Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και το έχεις, δουλεύει όντως ως Active? Μου φάνηκε από την αρχή αρκετά φθηνό για κινητό Dual SIM Active...

 

Καλησπέρα. Όπως σου είπαν και τα άλλα παιδιά, ναι είναι dual SIM FULL ACTIVE. Δηλαδή την ώρα που μιλάς στην μία sim, αν σε πάρει κάποιος στην άλλη, απαντάς κανονικά στην κλήση. Αν ψάχνεις κάτι ποιοτικό DSFA με χαμηλό κόστος και πολύ καλά χαρακτηριστικά, είναι μία πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποιο ατομο που να μπορει να με βοηθησει να κανω την αναβαθμηση σε cm 12.1 γιατι ολα αυτα μου ειναι πρωτογνωρα και δεν θελω να το προσπαθησω μονος μου μην κανω κατι που δεν θα διορθωνεται....
Link to comment
Share on other sites

1)το κινητό είναι active ενεργό και στις 2 κάρτες.

2)κανονικα εγκατεστημενο

3)Πλέων έχει σταματήσει η κυκλοφορία του προφανώς δεν το παράγουν πια γι αυτό είναι δύσκολο να βρεις το κανονικό μοντέλο (k910) στα καταστήματα (vickmall. com to2c.com minideal.com) το πιθανότερο να βρεις την κινεζικη version (k910e) (k910L)

Κάποιοι έχουν πει ότι αυτές δουλεύουν κανονικά Ελλάδα αλλά δεν ξέρω τι ισχύει. Επίσης άμα ψάξεις σε ebay, aliexpress μπορεί να βρεις το κανονικό μοντέλο αλλά μάλλον χωρίς εγγύηση

Στο etotalk που προτείνει ο φίλος fasteagle, γράφει K910 (χωρίς e ή L) άρα είναι το κανονικό μοντέλο?

Όπως και να 'χει πάντως, αφού όλοι λένε ότι λειτουργεί κανονικά, θα γίνει αγορά του (μόλις το επιτρέψουν οι εξελίξεις...).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την cm12.1 και οι εντυπώσεις είναι θετικές. Έχω κάποια θεματακια όμως. Πως μπορω να ματαφερω-αντιγραψω τις επαφες μου απο την συσκευή στις καρτες sim? Και δεύτερο δεν δουλεύει ο καιρός και δεν βρίσκει την τοποθεσία μου. Γνωρίζει κανεις ???
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 12.1ολα καλά το μονο που μου την σπάει είναι οτι δεν παιζει κανένα data toggle...καμια λύση κάποιος?επίσης root καμια ιδέα? Και ενα άλλο που μου λείπει απο vibe είναι σε θήκη nillkin flip το ρολοι-καιρος που έβγαζε στο παράθυρο της θηκης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την cm12.1 και οι εντυπώσεις είναι θετικές. Έχω κάποια θεματακια όμως. Πως μπορω να ματαφερω-αντιγραψω τις επαφες μου απο την συσκευή στις καρτες sim? Και δεύτερο δεν δουλεύει ο καιρός και δεν βρίσκει την τοποθεσία μου. Γνωρίζει κανεις ???

 

1)Πήγαινε επαφές > πάνω δεξιά έχει 3 τελείες κάθετες δίπλα στην αναζήτηση (μεγεθυντικός φακός) > 2η επιλογή Εισαγωγή/Εξαγωγή

2)Δεν σου βρίσκει τον καιρό με το widget τις οθόνης? (το cLock)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα κι εγώ την 12.1ολα καλά το μονο που μου την σπάει είναι οτι δεν παιζει κανένα data toggle...καμια λύση κάποιος?επίσης root καμια ιδέα? Και ενα άλλο που μου λείπει απο vibe είναι σε θήκη nillkin flip το ρολοι-καιρος που έβγαζε στο παράθυρο της θηκης

 

Εννοείς ότι δεν έχει data internet από παροχο? Δηλαδή πατάς στα δεδομένα αλλά δεν εμφανίζει πάνω το σηματάκι H+? Έλεγξες μήπως δεν είναι σωστές οι ρυθμίσεις από τον παροχο σου?

Link to comment
Share on other sites

1)Πήγαινε επαφές > πάνω δεξιά έχει 3 τελείες κάθετες δίπλα στην αναζήτηση (μεγεθυντικός φακός) > 2η επιλογή Εισαγωγή/Εξαγωγή

2)Δεν σου βρίσκει τον καιρό με το widget τις οθόνης? (το cLock)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εννοείς ότι δεν έχει data internet από παροχο? Δηλαδή πατάς στα δεδομένα αλλά δεν εμφανίζει πάνω το σηματάκι H+? Έλεγξες μήπως δεν είναι σωστές οι ρυθμίσεις από τον παροχο σου?

 

οχι εχω internet κανονικα..εννοω οτι δεν μπορω να βαλω καμια συντομευση στην οθονη για να ενεργοποιω τα δεδομενα κατεθειαν χωρις να χρειαζεται να τα ανοιγω απο την μπαρα ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

οχι εχω internet κανονικα..εννοω οτι δεν μπορω να βαλω καμια συντομευση στην οθονη για να ενεργοποιω τα δεδομενα κατεθειαν χωρις να χρειαζεται να τα ανοιγω απο την μπαρα ειδοποιησεων

 

Δοκίμασες με κάποια εφαρμογή από το playstore υπάρχουν πολλές με widget στην αρχική.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με κάποια εφαρμογή από το playstore υπάρχουν πολλές με widget στην αρχική.

ολες...ειναι θεμα του android 5.1...μονο με root και πατεντα..καμια ιδεα για root?

Link to comment
Share on other sites

ολες...ειναι θεμα του android 5.1...μονο με root και πατεντα..καμια ιδεα για root?

 

Πήγαινε ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > πάτα 5-6 φορές γρήγορα πάνω στον αριθμό έκδοσης για να ενεργοποιήσεις τις ρυθμίσεις για προγραμματιστές > μετά γύρισε πίσω θα σου εμφανιστεί μια καινούργια κατηγορία (επιλογές για προγραμματιστές) > πήγαινε βρες το πρόσβαση root και τσέκαρε εφαρμογές και ADB

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αντικατέστησα τα original ακουστικά του Κ910 με τα xiaomi piston 3 youth, μπορώ ρυθμίσω τα κουμπιά του ώστε να ανεβοκατεβάζω από εκει την ένταση;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την cm12.1 μου έχει σβήσει την ωρα που μιλάω η σερφαρω και άναψε μόνιμα το μπλε notification. Χρειάστηκε να κάνω ρrestaet πατώντας το power off παρατεταμένα. Το έκανε σε κανέναν απο εσάς ? Εαν είναι πρόβλημα της Ρομ ενοω?
Link to comment
Share on other sites

τελικα πολλα κοληματα.Δεν ξέρω τι να κανω.Τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα κολλάει στην μαυρη οθόνη και θελει restart.Μου άρεσε αρκετά αλλα μάλον θα γυρίσω στην cm11.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τωρα τελευταια μου εμφανιζει στις ειδοποιησεις οτι κατεβαζει καποια αναβαθμιση και οτι αυτη μενει στην μεση... βεβαια δεν παρατηρω καμια αλλαγη απο αυτες τις αναβαθμισεις... και επισης ενα αλλο θεμα οταν παω να κανω μια αναβαθμιση απο το paystore η να εγκαταστησω κατι μου τελειωνει το κατεβασμα πριν ολοκληρωθουν τα MB και ξεκιναει την εγκατασταση( αυτο το παρατηρω πιο πολυ στις αναβαθμισεις) και μετα απο λιγο καιρο μπορει να μου ξαναβγαλει οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση με ακριβως τα ιδια MB...
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παραακαλώ παιδιά! Το τηλέφωνο μπρίκαρε στα χέρια της κόρης μου παίζοντας παιχνίδια. Διάβασα τις οδηγίες των άλλων παθόντων και προσπάθησα να το επαναφέρω αλλά δε τα κατάφερα. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι τώρα όταν το συνδέω σε υπολογιστή, αναβοσβήνει το κόκκινο led...Εχω απελπιστεί, τι να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω αγορασει το κινιτο αυτο πριν λιγους μηνες απο το AliExpress και εμεινα πολυ ικανοποιημενος. Εδω και 2 μερες ομως εχω ενα προβλημα. Η μπαταρια του κινιτου μου σε μια φαση ξαφνικα εφτασε στο 1% καθως ειχα μια κληση και ειχα ανοιχτες καμια 2-3 εφαρμογες ταυτοχρονα. Απο τοτε το κινιτο εχει σκαλωσει στο 50% της μπαταριας μεχρι που μετα απο λιγο θα παει 1% και θα κλεισει. Επισης το κινιτο σταματησε πια να φορτιζει οσο το εχω ανοιχτο αλλα οσο ειναι κλειστο και βαζω τον φορτιστη μπαινει στη διαδικασια φορτοσης αλλα η μπαταρια δεν αλλαζει επιπεδο ακομη και μετα απο ωρες. Εκανα reboot και επανακινησεις αλλα δεν αλλαξε τιποτα. Η μπαταρια δυστηχως δεν μπορει να αφαιρεθει και με την δικια μου κριση ετσι οπως το βλεπω το προβλημα ειναι λειτουργικο. Κατι σε φαση drivers ας πουμε δεν παει καλα. Καποια λυση η συμβουλη θα με βοηθουσε πολυ. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο έχει root προκείναι να επιρρεαστει αυτό; Φαινεται πως αρχικά ήταν κινεζικο μενού κτλ και τα ελληνικά φαίνονται με εκείνον τον παράξενο τρόπο που θέλει μια επιπλέον ρύθμιση για να το φτιάξεις. Πριν επιχειρήσω να κάνω factory reset θέλω να ξερω τις συνεπειες
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παρακαλώ παιδιά! Το τηλέφωνο μπρίκαρε στα χέρια της κόρης μου παίζοντας παιχνίδια. Διάβασα τις οδηγίες των άλλων παθόντων και προσπάθησα να το επαναφέρω αλλά δε τα κατάφερα. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι τώρα όταν το συνδέω σε υπολογιστή, αναβοσβήνει το κόκκινο led...Εχω απελπιστεί, τι να κάνω???

 

Ακούει κανείς ή όλοι φύγατε στις θάλασσες?:)

Επίσης, αν υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη που θα μπορούσε να βοηθήσει, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδεύομαι ακόμα αλλά τίποτα... Οσες φορές και να κάνω τη διαδικασία, στο τέλος το τηλέφωνο δεν ανοίγει. Σκέφτομαι μήπως το rescue file που χρησιμοποιώ δεν είναι κατάλληλο...
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ασχολείται πλέον??

 

Δοκίμασες να κάνεις τίποτα με τους οδηγούς στην πρώτη σελίδα? Όλα εκεί είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δοκίμασα τον οδηγό της πρώτης σελίδας για unbrick αλλά δε κατάφερα τελικά κάτι. Το ίδιο και με λοιπούς οδηγούς που βρήκα, κανένα αποτέλεσμα. Η συσκευή αναγνωρίζεται ως qualcomm hs usb qloader, κάνω download, αλλά καταλήγει πάλι σε αποτυχία...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...