Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφέ, περίμενε λίγο καιρό να στρώσει! Μην βγάζεις αμέσως συμπεράσματα μιας και είναι νωρίς!

Αλλά και από την άλλη έπρεπε να ξέρεις πως έχει μέτρια μπαταρία μιας και όποιο review και αν δεις στο web, Ελληνικό ή ξένο, λέει το ίδιο... ότι είναι ένα φανταστικό tablet που κάνει τα πάντα, έχει φοβερή οθόνη, αλλά μέτρια μπαταρία! Βέβαια με τα 200 ευρώ που έχει τώρα, μπορεί κάποιος να το παραβλέψει αυτό! :) :p

 

ναι εχω διαβασει για την μπαταρια και το πηρα ξεροντας το, δεν εβγαλα συμπερασμα βεβαια, μια πρωτη εντυπωση απλα :) οπως ειπες και εσυ 200 ευρω ειναι αυτα :D ξεχνας ολα τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ ευχαριστημένος είμαι με τη μπαταρία μετά την αλλαγή που μου έκανε το service βγάζει οθόνη περίπου 6 με 7 ώρες και άμα δω μόνο ταινίες περίπου 12 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα σήμερα το tab pro 8.4 αλλά έχω ένα θέμα με την κάμερα ή έχει την χειρότερη κάμερα που έχω δει σε συσκευή ή έπεσα σε ελαττωματική κάμερα... να εξηγήσω τι κάνει και θα ανεβάσω και εικόνες πιο μετά, να τονίσω οτι έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις και φυσικά τις αρχικές με όλα στο auto..... όταν λοιπόν ανοίγω την κάμερα τα χρώματα είναι αλλοιωμένα κάποια είναι τελείως μουντά και το χειρότερο σε λιγο πιο μακρινά ειδικά σε κορνίζες, λουλούδια τα κάνει ασπρόμαυρα δηλαδή να φανταστείτε βγαίνει μια φωτογραφία και σε κάποια σημεία είναι έγχρωμη σε αλλά ασπρόμαυρη απίστευτο... αυτό είναι και το βασικό πρόβλημα + ότι η φωτογραφίες έχουν και πολύ θόρυβο. Μπορείτε να μου πείτε και σεις γνώμες σας έχει τύχει κάτι τέτοιο ? θα ανεβάσω και φωτογραφίες σε λίγο, να τονίσω ότι με το φλας είναι λίγο καλύτερες Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση:πανω κατω ιδιες δυνατότητες σε 10 και 12 ιντσών υπάρχει και σε τι τιμές?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ειδικός στην φωτογραφία ,αλλά γενικά δεν περιμένω πολλά από φωτογραφικές των ταμπλετ... Οι φώτος σε εσωτερικό χώρο είναι πάντα δύσκολες για οποιαδήποτε συσκευή... Μήπως να τραβαγες καμιά σε εξωτερικό χώρο με ήλιο για να δούμε αν υπάρχει όντως hardware πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ειδικός στην φωτογραφία ,αλλά γενικά δεν περιμένω πολλά από φωτογραφικές των ταμπλετ... Οι φώτος σε εσωτερικό χώρο είναι πάντα δύσκολες για οποιαδήποτε συσκευή... Μήπως να τραβαγες καμιά σε εξωτερικό χώρο με ήλιο για να δούμε αν υπάρχει όντως hardware πρόβλημα;

Θα το κάνω αύριο γιατί το πήρα βραδάκι το tablet. καλά ναι ούτε εγώ έχω απαιτήσεις απο camera σε tablet αλλά εδώ μιλάμε για αλλοίωση χρωμάτων... είχα και το lg g pad αλλά τόσο χάλια δεν έβγαζε και μάλιστα για το tab pro είχα ακούσει ότι έχει πολύ καλή κάμερα για tablet. το περίεργο είναι αυτό ότι κάποια σημεία πιο μακρινά στην φωτογραφία τα κάνει ασπρόμαυρα και το ίδιο κάνει και η μπροστά κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κοιτάξτε η ίδια φωτογραφία η μία είναι απ το HTC one και η άλλη η ξεθωριασμενη απ το tablet....είναι δυνατόν να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά πλακάκια έβγαλα και το one τι έχει 4mp κάμερα
Link to comment
Share on other sites

H καμερα ειναι για κλαματα βασικα, μην το ψαχνετε!

 

Για να βλεπω στοιχηματα...λετε να παρουμε το L η θα μας φαει το μαυρο σκοταδι?:p

Link to comment
Share on other sites

την πάρει δεν την πάρει , η ταμπλέτα πάει μπάλα μιλάμε με την kit kat ...απόλυτα ευχαριστημένος!!

Λογικά θα την πάρει τον Γενάρη δεν κλείνει χρόνο που βγήκε?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

H καμερα ειναι για κλαματα βασικα, μην το ψαχνετε!

 

Για να βλεπω στοιχηματα...λετε να παρουμε το L η θα μας φαει το μαυρο σκοταδι?:p

Μακάρι αλλά δεν νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά δεν νομίζω..

 

Και 'γω μια τετοια αισθηση εχω αλλα θα αμαρτια θα ειναι. Τον Μαρτιο βγηκανε στην αγορα. 7 μηνες εχουν περασει..

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω μια τετοια αισθηση εχω αλλα θα αμαρτια θα ειναι. Τον Μαρτιο βγηκανε στην αγορα. 7 μηνες εχουν περασει..

 

Εγώ πιστεύω ότι θα την πάρει γιατί το s3 4G που είναι τόσο καιρό και έχουν βγει s4 και s5 πήρε την 4.4.4 που είχε ξεκινήσει με 4.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που εχω κανει ροοτ και πειραχτηκε ο knox μπορω να δεχθω OTA κανονικα;

 

Όχι, δεν μπορείς....

Link to comment
Share on other sites

Kανονικα πρεπει να παρουμε L γιατι οι ταμπλετες ειναι ακομη σε παραγωγη και δεν εχουν αντικατασταθει και ειναι οι δευτερες πιο δυνατες μετα τις tab s. Eπισης ,δεν υπαρχουν εδω δικαιολογιες για ram,εχουμε την ιδια με το s5.
Link to comment
Share on other sites

Απόλαυση μιλάμε το ταμπλετακι γρήγορο ελαφρύ στο χέρι και φυσικά οθοναρα!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όσο αφορά την κάμερα όντως οι εξωτερικές φωτογραφίες είναι καλύτερες πάντως οι εσωτερικές είναι χάλια βέβαια για tablet μιλάμε μικρό το κακό. Πάντως το tablet δεν υπάρχει γρήγορο και η οθόνη του φανταστική....άξιζε τελικά η αναβάθμιση γιατί πούλησα το lg g pad 8.3 έδωσα μόνο 30 ευρώ και πήρα αυτή την tabletara..... πιο value for money αγορά για tablet δεν υπάρχει να είναι καλά η Samsung που έβγαλε το tab s και έπεσε η τιμή του
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ,για ταμπλετακι δεν ειναι ασχημες οι φωτος. Απλα εγω παντα τραβαω με φλας στο εσωτερικο ή το γυριζω σε hdr mode
Link to comment
Share on other sites

 

Kαλα νεα, αν επιβεβαιωθουν. Ελπιζω να μας ερθει και με τον νεο UI:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το ταμπλετ να συνοδεύει το note 3 , έχω μείνει κατα ενθουσιασμένος .

Οθονάρα , ανάλυση , φωτεινότητα που είναι ίσως και πιο πολύ απο του Ipad air , multiwindow , ελαφρύ , λεπτό .

Φυσικά έβγαλα ότι είχε το magazine κτλ άχρηστα και άλλαξα την ταχύτητα των animation κτλ και φυσικά πετάει .

Αν ζοριστώ θα βάλω κάποιο launcher και κομπλέ .

Νομίζω ότι είναι ότι πιο Value for money ειδικά τώρα που έπεσε κάτω απο τα 200 ευρώ .

:):):)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...