Jump to content

Sony Ericsson K500i (F500i)


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα στην φόρτιση;

 

Το δικό μου όταν το βάζω στο φορτιστή δεν αρχίζει η φόρτιση αλλά πρέπει να το ξαναβγάλωβάλω μερικές φορές. Επίσης όταν το βγάζω από το φορτιστή, κολλάει και κάνει συνέχεια 'ντιν ντιν ντιν'. (και μην παει ο νους σας στο πονηρό).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia na kanw mia erwthsh h sonyericsson den poulaw poia to k500i??opou kai na paw na kanw sundesei sto 120 se ola ta magazia mou lene oti den to exoume!!se kanena!!!exw gurisei ola ta magazia ths thessalonikhs!!!kserei kaneis??
Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia i sony ericsson dini anaba8misi sto F500i.

Fisika akoma den petixa na kano anava8misi (mou vgazi "sfalma epikinonias" .

 

Λαμβάνοντας υπόψιν την ημερομηνία του post σου και του μοντέλου σου (έχεις vodafone, έτσι?) το πιθανότερο είναι να σου εμφανίζει την ένδειξη "Σφάλμα Επικοινωνίας", λόγω του γενικού προβλήματος στο δίκτυο της vodafone στις 17/8. Φυσικά η αναβάθμιση είναι αναγκαία γιατί έχουν εμφανιστεί πολυάριθμα bugs, σε πολλούς από εμάς.

Πάντως το "Σφάλμα Επικοινωνίας" μάλλον δεν έχει να κάνει με τα προαναφερθέντα bugs που παρουσιάζει κατά καιρούς το κινητό μας! :p

 

Υ.Γ. Δεν έχω καταφέρει να κάνω την αναβάθμιση (ήμουν εκτός Αθηνών), πάντως στην OMNIPHONE που είχα πάει πριν φύγω, μου είχαν πεί να αφήσω το κινητό μου για 4 μέρες, επειδή υπάρχει μεγάλος φόρτος εργασίας ( :mad: )

{σιγά μην το άφηνα :p }

Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνοντας υπόψιν την ημερομηνία του post σου και του μοντέλου σου (έχεις vodafone, έτσι?) το πιθανότερο είναι να σου εμφανίζει την ένδειξη "Σφάλμα Επικοινωνίας", λόγω του γενικού προβλήματος στο δίκτυο της vodafone στις 17/8. Φυσικά η αναβάθμιση είναι αναγκαία γιατί έχουν εμφανιστεί πολυάριθμα bugs, σε πολλούς από εμάς.

Πάντως το "Σφάλμα Επικοινωνίας" μάλλον δεν έχει να κάνει με τα προαναφερθέντα bugs που παρουσιάζει κατά καιρούς το κινητό μας! :p

 

Υ.Γ. Δεν έχω καταφέρει να κάνω την αναβάθμιση (ήμουν εκτός Αθηνών), πάντως στην OMNIPHONE που είχα πάει πριν φύγω, μου είχαν πεί να αφήσω το κινητό μου για 4 μέρες, επειδή υπάρχει μεγάλος φόρτος εργασίας ( :mad: )

{σιγά μην το άφηνα :p }

 

Gia on line (xexasa nato grapso afto) anava8misi lilao kai oxi se SE katastima.

Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia i sony ericsson dini on line anaba8misi sto F500i.

Fisika akoma den petixa na kano anava8misi (mou vgazi "sfalma epikinonias" .

 

Den xero ama kapoios filos exi kataferi tipota alla an petixe as ma pi poia vercion dini. :)

Στα Vodafone Live! κινητά δεν γίνεται on-line αναβάθμιση!

Θα πρέπει να το πας σε κάποιο κατάστημα της Vodafone (όχι σε SE κατάστημα).

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Στα Vodafone Live! κινητά δεν γίνεται on-line αναβάθμιση!

Θα πρέπει να το πας σε κάποιο κατάστημα της Vodafone (όχι σε SE κατάστημα).

 

Gia kane mia volta apo edo:Καλώς ήλθατε στην Υπηρεσία Ενημέρωσης της Sony Ericsson :)

Link to comment
Share on other sites

Στα Vodafone Live! κινητά δεν γίνεται on-line αναβάθμιση!

Θα πρέπει να το πας σε κάποιο κατάστημα της Vodafone (όχι σε SE κατάστημα).

 

Κάνεις λάθος... Έχω το F500i και το πήγα σε vodafone-shop και μου είπαν να παρω τηλέφωνο στο 80111810810 (εξυπηρέτηση πελατών SE) για να μου πούν που πρέπει να πάω για service το κινητό μου.

Νομίζω ότι είναι λογικό η voda να μην αναλαμβάνει την αναβάθμιση εφόσον υπάρχει εξουσιοδοτημένο service της SE.

 

Σημείωση: Σε κάποιες πόλεις της Ελλάδας το service της SE βρίσκεται μέσα σε vodafone-shops, επειδή έχουν γίνει οι ανάλογες συμφωνίες μεταξύ ιδιοκτητών....Μήπως εννοείς αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς άν υπάρχει καμμιά εφαρμογή για το κ500ι εκτός απο το εορτολόγιο?

 

 

 

 

 

Καλό χειμώνα.... ( ¨( )

DON'T BE SHAMED AND SAY IT LOUD "I'M GREEK AND I'M PROUD"!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχοντας αγορασει το f500i εδω και λιγους μηνες και εχοντας διαφορα προβληματα αποφασισα να δω τι λενε και αλλοι χρηστες για αυτο. Πριν ποσταρω λοιπον ειπα να διαβασω και τις 24 σελιδες. Ενω λοιπον στην αρχη εβλεπα διθυραμβικα σχολια ευτυχως προς το τελος ειδα και αλλους να εχουν τα ιδια προβληματα με μενα (μην με θεωρησετε κακο αλλα ηλπιζα να εχουν και αλλοι τα ιδια προβληματα αφου αυτο θα σημαινε οτι φταιει το software της συσκευης!). Ετσι λοιπον και σε μενα:

1)Κολλαει και κανει restart σε ασχετες στιγμες (μαλιστα μια φορα πριν το restart η οθονη αρχισε να βγαζει κατι τρελες γραμμες σε βαθμο που νομιζα οτι τα εφτυσε!)

2)Καποιες φορες οταν προσπαθω να κανω μια κληση δεν προχωραει στην συνδεση αλλα μενει κολλημενο στην κληση (αυτο το εχω αντιμετωπισει και με αλλο Sony Ericsson)

3)Αλλους αριθμους καλω και αλλοι εμφανιζονται στις εξερχομενες

4)Ομως το χειροτερο ειναι αυτο...ενω εχω κανονικα καποιον αριθμο στον καταλογο το ονομα αυτου δεν εμφανιζεται ουτε στα μηνυματα που μου εχει στειλει ουτε στις κλησεις. Και αυτο συμβαινει με πολλους αριθμους (ολους τους αριθμους τους εχω ΜΟΝΟ στην μνημη του τηλεφωνου).

 

Αν το κιν. δεν ειχε αυτα τα προβληματα θα ημουν ιδιαιτερα ευχαριστημενος γιατι και καλη αυτονομια εχει και φορτιζει πολυ γρηγορα. Αλλα τωρα μου ερχεται να το πεταξω απ'το μπαλκονι!

 

Για να το γλυτωσω πως μπορω να το κανω αναβαθμιση. Η συσκευη ειναι μεσα στην εγγυηση και εχει αγοραστει απο καταστημα Vodafone (τονιζω οτι δεν δινω λεπτο για κινητο που εχω αγορασει 30 ευρω). Να το παω καλυτερα στην Vodafone η στην Ericsson;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,το Κ500 της κοπέλας μου έχει πρόβλημα στην κάμερα και το πήγα για service στην Teleservice στην Γλυφάδα.Περίμενα 40 λεπτά για να εξυπηρετήσει η υπάλληλος και άλλους 2 πελάτες.Τέλος πάντων όταν έφτασε η σειρά μου της έδωσα το κινητό και μου είπε ότι πρέπει να τους πάω και την απόδειξη αγοράς για να μην χρεωθώ το service.Eγώ όμως το είχα αγοράσει απο τον Γερμανό πέρυσι τον Δεκέμβριο και έχω πετάξει την απόδειξη.Τι μπορώ να κάνω για να μην χρεωθώ την επισκευή αφού το κινητό βρίσκεται ακόμα μεσα στην εγγύηση και δεν έχει περάσει ούτε ένας χρόνος που προτοκυκλοφόρησε;Αν πάω στον Γερμανό θα μου βγάλουν καινούρια απόδειξη,ή θα μπορέσουν να βρούν το απόκομα της παλιας για να μου το βγάλουν φωτοτυπία;
george cc
Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι πως χωρις αποδειξη δεν μπορεις να κανεις τιποτα αφου δεν εχεις την αποδειξη,αν το πηρες με δοσεις ισως κατι μπορει να γινει.
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω για να μην χρεωθώ την επισκευή αφού το κινητό βρίσκεται ακόμα μεσα στην εγγύηση και δεν έχει περάσει ούτε ένας χρόνος που προτοκυκλοφόρησε;Αν πάω στον Γερμανό θα μου βγάλουν καινούρια απόδειξη,ή θα μπορέσουν να βρούν το απόκομα της παλιας για να μου το βγάλουν φωτοτυπία;

 

 

Καταρχήν αυτό πρέπει να σου γίνει μάθημα, για να μην πετάξεις ξανά απόδειξη, διότι στις ηλεκτρονικές συσκευές λειτουργούν σαν εγγύηση. :p

Λοιπόν, πρέπει να πάς στο κατάστημα του Γερμανού, απ' όπου έχεις αγοράσει το κινητό και να ζητήσεις να ανατρέξουν στο αρχείο των αποδείξεων που έχουν εκδόσει, μήπως και βρούν την απόδειξή σου. Θα τους βοηθήσει πάρα πολύ εάν θυμάσαι την ακριβή ημερομηνία αγοράς, ή εάν είχες δώσει ονοματεπώνυμο ή Α.Φ.Μ.. Πάντως οι περισσότερες επιχειρήσεις κρατάνε σε αντίτυπο τις αποδείξεις που εκδίδουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Help ενω εχω βαλει ηχο κλησης ας που με τον Α οταν με πηραν τηλεφωνο μου χτυπησε ο ηχος της sony ericsson.Υπαρχουν πιθανες εξηγησεις?

 

Υ.Γ. δεν εχω σε κανενα ατομο ξεχωριστο ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Help ενω εχω βαλει ηχο κλησης ας που με τον Α οταν με πηραν τηλεφωνο μου χτυπησε ο ηχος της sony ericsson.Υπαρχουν πιθανες εξηγησεις?

 

Υ.Γ. δεν εχω σε κανενα ατομο ξεχωριστο ηχο.

Επίσης δοκίμασε να το ξαναβάλεις, άλλαξε με κάποιο άλλο αρχείο και μετά ξαναβάλε το πρώτο.

Κι εμένα το έκανε μια φορά και όταν έκανα ότι προανέφερα λειτούργησε πάλι κανονικά.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδια, εδώ και κάποιο διάστημα στο K500i μου εξαφανίζεται ο ήχος (όχι μόνο στους ήχους κλήσεις, παντού). Όταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις ήχου και διαλέγω ένταση ήχου κλήσεις στους 8 ξανάρχεται μετά από λιγο καιρο επαναλαμβανόταν κάποσες φορές αυτό, τώρα πάλι δεν έχει ήχο και όταν πάς στην ένταση ήχου και βάζω στους 8 ακούγεται πάρα πολύ σιωπιλά πρεπει να το βάλεις στο αυτί σου για να το ακούσεις ήτε είναι MP3 i MIDI.... Ξέρεται κάτι παιδια???
Bart ..:::PAO13:::..
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Κανένα Νέο; Αγοράσατε όλοι νέα κινητά κιόλας? :-)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα.Όλα καλά?Αν πας στα συγκεκριμένα παιχνίδια και πατήσεις επιλογές πήγαινε μετά οθόνη και διάλεξε 128χ160.Που θα βρω free προγράμματα, θέματα, παιχνίδια και εφαρμογές για το SonyEricsson k500i
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Όλα καλά?Αν πας στα συγκεκριμένα παιχνίδια και πατήσεις επιλογές πήγαινε μετά οθόνη και διάλεξε 128χ160.Που θα βρω free προγράμματα, θέματα, παιχνίδια και εφαρμογές για το SonyEricsson k500i

 

Καλησπερα.μπες εδω.εχει τα παντα και ολα free ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγω παντως εχω το f500 και το ειχα παρατημενο γιατι εκανε πολλες μ...ες στη φορτιση οπως λεει και καποιος αλλος πιο πανω. σημερα δοκιμασα να του κανω αναβαθμιση και ενω προχωρουσε κανονικα στο τελος εβγαλε προβλημα.παρολααυτα εχει περασει την εκδοση r2ae και οταν το ξαναεκατσα να του κανω αναβαθμιση ελεγε οτι εχω ηδη την πιο τελευταια. αρα λογικα πρεπει να ειναι ολα ενταξει τωρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το συγκεκριμένο thread δεν θα είναι πλέον "Επισημασμένο". Συνεχίζει φυσικά να είναι ενεργό, οπότε, ότι χρειαστούν οι χρήστες του συγκεκριμένου κινητού, θα ποστάρουν εδώ :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pragmatika poly wraio kinhto alla poly eu8rausto re paidia!!!!.....

Xalase h o8onh apo ptwsh (gyrw sta 20m)

ok.. 20m htan auta (ebala na bideoskopei kai to peta3a....)

 

Pro8xes omws mu epese apo ta xeria kai 3anaxalase...

Sth polh mu zhtane 60 eurw gia allagh o8onhs...

3erete pou mporw na brw poio oikonomikh lysh?...

8elw na agorasw mono thn o8onh, th pernaw monos mu....

 

milaw gia to K500i to opoio k mena kanei lala...kies sth forthsh enw to joystick leitourgei kata peristaseis....

 

 

 

aiwnia tou h mnhmh....

Link to comment
Share on other sites

Pragmatika poly wraio kinhto alla poly eu8rausto re paidia!!!!.....

Xalase h o8onh apo ptwsh (gyrw sta 20m)

ok.. 20m htan auta (ebala na bideoskopei kai to peta3a....)

 

Pro8xes omws mu epese apo ta xeria kai 3anaxalase...

Sth polh mu zhtane 60 eurw gia allagh o8onhs...

3erete pou mporw na brw poio oikonomikh lysh?...

8elw na agorasw mono thn o8onh, th pernaw monos mu....

 

milaw gia to K500i to opoio k mena kanei lala...kies sth forthsh enw to joystick leitourgei kata peristaseis....

 

 

 

aiwnia tou h mnhmh....

 

 

Καλησπερα.γνωμη μου ειναι να μην το φτιαξεις,τωρα αν επιμενεις μπες εδω και παρηγγειλε μια οθονη.κοστος κοντα στα 30 ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Loipon episkeuasthke me 17E, eixe kounh8ei h plaketa...

Prose3te mh sas pianoun koroida, oi o8ones de xalane toso eukola..

Oso gia th forthsh 3ynw ligo tis epafes sto katw meros tou kinhtou me maxairaki kai fortizei kanonika....

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia prwti fora postarw edw opote kai kalws sas vrika.

Loipon exw kai gw to f500 edw kai duo xronia kai einai to monadiko kinito pou krataw toso polu kairo giati pragmatika einai para polu kalo.

Tespa exw kai gw 2 erwtiseis na kanw.

1) Katafere kaneis sas na perasei ixous mp3 san eidopoiisi sms?

2) Katafere kaneis na kanei upgrade to logismiko mesw net apo pc me xrisi uperu8rwn?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia prwti fora postarw edw opote kai kalws sas vrika.

Loipon exw kai gw to f500 edw kai duo xronia kai einai to monadiko kinito pou krataw toso polu kairo giati pragmatika einai para polu kalo.

Tespa exw kai gw 2 erwtiseis na kanw.

1) Katafere kaneis sas na perasei ixous mp3 san eidopoiisi sms?

2) Katafere kaneis na kanei upgrade to logismiko mesw net apo pc me xrisi uperu8rwn?

Thanks

καλημερα και καλως ηρθες στο φορουμ!.τωρα για να περασεις ηχους mp3 θα πρεπει να κατεβασεις το drm packager και μεσω αυτου να τους περασεις στο κινητο.Επισης για να κανεις αναβαθμιση θα πρεπει να παρεις μια βαση συγχρονισμου και μετα να επιχειρησεις το update.καλυτερα ομως να πας σε ενα sony ericsson service point και να δωσεις περιπου 20 ευρο και να περασεις την τελευταια εκδοση..παρα να προβεις στην αγορα την ειδικης βασης!.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K500i (F500i)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...