Jump to content

Motorola Moto X


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι διαφορές είναι ότι στο dev ed ο bootloader είναι ξεκλειδωτος βγαίνει μόνο σε 32 gb storage θεωρητικά παίρνεις πιο γρήγορα αναβαθμίσεις και όπως είπε και ο φίλος shuffle βγαίνει σε μαύρο front panel και άσπρο back
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για το info. Σχετικά με το μέγεθος (αν είναι μικρότερο ΄μεγαλύτερο απο το Ν4 π.χ. ή κάποια σχόλια σχετικά με την ποιότητα κατασκευής του (πέρα απο το ότι είναι συναρμολογημένο στο αμέρικα)?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το info. Σχετικά με το μέγεθος (αν είναι μικρότερο ΄μεγαλύτερο απο το Ν4 π.χ. ή κάποια σχόλια σχετικά με την ποιότητα κατασκευής του (πέρα απο το ότι είναι συναρμολογημένο στο αμέρικα)?

Eίναι μικρότερο: nexus5, nexus 4 vs moto X

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω πως και πως αυτο το κινητο να ερθει.Κυριως την developer edition αν και δυσκολο το βλεπω να ερθει Ευρωπη.Μαλλον θα βολευτουμε με την απλη.Απλα η developer εχει τα παντα για μενα.Εμφανιση(ετσι θα το ηθελα απο motomaker),χωρητικοτητα και ολα ξεκλειδωτα.Συν τα υπολοιπα πλεονεκτηματα εχουμε ενα ασυναγωνιστο πακετο!Φιλε Shuffle καπου με μπερδεψες με το 4g.Η developer δεν εχει τις μπαντες 4g για Αμερικα;Δηλαδη πιανει τις εδω συχνοτητες;Θελω να πω πως και wind να μην ειχες δυσκολο το βλεπω για 4g.Μακαρι να πιανει.Και μια και ειχες το N4 πως ειναι στο κρατημα σε σχεση με το nexus;Θα σου λεγα να κανεις και ενα μικρο vs αλλα μαλλον το παρατραβαω!χιχιχι
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Shuffle καπου με μπερδεψες με το 4g.Η developer δεν εχει τις μπαντες 4g για Αμερικα;Δηλαδη πιανει τις εδω συχνοτητες;Θελω να πω πως και wind να μην ειχες δυσκολο το βλεπω για 4g.Μακαρι να πιανει.Και μια και ειχες το N4 πως ειναι στο κρατημα σε σχεση με το nexus;Θα σου λεγα να κανεις και ενα μικρο vs αλλα μαλλον το παρατραβαω!χιχιχι

 

To moto x υποστηρίζει πρακτικά την πλειοψηφία των 4G δικτύων παγκοσμίως, στην Ελλάδα υποστηρίζει την μπάντα και της vodafone και της cosmote.

 

Όσο για το κράτημα, είναι πιο εύκολο στο κράτημα με το ένα χέρι καθότι η πίσω πλευρά έχει μία περίεργη κούρμπα που κάνει το τηλ. να μην πέφτει ακόμα και αν το κρατάς σε μεγάλες γωνίες. Είναι πιο ελαφρύ (ή τουλάχιστο έτσι μου φαίνεται) και το υλικό της γόμας που έχει γκριπάρει πολύ σωστά!

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω το leap of faith και το παρηγγειλα απο expansys και δινω το καταπληκτικο μου nexus 5.

 

Ελπιζω να μην το μετανοιωσω και να συνεχισουμε να τα λεμε σε αυτο το thread.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω το leap of faith και το παρηγγειλα απο expansys και δινω το καταπληκτικο μου nexus 5.

 

Ελπιζω να μην το μετανοιωσω και να συνεχισουμε να τα λεμε σε αυτο το thread.

 

Νομίζω πως δεν θα το μετανοιώσεις, το x είναι άλλη εμπειρία!:lol:

 

Τι πήρες?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν θα το μετανοιώσεις, το x είναι άλλη εμπειρία!:lol:

 

Τι πήρες?

 

Ας μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα γιατί καταντάει γελοίο.

Καμία επαφή το x με το nexus 5.

Ο μόνος λόγος για να το επιλέξει κάποιος έναντι του nexus είναι να έχει την μανία για αλλαγές τηλεφώνων.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To moto x υποστηρίζει πρακτικά την πλειοψηφία των 4G δικτύων παγκοσμίως, στην Ελλάδα υποστηρίζει την μπάντα και της vodafone και της cosmote.

 

Όσο για το κράτημα, είναι πιο εύκολο στο κράτημα με το ένα χέρι καθότι η πίσω πλευρά έχει μία περίεργη κούρμπα που κάνει το τηλ. να μην πέφτει ακόμα και αν το κρατάς σε μεγάλες γωνίες. Είναι πιο ελαφρύ (ή τουλάχιστο έτσι μου φαίνεται) και το υλικό της γόμας που έχει γκριπάρει πολύ σωστά!

 

Αν πιανει και 4g η developer edition δεν μου γλιτωνει!Για το κρατημα το υποπτευομουν αλλα αφου το επιβεβαιωνεις δεν εχω πλεον καμια αμφιβολια.Αυτα ειναι σημαντικα και οχι αν ειναι 1 milisecond ποιο αργο απο το nexus 5...

Link to comment
Share on other sites

Αν πιανει και 4g η developer edition δεν μου γλιτωνει!Για το κρατημα το υποπτευομουν αλλα αφου το επιβεβαιωνεις δεν εχω πλεον καμια αμφιβολια.Αυτα ειναι σημαντικα και οχι αν ειναι 1 milisecond ποιο αργο απο το nexus 5...

 

Όλα τα x είναι 4G, όχι μόνο το dev.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα x είναι 4G, όχι μόνο το dev.

Βρε το ηξερα οτι πιανουν ολα 4g αλλα νομιζα οτι δεν υποστηριζουν τις ευρωπαικες συχνοτητες,οπως συνηθως ολα τα αμερικανικα μοντελα.Και επειδη με ενδιαφερει η developer που μαλλον δεν θα ερθει ευρωπη ελεγα οτι δεν θα πιανει 4g εδω.Αλλα τωρα ειδα οτι υποστηριζουν και ευρωπαικες συχνοτητες οποτε σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Shuffle, τι έχεις να σχολιάσεις πάνω σ' αυτό;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός είναι σε όλα τα site και τα ειδησεογραφικά πρακτορεία
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ας μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα γιατί καταντάει γελοίο.

Καμία επαφή το x με το nexus 5.

Ο μόνος λόγος για να το επιλέξει κάποιος έναντι του nexus είναι να έχει την μανία για αλλαγές τηλεφώνων.

 

Ακριβως.

Δεν ειχα καποιο παραπονο απο το nexus 5 απλα ηθελα να δοκιμασω τα καλουδια του χ.

 

Παντως ενημερωτικα, μετα τα σημερινα νεα την ακυρωσα την παραγγελια μου.

 

Το μεγαλυτερο πλεονεκτημα που εβλεπα στη μοτορολα ηταν οτι ηταν google company (ειμαι fanboy τι να κανουμε;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.

Δεν ειχα καποιο παραπονο απο το nexus 5 απλα ηθελα να δοκιμασω τα καλουδια του χ.

 

Παντως ενημερωτικα, μετα τα σημερινα νεα την ακυρωσα την παραγγελια μου.

 

Το μεγαλυτερο πλεονεκτημα που εβλεπα στη μοτορολα ηταν οτι ηταν google company (ειμαι fanboy τι να κανουμε;)

 

Και εγώ fanboy είμαι και έπειτα από τις τελευταίες εξελίξεις (βλέπε συμφωνία Samsung - Google) το nexus brand θα πάψει να υπάρχει..

 

Τώρα, όσον αφορά την Lenovorola, από ότι κατάλαβα η Lenovo ΔΕΝ πρόκειται να κάνει αλαγές στην διοίκηση και στο πως ρολάρει η εταιρεία μέσα στο 2014. Επιπλέον, διάβαζα πως ο Lenovoς είπε ότι ο καθένας θα κάνει ότι ξέρει καλύτερα, η Lenovo laptops και η Motorola smarto/tablets.

Από ότι έμαθα από τις πηγές μου, αν και ακόμα είναι νωρίς καθότι μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα, οι συσκευές που έχει προγραματίσει η moto για το 2014 θα βγουν κανονικά (x successor, x tablet).

 

Αυτό που με μπερδεύει είναι το γεγονός του οτι η Google δίνει μόνο το 20% των πατεντών στην Lenovo και επιπλέον κρατάει για την πάρτη της το R&D στην ουσία τμήμα της moto.. Και σαν να μην έφτανε αυτό, όλα δείχνουν πως αυτή η κίνηση ζητήθηκε από την Samsung σε αντάλλαγμα της τελευταίας να εγκαταλείψει το custom UI καθώς και σε αντάλλαγμα την παραχώρηση πατεντών από την samsung στην google..

 

Από σήμερα λοιπόν, η Google έχει στο χέρι της ΚΑΙ την Samsung ΚΑΙ την Motorola καθώς ΚΑΙ την Lenovo..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν αναφέρθηκε καθόλου αλλά ας μην ξεχνάμε τι έγινε με την BlackBerry, την Lenovo και την κυβέρνηση του Καναδά η οποία δεν συμφώνησε με την πιθανή εξαγορά της BlackBerry για τους γνωστούς λόγους που βαραίνουν όλες τις ασιατικες ετειρείες..

 

Ας περιμένουμε λοιπόν λίγο να δούμε τι θα πει ο Ομπάμας και η NSA..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν αναφέρθηκε καθόλου αλλά ας μην ξεχνάμε τι έγινε με την BlackBerry, την Lenovo και την κυβέρνηση του Καναδά η οποία δεν συμφώνησε με την πιθανή εξαγορά της BlackBerry για τους γνωστούς λόγους που βαραίνουν όλες τις ασιατικες ετειρείες..

 

Ας περιμένουμε λοιπόν λίγο να δούμε τι θα πει ο Ομπάμας και η NSA..

 

Το πες κι το κανε το νήμα:happy:

ΕΥΓΕ

 

Ψήνομαι τρελά να πουλήσω gnexus/htc 8X και να πάρω το X...

Θα δω στο μέλλον πως θα το διαχειριστώ;)

 

Θέλω να μου πεις αν η φωτεινότητα του MOTO G είναι μεγαλύτερη από του X.

Όλοι γνωρίζουμε για τις αμολεντ ότι υστερούν σε σχέση με τις ips.

 

Έχει μεγάλη σημασία για μένα διότι στη δουλειά μου είμαι αρκετές ώρες έξω και θέλω να βλέπω καθαρά κάτω από τον ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι επεξεργαστή φοράει αυτό και αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από του Moto G;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι επεξεργαστή φοράει αυτό και αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από του Moto G;

 

Δες το παρακατω compare και θα καταλαβεις οτι μαλλον οι 2 krait ειναι πιο ισχυροι απο τους 4 cortex του G.

Link to comment
Share on other sites

Δες το παρακατω compare και θα καταλαβεις οτι μαλλον οι 2 krait ειναι πιο ισχυροι απο τους 4 cortex του G.

Αυτό το συγκριτικό το είδα και εγώ, αλλά πως ακριβώς θα βγάλω το συμπέρασμα που λες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται σύγκριση, όπως έχω ξαναγράψει, στο moto x μου περί τα 23κ στο antutu, το motog μου περί τα 17κ.

 

Το τσιπ του x αποτελεί customιά της moto (χρησιμοποιούνται συνολικά 8 cores). Περισσότερα εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_X8_Mobile_Computing_System

 

Λευτέρη, δεν σε ξέχασα, απλώς δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να τα τεστάρω και τα 2 ταυτόχρονα κάτω από ήλιο..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη, δεν σε ξέχασα, απλώς δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να τα τεστάρω και τα 2 ταυτόχρονα κάτω από ήλιο..

 

Take your time...

Ξέρω ότι θα με απαντήσεις όταν το τσεκάρεις και δε θα με ξεχάσεις my friend.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται σύγκριση, όπως έχω ξαναγράψει, στο moto x μου περί τα 23κ στο antutu, το motog μου περί τα 17κ.

 

Το τσιπ του x αποτελεί customιά της moto (χρησιμοποιούνται συνολικά 8 cores). Περισσότερα εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_X8_Mobile_Computing_System

 

Πού το γράφει ότι χρησιμοποιούνται 8 cores?Δεν το βρίσκω.Μάλλον σε λάθος άρθρο κοιτάω!

Link to comment
Share on other sites

Πού το γράφει ότι χρησιμοποιούνται 8 cores?Δεν το βρίσκω.Μάλλον σε λάθος άρθρο κοιτάω!

από wikipedia:

Composition

 

 

  • Qualcomm Snapdragon S4 Pro SoC (MSM8960,[2] DT version), built with 28 nm process node, with:
    • 1.7 GHz dual-core ARM-compatible Krait processor[3]
    • quad-core Adreno 320 GPU

     

    [*]natural language processor - single-core

    [*]contextual awareness processor - single-core

 

2 πυρήνες η CPU

4 πυρήνες η GPU

1 πυρήνας για το always-on μικρόφωνο (natural language processor)

1 πυρήνας για τους λοιπούς αισθητήρες (contextual awareness processor)

Εξ ου και το σύνολο των 8 πυρήνων

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...