριο το Tab Pro παίρνει αναβάθμιση σε Lollipop, το είχε το myphone κεντρική είδηση από χτες. Στο παρακάτω λινκ έχει μια λίστα των συσκευών που θα υποστηριχτεί η άμεση αναβάθμιση οπότε σχεδόν άχρηστο το root που κάνετε τώρα στο KitKat εφόσον ψάχνεστε για συνεχείς αναβαθμίσεις. Περιμένουμε το root στο Lollipop λοιπόν.

 

http://www.androidpit.com/which-phones-get-android-l-and-when

Link to comment
Share on other sites

νομίζω θα γνωρίζετε ήδη αρκετοί πως από το Νοέμβριο το Tab Pro παίρνει αναβάθμιση σε Lollipop, το είχε το myphone κεντρική είδηση από χτες. Στο παρακάτω λινκ έχει μια λίστα των συσκευών που θα υποστηριχτεί η άμεση αναβάθμιση οπότε σχεδόν άχρηστο το root που κάνετε τώρα στο KitKat εφόσον ψάχνεστε για συνεχείς αναβαθμίσεις. Περιμένουμε το root στο Lollipop λοιπόν.

 

http://www.androidpit.com/which-phones-get-android-l-and-when

 

Aπο τον Νοεμβριο λιγο δυσκολο :p

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το θεματάκι με το WiFi...

Σε δωμάτιο 20 μέτρα μακριά απο το router (με παρεμβολή 2 τοίχων) το Pro συνδέεται-αποσυνδέεται συνεχώς.

Τα αρχαία iPad και iPhone μου δεν καταλαβαίνουν τίποτα και έχουν 2 γραμμές σήμα στο ίδιο ακριβώς σημείο.

Είναι ίσως το μοναδικό μειονέκτημα ενος κατα τα άλλα τρομερού tablet.

 

Με Apex Launcher και Clean Master απλά πετάει.

 

Μία από τα ίδια...παρατήρησα ότι όταν το κρατάω ανάποδα είναι καλύτερα,αλλά ανάποδα;;;;;Πάντως μετά από 11 σελίδες στο XDA ούτε εκεί βρήκαν άκρη-κάποιος έλεγε οτι η κεραία του ταβ είναι ότι χειρότερο έχει δεί σε συσκευή... Τώρα γιατί άλλοι έχουν και άλλοι δεν έχουν θέμα μάλλον ειναι και από το ρούτερ που έχω(το vigor 2700 έχει και αυτό κάπως αδύναμο σήμα)

Κατά τα άλλα υπέροχη η συσκευή μας,συμφωνώ για apex-greenify πετάει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το καφέ που συχνάζω ενός φίλου μου στην γειτονιά μου έχει vdsl ,απόλαυση, άμεση απόκριση και ταχύτητα, μέχρι και ο ίδιος έπαθε πλάκα με το ταμπλετακι. ..του έβαλα ιδέες :lol: πραγματικά φυσαγε το εργαλείο
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ερώτηση: Το τάμπλετ έχει εφαρμογή για την αξιοποίηση του IrDA port γιατί σε ενός φίλου που το κοίταγα δεν είδα κάτι. :confused:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

ενσωματωμενη όχι. Αλλά αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy&hl=el κάνει παπάδες.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική της Samsung ώρες ώρες.

 

Σου επιβάλλει ένα σκασμό bloatαδούρα και δε σου παρέχει out of the box τη δυνατότητα χρήσης όλου του hardware (όχι ότι θα καταργήσω τα τηλεκοντρόλ με το tab, απλά μια παρατήρηση.)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική της Samsung ώρες ώρες.

 

Σου επιβάλλει ένα σκασμό bloatαδούρα και δε σου παρέχει out of the box τη δυνατότητα χρήσης όλου του hardware (όχι ότι θα καταργήσω τα τηλεκοντρόλ με το tab, απλά μια παρατήρηση.)

 

Στην αμερικάνικη έκδοση υπάρχει η εφαρμογή WatchOn που συνεργάζεται με τηλεοράσεις/καλωδιακές κλπ. Πιστεύω πως απλά στον υπόλοιπο κόσμο δεν ασχολήθηκαν να βγάλουν μια ανάλογη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έλα να σας φτιάξω λίγο. Είναι το watch on plus που έχει τα πάντα από συσκευές ακόμα και δυνατότητα για nova και ΟΤΕ. Το περνάτε σαν απλό apk. Enjoy :)

 

https://mega.co.nz/#!nRgSnaZQ!o4g7Lj3iX9Td395UD4TGM6NvvH3xFAGf5SN6GE_tifw

Link to comment
Share on other sites

Η watch on δουλεύει κανονικά , τουλάχιστον σε 2 Sony και μια Samsung που έχω.

Μια ερώτηση , πως μπορώ να δω 4k βίντεο στο YouTube? Η μέγιστη ανάλυση που μου βγάζει να διαλέξω είναι 1080p, δεν θα έπρεπε να υπάρχει και 1440p?

Edited by geomos
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις καποιο καταστημα που το εχει να το δουμε; media και πλαισιο δεν το φερνουν καν! (γιατι αραγε;)
Link to comment
Share on other sites

Η watch on δουλεύει κανονικά , τουλάχιστον σε 2 Sony και μια Samsung που έχω.

Μια ερώτηση , πως μπορώ να δω 4k βίντεο στο YouTube? Η μέγιστη ανάλυση που μου βγάζει να διαλέξω είναι 1080p, δεν θα έπρεπε να υπάρχει και 1440p?

Για οποιον ενδιαφερεται η google εχει αφαιρεσει την επιλογη για 1440p στην νεα εκδοση του youtube.Οποιος εχει περιεργεια πρεπει να την απεγκαταστησει και να βαλει την com.google.android.youtube-5.9.0.10.apk.

Link to comment
Share on other sites

Η watch on δουλεύει κανονικά , τουλάχιστον σε 2 Sony και μια Samsung που έχω.

Μια ερώτηση , πως μπορώ να δω 4k βίντεο στο YouTube? Η μέγιστη ανάλυση που μου βγάζει να διαλέξω είναι 1080p, δεν θα έπρεπε να υπάρχει και 1440p?

Εμενα γιατι εχει μονο μεχρι 720p το youtube?

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησε κανείς άλλος να κάνει root μέσω towelroot και να γράψει ο knox???
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησε κανείς άλλος να κάνει root μέσω towelroot και να γράψει ο knox???

 

Εγώ πάντως που το έκανα δεν έγραψε.. διαδικασία 2 λεπτών.Μήπως ο φίλος που του έγραψε έκανε ρουτ μέσω odin;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας…

Θα ήθελα τη βοήθεια σας αν έχετε την καλοσύνη …χθες αγόρασα ένα ταμπλετ Samsung Galaxy Tab Pro T320 8.4" Wi-Fi.

Όταν το άνοιξα διαπίστωσα ότι υπάρχει πρόβλημα με τη λήψη σήματος του WI-FI.

Σε μικρή απόσταση από το ρουτερ 3-4 μετρα μακριά ανεβοκατέβαζε το σήμα του wi-fi από 4 σε 2 γραμμές ….Όταν δε πήγα 6-8 μέτρα μακριά με έναν τοίχο να παρεμβάλετε ανάμεσα σε ρουτερ και ταμπλετ έχανε το σήμα εντελώς…

Παιδιά βοήθεια έχει συμβεί σε άλλον???

Τι να κάνω???

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έκανα δεν έγραψε.. διαδικασία 2 λεπτών.Μήπως ο φίλος που του έγραψε έκανε ρουτ μέσω odin;;

Ναι με odin έκανα εγώ :rolleyes: δεν γίνεται να γίνει πάλι μηδέν εε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με odin έκανα εγώ :rolleyes: δεν γίνεται να γίνει πάλι μηδέν εε?

 

Δυστυχώς όχι :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάγκες ρίξτε μια ματιά στα παρακάτω για να πάρετε το παραδάκι (25$) στο playstore!

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-8-0/268125-register-your-device-25-google-play-credit.html

 

Βασικά διαβάστε όλες τις σελίδες και θα βγάλετε άκρη! (Δείτε το μήνυμα #81 πως το κατάφερε ένας! Ή το #184 που λέει κάποιος για τον IE)

Κυνηγήστε το παιδιά, δεν είναι και λίγα τα λεφτά! Μπορεί να λέει στους όρους πως είναι για Αμερικάνους μόνο, αλλά φαντάζομαι δεν φαίνεται από κάπου αυτό! Εκτός και αν κάπου ζητάει να βάλετε οδό κατοικίας που τότε να βάλετε μια τυχαία Αμερικάνικη ...:p (Έτσι είχα κάνει και γω παλιά δεύτερο λογαριασμό στο US iTunes για να έχω και Αμερικάνικο account χωρίς πιστωτική κάρτα)

 

Η λύση ήταν τελικά απλή. Μετά από μπόλικη κουβέντα με τη Samsung μου έστειλαν τον κωδικό. Για να τον περάσω όμως ήθελε αμερικανική διεύθυνση. Οπότε έσβησα την ελληνική και έβαλα αμερικανική.. Όλα. Κομπλέ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδια στον μαμισιο launcer πως φευγει τελειως η οθονη με τα widgets ??

Θελω να χω μονο τις απλες οθονες !!

Link to comment
Share on other sites

παιδια στον μαμισιο launcer πως φευγει τελειως η οθονη με τα widgets ??

Θελω να χω μονο τις απλες οθονες !!

 

Οχι δεν γινεται. Πρεπει να αφησεις ενα τουλαχιστον. Μετα αν θες βαλε αλλον Laucher.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...