Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X


aggelosn
 Κοινοποίηση

Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;  

301 members have voted

  1. 1. Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;

    • Νεκρά ή κολλημένα pixel
      20
    • "Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων
      37
    • Χαμηλή ένταση / κακή ποιότητα ήχου
      41
    • Πρόβλημα με το micro-USB καλώδιο
      9
    • Πρόβλημα με τη δόνηση
      9
    • Πρόβλημα με το σήμα
      31
    • Πρόβλημα με το LED
      18
    • Light bleeding
      15
    • Άλλο (αναφέρετε σε post)
      20
    • Κανένα
      101


Recommended Posts

Στην 5.0.1 μου το έχει κάνει 2-3 φορές, αλλά δεν έχει βγάλει το mm-qcamera-daemon, ούτε η μπαταρία μειώνεται!!!

απλά θέλει reboot.

 

στη 5.0.1 οντως δε δειχνει να τρεχει το mm-qcam....ομως εισαι σιγουρος οτι δε πεφτει η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στη 5.0.1 οντως δε δειχνει να τρεχει το mm-qcam....ομως εισαι σιγουρος οτι δε πεφτει η μπαταρια?

 

όχι 100% θα το παρατηρήσω και θα σου πω!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα με το tethering προσπαθώ αλλά το δίκτυο που μοιράζει δεν λειτουργεί

Δεν είσαι ο μόνος με λολιποπ. Οι περισσοτεροι με Vodafone καονειδιμα cu ενω με κιτ κατ ειμασταν κομπλε με τη λολιποπ συνδέεται αλλά δεν δίνει ιντερνετ

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Πριν 2 μέρες (δευτέρα δηλαδή) το τηλέφωνο μου ήταν νεκρό κατά διαστήματα από σήμα ούτε μπορούσα να κάνω κλήση ούτε να μου κάνουν. Τηλεφώνησα στην cosmote και μου είπαν ότι η γραμμή μου είναι ενεργή δοκίμασα την σιμ σε άλλη συσκευή Κ δούλευε κανονικά. Τηλεφώνησα στην LG και μου είπαν θα δηλώσουν βλάβη και θα το παραλάβουν αύριο για έλεγχο. Ύστερα από αναφορά του προβλήματος σε φίλους είχαν κάτι αντίστοιχο και αυτοί κάτι ανάλογο με διαφορετικές συσκευές από το nexus που έχω εγώ. Το πρόβλημαμα θεώρησα ότι ίσως ήταν από μια πτώση αλλά είχε θήκη σιλικόνης κ δεν είχε θέμα από αυτό. Το πρόβλημα εδώ κ δύο μέρες δεν ξανα παρουσιάστηκε. Αξίζει να το στείλω για έλεγχο ή όχι??? Είναι και το θέμα της κάμερας αλλά είναι του λειτουργικού, επίσης ζεσταίνεται αρκετά με κάποιος παιχνιδια.. Δεν διάβασα και τα καλύτερα για το σέρβις της LG και το σκέφτομαι να το στείλω.. καμία γνώμη???

Edited by Bill8686
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Πριν 2 μέρες (δευτέρα δηλαδή) το τηλέφωνο μου ήταν νεκρό κατά διαστήματα από σήμα ούτε μπορούσα να κάνω κλήση ούτε να μου κάνουν. Τηλεφώνησα στην cosmote και μου είπαν ότι η γραμμή μου είναι ενεργή δοκίμασα την σιμ σε άλλη συσκευή Κ δούλευε κανονικά. Τηλεφώνησα στην LG και μου είπαν θα δηλώσουν βλάβη και θα το παραλάβουν αύριο για έλεγχο. Ύστερα από αναφορά του προβλήματος σε φίλους είχαν κάτι αντίστοιχο και αυτοί κάτι ανάλογο με διαφορετικές συσκευές από το nexus που έχω εγώ. Το πρόβλημαμα θεώρησα ότι ίσως ήταν από μια πτώση αλλά είχε θήκη σιλικόνης κ δεν είχε θέμα από αυτό. Το πρόβλημα εδώ κ δύο μέρες δεν ξανα παρουσιάστηκε. Αξίζει να το στείλω για έλεγχο ή όχι??? Είναι και το θέμα της κάμερας αλλά είναι του λειτουργικού, επίσης ζεσταίνεται αρκετά με κάποιος παιχνιδια.. Δεν διάβασα και τα καλύτερα για το σέρβις της LG και το σκέφτομαι να το στείλω.. καμία γνώμη???

Μια χαρα ειναι το service τις LG,ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι καλο.....?:!:

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το service τις LG,ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι καλο.....?:!:

Έτσι ακριβως..και εγώ πήγα περίμενα μια ωρα το πήρα και εφυγα. Άριστη αντιμετώπιση απο το σερβις

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

έχει 2 ημέρες τώρα που η μπαταρία μειώνεται κατά ριπάς και αναβάθμισα πριν κανα2 εβδομάδες σε 5.0.1.

υπάρχει θέμα με το λειτουργικό ή μπορεί να είναι κάτι άλλο?εφαρμογές δεν έχω βάλει τελευταία.

KT23
Link to comment
Share on other sites

έχει 2 ημέρες τώρα που η μπαταρία μειώνεται κατά ριπάς και αναβάθμισα πριν κανα2 εβδομάδες σε 5.0.1.

υπάρχει θέμα με το λειτουργικό ή μπορεί να είναι κάτι άλλο?εφαρμογές δεν έχω βάλει τελευταία.

 

Η camera ανοίγει;

 

κάνε κανά restart!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

έχει 2 ημέρες τώρα που η μπαταρία μειώνεται κατά ριπάς και αναβάθμισα πριν κανα2 εβδομάδες σε 5.0.1.

υπάρχει θέμα με το λειτουργικό ή μπορεί να είναι κάτι άλλο?εφαρμογές δεν έχω βάλει τελευταία.

 

Μια από τα ίδια. Η κάμερα χθες δεν άνοιγε πάρα μονο με restart. Από χθες βέβαια δεν το ξανάκανε.

Αλλά η μπαταρία όντως νομίζω ότι φεύγει γρήγορα. Είμαι τελείως μαμά. Ούτε bootloader δεν έχω ξεκλειδώσει..

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα το κινητό στο σέρβις με προβλήματα στο σήμα και στην κάμερα. Έλεγε αποτυχία σύνδεσης με την φωτογραφική μμηχανή συνεχώς!! Αλλάξανε την κυρία πλακέτα αλλά πάλι ββάζει τα μηνύματα αυτά.. ξέρει κανείς τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα γενικά είναι πρόβλημα που υπάρχει στην έκδοση 5 και περιμενουμε να βγει νέα rom.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Με το σημα τι εννοεις ? Σε πιο δικτυο εισαι?

Γιατι κανει και εμενα κατι κουλα τις τελευταιες μερες. Με το ζορι να φτασει την προτελευταια μπαρα. Σημα απο καθολου μπαρα μεχρι την μεση.

Ενω αλλες φορες full σημα παντου και δεν λεει να πεσει στην πιο κατω μπαρα.

Και ολα αυτα προερχομενος απο wipe data.

Ειμαι στην κοσμοτε . Μηπως εχει κατι το δικτυο της? :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Νέα rom τι εννοεις;;; Μνήμη θα χρειαστεί αντικατασταση;;;; Ναι στην cosmote είμαι διαβασε λίγο ποιο πίσω έχω ξανά γράψει για το σημα τι ακριβως συμβαίνει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις το πήρα πίσω είναι στην εκδοση 4.4.4 αλλά δεν μπορεί να κανει περεταιρω αναβάθμιση. Λέει οτι το συστημα είναι ενημερωμένο.. Γιατί;;

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που αναβάθμισα σε 5.0 και τώρα σε 5.0.1 έχω βρει το εξής πρόβλημα. στο ξυπνητήρι όταν πας να βάλεις "label" ταμπέλα δλδ δεν μπορείς να αλλάξεις γλώσσα. μόνο να βγεις να πας σε κάποια άλλη εφαρμογή και να αλλάξεις και ξανά πίσω. έχει κανείς ιδέα του τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που αναβάθμισα σε 5.0 και τώρα σε 5.0.1 έχω βρει το εξής πρόβλημα. στο ξυπνητήρι όταν πας να βάλεις "label" ταμπέλα δλδ δεν μπορείς να αλλάξεις γλώσσα. μόνο να βγεις να πας σε κάποια άλλη εφαρμογή και να αλλάξεις και ξανά πίσω. έχει κανείς ιδέα του τι παίζει;

 

good catch :)

είναι bug όντως...:O

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχει εδώ και 3 μέρες που το κινητό μου έκλεινε μόνο του.Συγκεκριμένα εμφάνιζε το "Google" και έκλεινε.

Χθες το έβαλα για φόρτιση αφού είχε κλείσει από μπαταρία και εμφάνιζε επανειλημμένα το "Google" και έκλεινε.Συνέχιζε να το κάνει όσο το είχα συνδεδεμένο με το φορτιστή. Όταν ήταν εκτός φορτιστή δεν άνοιγε. Ξέρει κανείς τι παίζει? Επίσης τι παίζει με το service? Από την LG μου είπαν ότι πρέπει να το στείλω στη Google Γερμανίας από όπου το αγόρασα.

 

Please βοήθεια όποιος ξέρει κάτι!!:wacko::wacko:

-20€ σε αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#V2TJ7NRWZH2XQZA
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει εδώ και 3 μέρες που το κινητό μου έκλεινε μόνο του.Συγκεκριμένα εμφάνιζε το "Google" και έκλεινε.

Χθες το έβαλα για φόρτιση αφού είχε κλείσει από μπαταρία και εμφάνιζε επανειλημμένα το "Google" και έκλεινε.Συνέχιζε να το κάνει όσο το είχα συνδεδεμένο με το φορτιστή. Όταν ήταν εκτός φορτιστή δεν άνοιγε. Ξέρει κανείς τι παίζει? Επίσης τι παίζει με το service? Από την LG μου είπαν ότι πρέπει να το στείλω στη Google Γερμανίας από όπου το αγόρασα.

 

Please βοήθεια όποιος ξέρει κάτι!!:wacko::wacko:

Μου έκανε ακριβως το ίδιο μετα απο πτώση.. Αν το βαρεσεις λίγο δυνατά πανω στο ποδι σου ας πουμε στο κουμπί του power button πιθανόν να ξεκολλήσει..άλλοι βάζουν μαγνήτη ..

Θα το πας προκορδια ουτε καν θα σε ρωτήσει από που το πήρες.. Και θα στο φτιαξει μέσα στην εγγύηση. Δεν θα πεις τίποτα απλα θα δει αυτή απο το imei της συσκευής αν σε καλύπτει η εγγύηση.. Θα το δώσει επανω θα το φτιάξουν στο μπαμ θα το πάρεις επιτόπου και θα φύγεις. Και εμένα αγορασμενο απο google play Αγγλίας είναι..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε ακριβως το ίδιο μετα απο πτώση.. Αν το βαρεσεις λίγο δυνατά πανω στο ποδι σου ας πουμε στο κουμπί του power button πιθανόν να ξεκολλήσει..άλλοι βάζουν μαγνήτη ..

Θα το πας προκορδια ουτε καν θα σε ρωτήσει από που το πήρες.. Και θα στο φτιαξει μέσα στην εγγύηση. Δεν θα πεις τίποτα απλα θα δει αυτή απο το imei της συσκευής αν σε καλύπτει η εγγύηση.. Θα το δώσει επανω θα το φτιάξουν στο μπαμ θα το πάρεις επιτόπου και θα φύγεις. Και εμένα αγορασμενο απο google play Αγγλίας είναι..

 

Το άνοιξα και πάνω στην πλακέτα μου φάνηκαν όλα εντάξει με το power button.

Μάλλον θα τους πάρω τηλ τη Δευτέρα να δω τι θ μου πουν. Κανένα κατάστημα Θεσσαλονίκη ξέρει κανείς;

-20€ σε αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#V2TJ7NRWZH2XQZA
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει ενημερωσεις για τις εφαρμογες και οταν τις ενημερωνω δεν ανοιγει καμια.οι εγαρμογες που δεν ανοιγουν ειναι:

το play store, η φωτογραφικη μηχανη, το hangouts, το μουσικη play...

μηπως ξερει κανεις τι να κανω?

το κινητο δεν το εχω πειραξει καθολου,ειμαι μαμα!!

Edited by panrap
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμένα πριν μια βδομάδα ξεκίνησε έκανε bootloop συνέχεια... Κ λέω παει τα κλαταρε τελείως...προφανώς το γνωστό πρόβλημα με το power button.το ανοιξα μόνος μπας κ το φτιαξω .τίποτα.αποσύνδεση συνδεσα μπαταρία μπας ξ ξεκολλήσει.τίποτα.

Οπότε το ξαναεκλεισα προσεχτικά μπήκα σε boot loader (μονο εκεί μπορούσα εξάλλου) φλασαρα εργοστάσιακα τα πάντα ξανά ,κλείδωσαν κ τον bootloader κ πήρα τηλ lg .σε μια μέρα μου έστειλαν κούριερ κ σε 4 μέρες το είχα ξανά στα χέρια μου με αλλαγμένη motherboard μες την εγγύηση.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίδια κατασταση της αδερφής μου το Ν5, 403 παρτίδα, αγορασμενο αρχές Απρίλη '14, και σε λιγες μέρες που πήγε σερβίς, γύρισε με νέα motherboard. Τουλαχιστον οτι κι αν γίνει, έχουμε σερβις με υποστήριξη! Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...