Jump to content

The Voice of Greece (Ant1)


filippos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξενερωσα με το αποτελεσμα,αυτο εχω μονο να πω.Ελπιζω στο 2ο voice να υπαρξει περισσοτερη αξιοκρατια αν και χλωμο το βλεπω αν οι κυπριοι ριξουν και παλι τοσο χρημα για διαφημιστικες εκστρατειες και αφισες στους δρομους προκειμενου να βγαλουν καποιον δικο τους,οπως εκαναν φετος.

 

Συνήθως οι μειονότητες νιώθουν μεγαλύτερη ανάγκη να υποστηρίζουν τα μέλη τους, δεν το βλέπουμε πρώτη φορά.

Όσον αφορά την αξιοκρατία, από την στιγμή που ψηφίζει ο κόσμος, ο οποίος ομολουγουμένως στη μεγάλη του πλειοψηφία είναι μουσικά απαίδευτος, δε γίνεται να υπάρξει αξιοκρατικό αποτέλεσμα. Από την στιγμή που μπαίνουν μπροστά οι συμπάθειες του κοινού και όχι η πραγματική καλλιτεχνική αξία των συμμετεχόντων, αυτού του είδους τα talent shows πάντα θα είναι πανηγυράκια για λαϊκή κατανάλωση και όχι εκπομπές που θα επιλέγουν τους καλύτερους με αξιοκρατικά κριτήρια. Ας το έχουμε αυτό κατά νου ώστε να το βλέπουμε πιο χαλαρά το πράγμα και να μην απογοητευόμαστε απ' το αποτέλεσμα. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 112
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις είδα τα highlights του τελικού, παρόλο που δεν το παρακολουθούσα.

 

1. Αστείο-κακιούλα: Ο Κορκολής πήγε γιατί άκουσε ότι έχει δεκαεξάχρονες? :lol::p (είναι καλούλης ο κακομοίρης, δεν του αξίζει να τον κοροϊδεύουμε ακόμα, αλλά δεν κρατήθηκα)

 

2. Αυτή η μικρή που βγήκε 2η, που την είχα ακούσει να λέει το Big in Japan κι έλεγαν όλοι ότι είναι καλύτερη από την εκδοχή της Ane Brun, δε νομίζω ότι είναι τόσο καλή. Έχει μία συγκεκριμένη τεχνική που την έχουν κι άλλες τύπου Adele, αλλά άμα της δώσεις να πει μελωδικό τραγούδι που δεν έχει τέτοια γυρίσματα, η φωνή της είναι απλά μέτρια. Και η προφορά της στα αγγλικά θέλει δουλειά, αλλά νταξει μικρή είναι ακόμα.

 

3. The "Voice" και καλά, αλλά η νικήτρια κουκλάρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Φετος τι γινεται,δεν το βλεπει κανεις?Περσι πιο πολυς ντορος γινοταν,φετος δεν βλεπω να ασχολειται πολυς κοσμος.Την ερχομενη Κυριακη ειναι ο ημιτελικος και στις 21 ο τελικος.Οπως περσι,αν και ειχα πεσει εξω,θα κανω μια προβλεψη για την τελικη τετραδα:

Ρεμος:Κωστας Αγερης

Βανδη:Σταυρος Χαλιαμπαλιας

Ασλανιδου:Νεκταριος Μαλλας

Μιχαλης:Κατερινα Καμπανελλη

Link to comment
Share on other sites

Φετος τι γινεται,δεν το βλεπει κανεις?Περσι πιο πολυς ντορος γινοταν,φετος δεν βλεπω να ασχολειται πολυς κοσμος.Την ερχομενη Κυριακη ειναι ο ημιτελικος και στις 21 ο τελικος.Οπως περσι,αν και ειχα πεσει εξω,θα κανω μια προβλεψη για την τελικη τετραδα:

Ρεμος:Κωστας Αγερης

Βανδη:Σταυρος Χαλιαμπαλιας

Ασλανιδου:Νεκταριος Μαλλας

Μιχαλης:Κατερινα Καμπανελλη

Αφού έφυγε η Εύα τι νόημα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πλεον αυτο το ταλεντ σοου ειναι απλα ανουσιο και να ειπαρχει, αλλα και να κατσεις να το δεις.το βλεπα πλεον απο περιεργεια οταν ηταν η καψαλη και αυτο το ριαλιτυ τυπου ασπα που πηγαν να κανουν με τη πατρισια λωγο τηλεθεασης. περα απ αυτο ειναι τοσο στημενο που δινει νεα εννοια στα στημενα σοους.

Aς πουμε εβλεπα ενα 17 χρονο τον κωστα, και το πρωτο τραγουδι που πε στα lives το πε χαλια.Μαλιστα ηταν εκτος τονου που αν το ακουγες απο καπιον αλλον θα γελουσες.Αλλα επειδη εχει το λουκ το star quality και τα κοριτσακια θα κοβαν και φλεβες κατι τετια ηληθια ,ας τον κρατησουμε μεχρι τελικο.Για μια στιγμη νομιζα πως το παιχνιδι λεγοταν The voice και οχι The look .

απ την αρχη μπορεις να δεις πιος θα περασει και πιος οχι και δυστηχως δεν εχει καν να κανει σχεση με τη φωνη.Βεβαια ασχολιαστο το τι καριερα θα κανουν μετα το σοου αλλου παπα ευαγγελιο αυτο.

οπως ειχε ειπωθει και παλια οι σταρ του σοου ειναι οι κριτες και για αυτους θα κατσεις να το δεις και οχι τοσο για τους διαγωνιζομενους αλλα ουτε και για τον παρουσιαστη που πρσωπικα ειναι για.... ασε μη το πω καλυτερα και φαω μπαν:p

Βεβαια ο νικητης μπορει να παει και στη eurovision του χρονου περα απ το αμαξι. αρα προσφερει κατι αυτο το ταλεντ ριαλιτι σοου.Εννοειται οτι η ελλαδα θα ξαναπατωσει στο διαγωνισμο:lol::lol:

και το αγγλικο voice εχει κουρασει, αλλα η διαφορα πως εκεινο το κανουν να κρατα τουλαχιστον 2hours τα lives και οχι 4 ωρες λες και βλεπεις τα οσκαρ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ναι... στα διεθνή voice δεν πουλούν ριαλιτι και την τύφλα του καθενος... :wacko:

 

Όπως είναι και το concept πρωταγωνιστής είναι ο Coach.. Οπότε μου είναι πιο συμπαθής οι Μιχάλης, Βανδή. Αν δεν πάει για το διπλό η Βανδή φαντάζομαι θα το πάρει το ποντιάκι (με την καλή την εννοια, και εγώ πόντιος είμαι)

Link to comment
Share on other sites

Ναι... στα διεθνή voice δεν πουλούν ριαλιτι και την τύφλα του καθενος... :wacko:

 

Όπως είναι και το concept πρωταγωνιστής είναι ο Coach.. Οπότε μου είναι πιο συμπαθής οι Μιχάλης, Βανδή. Αν δεν πάει για το διπλό η Βανδή φαντάζομαι θα το πάρει το ποντιάκι (με την καλή την εννοια, και εγώ πόντιος είμαι)

μα αυτο ειπα πριν οτι και το αγγλικο εχει κουρασει απλα σε θεμα διαρκειας μονο κερδιζει ποιντς :lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειπα πριν οτι και το αγγλικο εχει κουρασει απλα σε θεμα διαρκειας μονο κερδιζει ποιντς :lol:

 

Στο θέμα διάρκειας θα συμφωνήσω.. Το άλλο απλά το αναφέρω γιατί ειναι αναμενομενο... Απλά αυτό

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι φιναλιστ:

Ρεμος:Κωστας Αγερης

Βανδη: Αννα Βιλλανιδη

Ασλανιδου:Νεκταριος Μαλλας

Μιχαλης:Κατερινα Καμπανελλη

Αν και η Ασλανιδου δεν ειναι και η αγαπημενη μου απο τους coaches,σαν φωνη μου αρεσει περισσοτερο ο Νεκταριος.Ελπιζω τουλαχιστον φετος να ισχυσει αυτο που εγραψα πριν ενα χρονο:

Ξενερωσα με το αποτελεσμα,αυτο εχω μονο να πω.Ελπιζω στο 2ο voice να υπαρξει περισσοτερη αξιοκρατια αν και χλωμο το βλεπω αν οι κυπριοι ριξουν και παλι τοσο χρημα για διαφημιστικες εκστρατειες και αφισες στους δρομους προκειμενου να βγαλουν καποιον δικο τους,οπως εκαναν φετος.

Θα ξενερωσω αν δω παλι να βγαινει νικητρια μια δευτερη μαρια-ελενα μονο και μονο επειδι θα την εχουν ψηφισει ολοι οι Κυπριοι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι φιναλιστ:

Ρεμος:Κωστας Αγερης

Βανδη: Αννα Βιλλανιδη

Ασλανιδου:Νεκταριος Μαλλας

Μιχαλης:Κατερινα Καμπανελλη

Αν και η Ασλανιδου δεν ειναι και η αγαπημενη μου απο τους coaches,σαν φωνη μου αρεσει περισσοτερο ο Νεκταριος.Ελπιζω τουλαχιστον φετος να ισχυσει αυτο που εγραψα πριν ενα χρονο:

 

Θα ξενερωσω αν δω παλι να βγαινει νικητρια μια δευτερη μαρια-ελενα μονο και μονο επειδι θα την εχουν ψηφισει ολοι οι Κυπριοι.

Φίλε μου έχουμε δύο κύπριες στο φινάλε.. Οπότε θα βγει ο πόντιος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουμε δύο κύπριες στο φινάλε.. Οπότε θα βγει ο πόντιος

 

Οντως ο ποντιος βγηκε τελικα.Αρα η Βανδη και ο Ρεμος ειναι 1-1.Πιστευω οτι αυτος αξιζε να βγει,σε αντιθεση με την περσινη νικητρια.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο ποντιος βγηκε τελικα.Αρα η Βανδη και ο Ρεμος ειναι 1-1.Πιστευω οτι αυτος αξιζε να βγει,σε αντιθεση με την περσινη νικητρια.

Αν η Βανδή κρατούσε τον χαλιαμπαλα θα υπήρχε δίλημμα αλλά με τους υποψήφιους που είχαν μείνει, άξιζε στον πόντιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Βλεπει κανεις το φετινο Voice στο ΣΚΑΪ?Μου εχει κανει εντυπωση που απο καθε κριτη εχουν περασει 32 διαγωνιζομενοι,συνολο 108!Μετα τα battles θα μεινουν 64+4 απο τα "κλεψιματα"=68.Θα εχει κι αλλη φαση "ξεσκαρταρισματος"?Γιατι 68 μου φαινονται παρα πολλοι για τα lives
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...