Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια η μπαταρια δεν ειναι και ασχημη τελικα, τουλαχιστον για την χρηση μου, φορτισα τριτη βραδυ, ειναι ανοικτο απο μεσημερι και μετα μεχρι αργα το βραδυ, το πρωι το κλεινω, τωρα ειμαι με 49% και ως τωρα 4 ωρες οθονη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται με τέτοια οθοναρα που έχει να υποστηρίξει είναι παραπάνω από πολλή καλή κατά την άποψή μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με τέτοια οθοναρα που έχει να υποστηρίξει είναι παραπάνω από πολλή καλή κατά την άποψή μου

ειδικα γι'αυτο, η οθονη ειναι πραγματικα αλλου

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , πήρα την original θήκη ( έχω και της belkin), εντάξει , για άλλη μια φορά, ότι πληρώνεις, παίρνεις! Πανάλαφρη , λεπτή , φοβερή ποιότητα κατασκευής και ο μαγνήτης που το κάνει stand , όλα τα λεφτά! Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερη θήκη για το tablet μας ( ούτε και ακριβότερη βέβαια :-P ).
Link to comment
Share on other sites

Παίδες , πήρα την original θήκη ( έχω και της belkin), εντάξει , για άλλη μια φορά, ότι πληρώνεις, παίρνεις! Πανάλαφρη , λεπτή , φοβερή ποιότητα κατασκευής και ο μαγνήτης που το κάνει stand , όλα τα λεφτά! Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερη θήκη για το tablet μας ( ούτε και ακριβότερη βέβαια :-P ).

 

απο που την πηρες και αμα εχεις κανα λινκ με φωτο να δω πως ειναι

Link to comment
Share on other sites

απο που την πηρες και αμα εχεις κανα λινκ με φωτο να δω πως ειναι

 

Από τα public την πήρα, δυστυχώς, όσο και αν έψαξα, κάτω από 39 ευρώ δεν την βρήκα πουθενά. Καλύτερα δες βίντεο με unboxing στο YouTube, με μια απλή φώτο δεν θα βγάλεις άκρη. https://m.youtube.com/watch?v=9YVWr6sFlBs

 

Άσχετο: ξέρει κανείς πως ξεφορτωνόμαστε το my magazine?

Edited by Ancient_Flame
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: ξέρει κανείς πως ξεφορτωνόμαστε το my magazine?

 

Εγώ απλά έσβησα όλα τα widget του magazine και άφησα μόνο του ημερολογίου , δεν το lag-αρει πλεον καθόλου .

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Από τα public την πήρα, δυστυχώς, όσο και αν έψαξα, κάτω από 39 ευρώ δεν την βρήκα πουθενά. Καλύτερα δες βίντεο με unboxing στο YouTube, με μια απλή φώτο δεν θα βγάλεις άκρη. https://m.youtube.com/watch?v=9YVWr6sFlBs

 

Άσχετο: ξέρει κανείς πως ξεφορτωνόμαστε το my magazine?

 

ευχαριστω φιλε, ωραια φαινεται, αλλα το 40αρι μου καθεται βαρυ για θηκη εχοντας δωσει μολις 200 για το ταμπλετ :lol: βρηκα βεβαια αυτην εδω απο το ebay που μου φαινεται παρομοια http://www.ebay.com/itm/NEW-Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8-4-Leather-Stand-Book-Case-Cover-SM-T320-/121346452415?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item1c40cfebbf

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, ωραια φαινεται, αλλα το 40αρι μου καθεται βαρυ για θηκη εχοντας δωσει μολις 200 για το ταμπλετ :lol: βρηκα βεβαια αυτην εδω απο το ebay που μου φαινεται παρομοια http://www.ebay.com/itm/NEW-Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8-4-Leather-Stand-Book-Case-Cover-SM-T320-/121346452415?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item1c40cfebbf

 

Και αυτη με τα εξοδα μεταφορας αν δεις σου ερχεται ψηλα.

Επιβεβαιωνω για την original θηκη οτι ειναι οτι το καλυτερο υπαρχει για το tablet,την εχω 3 μηνες τελεια σε ολα και παναλαφρη,Εγω την πηρα 35 ευρω απο eshop αλλα οσο και να εκανε θα την επαιρνα γιατι δεν ειναι μονο παναλαφρη αλλα και τα μαγνητακια πιανουν τελεια και χωρις παρεμβολες

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ρίξτε μια ματιά στα παρακάτω για να πάρετε το παραδάκι (25$) στο playstore!

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-8-0/268125-register-your-device-25-google-play-credit.html

 

Βασικά διαβάστε όλες τις σελίδες και θα βγάλετε άκρη! (Δείτε το μήνυμα #81 πως το κατάφερε ένας! Ή το #184 που λέει κάποιος για τον IE)

Κυνηγήστε το παιδιά, δεν είναι και λίγα τα λεφτά! Μπορεί να λέει στους όρους πως είναι για Αμερικάνους μόνο, αλλά φαντάζομαι δεν φαίνεται από κάπου αυτό! Εκτός και αν κάπου ζητάει να βάλετε οδό κατοικίας που τότε να βάλετε μια τυχαία Αμερικάνικη ...:p (Έτσι είχα κάνει και γω παλιά δεύτερο λογαριασμό στο US iTunes για να έχω και Αμερικάνικο account χωρίς πιστωτική κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά έσβησα όλα τα widget του magazine και άφησα μόνο του ημερολογίου , δεν το lag-αρει πλεον καθόλου .

 

Εμενα παρολαυτα δτην τριτη επ εργασιας το widget του περιοδικου δεν καταργειται.

 

Επισης η μπαταριας ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα, πρεπει να εχω τον φορτιστη συχνα πανω.

Πως μπορω να φω αν τρεχει κατι βαρυ που ρουφαει την μπαταρια??

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παρολαυτα δτην τριτη επ εργασιας το widget του περιοδικου δεν καταργειται.

 

Επισης η μπαταριας ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα, πρεπει να εχω τον φορτιστη συχνα πανω.

Πως μπορω να φω αν τρεχει κατι βαρυ που ρουφαει την μπαταρια??

 

Αφήνεις 2 τελευταία widget του περιοδικου και του ημερολογιου . Μετά σβήνεις του περιοδικού και μένει μονο το ημερολόγιο .

Για να δεις την μπαταρια στο λέει στα settings - battery ποιό πρόγραμμα σου τρώει μπαταρία και τί .

Βάλε και το Startup manager για αρχή και κάνε να μην τρέχουν τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει εσύ .

Το δικό μου σχετικά καλά κρατάει ακόμα . 24 % με 2 ημέρες αναμονή και 3.5 ώρες οθόνη , αλλά με εγκαταστάσεις , παιχνιδια , browsing κτλ .

:D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Αφήνεις 2 τελευταία widget του περιοδικου και του ημερολογιου . Μετά σβήνεις του περιοδικού και μένει μονο το ημερολόγιο .

Για να δεις την μπαταρια στο λέει στα settings - battery ποιό πρόγραμμα σου τρώει μπαταρία και τί .

Βάλε και το Startup manager για αρχή και κάνε να μην τρέχουν τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει εσύ .

Το δικό μου σχετικά καλά κρατάει ακόμα . 24 % με 2 ημέρες αναμονή και 3.5 ώρες οθόνη , αλλά με εγκαταστάσεις , παιχνιδια , browsing κτλ .

:D

 

Ευχαριστω πολυ φιλε. Ηδη εγβαλα το mag κ εμεινε μονο το ημερολογιο.

Στο θεμα μπαταριας εβσλα το app που ειπες κ αφαιρεσα να μην τρεχει τιποτα κατα την εκκινηση.

 

Ειδομεν..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε. Ηδη εγβαλα το mag κ εμεινε μονο το ημερολογιο.

Στο θεμα μπαταριας εβσλα το app που ειπες κ αφαιρεσα να μην τρεχει τιποτα κατα την εκκινηση.

 

Ειδομεν..

 

Δοκιμασε το greenfy

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε άκρη με το σήμα του wifi;Εμένα είναι υπερβολικά ασθενές...μήπως είναι βλάβη; Η σύγκριση μου έχει γίνει με το wifi analyzer σε 3 συσκευές το motorola atrix-galaxy core-tab p1000(που είναι και αρχαίο) όλα έχουν από 10-15 db παραπάνω σήμα δηλ. εχω 90 db και ολα τα άλλα έχουν από 80 έως και 74. Εχω διαβάσει ότι έχει η ταμπλέτα μας θέμα αλλά τόσο πολύ ώστε να μην πιάνει στα δίπλα δωμάτια 2 τοίχοι απόσταση;;;; Αυτά περί χεριών στην κεραία τα ξέρω και δεν τα βάζω εκεί.Εχει και άλλος τόσο θέμα η θέλει σέρβις;; Εχω ρουτάρει κιόλας βέβαια knox 0-0 αλλά ξέρω εγώ;; Γιά βοηθήστε ρε αδέρφια γιατί είναι λίγο βάσανο....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, αν δεν είχες πριν το ρουτάρισμα πρόβλημα με το wifi τότε είναι σίγουρο ότι φταίει το ....μαγείρεμα που του έκανες!:p

Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις σε κάποιο άλλο ρούτερ για να δεις αν συμπεριφέρεται το ίδιο! Αν αλλού έχει καλύτερα αποτελέσματα τότε ίσως να πρέπει να κάνεις κάποιο firmware update στο δικό σου ρούτερ ή και να το αλλάξεις στην τελική!

Σαν τελευταίο χαρτί, σου προτείνω να κάνεις μια επαναφορά στο τάμπλετ σου για να δεις αν στρώσει! ΑΝ με όλα τα παραπάνω δεν δεις φως στο τούνελ, τότε δυστυχώς πας για σέρβις!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, αν δεν είχες πριν το ρουτάρισμα πρόβλημα με το wifi τότε είναι σίγουρο ότι φταίει το ....μαγείρεμα που του έκανες!:p

Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις σε κάποιο άλλο ρούτερ για να δεις αν συμπεριφέρεται το ίδιο! Αν αλλού έχει καλύτερα αποτελέσματα τότε ίσως να πρέπει να κάνεις κάποιο firmware update στο δικό σου ρούτερ ή και να το αλλάξεις στην τελική!

Σαν τελευταίο χαρτί, σου προτείνω να κάνεις μια επαναφορά στο τάμπλετ σου για να δεις αν στρώσει! ΑΝ με όλα τα παραπάνω δεν δεις φως στο τούνελ, τότε δυστυχώς πας για σέρβις!

 

Το ρουτάρισμα δεν φταίει,το πρόβλημα ήταν από την αρχή,το τεστ το έχω κάνει με το vigor 2700,ενα άλλο ρούτερ thomson του οτε πάει λίγο καλύτερα αλλά ούτε με αυτό έχω τόσο καλό σήμα όσο με τις άλλες συσκευές ,διαβάζοντας στο xda αναφέρεται από πολύ κόσμο σαν πρόβλημα και λύση δεν βλέπω να υπάρχει,εσυ σήμα μετά από 2-3 τοίχους έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με το δικό μου. Μάλιστα σε τρία-τέσσερα δωμάτια απόσταση εκεί που το Ζ δυσκολεύεται και ένα άλλο ταμπλετ των παιδιών κι εκείνο με το ζόρι, το samsung απλά πετάει έστω και με ασθενές σήμα!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας στην παρέα με το παρθενικό μήνυμά μου στο φόρουμ.

 

Εδώ κι ένα μήνα σχεδόν είμαι ένας πολύ ευχαριστημένος κάτοχος του Pro 8.4" αλλά από προχτές μου προέκυψε ένα μικρό προβληματάκι που δεν έχω καταλάβει γιατί παρουσιάστηκε έτσι καθώς η επίλυσή του, πέραν ίσως της επαναφοράς των εργοστασιακών ρυθμίσεων, μου διαφεύγει.

 

Συγκεκριμένα, από το πτυσόμενο μενού του πίνακα ειδοποιήσεων έχουν εξαφανιστεί οι μπάρες με τις ρυθμίσεις της φωτεινότητας και του ήχου ενώ στις Ρυθμίσεις/Πίνακας Ειδοποιήσεων η αντίστοιχη επιλογή είναι τσεκαρισμένη. Δεν μπορώ να το επαναφέρω, ξέρει κανείς πως να το κάνω αλλά κυρίως γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Θα γράψω και μερικές παρατηρήσεις στις επόμενες μέρες σχετικά με το συγκεριμένο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειμαι και εγω κατοχος του ταμπλετ κανα 2-3 εβδομαδες....και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα απογοητευμενος....απ την πρωτη μερα καταλαβα το θεμακι με την μπαταρια...αν και τωρα μπορω να πω οτι εχει στρωσει λιγο, ας το χωνεψω ομως αυτο και παω παρακατω...παρα πολυ lag ρε παιδια!!! περα απ το lag στο magazine που κατεβασα αμεσως το nova και λυθηκε το θεμα, αρχισε τωρα τελευταια να κολλαει ασχημα στα παιχνιδια και νομιζω παρατηρω ακομα και στο μενου (παντα με το nova).Επισης υπερθερμενεται ασχημα και κανα 2 φορες μου εχει σβησει το ταμπλετ στα καλα καθουμενα!!!!τι μου προτεινεται να κανω???

(κατι ασχετο επειδη διαβασα πριν για τις θηκες.. σκεφτειται το πριν παραγγειλεται απ το oollaa.gr, παραγγειλα την θηκη οταν παραγγειλα και το ταμπλετ πριν κανα μηνα δηλαδη και μου λενε απο παρασκευη σε παρασκευη οτι θα την εχω..ευτυχως δεν την βιαζομαι κιολας :p )

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειμαι και εγω κατοχος του ταμπλετ κανα 2-3 εβδομαδες....και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα απογοητευμενος....απ την πρωτη μερα καταλαβα το θεμακι με την μπαταρια...αν και τωρα μπορω να πω οτι εχει στρωσει λιγο, ας το χωνεψω ομως αυτο και παω παρακατω...παρα πολυ lag ρε παιδια!!! περα απ το lag στο magazine που κατεβασα αμεσως το nova και λυθηκε το θεμα, αρχισε τωρα τελευταια να κολλαει ασχημα στα παιχνιδια και νομιζω παρατηρω ακομα και στο μενου (παντα με το nova).Επισης υπερθερμενεται ασχημα και κανα 2 φορες μου εχει σβησει το ταμπλετ στα καλα καθουμενα!!!!τι μου προτεινεται να κανω???.......

 

Σαν déjà vu μου φαίνεται αυτό που λες και είμαι 100% σίγουρος πως το έχουν πει και άλλοι το ίδιο σε διάφορα φόρουμ και η λύση που βρήκαν ήταν να το πάνε στο σέρβις και να τους αλλάξουν την μπαταρία που είχε θέμα και προκαλούσε αυτά που λες! Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με την Samsung και να περιγράψεις το παραπάνω! Είναι κρίμα να το αφήσεις και να χειροτερέψει μιας και το έχεις μόνο λίγες εβδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με το δικό μου. Μάλιστα σε τρία-τέσσερα δωμάτια απόσταση εκεί που το Ζ δυσκολεύεται και ένα άλλο ταμπλετ των παιδιών κι εκείνο με το ζόρι, το samsung απλά πετάει έστω και με ασθενές σήμα!

Το ίδιο και σε εμένα. Επίσης κανένα θέμα με την μπαταρία. Ίσως υπήρξαν κακές παρτίδες, τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα χρησης δεν παρατηρησα ουτε lag εκτος απο ελαχιστο σε ορισμένες περιπτωσεις, wifi αριστο, μπαταρια πολυ καλη, 3 μερες με 6 ωρες οθονη, το μονο που παρατηρησα ειναι η υπερθερμανση οπως το κρατας ορθιο στο αριστερο μερος καπου στην μεση
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το θεματάκι με το WiFi...

Σε δωμάτιο 20 μέτρα μακριά απο το router (με παρεμβολή 2 τοίχων) το Pro συνδέεται-αποσυνδέεται συνεχώς.

Τα αρχαία iPad και iPhone μου δεν καταλαβαίνουν τίποτα και έχουν 2 γραμμές σήμα στο ίδιο ακριβώς σημείο.

Είναι ίσως το μοναδικό μειονέκτημα ενος κατα τα άλλα τρομερού tablet.

 

Με Apex Launcher και Clean Master απλά πετάει.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...