Jump to content

iOcean X7 HD


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η μπαταρία του με 2000 mah βγαζει τη μέρα ή θα πρέπει να παραγγείλουμε τη μπαταρία με τα 3000 mah.

 

με νορμαλ χρηση,3g παντα ανοιχτο,viber απο πισω να τρεχει

ανετα 1 μερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα, ψαχνω να αγορασω κινεζικο και εχω μαλον ψηθει απο το νημα σας....θελω να ρωτησω τα παιδια που το εχουν παρει την γνωμη τους για τις φωτος ( ειδικα αυτες σε χαμηλο φωτισμο) το βιντεο ( παλι και σε μερα, αλλα και σε περιβαλον δωματιου το βραδυ )αλλα και την ηχογραφηση. ο κυριοτερος λογος ειναι τα πολλα σεμιναρια που παω σε ανοιχτους αλλα και κλειστους χωρους, και θελω να εχω το υλικο για μετα, επισης το καλυτερο λινκ αυτη τη στιγμη για να αγορασω το κινητο με την 2000 mh μπαταρια αλλα και την εξτρα των 3000 mh μαζι με την θηκη της........
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, ψαχνω να αγορασω κινεζικο και εχω μαλον ψηθει απο το νημα σας....θελω να ρωτησω τα παιδια που το εχουν παρει την γνωμη τους για τις φωτος ( ειδικα αυτες σε χαμηλο φωτισμο) το βιντεο ( παλι και σε μερα, αλλα και σε περιβαλον δωματιου το βραδυ )αλλα και την ηχογραφηση. ο κυριοτερος λογος ειναι τα πολλα σεμιναρια που παω σε ανοιχτους αλλα και κλειστους χωρους, και θελω να εχω το υλικο για μετα, επισης το καλυτερο λινκ αυτη τη στιγμη για να αγορασω το κινητο με την 2000 mh μπαταρια αλλα και την εξτρα των 3000 mh μαζι με την θηκη της........

 

οσο αφορα καμερα και βιντεο ειναι πολυ καλο..γενικα το iocean hd στην κατηγορια του ειναι πολυ καλο το συνηστω, εγω το πηρα απο το pandawill χωρις εξτρα δωρα..δες και στο to2c

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε εχτεσ το τηλ, ομως την καρτα 8γβ που ειχα παραγγειλει την πηρε η γυναικα μου οποτε μεχρι να παρω αλλη εχω μεινει με τον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου. το θεμα ειναι οτι εβαλα εφαρμογες αλλα δεν μπορω να μεταφερω καμια στο χωρο του τηλ που ειναι περιπου 5.5 γβ αλλα μενουν ολα στην μνημη με αποτελεσμα να εχω υπολοιπο 250μβ.

να προσθεσω οτι το τηλ εχει γινει ροοτ και εχω κατεβασει εσ εχπλορερ και απ2σδ μπας και τα καταφερω αλλα τιποτα!!!

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επισκέπτης
Παιδια μολις πριν δυο μερες παρελαβα το κινητο απο Merimobiles.Παρατηρησα πως ανεβαζει πολυ θερμοκρασια οταν ειναι με 3g η WiFi και παραλληλα παιζω καποιο παιχνιδι.Εβγαζε συνεχεια μυνηματα συναγερμου η συσκευη πως η μπαταρια ξεπερασε τους 50 βαθμους.Εκανα και το update αλλα τα ιδια.Καποια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

@ φιλε bathas δεν ξερω γιατι σου συμβενει παντως κ το δικο μου το νιωθω ζεστο, οχι να ψυνει μπιφτεκια ομως.

 

Καλησμερα και απο μένα. το παρελαβα εχθες απο το Minideal μονο που μου φαγανε τα ακουστικα και την ζελατινα για την οθονη, μου ηρθε ομως με 8 giga μνημη αντι για 4, οποτε αυτο το παραβλεπω.

 

ειμαι ενθουσιασμένος με το wifi, πιανει πολυ καλα.

 

αυτο που με προβληματισε ειναι ότι έχει μια αχνη φωτεινη γραμμη στην οθονη κάτω απο το ηχείο και για 2 εκατοστα μηκος και μια δευτερη πανω απο το πληκτο home οι οποίες ειναι πολύ εμφανείς στις μπλε και πορτοκαλι αποχρωσεις. προς το παρον δεν με ενοχλει, αλλα φοβαμαι μην εχει μετα θεμα το κινητο. δεν μιλησα ακομη με το minideal, ειπα να πάρω μια δευτερη γνώμη πρώτα. εχει αντιμετωπίσει καποιος κατι τετοιο? καμμια ιδεα?

 

επίσης υπαρχει καποιος τροπος να γραψω sms με 160 χαρακτηρες στα ελληνικα χωρις την χρήση του go sms kai handcent sms? και να εχω ωρθωγραφηκω ελεγχο και προτεινομενες λεξεις στο πληκτρολογιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο που με προβληματισε ειναι ότι έχει μια αχνη φωτεινη γραμμη στην οθονη κάτω απο το ηχείο και για 2 εκατοστα μηκος και μια δευτερη πανω απο το πληκτο home οι οποίες ειναι πολύ εμφανείς στις μπλε και πορτοκαλι αποχρωσεις. προς το παρον δεν με ενοχλει, αλλα φοβαμαι μην εχει μετα θεμα το κινητο. δεν μιλησα ακομη με το minideal, ειπα να πάρω μια δευτερη γνώμη πρώτα. εχει αντιμετωπίσει καποιος κατι τετοιο? καμμια ιδεα?

 

Αν μπορείς ανέβασε φωτογραφίες, μου φαίνεται ότι έχεις προβληματική οθόνη.

 

επίσης υπαρχει καποιος τροπος να γραψω sms με 160 χαρακτηρες στα ελληνικα χωρις την χρήση του go sms kai handcent sms?

 

Αν είσαι root, γίνεται εύκολα με το gravitybox.

 

και να εχω ωρθωγραφηκω ελεγχο και προτεινομενες λεξεις στο πληκτρολογιο;

Βάλε το swiftkey από το play store.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μίλησα ήδη με το minideal φίλε athanaso77 (ευχαριστώ για app που πρότεινες) και μου έδωσαν δυο λύσεις, ή έκπτωση σε επόμενη αγορά, ή να το στείλω πίσω.

λέω να το στείλω, μήπως κ στο μέλλον χειροτερέψει η κατάστασή του, αν κ πλέον φάινεται σε όλο το μήκος της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κάνω μέσω PayPal; η ότι μου λέει αυτός στο mindeal; υπάρχει κάπου να διαβάσω για την διαδικασία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανόνισε με minideal, αν δεις οτι σε καθυστερούν και θέλουν να κερδίσουν χρόνο άνοιξε dispute στο paypal.

 

 

Έχουμε Kitkat 4.4.2 και για το HD!!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η iOcean! Το ένα μετά το άλλο πήραν αναβαθμίσεις σε 4.4 (KitKat) τα κινητά της, ακόμη και HD που είναι το μικρότερό της! Κάποιοι άλλοι πολύ μεγαλύτεροι (στο όνομα τουλάχιστον) «όπως το πήρες σου μένει», λες και πήρες μίξερ...

 

Και η αναβάθμιση είναι στην επίσημη σελίδα τους, όχι τρέχα γύρευε να την βρεις, κι άντε να ξέρεις αν είναι πειραγμένη ή όχι.

http://www.iocean.cc/Service.html

 

Καλοφτιαγμένες συσκευές καλών επιδόσεων, σε καλές τιμές και με υποστήριξη όσο ελάχιστοι κατασκευαστές -Κινέζοι ή μη-. Νομίζω θα έπρεπε να συστήνονται συχνότερα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η iOcean! Το ένα μετά το άλλο πήραν αναβαθμίσεις σε 4.4 (KitKat) τα κινητά της, ακόμη και HD που είναι το μικρότερό της! Κάποιοι άλλοι πολύ μεγαλύτεροι (στο όνομα τουλάχιστον) «όπως το πήρες σου μένει», λες και πήρες μίξερ...

 

Και η αναβάθμιση είναι στην επίσημη σελίδα τους, όχι τρέχα γύρευε να την βρεις, κι άντε να ξέρεις αν είναι πειραγμένη ή όχι.

http://www.iocean.cc/Service.html

 

Καλοφτιαγμένες συσκευές καλών επιδόσεων, σε καλές τιμές και με υποστήριξη όσο ελάχιστοι κατασκευαστές -Κινέζοι ή μη-. Νομίζω θα έπρεπε να συστήνονται συχνότερα.

Παιδια συμφωνω με τον φιλο μας ταlos. Το εχω αναφερει κατι σελιδες πισω οτι ειναι μια σοβαρη εταιρια και απανταιει σε ολους και σε ολα τα προβληματα. Πρεπει να τους δωσουμε τα συγχαρητηρια για της συσκευες τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνεται να περιμένω OTA update για android 4,4 ή να την κάνω τώρα μέσω υπολογιστή..; Τι κερδίζουμε με την με νέα έκδοση..;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλύτερα να περάσεις από τον υπολογιστή σου το πλήρες πακέτο της νέας rom, ενδείκνυται όταν έχουμε διαφορετική έκδοση λειτουργικού. Τώρα όσον αφορά το τι κερδίζεις... πρακτικά ίσως και τίποτα εκτός της αίσθησης ότι είσαι up-to-date.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν κ εγω το κιτ-κατ αλλα το αφηνω για την ωρα,Με την τελευταια εκδοση που εχω ολα δουλευουν ρολοι,μα ολα..Δοκιμμες,back up της Ρομ και του απ την αρχη ολα δε ξερω καν αν αξιζει το κοπο.Οταν κατι δουλευει καλα ποιος ο λογος να το πειραξουμε...

Αν δοκιμασει κανεις μας λεει για εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο. Δεν την αλλαζω. Ολα δουλευουν τελεια!

 

Εχω παθει πλακα με το κινητο. Ειχα zte 4πυρηνο πριν αλλα αυτο απλα σπερνει. Παναλαφρο, γρηγορο.... Super

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περάσεις από τον υπολογιστή σου το πλήρες πακέτο της νέας rom, ενδείκνυται όταν έχουμε διαφορετική έκδοση λειτουργικού. Τώρα όσον αφορά το τι κερδίζεις... πρακτικά ίσως και τίποτα εκτός της αίσθησης ότι είσαι up-to-date.

 

Jelly Bean με Kitkat είναι μέρα με τη νύχτα. Αν έχει γίνει το port σωστά (που θα έχει γίνει) θα αυξήθει μέχρι και η αυτονομία της συσκευής...

Μάλιστα χρήστες ανέφεραν μέχρι και βελτίωση της κάμερας.

 

Εμφανιασικά είναι σχεδόν ίδιες αλλά από πίσω έχουν αλλάξει πάρα πολλά. Τέσπα, όποιος δε θέλει να πάρει το ρίσκο και είναι ευχαριστημένος ας μη το κάνει! :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ξερει κανεις να μας πει και εμας τους γερους που δεν εχουμε ιδεα πως περναμε την rom στο χ7hd [αναλυτικα ομως γιατι το απλο για εσας βουνο για εμας] ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον .ειπα ας ειμαι η πρωτη που δοκιμαζω το 4.4.Η ρομ και ολα τα εργαλεια υπαρχουν στο σιτε της IOCEAN .Το φλασαρσμα

ειναι το κλασσικο που γινεται σε ολα τα mediatek.Aφου περασα τη ρομ κ ανοιξα το κινητο σαν πρωτη εικονα μου αρεσε

διαφορετικα μενου συν πανω και κατω συρομονενη μπαρα η οποια ειναι πολυ βολικη.Παμε στα θετικα τωρα.Να σημειωσω οτι δουλεψα το κιτκατ για μια μερα.Αυτο που σιγουρο ειναι εμφανες ειναι πως εχει πολυ καλλιτερη διαχειρηση της μπαταριας.πεφτει με πολυ πιο αργο ρυθμο.Επισης να πω οτι δεν εχει σχεδον καθολου κινεζιες μεσα.

Ομως το τηλεφωνο χωρις να στο στησω μου εδειχνε την εντυπωση οτι δε ρολλαρει οπως το jelly.Οχι ακριβως lag αλλα σα να ειχε χασει το smooth που ειχε.Τσεκαρω ελευθερη μνημη και βλεπω απο 200 μεχρι 300 μαχ.Υπενθυμιζω πως στο 4.2 ειμαι με 500-600μβ ελευθερα σταθερα.ΟΚ λεω ασ περασω οτι ειχα κ βλεπουμε.Εστησα το κινητο ,το δουλεψα κ οντως ειχα δικιο με τη μνημη.Χωρις να το ζορισω εβλεπα κατι σα λαγκ και μνημη να εχει πεσει κατω απο 200μβ.Δικια μου αποψη ειναι οτι ειναι πολυ πιο βαρυ το λειτουργικο ή απλα δε κανει διαχειρηση μνημης τοσο καλη οσο εκανε το 4.2.Eπισης παρατηρησα μεσα στο σπιτι αρκετες φορες το σημα στο data connection να ψαχνεται απο RH+ να γυριζει στο απλο 2g και αντιστροφα.Δε μου το εκανε ποτε μες στο σπιτι.Επισης τσεκαρα και gps απο περιεργεια το οποιο δε λοκαρε με τιποτα.εκανα και το fix απο mobileuncle το αφησα κανα 15λεπτο στο μπαλκονι ,ουτε 1 δορυφορο.

Ο λογος που βασικα ηθελα να δοκιμασω ειναι μπας κ ειχε καλλιτερη αποδοση της καμερας.καμια φορα βλεπω στο 4.2 πως το focus δεν ειναι τοσο καλο ,σα να χανει λιγο την εστιαση.Πανω κατω ιδια καμερα ειδα και στο κιτκατ...Μετα απο μια μερα

το 4.4 πηρε δρομο ,ξαναμπηκε το 4.2 κ το κινητο πεταει οπως πεταγε πριν.Συμπερασμα δικο μου ειναι πως το 4.4 δεν εχει κατσει καλα ή το μηχανημα μας δεν ειναι να πηγαινει τραινο με την 4.4.Αν ειχε 8core και 2 giga ισως ναι.Για την ωρα ομως 4.2 δαγκωτο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και παλι παιδια! Χρειαζομαι την βοηθεια σας αλλη μια φορα....

 

Χτες πηγα και εβαλα το freedom :down: ! Με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στο play store και να μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση ενω ημουν κανονικα συνδεδεμενος. Επισης μου πετουσε συνεχως σφαλματα το google play σταμτησε να λειτουργει κλπ κλπ.

 

Μετα απο ψαξιμο στο ιντερνετ αρχισα να κανω εκκαθαριση δεδομενων στο play store , το αφαιρεσα, προσθεσα αλλο apk play store... Αλλα συνεχιζε το προβλημα..

 

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το κινητο οταν επανηλθε εμφανιζε παλι τα μηνυματα.

 

Στην απελπισια μου και στα νευρα μου ειπα να δοκιμασω να περασω καινουρια rom μπας και ..?!

 

Κατεβασα sp flash tool , κατεβασα την rom , εκανα scater-loading και πατησα download με επιλογη στο firmware update. Η διαδικασια δεν εγινε σωστα.

 

Τελικως το κινητο ειναι νεκρο! Δεν μπορω να το ανοιξω ουτε τιποτα. Το συνδεω στο pc ψαχνει για drivers της συσκευης αλλα αποτυγχανει.

 

Ξερω οτι τα εκανα σκα:confused: ! Καμια ιδεα να επαναφερω την συσκευη μου ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια! Χρειαζομαι την βοηθεια σας αλλη μια φορα....

 

Χτες πηγα και εβαλα το freedom :down: ! Με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στο play store και να μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση ενω ημουν κανονικα συνδεδεμενος. Επισης μου πετουσε συνεχως σφαλματα το google play σταμτησε να λειτουργει κλπ κλπ.

 

Μετα απο ψαξιμο στο ιντερνετ αρχισα να κανω εκκαθαριση δεδομενων στο play store , το αφαιρεσα, προσθεσα αλλο apk play store... Αλλα συνεχιζε το προβλημα..

 

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το κινητο οταν επανηλθε εμφανιζε παλι τα μηνυματα.

 

Στην απελπισια μου και στα νευρα μου ειπα να δοκιμασω να περασω καινουρια rom μπας και ..?!

 

Κατεβασα sp flash tool , κατεβασα την rom , εκανα scater-loading και πατησα download με επιλογη στο firmware update. Η διαδικασια δεν εγινε σωστα.

 

Τελικως το κινητο ειναι νεκρο! Δεν μπορω να το ανοιξω ουτε τιποτα. Το συνδεω στο pc ψαχνει για drivers της συσκευης αλλα αποτυγχανει.

 

Ξερω οτι τα εκανα σκα:confused: ! Καμια ιδεα να επαναφερω την συσκευη μου ?

 

 

 

 

 

 

 

Στην έβδομη σελίδα θα βρεις οδηγίες. Και εγώ την είχα πατήσει και το μπρικαρα με το που το πήρα... Αλλά λογικά θα το επαναφέρεις..Μην αγχωνεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον .ειπα ας ειμαι η πρωτη που δοκιμαζω το 4.4.Η ρομ και ολα τα εργαλεια υπαρχουν στο σιτε της IOCEAN .Το φλασαρσμα

ειναι το κλασσικο που γινεται σε ολα τα mediatek.Aφου περασα τη ρομ κ ανοιξα το κινητο σαν πρωτη εικονα μου αρεσε

διαφορετικα μενου συν πανω και κατω συρομονενη μπαρα η οποια ειναι πολυ βολικη.Παμε στα θετικα τωρα.Να σημειωσω οτι δουλεψα το κιτκατ για μια μερα.Αυτο που σιγουρο ειναι εμφανες ειναι πως εχει πολυ καλλιτερη διαχειρηση της μπαταριας.πεφτει με πολυ πιο αργο ρυθμο.Επισης να πω οτι δεν εχει σχεδον καθολου κινεζιες μεσα.

Ομως το τηλεφωνο χωρις να στο στησω μου εδειχνε την εντυπωση οτι δε ρολλαρει οπως το jelly.Οχι ακριβως lag αλλα σα να ειχε χασει το smooth που ειχε.Τσεκαρω ελευθερη μνημη και βλεπω απο 200 μεχρι 300 μαχ.Υπενθυμιζω πως στο 4.2 ειμαι με 500-600μβ ελευθερα σταθερα.ΟΚ λεω ασ περασω οτι ειχα κ βλεπουμε.Εστησα το κινητο ,το δουλεψα κ οντως ειχα δικιο με τη μνημη.Χωρις να το ζορισω εβλεπα κατι σα λαγκ και μνημη να εχει πεσει κατω απο 200μβ.Δικια μου αποψη ειναι οτι ειναι πολυ πιο βαρυ το λειτουργικο ή απλα δε κανει διαχειρηση μνημης τοσο καλη οσο εκανε το 4.2.Eπισης παρατηρησα μεσα στο σπιτι αρκετες φορες το σημα στο data connection να ψαχνεται απο RH+ να γυριζει στο απλο 2g και αντιστροφα.Δε μου το εκανε ποτε μες στο σπιτι.Επισης τσεκαρα και gps απο περιεργεια το οποιο δε λοκαρε με τιποτα.εκανα και το fix απο mobileuncle το αφησα κανα 15λεπτο στο μπαλκονι ,ουτε 1 δορυφορο.

Ο λογος που βασικα ηθελα να δοκιμασω ειναι μπας κ ειχε καλλιτερη αποδοση της καμερας.καμια φορα βλεπω στο 4.2 πως το focus δεν ειναι τοσο καλο ,σα να χανει λιγο την εστιαση.Πανω κατω ιδια καμερα ειδα και στο κιτκατ...Μετα απο μια μερα

το 4.4 πηρε δρομο ,ξαναμπηκε το 4.2 κ το κινητο πεταει οπως πεταγε πριν.Συμπερασμα δικο μου ειναι πως το 4.4 δεν εχει κατσει καλα ή το μηχανημα μας δεν ειναι να πηγαινει τραινο με την 4.4.Αν ειχε 8core και 2 giga ισως ναι.Για την ωρα ομως 4.2 δαγκωτο

 

Θυμάσαι αν το android 4.4 που είχες βάλει ήταν root?. Ρωταω γιατί μπορείς με κάποια εφαρμογή από το στορ να αποθηκευσεις μεγάλο μέρος της εφαρμογής που είναι στην μνήμη του τηλεφώνου , στην κάρτα μνήμης .Εγώ αυτό χρησιμοποιώ με την 4.2, και δίνει κάποιο αέρα στο τηλέφωνο.. Γιατί ένα 1 gb , είναι λίγο για εφαρμογές.. Πριν είχα το zte v967s που είχε πάλι ένα 1gb για εφαρμογές, άλλα πολύ απλά έκανες ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου, και από 1gb είχα διαθέσιμο γύρω στα 2,4 GB αν θυμάμαι καλά.. Αυτό σου λύνει τα χέρια... Αυτό θα ήταν χρήσιμο και για το δικό μας τηλέφωνο , αλλά δουλεύει μόνο σε mtk 6589.....

Link to comment
Share on other sites

Επι της ουσιας δηλαδη η ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου σου δινει παραπανω μνημη απο το 1 γιγα ram για να τρεχουν οι εφαρμογες? δεν μπορουμε να το κανουμε στα δικα μας?

Πως μπορω να ξερω βλεποντας μια συσκευη οτι ειναι root ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOcean X7 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...