Jump to content

Sony Ericsson K500i (F500i)


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη στο Pathfinder μου διεγραψαν τα παιχνιδια που ειχα βαλει μεσα στα 2 briefcases για το Κ500 και f500 ανοιξα ενα δικο μου site (ερασιτεχνικο βεβαια) και θα βαλω εκει ολα τα παιχνιδια αλλα και μερικα mid αρχεια.

 

site--> http://www.freewebs.com/babis91

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@OsK:

Μπές στο site του babis21 έχει αρκετά παιχνίδια (κι εγώ από εκεί τα κατέβασα :D ;) !)

Πάτησε εδώ=>Java Games και θα μεταβείς κατευθείαν στα παιχνίδια. Το 2005 real football το έχει εκεί.

 

 

Υ.Γ. καλωσήρθες στο forum :) !

Link to comment
Share on other sites

*giorgosc61 το καλωδιο μπορεις να το βρεις σε καποιο καταστημα με κινητα οπως Πλαισιο,Γερμανος,σε καποιο απο τα καταστηματα της Voda , Cosmote , TIM.Εγω σου προτεινω να μην παρεις cable usb αλλα καλωδιο υπεριθρων που ειναι και πιο καλο γιατι με το καλωδιο υπερυθρων μπορεις να μεταφερεις παιχνιδια ενω με το usb οχι.

*freenow για να ενεργοποιεισεις τα mms στειλε το μυνημα MMS#E στον αριθμο : 123 .

 

Μπραβο joulisg που τα εγραψες ολα αυτα ειναι πολυ χρησιμα.

 

1) paidia ine sigouro oti me to usb den mporis na metaferis paixnidia? exo to k500i kai vriskomai sto dilima pio kalodio na parw. an ine etsi tote den sikonei sizitisi pio 8a parw!

2) akoma kati. iparxei kanena gadget tis SE pou na pros8etei blueT sto kinito? kati antistixo diladi me to addon pou exi i nokia gia ta kinita tis.

3) me to IR cable to FMA douleuei kanonika?

Link to comment
Share on other sites

1) paidia ine sigouro oti me to usb den mporis na metaferis paixnidia? exo to k500i kai vriskomai sto dilima pio kalodio na parw. an ine etsi tote den sikonei sizitisi pio 8a parw!

2) akoma kati. iparxei kanena gadget tis SE pou na pros8etei blueT sto kinito? kati antistixo diladi me to addon pou exi i nokia gia ta kinita tis.

3) me to IR cable to FMA douleuei kanonika?

1)Μεταφερει καποια παιχνιδια αλλα καποια που ειναι μεγαλα σε μεγεθος οχι.Εγω σου πρωτεινω με κλιστα τα ματια καλωδιο υπερυθρων.

2)Δεν νομιζω να υπαρχει απο οτι ξερω.

3)Εμενα συνδεεται κανονικα με το καλωδιο υπερυθρων.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

2)Δεν νομιζω να υπαρχει απο οτι ξερω.

Θυμάστε τον bluetooth adaptor της Ericsson πριν 3-4 χρόνια που παρείχε την δυνατότητα bluetooth σε όλα τα non-bluetooth μοντέλα της; Αυτό θα ταίριαζε στο Κ500/F500 ή σε οποιοδήποτε τέτοιο SE κινητό. Αλλά 100% θα έχει εξαντληθεί τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Mesw Float's Mobile Agent mporei na lavei kai games panw apo 256kb se antithesh me ton ilithio periorismo toy Mobile action Handset Manager. Google for FMA. Mamaei kyriolektika. Kai dixnei polleeeees plirofories.
Death to Spawn Killers
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Έχω το f500i και το πρόβλημά μου είναι οτι δεν μπορώ να εγκαταστήσω παιχνίδια σε αυτό. Προσπαθώ με το synchstation DSS 20 (του p800), καθώς και με το καλώδιο της ΜΑ-7920. Τι δεν κάνω σωστά;

 

:cry: ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάς αρχεία με την βάση συγχρονισμού ρε μεγάλε! Ή με καλώδιο και το File Manager της SE ή με υπέρυθρες! Η βάση συγχρονισμού χρησιμεύει μόνο για on-line αναβάθμιση του κινητού!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις πως δουλευει η φωτο που βαζουμε στις επαφες? Οταν παιρνω καποιον τηλεφωνο μου βγαζσει την φωτο του αλλα οταν με παιρνει το ιδιο ατομο δεν μου δειχνει τιποτα. γιατι? μου γραφει απλως το ονομα και δεν μου δειχνει φωτο
Link to comment
Share on other sites

Πιθανός bug? Η εκδοση που έχω είναι η R2A.. (δεν ξερω κατα πόσο είναι παλαια) αλλά ενω έχω στις επαφες αποθηκευμενο ένα τηλ με το ονομα kate! καποτε όταν δεκτω κληση η μηνημα απο εκεινο τον αριθμο μου το εμφανιζει ως άγνωστο! Μετα αφου παω στις επαφες, διαγραψω τον τηλ και το ξαναεγγραψω, μου το εμφανιζει κανονικα. Την επομενη μερα πάλι τα ιδια.. ίσως να φταιει το "!" που εχω στο τελος? Μονο με αυτο το σιγκεκριμενο νουμερο μου παρουσιαζει προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανός bug? Η εκδοση που έχω είναι η R2A.. (δεν ξερω κατα πόσο είναι παλαια) αλλά ενω έχω στις επαφες αποθηκευμενο ένα τηλ με το ονομα kate! καποτε όταν δεκτω κληση η μηνημα απο εκεινο τον αριθμο μου το εμφανιζει ως άγνωστο! Μετα αφου παω στις επαφες, διαγραψω τον τηλ και το ξαναεγγραψω, μου το εμφανιζει κανονικα. Την επομενη μερα πάλι τα ιδια.. ίσως να φταιει το "!" που εχω στο τελος? Μονο με αυτο το σιγκεκριμενο νουμερο μου παρουσιαζει προβλημα.

 

 

Ρε και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με τον τηλ. κατάλογο !!

Ένα συγκεκριμένο όνομα μου το εμφανίζει όταν με καλεί σάν άλλο όνομα από τη SIM !!!! Χρησιμοποιώ τη μνήμη τηλεφώνου και όχι τη SIM, αλλά στη SIM είναι καταγεγραμμένα κάποια τηλέφωνα.Άλλαξα το όνομα και τώρα μου το βγάζει σάν άγνωστο αριθμό, παρ'όλο που είναι καταχωρημένος στη μνήμη....

michalis1984 μάλλον έχουμε το ίδιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Η αδελφή μου, μου είπε ότι στο K500 που έχει, εμφανίζεται το εξής: Όταν λάβει ένα SMS, σαν ώρα λήψης φαίνεται η ώρα που έφτασε το SMS στο κινητό. Αν πχ της στείλει κάποιος SMS ενώ το έχει κλειστό, όταν το ανοίξει θα έρθει το SMS με ώρα αποστολής την ώρα την οποία άνοιξε το κίνητό και παρέλαβε το SMS. :blink: Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mobilemaster μόλις τωρα με επαιρνε καποιος τηλεφωνο και μου εβγαζε αγνωστο αριθμο ενω απο ότι φανηκε στο τελος τον ειχα τον αριθμο αποθηκευμενο! grrrr δλδ τι πρεπει να κανω; Να μαθω όλους τους αριθμους απεξω για να ξερω ποιος με καλει; Άυριο αμεσως το κινητο στην SE.
Link to comment
Share on other sites

Η αδελφή μου, μου είπε ότι στο K500 που έχει, εμφανίζεται το εξής: Όταν λάβει ένα SMS, σαν ώρα λήψης φαίνεται η ώρα που έφτασε το SMS στο κινητό. Αν πχ της στείλει κάποιος SMS ενώ το έχει κλειστό, όταν το ανοίξει θα έρθει το SMS με ώρα αποστολής την ώρα την οποία άνοιξε το κίνητό και παρέλαβε το SMS. :blink: Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

Δεν είναι έτσι... Πήγαινε στο μενού του μηνύματος και επίλεξε Στοιχεία και θα δεις πότε το έστειλε πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mobilemaster μόλις τωρα με επαιρνε καποιος τηλεφωνο και μου εβγαζε αγνωστο αριθμο ενω απο ότι φανηκε στο τελος τον ειχα τον αριθμο αποθηκευμενο! grrrr δλδ τι πρεπει να κανω; Να μαθω όλους τους αριθμους απεξω για να ξερω ποιος με καλει; Άυριο αμεσως το κινητο στην SE.

 

για να σε ρωτήσω τί έχεις K500 ή F500?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το K500.. εδω που ειμαι δεν υπαρχει το F500 :) δεν νομιζω να εχει σημασια όμως εκτως και αν θεωρουνται τα F500 πιο προβληματικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδια ένας ένας :p μη σκοτώνεστε. Το βρήκα το λάθος μου. Θα το εκτιμούσα πολύ όμως αν μπορούσε κάποιος να μου πεί γιατί όταν πάω να κατεβάσω την αναβάθμιση του, μου πετάει το εξής εκνευριστικό μήνυμα :

 

Η συσκευή σας δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσει αυτή την υπηρεσία

 

Ο λειτουργός του δικτύου σας δεν επιτρέπει τη χρήση αυτής της υπηρεσίας για αυτή τη συσκευή.

Περιμένουμε να σάς βοηθήσουμε ξανά σύντομα.

Σάς ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε την Υπηρεσία Ενημέρωσης της Sony Ericsson!

 

και τώρα τι κάνω ρε παιδιά::::

Link to comment
Share on other sites

Έχω το K500.. εδω που ειμαι δεν υπαρχει το F500 :) δεν νομιζω να εχει σημασια όμως εκτως και αν θεωρουνται τα F500 πιο προβληματικα.

 

Εγώ έχω το F500 (με cosmote !!), αλλά δν έχει σημασία η F ή K το ίδιο πράγμα είναι.! Εντωμεταξύ χθές εντελως στο άσχετο έκανε το κινητό μόνο του restart!!!! Μου φαίνεται πως πρέπει να επισκεφτώ σύντoμα την SE !! :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω το K500.. εδω που ειμαι δεν υπαρχει το F500 :) δεν νομιζω να εχει σημασια όμως εκτως και αν θεωρουνται τα F500 πιο προβληματικα.

 

Εγώ έχω το F500 (με cosmote !!), αλλά δν έχει σημασία η F ή K το ίδιο πράγμα είναι.! Εντωμεταξύ χθές εντελως στο άσχετο έκανε το κινητό μόνο του restart!!!! To έχει ξαναπάθει κανείς σας ??? Μου φαίνεται πως πρέπει να επισκεφτώ σύντoμα την SE !! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το F500 (με cosmote !!), αλλά δν έχει σημασία η F ή K το ίδιο πράγμα είναι.! Εντωμεταξύ χθές εντελως στο άσχετο έκανε το κινητό μόνο του restart!!!! To έχει ξαναπάθει κανείς σας ??? Μου φαίνεται πως πρέπει να επισκεφτώ σύντoμα την SE !! :p

Εμενα μου το εκανε σημερα για πρωτη φορα μολις εβγαλα το κινητο απο τι φωρτηση.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K500i (F500i)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...