Jump to content

Motorola Moto X


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό όμως έχει ακόμα ακριβή τιμή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό όμως έχει ακόμα ακριβή τιμή

Γύρω στα 300 και θα έκανε σκόνη τα υπόλοιπα. Το λέω με απόλυτη βεβαιότητα. Θα μπορούσα να πάρω nexus 5 η LG G2 αλλά για λόγους μεγέθους, μονταρίσματος και λίγων lag, επέλεξα το X. Εύχομαι να μου βγει σε καλό!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το πετυχα στο ebay 277(μαζι με τα μεταφορικα)....αλλα συνηθως το συναντας λιγο πανω απο 300 η αληθεια
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί καθόλου προβλήματά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί καθόλου προβλήματά?

 

Mε την καμερα που δεν κανει παντα καλο ζουμ

Και λιγο η μπαταρια εχει ανωμαλη καταναλωση αλλα δεν ειναι για ολα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

μολις το πηρα στα χερια μου κ εχω μερικες αποριες.

1.οταν εχεις προεπιλεγμενη γλωσσα τα ελληνικα,το touchless control δεν....?

2.το touchless control μου δειχνει σε καθε αναζητηση απο κατω τη γερμανικη γλωσσα(το πηρα απο γερμανια)πως αλλαζει αυτο?

3.μου ηρθε με 4.2 κ δε μου βγαζει ενημερωση για 4.3

αυτα προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

μολις το πηρα στα χερια μου κ εχω μερικες αποριες.

 

1.οταν εχεις προεπιλεγμενη γλωσσα τα ελληνικα,το touchless control δεν....?

 

2.το touchless control μου δειχνει σε καθε αναζητηση απο κατω τη γερμανικη γλωσσα(το πηρα απο γερμανια)πως αλλαζει αυτο?

 

3.μου ηρθε με 4.2 κ δε μου βγαζει ενημερωση για 4.3

 

αυτα προς το παρον

 

 

Με Ελληνικα δε λειτουργει, οχι.

Μαλλον τη 4.4.4 περμενουμε, αλλα δεν εχει δωθει ακομα, αρα μη σε απασχολει.

 

Τι χρωμα το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

μαυρο

το 2 το ελυσα...αλλη απορια...λολ...

η εντολη whats up στο google now δε λειτουργει?

επισης μου εγραψε οταν το ρωτησα πιο τραγουδι παιζει,οτι το sound search δεν υποστηριζεται στη χωρα μου!!!!

Edited by manos_tav
Link to comment
Share on other sites

μαυρο

το 2 το ελυσα...αλλη απορια...λολ...

η εντολη whats up στο google now δε λειτουργει?

επισης μου εγραψε οταν το ρωτησα πιο τραγουδι παιζει,οτι το sound search δεν υποστηριζεται στη χωρα μου!!!!

 

Δοκίμασε να πεις "Read notifications", εγώ κάθε φορά που λέω "whats up" ανοίγει το whatsapp :p, όσο για το sound search, καλά σου είπε, δεν υπάρχει ακόμα support.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

#shuffle, ποιες οι πληροφορίες σου για το ενδεχόμενο να πάρουμε τη πέμπτη έκδοση; (5,0 Android L)

Ακούστηκε ότι θα την πάρουμε γι αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

#shuffle, ποιες οι πληροφορίες σου για το ενδεχόμενο να πάρουμε τη πέμπτη έκδοση; (5,0 Android L)

Ακούστηκε ότι θα την πάρουμε γι αυτό ρωτάω.

 

Η L δοκιμάζεται στο X αλλά και στο X+1 εδώ και κάμποσο καιρό (ξέρω άτομα που την έχουν στο εταιρικό τους Χ ήδη) οπότε θεωρείται δεδομένο πως θα την πάρουν και τα 4 moto (X, G, E, X+1).

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δέκα μέρες παρέα με το Χ έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα

 

Οθόνη: Ωραία έντονα χρώματα όχι υπερτονισμένα αλλά όσο πρέπει. Η απόκριση είναι πολύ καλή (του μοτοG υστερούσε λίγο)

Μέγεθος: Κορυφαίο κράτημα. Δεν ήξερα ότι το κλασσικό μαύρο έχει τέτοια υφή (μαλακό, τύπου γόμας). Πως χώρεσαν σε τέτοιο σασί μια 4,7 ιντσών οθόνη δε ξέρω αλλά είναι επιβλητική μπροστά στα υπόλοιπα (εκτός G2).

Εξωτερικό ηχείο: Είναι το ίδιο δυνατό με το μοτοG αλλά δυστυχώς η τρύπες είναι πιο μικρές και έτσι χάνει λίγο. Παρ όλα αυτά η ποιότητα είναι ικανοποιητική.

Κάμερα: Είναι μια πολύ καλή 8αρα ουσιαστικά. Αργεί λίγο να κάνει ζουμ αλλά η μοτο στη 4.4.3 λέει ότι το διορθώνει. Με την clear pixel κάμερα η μοτορολα υπόσχεται ότι σε χαμηλό φωτισμό υπερτερεί, δε το είδα αυτό όμως.

Ταχύτητα: Έβλεπα στο youtube ότι το συγκρίνουν με κινητά που έχουν ανώτερα χαρακτηριστικά και μου έκανε εντύπωση. Είναι αλήθεια ότι η μοτορολα έκανε υποδειγματική δουλειά στο software. Γρήγορο σα τετραπυρηνο δίχως να κομπιάζει πουθενά.

Ο έλεγχος χωρίς άγγιγμα λειτουργεί άριστα κι ας μην έχουμε την αγγλική προφορά. Κατάλαβε ότι του είπα.

Η ενεργή οθόνη και το breathing με το ξεκλείδωμα και τα notifications ίσως είναι η καλύτερη υλοποίηση όσο αφορά τη διάδραση με το κινητό. Ανώτερο του double tap μιας και όπου και να έχεις τη συσκευή (τσέπη ,τσάντα ,γραφείο κ.α) με το που ακουμπήσεις τη συσκευή ξυπνά.

Όσο αφορά τη λειτουργία του σα τηλέφωνο τα βρήκα όλα κομπλέ. Το ακουστικό καθαρό στη συνομιλία ,ο δέκτης σήματος πολύ καλός , wifi, gps και τα σχετικά με τη σειρά τους όλα καλά.

Από μπαταρία, με ενεργοποιημένη τη λειτουργία της ‘ενεργής οθόνης’ σε ώρες αιχμής στη δουλειά με κλήσεις ,ανοιχτα δεδομένα και φουλ φωτεινότητα μου βγάζει περίπου μιάμιση μέρα. Σε κανονική χρήση και όχι επίπονη βγάζω δυο. Καλύτερη αυτονομία από το Moto G δεν έχει, όχι.

 

Είναι ένα παρεξηγημένο κινητό δυστυχώς. Ειδικά όταν στα χαρτιά διαβάζεις για διπύρηνο, ο άλλος κάνει πίσω σε συνδυασμό με τις τιμές ορισμένων πιο 'δυνατών' smartphones.

Δεν έχει έρθει επίσημα στη χώρα μας. Τεράστιο λάθος της μοτορολα να μη το διαθέσει από την αρχή σε όλες τις χώρες.

Ουσιαστικά πρόκειται για μια nexus συσκευή ανάμεσα στο nexus4 και 5 ΑΛΛΑ πιο πλήρης έκδοση δίχως να σκέφτεσαι για μονταρισμα. Όλα out of the box είναι πάνω από το μέσω όρο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφερουσες οι εντυπώσεις σου για το X έχω την αίσθηση ότι είναι καλύτερη αγορά απ το nexus 5 φερ ειπείν
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφερουσες οι εντυπώσεις σου για το X έχω την αίσθηση ότι είναι καλύτερη αγορά απ το nexus 5 φερ ειπείν

 

 

Για μενα που με δυσκολευουν οι 5ιντσες ναι.

Που δεν εχω το χρονο και τη διαθεση αυτη τη χρονικη στιγμη να μονταρω στα μετρα μου (ηχειο,οθονη πχ) μια νεξους συσκευη ναι.

Σε αλλον ομως μπορει το αντιθετο.

Πιστευω οτι ειναι καθαρα υποκειμενικο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το moto x μου πέρασε στα χέρια του Tόλη, tolis72, καθότι εγώ είπα να κάνω και ένα πέρασμα από το OnePlus One, το οποίο και θα κρατήσω μέχρι να βγει το moto x+1!:lol:
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το moto x μου πέρασε στα χέρια του Tόλη, tolis72, καθότι εγώ είπα να κάνω και ένα πέρασμα από το OnePlus One, το οποίο και θα κρατήσω μέχρι να βγει το moto x+1!:lol:

 

 

Αφηνεις αξιους αντικαταστατες.

 

Τολη περιμενω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα κανω οτι μπορω! εχω να αντικαταστησω τον απολυτο ΜΟΤΟ user! μεγεθος αψογο! ακομα τωρα το κανω (σεταρισμα)! τελος παντων!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι...εχω προσεξει οτι τη νυχτα εχω απωλεια μπαταριας 20%....τρεχουν 60! εφαρμογες backround........

καμμια προταση???....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι...εχω προσεξει οτι τη νυχτα εχω απωλεια μπαταριας 20%....τρεχουν 60! εφαρμογες backround........

 

καμμια προταση???....

 

 

Ειναι πολυ. Κατι παιζει με καποια εφαρμογη. Τσεκαρε μια μια απο τις ρυθμισεις-μπαταρια.

Το πολυ να χανω 2% το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ρυθμισεις-μπαταρια;στην μπαταρια δεν εχει ρυθμισεις εκτος απο το battery saver. Τα background data τα εχεις off?..επισης επιλεγμενο δικτυο εχρις 4g η 3g; δεν ξερω τι αλλο μπορρι να φταιει...και σημερα μετα απο 5 ωρες υπνου ειχε πεσει 15%!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ρυθμισεις-μπαταρια;στην μπαταρια δεν εχει ρυθμισεις εκτος απο το battery saver. Τα background data τα εχεις off?..επισης επιλεγμενο δικτυο εχρις 4g η 3g; δεν ξερω τι αλλο μπορρι να φταιει...και σημερα μετα απο 5 ωρες υπνου ειχε πεσει 15%!!!!!!

 

Εννοείται 3G.

Τσεκαρε το διοτι της προαλλες μου ηρθε ενας μ ενα s4 και το ειχε χωρις λογο στο 4G. Ειχε παραπονα με τη μπαταρια. Μολις το αλλαξαμε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται 3G.

Τσεκαρε το διοτι της προαλλες μου ηρθε ενας μ ενα s4 και το ειχε χωρις λογο στο 4G. Ειχε παραπονα με τη μπαταρια. Μολις το αλλαξαμε ολα καλα.

 

για καποιο λογο το ειχα αφησει στο 4g!!!ελπιζω να ειναι αυτο

ευχαριστω παντως για την γρηγορη ανταποκριση

Link to comment
Share on other sites

τα voice commands πόσο "λειτουργικά" είναι, τα χρησιμοποιείται αρκετα οσοι το εχετε;

 

 

 

Δε τα χρησιμοποιώ συχνά αλλά όταν μου την μπαίνουν ορισμένοι ξερόλες (συνήθως iPhone fans) τότε μια χαρά με καταλαβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το πληκτρολογιο του δε με βολευει καθολου ολο ακυρα γραμματα πατιουνται.καμια ιδεα για κανα καλο αντικαταστατη;
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...