Jump to content

Προβλήματα με GPS


gsir
 Κοινοποίηση

Εσύ έχεις θέμα με το gps;  

266 members have voted

  1. 1. Εσύ έχεις θέμα με το gps;

    • Ναι
    • Όχι
    • Δεν χρησιμοποιώ το gps για πλοήγηση
    • Eίχα πρόβλημα που λύθηκε με αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

Σκεφτομουν και εγω για G2 να δοκιμασω γιατι εχω τσαντιστει με την samsung...Αλλα με ολα αυτα που διαβαζω με το gps ψιλοφοβαμαι...

Oi νεες παρτιδες δεν εχουν προβλημα με gps. Παρε και ρωτα εκει που θα το παρεις αν το s/n ξεκιναει με 401 η 402 τοτε εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και με 310 κανενα προβλημα...

Δε συμαινει ντε και καλα οτι οποιος εχει παλια παρτιδα εχει προβλημα στο GPS. Απλως οι νεες παρτιδες, απ' ό,τι συμπεραινουμε, δεν εχουν προβλημα.

Κι εγω με 309 μια χαρα ειμαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το κινητό μου άλλαξαν και εμένα την mainboard μέχρι στιγμής σε διαδρομή 20 λεπτών δούλεψε χωρίς αποσύνδεση θα το δουλέψω σε μεγάλες διαδρομές και θα κάνω και σύγκριση με rundastick και θα ξανά επιστρέψω.

 

Φιλε μου που το εστειλες? Γιατι και σε μενα δεν δουλευει το gps και οι υπηρεσιες τοποθεσιας...μετα απο επανεκιννηση δουλευει μια φορα και μετα παλι ...παπαλα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου που το εστειλες? Γιατι και σε μενα δεν δουλευει το gps και οι υπηρεσιες τοποθεσιας...μετα απο επανεκιννηση δουλευει μια φορα και μετα παλι ...παπαλα...:mad:

 

Φιλε μπες στο site της LG και παρε τους τηλεφωνο και θα κλεισεις ραντεβού και θα ερθει κουριερ για να πάρει την συσκευή σου για να επισκευαστεί.

 

Λοιπον παμε στο θεμα μου μετα απο μια αντικατασταση συσκευης πριν ενα μηνα λογο gps και χτες αλλαγης mainboard με καινουριο imei το δοκιμασα παλι σε διαδρομη και εχασε τους δορυφορους δεν ξερω σηκώνω τα χερια ψηλα και τα παρατάω πλέον δεν ξανα ασχολούμαι με το θεμα θα βαλω ενα navigon που δεν ενημερωνει φωνητικα τις αποσυνδεσεις και θα αρχισω τα ρουτ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποια επιλογή στα Sygic και Navigon όταν αποσυνδέεται από δορυφόρους να με ενημερώνει;

 

οταν αποσυνδεεται απο τους δορυφορους σε ενημερωνει φωνητικα

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπες στο site της LG και παρε τους τηλεφωνο και θα κλεισεις ραντεβού και θα ερθει κουριερ για να πάρει την συσκευή σου για να επισκευαστεί.

 

Λοιπον παμε στο θεμα μου μετα απο μια αντικατασταση συσκευης πριν ενα μηνα λογο gps και χτες αλλαγης mainboard με καινουριο imei το δοκιμασα παλι σε διαδρομη και εχασε τους δορυφορους δεν ξερω σηκώνω τα χερια ψηλα και τα παρατάω πλέον δεν ξανα ασχολούμαι με το θεμα θα βαλω ενα navigon που δεν ενημερωνει φωνητικα τις αποσυνδεσεις και θα αρχισω τα ρουτ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οταν αποσυνδεεται απο τους δορυφορους σε ενημερωνει φωνητικα

 

Mαλιστα,σε ευχαριστω φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

επισης να επισημάνω οτι γίνεται με το sygic igo η φωνητική ενημέρωση της απωλειας των δορυφόρων, με το navigon μονο στο δείχνει στην οθονη!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου μετά απο αλλαγή πλακέτας και πίσω καλυμματος το πρόβλημα όχι απλά δε λύθηκε αλλά έγινε και χειρότερο . Κλειδώνει σε λίγους δορυφόρους(5-7/20) ,αφου κλειδώσει(μετά απο λεπτό πολλές φορές) και αρχίσει η πλοήγηση χάνει το σήμα και δεν λοκάρει ποτέ..Εχω ξενερώσει..Τη Δευτέρα πάει ξανά στο service *** την ατυχία μου!
Link to comment
Share on other sites

...Τα ιδια και μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...μια φορα δουλευει,αν το κλεισεις και το ξανα ανοιξεις ,τελος!!Δεν δουλευει ουτε το gps ουτε οι υπηρεσιες τοποθεσιας..δηλαδη δεν μπορεις να κανεις ουτε ενα απλο check in!!Μπραβο LG G2!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμαζεις και το κολπο να σηκωσεις λιγο τις ακιδες πισω μπας και δεν παταει η κεραια σωστα?Αφου σου αλλαξαν πλακετα μια φορα τι αλλο να σου κανουν τωρα?Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το τηλέφωνο το πήρα στις 17/3 (πριν 2 μέρες) και από χθες μου κάνει αυτό το πρόβλημα που περιγράφει το παλικάρι πιο πάνω.

 

δουλεύει μία φορά μετά το ρεσταρτ και μετά αν το κλείσεις και το ξανανοίξεις το gps δεν βρίσκει ποτέ σήμα. ιδίως μέσα σε σπίτι. δοκίμασα πολλές επαναφορές εργοστασιακών, τίποτα. ξέρει κανείς πια είναι η διαδικασία; το στέλνω στην LG;; μπορώ να πάω στο μαγαζί που το πήρα (skroutzομάγαζο για DOA;; ) ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμαζεις και το κολπο να σηκωσεις λιγο τις ακιδες πισω μπας και δεν παταει η κεραια σωστα?Αφου σου αλλαξαν πλακετα μια φορα τι αλλο να σου κανουν τωρα?Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα...

 

Να σαι σίγουρος θα το δοκιμάσω

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το τηλέφωνο το πήρα στις 17/3 (πριν 2 μέρες) και από χθες μου κάνει αυτό το πρόβλημα που περιγράφει το παλικάρι πιο πάνω.

 

δουλεύει μία φορά μετά το ρεσταρτ και μετά αν το κλείσεις και το ξανανοίξεις το gps δεν βρίσκει ποτέ σήμα. ιδίως μέσα σε σπίτι. δοκίμασα πολλές επαναφορές εργοστασιακών, τίποτα. ξέρει κανείς πια είναι η διαδικασία; το στέλνω στην LG;; μπορώ να πάω στο μαγαζί που το πήρα (skroutzομάγαζο για DOA;; ) ευχαριστώ πολύ.

 

υπόψιν η παρτίδα είναι πολωνικό 402, οπότε και αυτά έχουν θέματα

Link to comment
Share on other sites

υπόψιν η παρτίδα είναι πολωνικό 402, οπότε και αυτά έχουν θέματα

 

Και εμένα 401 ήταν φίλε άστα σε όλα μπορεί να σε βγάλει το πρόβλημα, εδώ το στέλνουμε μας αλλάζουνε mainboard και αυτό πάλι δεν δουλεύει σωστά τι να λέμε τώρα!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στην lg ,θα το στειλω ...αντε να δουμε τι θα δουμε...θα σας ενημερωσω...

 

Ρε παιδια λετε να φταιει η kit kat?

 

Παιδια Οσοι πηρατε την αναβαθμιση για τσεκαρετε λιγο το gps και τις υπηρεσιες τοποθεσιας...

Edited by RENESISS
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στην lg ,θα το στειλω ...αντε να δουμε τι θα δουμε...θα σας ενημερωσω...

 

Ρε παιδια λετε να φταιει η kit kat?

 

Αν δεν το είχες δοκιμάσει με JB, τότε ίσως να φταίει η KitKat. Εγώ με JB δούλευε τέλεια και ολόσωστα και τώρα δεν μπορεί καλά καλά να κλειδώσει έναν δορυφόρο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

και γω μετα την αναβάθμιση σε κιτ κατ τον ήπια. 17/3 το αγορασα, το τσέκαρα (το δουλεύω αρκετά το gps οπότε ήθελα να τσεκάρω ότι όλα οκ ) 18/3 πήρε το update και άρχισε να μαλακίζετε...

 

ερώτηση, για να πάρουμε την lg, που καλούμε; μία procordia στο ψυχικό είναι που βρήκα κάτι σελίδες πίσω;

Link to comment
Share on other sites

και γω μετα την αναβάθμιση σε κιτ κατ τον ήπια. 17/3 το αγορασα, το τσέκαρα (το δουλεύω αρκετά το gps οπότε ήθελα να τσεκάρω ότι όλα οκ ) 18/3 πήρε το update και άρχισε να μαλακίζετε...

 

ερώτηση, για να πάρουμε την lg, που καλούμε; μία procordia στο ψυχικό είναι που βρήκα κάτι σελίδες πίσω;

 

Αν προλάβεις και πάρεις πρώτος ενημέρωσέ μας... :)

Πολωνικό 401 είναι το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, για να πάρουμε την lg, που καλούμε; μία procordia στο ψυχικό είναι που βρήκα κάτι σελίδες πίσω;

 

Καλείς πρώτα την LG στο 801 11 200 900..Ναι η procordia ειναι εξουδιοτημένο service της LG και βρίσκεται στο ψυχικο. Μπορείς να το πας και μόνος σου εκεί να το δουνε και να περιμένεις να στο φτιάξουν ή αλλιώς θα περάσει courrier να το παραλάβει ..

Link to comment
Share on other sites

πολωνικό 402...

 

θα προσπαθήσω να πάω αύριο σκαστός από δουλειά

 

είχα ενθουσιαστεί με το τηλέφωνο αλλά πραγματικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να υπάρχει τέτοιο θέμα με τα GPS και να μην έχει βουίξει το σύμπαν, και να μην τοχουν εξαλείψει μετά από τόσους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

πολωνικό 402...

 

θα προσπαθήσω να πάω αύριο σκαστός από δουλειά

 

είχα ενθουσιαστεί με το τηλέφωνο αλλά πραγματικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να υπάρχει τέτοιο θέμα με τα GPS και να μην έχει βουίξει το σύμπαν, και να μην τοχουν εξαλείψει μετά από τόσους μήνες.

 

Λες να έχουν πρόβλημα τα Πολωνικά με την αναβάθμιση; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

πολωνικό 402...

 

θα προσπαθήσω να πάω αύριο σκαστός από δουλειά

 

είχα ενθουσιαστεί με το τηλέφωνο αλλά πραγματικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να υπάρχει τέτοιο θέμα με τα GPS και να μην έχει βουίξει το σύμπαν, και να μην τοχουν εξαλείψει μετά από τόσους μήνες.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου. Είναι μεγάλο το πρόβλημα με αρκετους να έχουν πρόβλημα με το GPS και η LG να μην έχει τοποθετηθεί επίσημα ακόμα. Αν πάς , να έχεις κατεβασμένα το GPS test ,AndroiTS GPS Test όπως και τα προγράμματα πλοήγησης που χρησιμοποιείς να τους δείξεις το πρόβλημα κατευθείαν..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου. Είναι μεγάλο το πρόβλημα με αρκετους να έχουν πρόβλημα με το GPS και η LG να μην έχει τοποθετηθεί επίσημα ακόμα. Αν πάς , να έχεις κατεβασμένα το GPS test ,AndroiTS GPS Test όπως και τα προγράμματα πλοήγησης που χρησιμοποιείς να τους δείξεις το πρόβλημα κατευθείαν..

 

το θεμα ειναι ρε παιδια εγω να μιλησω για εμενα προσωπικα στην πρωτη συσκευη που ειχα την στελνω κατω μου παιρνει τρεις εβδομαδες η διαδικασια και μου στελνουν καινουρια συσκευη την παιρνω την καινουρια την κραταω περιπου ενα μηνα την ξανα στελνω και αυτην κατω μου αλλαζουν mainboard την παιρνω αυτην με αλλαγμενο το ανταλακτικο δοκιμαζω παλι σκατα...δηλαδη τι πρεπει να κανω για να εχω ενα σωστο gps που της γυναικας μου το samsung galaxy s advane των 150 ευρων ειναι πολυ καλυτερο?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...