Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ζυγιζεις τις απαιτησεις σου και παιρνεις.φθηνοτερα απο κινα αλλα με τις κινεζιες του και 1 χρονο εγγυηση με επιστροφη στην κινα η αλλιως ακριβοτερα στην ελλαδα αλλα εξευρωπαισμενο λειτουργικο και εγγυηση 2 ετων στην αντιπροσωπεια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ζυγιζεις τις απαιτησεις σου και παιρνεις.φθηνοτερα απο κινα αλλα με τις κινεζιες του και 1 χρονο εγγυηση με επιστροφη στην κινα η αλλιως ακριβοτερα στην ελλαδα αλλα εξευρωπαισμενο λειτουργικο και εγγυηση 2 ετων στην αντιπροσωπεια.

 

αν βγαίνει μια διαφορά στην τιμή 50-60 € δεν νομίζω ότι αξίζει + ότι έχεις το άγχος του τελωνείου.

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

αν βγαίνει μια διαφορά στην τιμή 50-60 € δεν νομίζω ότι αξίζει + ότι έχεις το άγχος του τελωνείου.

 

βασικά η διαφορά είναι 80-100 τουλάχιστον και δεν υπάρχει θέμα τελωνείου.

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Απο που πας να το παραγγείλεις. Από το merimobiles.com να το πάρεις

 

Γιατί λέει + 30$ για 2 χρόνια εγγύηση ;

Με το τελωνείο πως το περνάς ;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εχω το τηλεφωνο εδω και μερικες μερες και ενω ειναι ολα τελεια εχω ενα βασικο προβλημα

Του περασα καινουργια καρτα 16αρα και ενω της εχω περασει και τις φωτο μου και τα τραγουδια μου οι εφαρμογες του κινητου οπως η συλλογη για τις φωτο και η μουσικη δεν τα διαβαζουν

τι παιζει,

μπορει να με βοηθησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μεταχείρο δεν μπορώ να το βρώ εύκολα στην Αθήνα , πείτε μου ένα site να το παραγγείλω απο Κίνα ρε παίδες.

 

Με το τελωνείο τι θα γίνει ; θα περάσει η θα πλερώσω και εκεί ;; :mad:

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γειά σας κι από εμένα.

 

Εχθές μου ήρθε κι εμένα (λευκό) δωράκι με την ανανέωση από τη Wind. Ακόμα δεν έχω κάνει βέβαια το migration από το iPhone 4, αρχεία, φωτο, επαφές, κλπ αλλά μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό.

 

Ερώτηση, έχει βάλει κανείς 64άρα μνήμη επάνω; Ρωτάω γιατί στην πρώτη σελίδα αναφέρει 64 όπως και στο GSMArena, αλλά στο site του κατασκευαστή και στους καταλόγους της Wind λέει 32. Θα ήταν ευχής έργον να παίρνει την 64άρα γιατί θέλω να ρίξω πράγματα αρκετά.

 

Δοκίμασα και το bluetooth Sony Ericcsson που έχω, παίζει κανονικά, αλλά πήγα να πάρω τηλέφωνο και μετά να βάλω τη μουσική να συνεχίσει και έπαιζε από τη συσκευή. Δεν υπήρχε πουθενά επιλογή για το πού θα βγαίνει ο ήχος.

 

Επίσης, επειδή δεν έχω μεγάλη ιδέα από Android, αν βγει η αναβάθμιση σε KitKat θα ειδοποιηθούμε αυτόματα;

 

Θήκη έχετε βρει και από πού;

 

Ευχαριστώ. :)

Edited by DimAslan
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μεταχείρο δεν μπορώ να το βρώ εύκολα στην Αθήνα , πείτε μου ένα site να το παραγγείλω απο Κίνα ρε παίδες.

 

Με το τελωνείο τι θα γίνει ; θα περάσει η θα πλερώσω και εκεί ;; :mad:

 

κανείς ρε παιδιά ;; :wacko:

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Singapure post.

Ακομα στο δρομο ειναι.

Συνηθως κανει 15 μερες πανω κατω.

Εχω αγορασει 6-7 φορες απο merimobiles χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Singapure post.

Ακομα στο δρομο ειναι.

Συνηθως κανει 15 μερες πανω κατω.

Εχω αγορασει 6-7 φορες απο merimobiles χωρις προβληματα.

Ρωτάω γιατι με singapore χρεώνει 8$ ενώ έχει και free τρόπο αποστολής που μπορεί να είναι με china

Λέει για 17-35 days...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;

 

Θήκη προσταυτευτικά κλπ δεν έχετε αγοράσει;

 

Ebay και Aliexpress....χαμος γινεται.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ascend G750 και Honor 3x είναι το ίδιο ?

Αυτό εδώ είναι για το Honor 3x ??

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-Film-For-Huawei-Ascend-G750-/321435410372?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item4ad70b1fc4

 

Μάλλον είναι http://www.gsmarena.com/huawei_honor_3x_g750-5902.php ??

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος αυτές τις θήκες? http://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Ascend-G750-Honor-3X-Soft-Tpu-Cartoon-Animal-Girl-Painted-Case-Cover-/181505284758?

Προσφέρουν προστασία η να πάρω την απλή θήκη σιλικόνης?

http://www.ebay.com/itm/281418299836?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Τι διαφορές έχουν τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος αυτές τις θήκες? http://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Ascend-G750-Honor-3X-Soft-Tpu-Cartoon-Animal-Girl-Painted-Case-Cover-/181505284758?

Προσφέρουν προστασία η να πάρω την απλή θήκη σιλικόνης?

http://www.ebay.com/itm/281418299836?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Τι διαφορές έχουν τι προτείνετε?

 

Αν θες μεμβρανη για προστασια οχι αστεια σε προτεινω αυτή εγω πηρα 2 την μια την φορεσα και την αλλη την δοκιμασα σε αντοχη τη χαραζα με κατσαβιδι και μετα επιανα εκει που την χαραζα και δεν ενιωθα γρατζουνια την κοπανουσα παρα πολλες φορες με κατσαβιδι και δεν ενιωθε μονο οταν την επιασα με το χερι και τη λυγισα αρχισε να ραγιζει μεχρι που εσπασε σε κομματακια και κοπηκα. Ειναι ακριβουτσικη αλλα χαλαλη στην στελνει σε συσκευασια με κουτι εχει μεσα 3 μαντιλακια να καθαρισεις το κινητο πριν την περασεις 2 στεγνα και ενα υγρο μαντιλακι και εχει και ενα αντιστατικο scratch για να τραβηξεις καθε κοκο σκονης πριν την τοποθετησεις. Εδώ και ενα πολυ καλο βιντεακι πως να την περασεις http://www.youtube.com/watch?v=DzVosH3M1To. Α ξεχασα να αναφερω εχει προστατευτικες μικρες μεμβρανεις και για το φλας και την καμερα πισω μεσα στο κουτι. Για θήκη εχω παρει την TPU silicon case μαυρη με ενα Χ πισω και την ειχα παρει κοντα στα 3 ευρω ή λιγοτερο δεν θυμαμαι εχουν περασει 2 μηνες και δεν την εχει αλλο ο προμηθευτης που την ειχα παρει στο ebay να σε δωσω λινκ.

 

 

3 πραγματα κοιταω οταν αγοραζω στο ebay ο προμηθευτης να εχει απο 99,0 και πανω θετικο feedback δευτερον αν ειναι δυνατον να ειναι kai top rated seller. Δυο φορες αγορασα απο προμηθευτες με 98 και 97 ποσοστο και την μια δεν ηρθε καν και δεν με εδινε τα λεφτα πισω και την αλλη ηρθαν μεβρανες για το κινητο μου λαθος νουμερο πρεπει να ηταν για αλλο κινητο για 5'' αλλα ελεγαν οτι ηταν για g750 και ο προμηθευτης δεν απαντουσε στα mail. Τριτο που θελει προσοχη ειναι μερκες φορες ενω ατην πρωτη φοτωγραφια εξω γραφει free shipping ή δεν γραφει τιποτα αν μπεις μεσα στα χαρακτηριστικα εχει και shipping(μεταφορικα)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς δοκιμάσει κανένα smartwatch ή smartband και τέτοια με το συγκεκριμένο κινητό;

Ξέρω ότι τα Galaxy Gear δουλεύουν μόνο με συγκεκριμένα μοντέλα Galaxy, αλλά των άλλων εταιριών παίζουν με περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω 2,3 ερωτήσεις πριν προχωρήσω σε αγορ.

1.Διαβαζω ότι υποστηρίζει glonnas είναι αλήθεια και αυτό φαίνεται κατά την διάρκεια της πλοήγησης σε σταθερότητα και γρήγορα.?

2.Κατα την κλήση έχει full screen caller η βγαζει μόνο το μικρό τετραγωνάκι με την φώτο αυτού που σε καλεί?

3.Ο ήχος γενικά πώς είναι από παράσιτα και ποιότητα ειδικότερα σε ανοιχτή ακρόαση.?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ψημένος ήδη για το συγκεκριμένο αν και έχω βρει έκδοση "Ευρωπαϊκή" στα 16 GB... http://constantinestore.gr/el/huawei/1904-huawei-honor-3x-g750-black-eu.html Ελπίζω δηλαδή να είναι όντως 16 και να μην έχουμε επιστροφές κλπ... Το έχει κάποιος το "ευρωπαϊκό" με 16 GB (για να ξέρω ότι υπάρχει γενικότερα);

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανείς ρε παιδιά ;; :wacko:

 

Να πω και γω δυο πράγματα από την μικρή μου εμπειρία από αγορές εκτός ΕΕ. Γενικά οι Κινέζοι ξέρουν τις καταστάσεις και ετοιμάζουν την αποστολή έτσι ώστε να μην επιβαρυνθείς με έξοδα τελωνίου (πχ αξία προϊόντος, επισήμανση ως δώρο, καλό πακετάρισμα κοκ) και όντως δεν θα πρέπει να είναι με εταιρεία κούριερ. Βέβαια, πάντα υπάρχει η πιθανότητα κάτι να στραβώσει (όπως συμβαίνει με τα πάντα βέβαια)

Από Αμερική εγώ προσωπικά την είχα πατήσει στην πρώτη μου αγορά και τελικά με έξοδα εκτελωνισμού και φόρους πλήρωσα τα ίδια με την τιμή που είχε το προϊόν στην ελληνική αγορά...

 

Εγώ τελικά προτίμησα ελληνικό κατάστημα γιατι η διαφορά στην τιμή δεν ήταν μεγάλη και θα έχει και 2 χρόνια την εγγύηση της αντιπροσωπίας (δηλαδή ότι και να γίνει δεν θα χρειαστεί να το στείλω εγώ Κίνα)...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ψημένος ήδη για το συγκεκριμένο αν και έχω βρει έκδοση "Ευρωπαϊκή" στα 16 GB... http://constantinestore.gr/el/huawei/1904-huawei-honor-3x-g750-black-eu.html Ελπίζω δηλαδή να είναι όντως 16 και να μην έχουμε επιστροφές κλπ... Το έχει κάποιος το "ευρωπαϊκό" με 16 GB (για να ξέρω ότι υπάρχει γενικότερα);

 

 

 

:blink: Αυτο ειναι αλλο μοντελο...Ascend P2 δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

οκ είναι άλλο μοντέλο αλλά τι....

είναι μικρή η διάφορα στην τιμή?

και είναι διαθέσιμος να δώσει 272 ευρώ για να εχει 16 γιγα και εγγύηση?

179 ευρώ έχει από merimobiles αν αφαιρέσεις το 10$ κουπόνι που δίνει για αγορές πάνω απο 200$

Link to comment
Share on other sites

:blink: Αυτο ειναι αλλο μοντελο...Ascend P2 δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο.

To "Huawei Honor 3X G750" (copy-paste από τον τίτλο της σελίδας) είναι το Αscend P2; Μήπως βγαίνει λάθος το λινκ; Ή μήπως έχω κάνει τόοοοοοοοοοοοοοσο τραγικό λάθος; :D

 

Σαν Ascend P2 βγάζει αυτό http://constantinestore.gr/el/huawei/1720-huawei-ascend-p2-16gb-black-.html (Ascend P2, 4πύρινος επεξεργαστής στα 1,5, 1GB ram) όντως δηλαδή τελείως άλλο πράγμα. Αλλά στο link που είχα βάλει αρχικά εμένα μου βγάζει το G750 και με τα δικά του (σωστά) specs, όπως τα γράφετε και εδώ, με τη μόνη διαφορά στην εσωτερική μνήμη... Μήπως έχει πρόβλημα το λινκ; Μήπως από εδώ http://www.terrabytenet.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3318 βγαίνει σωστά;

Edited by scorp18
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...