Jump to content

Αναβαθμηση σε 4.4.2 kitkat


tech1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα μια βοηθεια ρε παιδια εχω ενα htc one το οποιο το εχω κανει root και φοραω επανω 4.3 jelly bean και θελω να περασω το 4.4.2 kitkat αλλα δεν ξερω πως.

Η μαλλον το ξερω αλλα μολυς κανω wipe και install το καινουριο λογισμικο απο recovery μου κανει συνεχεια επανεκινησεις

Υπαρχει κανενα link που να λεει πως ακριβως??

s-off ειναι το κινητο και unlocked

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα μια βοηθεια ρε παιδια εχω ενα htc one το οποιο το εχω κανει root και φοραω επανω 4.3 jelly bean και θελω να περασω το 4.4.2 kitkat αλλα δεν ξερω πως.

Η μαλλον το ξερω αλλα μολυς κανω wipe και install το καινουριο λογισμικο απο recovery μου κανει συνεχεια επανεκινησεις

Υπαρχει κανενα link που να λεει πως ακριβως??

s-off ειναι το κινητο και unlocked

Σας ευχαριστω πολυ

 

Ποιο recovery έχεις?

Ποιο .zip του 4.4.2 έχεις?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2189373 αυτο εχω κατεβασει και εχω το twrp team win v.2.6.1.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο στειλε μου απο που να το κατεβασω

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2189373 αυτο εχω κατεβασει και εχω το twrp team win v.2.6.1.0

 

αν εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο στειλε μου απο που να το κατεβασω

 

Έχεις λάθος έκδοση TWRP

 

Βάλε την TWRP 2.6.3.3

Link to comment
Share on other sites

πως την βαζω γιατι δεν το εχω και πολυ

 

Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό:

https://docs.google.com/document/d/1xelIomkOA1AYyrsDVGOhvDs9LnPS3r5hQy5o3tCAhkg/edit?usp=sharing

 

(bootloader unlocking δεν χρειάζεται να κάνεις αφού η συσκευή σου είναι ήδη unlocked, απλά πέρνα το νέο recovery από fastboot mode με τις εντολές fastboot erase cache και fastboot flash recovery recovery.img .)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το HTC ONE αγορασμένο από τη Wind . Ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση σε 4.4;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το HTC ONE αγορασμένο από τη Wind . Ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση σε 4.4;

 

Τι CID έχει η συσκευή σου?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε από το google play το CID getter και θα σου δώσει το CID

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας, έχω το HTC ONE αγορασμένο από τη Wind . Ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση σε 4.4;

Σε σημερινή ερώτηση στην HTC Ελλάδος (σελίδα FB) η απάντηση ήταν πολύ σύντομα (συνήθως λίγες ημέρες εως δύο εβδομάδες θα έλεγα εγώ)...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε από το google play το CID getter και θα σου δώσει το CID

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε σημερινή ερώτηση στην HTC Ελλάδος (σελίδα FB) η απάντηση ήταν πολύ σύντομα (συνήθως λίγες ημέρες εως δύο εβδομάδες θα έλεγα εγώ)...

 

Ευχαριστώ, το ίδιο έχουμε . Από cosmote είναι αγορασμένο το δικό μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καποιος τροπος να ελεγξουμε σε συσκευες ποιων χωρων εχει δοθει η αναβαθμηση? Π.χ. οταν ειχα το Galaxy S2 μπορουσα μπαινοντας στην σελιδα της Samsung να δω τι εχει δωσει και που...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με HTC_001 θα είσαι ο τελευταίος που θα το πάρει. Συνήθως το 001 έπαιρνε τις όποιες ενημερώσεις 2 εβδομάδες μετά τους υπόλοιπους. Όμως η αναβάθμιση έχει εμφανιστεί απ τις 29/1 και πλέον έχουν πέρασει 3 εβδομάδες. Νομίζω ούτε το γερμανικό (102) δεν την έχει πάρει ακόμη.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με HTC_001 θα είσαι ο τελευταίος που θα το πάρει. Συνήθως το 001 έπαιρνε τις όποιες ενημερώσεις 2 εβδομάδες μετά τους υπόλοιπους. Όμως η αναβάθμιση έχει εμφανιστεί απ τις 29/1 και πλέον έχουν πέρασει 3 εβδομάδες. Νομίζω ούτε το γερμανικό (102) δεν την έχει πάρει ακόμη.

 

υπάρχει δυνατότητα να αλλαχτεί το CID? και αν ναι, θα έχει επιπτώσεις στο κινητό? :)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις s-off μπορεις να αλλάξεις το CID σου σε κάποιο που έχει πάρει την αναβάθμιση και μόλις ολοκληρωθεί η ενημέρωση βάζεις παλι το παλιό CID. Καμία επίπτωση στο κινητό!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Finn περιμένω τον gsir να έρθει για να ρουτάρουμε μαζί το κινητό :p αν με προλάβει η αναβάθμιση έχει καλώς :D
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα να κανετε s-off. Θα σου κάνει τη ζωή πολύ εύκολη σε περίπτωση - χτυπα ξύλο- που πάθεις Κανά brick.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Finn περιμένω τον gsir να έρθει για να ρουτάρουμε μαζί το κινητό :p αν με προλάβει η αναβάθμιση έχει καλώς :D

 

Στο τέλος θα κάνετε και τον δικό μου :D

 

 

 

 

 

Πρωτα να κανετε s-off. Θα σου κάνει τη ζωή πολύ εύκολη σε περίπτωση - χτυπα ξύλο- που πάθεις Κανά brick.

 

Πρέπει να ξαναδιαβάσω τον οδηγό μου φαίνεται γιατί δεν έχω καταλάβει τα βήματα.

Πρώτα κάνουμε unlock bootloader μέσω HTCdev, μετά s-off και μετά περνάμε custom recovery και root;

Link to comment
Share on other sites

Μπιλυ αμα συνεχίσεις έτσι θα σου πάρω λεφτά :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μαζευτούμε σπίτι μου να τα βάλουμε στην σειρά, και να τα πιάσουμε ένα ένα να τα ρουτάρουμε :p Θα έχω και πλήρης κάβα ποτών και αναψυκτικών :lol:
Link to comment
Share on other sites

 

Πρώτα κάνουμε unlock bootloader μέσω HTCdev, μετά s-off και μετά περνάμε custom recovery και root;

 

H εγκατάσταση custom rom και το root προϋποθέτουν custom recovery.

To custom recovery προϋποθέτει bootloader unlocking

To S-OFF επίσης προϋποθέτει bootloader unlocking

 

Άρα μπορείς να τα κάνεις με την σειρά που ανέφερες

Link to comment
Share on other sites

S-OFF μπορείς να κάνεις πλέον και χωρίς htcdev unlock!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...