Jump to content

Η Wind δίπλα στους σεισμοπαθείς της Κεφαλονιάς


Panagioths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H WIND βρίσκεται κοντά στους συνδρομητές της, στις πληγείσες από το σεισμό περιοχές της Κεφαλονιάς και της Ιθάκης από την πρώτη στιγμή, έχοντας εγκαταστήσει τοπικό κλιμάκιο υποστήριξης για άμεση αποκατάσταση τυχόν τεχνικών θεμάτων εξαιτίας των φυσικών φαινομένων, του δικτύου της Σταθερής Κινητής και internet.

Η Wind δίπλα στους σεισμοπαθείς της Κεφαλονιάς

Παράλληλα, για τους κατοίκους - πελάτες συμβολαίου WIND, η εταιρεία προσφέρει Δωρεάν το πάγιο του επόμενου μήνα. Αντίστοιχα, στους κατόχους καρτοκινητής WIND F2G ή κάρτας Q από σήμερα 29/01/14 έως και τις 4/02/14 προσφέρεται δωρεάν χρόνος ομιλίας αξίας 1500 λεπτών.

 

Επιπλέον, η WIND σταματάει τη διαδικασία φραγής εξερχομένων ή εισερχομένων κλήσεων στις συνδέσεις συμβολαίου μέχρι και τις 28/2/2014.

 

Σημειώνεται τέλος, ότι το κατάστημα WIND στην Κεφαλονιά (Λ. Αντώνη Τρίτση και Χοιδά, Αργοστόλι τηλ. 2671025572) είναι στη διάθεση όλων, δίνοντας άμεση προτεραιότητα στην εξυπηρέτηση και την κάλυψη των αναγκών των συνδρομητών που έχουν πληγεί από τον σεισμό της προηγούμενης Κυριακής.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

μπράβο σε όλες τις εταιρίες που κάνουν κινήσεις για την ελαφρυνση των πληγέντων! μακάρι και το κράτος να ακολουθήσει...
Link to comment
Share on other sites

μπράβο σε όλες τις εταιρίες που κάνουν κινήσεις για την ελαφρυνση των πληγέντων! μακάρι και το κράτος να ακολουθήσει...

 

Αυτό με το κράτος ακούγεται σαν ανέκδοτο :lol: Μπράβο στη Wind και από εμένα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα, για τους κατοίκους - πελάτες συμβολαίου WIND, η εταιρεία προσφέρει Δωρεάν το πάγιο του επόμενου μήνα. Αντίστοιχα, στους κατόχους καρτοκινητής WIND F2G ή κάρτας Q από σήμερα 29/01/14 έως και τις 4/02/14 προσφέρεται δωρεάν χρόνος ομιλίας αξίας 1500 λεπτών.

 

 

Κάπου διάβασα ότι έδωσε παράταση στα δωρεάν λεπτα μέχρι τις 7/2...κίνηση προς τη σωστή κατευθυνση

Link to comment
Share on other sites

Αν η WIND αποφασιζε να ξεφυγει απο την λιθινη εποχη στην παροχη του mobile internet και παρειχε 3G στην σεισμοπληκτη Κεφαλλονια, μπορουσε να αποδειξει οτι σεβεται τον καταναλωτη της.

Μεχρι τοτε, απλα μας δουλευει προσφεροντας χαμηλης ποιοτητας υπηρεσιες.

Ειμαι υποστηρικτης και θιασωτης της WIND και σεβομαι βαθυτατα την προσπαθεια της για σπασιμο του περιβοητου καρτελ που ξεσκισε τις τσεπες των Ελληνων καταναλωτων, αλλα αυτη η ξεφτυλα με την Κεφαλλονια και την ποιοτητα παροχης υπηρεσιων φωνης και δεδομενων στην κινητη, ειναι απλα απαραδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτώσεις εκτακτης ανάγκης ωστόσο, είναι πιο σημαντική η ομιλία θεωρώ...

 

Γραφω πιο πανω ΚΑΙ για χαμηλης ποιοτητας υπηρεσιες φωνης, ( κλησεις ομιλιας δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

Γραφω πιο πανω ΚΑΙ για χαμηλης ποιοτητας υπηρεσιες φωνης, ( κλησεις ομιλιας δηλαδη)

 

Εννοείς ότι δεν πιάνει στην Κεφαλλονιά; Γιατί εγώ πέρισι το καλοκαίρι που έπαιρνα το τότε αμόρε μου τηλέφωνο (συνδρομητής Wind) έπιανε κανονικότατα και τον έβρισκα παντού και πάντα (ευτυχώς).

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν πιάνει στην Κεφαλλονιά; Γιατί εγώ πέρισι το καλοκαίρι που έπαιρνα το τότε αμόρε μου τηλέφωνο (συνδρομητής Wind) έπιανε κανονικότατα και τον έβρισκα παντού και πάντα (ευτυχώς).

 

Εννοω οτι εχει γραμμες διαθεσιμες μεν, αλλα με πολυ κακη ποιοτητα ηχου. Με συνεχεις διακοπες και πολυ χαμηλο bandwidth. Προφανως προκειται για ασυντηρητο δικτυο.... Δεν συμβαινει παντως μονο στην Κεφαλλονιά αυτο. Γενικα, απο πληροφοριες μου, η wind ειναι τσακωμενη με την συντηρηση του δικτυου της.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι εχει γραμμες διαθεσιμες μεν, αλλα με πολυ κακη ποιοτητα ηχου. Με συνεχεις διακοπες και πολυ χαμηλο bandwidth. Προφανως προκειται για ασυντηρητο δικτυο.... Δεν συμβαινει παντως μονο στην Κεφαλλονιά αυτο. Γενικα, απο πληροφοριες μου, η wind ειναι τσακωμενη με την συντηρηση του δικτυου της.

 

Για Κεφαλλονιά φίλε μου συγκεκριμένα δεν ξέρω. Ωστόσο αλλού που λες, προσωπικά έχω δει μεγάλη βελτίωση σε ποιότητα, τον τελευταίο ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Για Κεφαλλονιά φίλε μου συγκεκριμένα δεν ξέρω. Ωστόσο αλλού που λες, προσωπικά έχω δει μεγάλη βελτίωση σε ποιότητα, τον τελευταίο ένα χρόνο

 

Αντίθετα εγώ εκεί που κινούμαι συνήθως τα τελευταία δύο χρόνια με Wind έχω δει αισθητή διαφορά σε ταχύτητα και σε σήμα (πιο δυνατό πχ)

ck
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που είμαι συνδρομήτρια Wind εδώ και ένα χρόνο περίπου, βλέπω ότι είναι μια χαρά το δίκτυο και μάλιστα το γράφω όπου μπορώ για να αρχίσει να ξεπερνιέται σιγά σιγά αυτή η παεξήγηση με το υποτιθέμενο κακό δίκτυο της εταιρείας. Εγώ ομολογώ ότι αρχικά την επέλεξα για οικονομικούς λόγους μόνο (f2g&ανεργία), χωρίς να εμπιστεύομαι ιδιαίτερα τις υπηρεσίες της αλλά στην πορεία είδα ότι είναι οκ και δεν το άλλαξα.

Στην Κεφαλλονιά πάντως που αυτή τη στιγμή υπάρχει ανάγκη για τηλεπικοινωνίες, βρίσκω πως η συγκεκριμένη κίνηση ήταν συγκινητική και απαραίτητη.

Και μπράβο και στις άλλες εταιρείες που έκαναν ανάλογες κινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που είμαι συνδρομήτρια Wind εδώ και ένα χρόνο περίπου, βλέπω ότι είναι μια χαρά το δίκτυο και μάλιστα το γράφω όπου μπορώ για να αρχίσει να ξεπερνιέται σιγά σιγά αυτή η παεξήγηση με το υποτιθέμενο κακό δίκτυο της εταιρείας. Εγώ ομολογώ ότι αρχικά την επέλεξα για οικονομικούς λόγους μόνο (f2g&ανεργία), χωρίς να εμπιστεύομαι ιδιαίτερα τις υπηρεσίες της αλλά στην πορεία είδα ότι είναι οκ και δεν το άλλαξα.

Στην Κεφαλλονιά πάντως που αυτή τη στιγμή υπάρχει ανάγκη για τηλεπικοινωνίες, βρίσκω πως η συγκεκριμένη κίνηση ήταν συγκινητική και απαραίτητη.

Και μπράβο και στις άλλες εταιρείες που έκαναν ανάλογες κινήσεις.

 

Μια από τα ίδια και εγω. Απο το οικονομικό δελεαστικα, αλλά διαπιστώνω ότι δεν υπάρχει και θέμα με τις υπηρεσίες τελικά. Θεωρώ παρανόηση τα περί αναξιοπιστίας του δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγω. Απο το οικονομικό δελεαστικα, αλλά διαπιστώνω ότι δεν υπάρχει και θέμα με τις υπηρεσίες τελικά. Θεωρώ παρανόηση τα περί αναξιοπιστίας του δικτύου...

 

Εγω ειμαι πελατης της wind για πανω απο 10 χρονια, ισως και 15. Εκτιμω βαθυτατα τις προσπαθειες της για καλυτερες τιμες και πιο τιμια οικονομικη πολιτικη.

Οσο για την καλυψη ομως, δοκιμασε να μιλησεις στην διαδρομη Πατρα - Κορινθο και πες μου ποσες τρυπες θα βρεις στο δικτυο και τα ξαναλεμε. Εδω θαμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πελατης της wind για πανω απο 10 χρονια, ισως και 15. Εκτιμω βαθυτατα τις προσπαθειες της για καλυτερες τιμες και πιο τιμια οικονομικη πολιτικη.

Οσο για την καλυψη ομως, δοκιμασε να μιλησεις στην διαδρομη Πατρα - Κορινθο και πες μου ποσες τρυπες θα βρεις στο δικτυο και τα ξαναλεμε. Εδω θαμαστε.

 

Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν τρύπες, δεν το αμφισβητώ αυτό. Ωστόσο τρύπες υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες, όπως είναι λογικό, και με τη νέα συνεργασία Wind-Vodafone δεν ξέρω, μπορεί και να μην υπάρχουν πλέον στον ίδιο βαθμό και για τις δύο, θα δείξει. Εγώ παραδέχομαι την κίνηση για τους σεισμοπαθείς πάντως. Πολλά respect

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν τρύπες, δεν το αμφισβητώ αυτό. Ωστόσο τρύπες υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες, όπως είναι λογικό, και με τη νέα συνεργασία Wind-Vodafone δεν ξέρω, μπορεί και να μην υπάρχουν πλέον στον ίδιο βαθμό και για τις δύο, θα δείξει.

Αυτό πιστευω και εγώ. Θα φτίαξουν και για τις δυό εταιρίες τα προβλήματα κάλυψης. Και η επιλογή από κει και πέρα θα είναι μόνο θέμα τιμης. Λετε και η voda να κατεβάσεις τις τιμές της?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστευω και εγώ. Θα φτίαξουν και για τις δυό εταιρίες τα προβλήματα κάλυψης. Και η επιλογή από κει και πέρα θα είναι μόνο θέμα τιμης. Λετε και η voda να κατεβάσεις τις τιμές της?

 

Δεν νομίζω να τις κατεβάσει, η Wind θα συνεχίσει να είναι η οικονομικότερη όλως όπως όλα δείχνουν τα τελευταία δύο χρόνια, απλά θα έχει και ένα ισχυρότερο δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τις κατεβάσει, η Wind θα συνεχίσει να είναι η οικονομικότερη όλως όπως όλα δείχνουν τα τελευταία δύο χρόνια, απλά θα έχει και ένα ισχυρότερο δίκτυο

 

 

Οτί είναι η οικονομικότερη είναι στάνταρντ (τωρα είδικα και με τα καινούργια της Q, τα σπάει). Πάντως αν τελικά το σήμα είναι ίδιο και με voda και με wind, η voda δεν θα έχει κανένα επιχείρημα (έστω και πλασματικό) να κρατάει υψηλότερες χρεώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...