Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οποιον θελει να περασει την VIBE UI 2.0 DEV να ενημερωσω οτι τα gapps που ειναι συμβατα ειναι τα 4.4.3-gapps-20140616 και οχι τα 4.4.2 γιατι θα σας βγαζει σφαλμα οταν ανοιγει το κινητο και θα κανει restart. Επισης η ρομ θελει factory reset wipe cache πριν την εγκατασταση οποτε και την ρομ και το SUPERSU και τα gapps τα κανουμε εγκατασταση με sideload. Κατα τα αλλα μεχρι τωρα η ρομ δουλευει μια χαρα και ειναι πολυ ομορφη!!;) Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να περασει την VIBE UI 2.0 DEV να ενημερωσω οτι τα gapps που ειναι συμβατα ειναι τα 4.4.3-gapps-20140616 και οχι τα 4.4.2 γιατι θα σας βγαζει σφαλμα οταν ανοιγει το κινητο και θα κανει restart. Επισης η ρομ θελει factory reset wipe cache πριν την εγκατασταση οποτε και την ρομ και το SUPERSU και τα gapps τα κανουμε εγκατασταση με sideload. Κατα τα αλλα μεχρι τωρα η ρομ δουλευει μια χαρα και ειναι πολυ ομορφη!!;)

 

που την βρίσκουμε αυτήν?

είναι καλύτερη από την 1423?

και εάν ναι και αξίζει ο κόπος, κάνα οδηγός για πέρασμα της ρομ, gapps, rootarisma κλπ, γίνεται ?όπως είχες κάνει και παλιότερα και μας είχες σώσει?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

που την βρίσκουμε αυτήν?

είναι καλύτερη από την 1423?

και εάν ναι και αξίζει ο κόπος, κάνα οδηγός για πέρασμα της ρομ, gapps, rootarisma κλπ, γίνεται ?όπως είχες κάνει και παλιότερα και μας είχες σώσει?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

http://rom.lenovo.com/xiazai_k910_nk.html

Κανεις ακριβως τις οδηγιες που ειχα γραψει απλα στο πρωτο βημα που ειναι να περασεις την ρομ την περνας και αυτη απο sideload οπως και το SUPERUSER ΚΑΙ ΤΑ GAPPS.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς γίνεται να μη με ρωτάει κάθε φορά απο ποιά κάρτα θέλω να πάρω τηλέφωνο?

 

Υπάρχει δυνατότητα στην εκάστοτε επαφή να ορίσεις από ποια κάρτα θέλεις να καλείς, στο πεδίο MAIN CALL CARD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα στην εκάστοτε επαφή να ορίσεις από ποια κάρτα θέλεις να καλείς, στο πεδίο MAIN CALL CARD.

δηλαδη σε καθε επαφη ξεχωριστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι όταν θέλεις συγκεκριμένη κάρτα για συγκεκριμένη επαφή.

 

Για γενικότερα... στον dialer -> Menu -> Dual card settings -> Voice Call

 

...και επιλέγεις την κάρτα που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν θέλεις συγκεκριμένη κάρτα για συγκεκριμένη επαφή.

 

Για γενικότερα... στον dialer -> Menu -> Dual card settings -> Voice Call

 

...και επιλέγεις την κάρτα που θέλεις.

ευχαριστω το βρηκα.

εμενα ευτυχως δε μου εχει βγαλει το θεμα με το +03...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω το βρηκα.

εμενα ευτυχως δε μου εχει βγαλει το θεμα με το +03...

 

Δεν είναι θέμα τύχης, απλά εσύ προφανώς χρησιμοποιείς κάρτα της Cosmote.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://rom.lenovo.com/xiazai_k910_nk.html

Κανεις ακριβως τις οδηγιες που ειχα γραψει απλα στο πρωτο βημα που ειναι να περασεις την ρομ την περνας και αυτη απο sideload οπως και το SUPERUSER ΚΑΙ ΤΑ GAPPS.

 

ευχαριστώ πολλή :):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχω εγκατεστημένη την viberom 1415. Μου βγάΖει στο system update την vibeui v2.0 1427. Τι θα γίνει αν κάνω update? Σε τι κατάσταση θα είναι το κινητό μου? Gapps που έχω εγκατεστημενα θα χαθούν?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που είναι ΟΤΑ update λογικά δεν χάνεις τίποτα από τα δεδομένα σου. Ωστόσο root (αν έχεις) και gapps θα χρειαστεί να τα ξαναπεράσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά είναι απο τα λίγα κινιτα που δεν είχα πιάσει ποτέ στα χέρια μου και θέλει να το πάρει ο φίλος μου (dual sim έκδοση)

να κανό μερικές ερωτήσεις

1. κατά πόσο καλή camera έχει (αν μπορεί καποιος να δώσει μερικα samples αν έχει και βραδυνές ακομι καλυτερα)

2. κατά πόσο καλό είναι το ηχειο (ποιότητα + ένταση)

3. κατά πόσο φωτεινή είναι η οθονη του

4. αν μπορεί να γίνει εύκολα root (αλλα χωρίς να βγαζει μήνυμά security error ανά αφαιρέσω μερικές εφαρμογής απο system........ κατά κύριο λόγο για το σπαστικο security center)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για σας παιδιά είναι απο τα λίγα κινιτα που δεν είχα πιάσει ποτέ στα χέρια μου και θέλει να το πάρει ο φίλος μου (dual sim έκδοση)

να κανό μερικές ερωτήσεις

1. κατά πόσο καλή camera έχει (αν μπορεί καποιος να δώσει μερικα samples αν έχει και βραδυνές ακομι καλυτερα)

2. κατά πόσο καλό είναι το ηχειο (ποιότητα + ένταση)

3. κατά πόσο φωτεινή είναι η οθονη του

4. αν μπορεί να γίνει εύκολα root (αλλα χωρίς να βγαζει μήνυμά security error ανά αφαιρέσω μερικές εφαρμογής απο system........ κατά κύριο λόγο για το σπαστικο security center)

 

1, 2, 3. Από τα καλύτερα.

4. Υπάρχει ήδη στο πρώτο post σχετικός οδηγός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1, 2, 3. Από τα καλύτερα.

4. Υπάρχει ήδη στο πρώτο post σχετικός οδηγός.

 

για την camera αν ανεβάσει καποιος καλός samples θα είμαι πολυ ευγνώμον.......

 

γιατί ειχα το k900 έχει αρκετά κακή οθονη σκοτοινη και κακης ποιότητας και camera ήταν......... άστα να πάνε καλυτερα να μην την έβαζαν..........

 

για αυτό και ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα τελευταία gapps 4.4.3-gapps-20140616 που τα βρίσκουμε;

 

http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358547715

 

Τι δοκιμάζεις πάλι; Έχουμε τίποτα καλό (cm11);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358547715

 

Τι δοκιμάζεις πάλι; Έχουμε τίποτα καλό (cm11);

 

CM11 όχι ακόμα.;)

 

Δοκιμάζω την τελευταία dev με vibe 2.0 .

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις;

 

Καλημέρα

από χθες αργά το απόγευμα που την έβαλα,

 

1. μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Αισθητή αλλαγή

2. Ποιο όμορφο interface και αναβαθμισμένες εκδόσεις των κινέζικων εφαρμογών.

 

Μερικές ερωτήσεις.

1. Την προηγούμενη εβδομάδα η εφαρμογή calendar μου ανέβασε την cpu στο 100% και το κινητό ανέβασε 48C θερμοκρασία με αποτέλεσμα να κάνει reboot. Παγώνοντας το calendar με το titanium όλα καλά. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι ανάλογο;

2. Η default sms εφαρμογή από ότι κατάλαβα δεν μπορεί να στείλει σωστά Ελληνικά μηνύματα με 160 χαρ. Έχω βάλει το go sms pro.

a. Όταν επιλέγω να αγοράσω την full premium μου βγάζει error και δεν μπορώ να προχωρήσω σε αγορά.

b. Υπάρχει άλλη εφαρμογή που να υποστηρίζει dual sim?

3. Για contacts και κλήσεις χρησιμοποιώ το exDialer

a. Δοκίμασα και το dwcontacts αλλά είναι πολύ φορτωμένο στο UI του ως εφαρμογή

b. Γνωρίζει άλλος κάποια άλλη εναλλακτική εφαρμογή που να υποστηρίζει βέβαια επαφές στα Ελληνικά και να συνεργάζεται με dual sim?

4. Launcher. Ο defaultμου κάνει κολληματάκια και γενικά δεν μου αρέσει το iphone style που έχει. Xρησιμοποιώ τον Apex, ο οποίος με ικανοποιεί αρκετά. Έχω χρησιμοποιήσει και τον Nova, αλλά προτιμώ τον Apex.

a. Κάποια άλλη εναλλακτική που να χρησιμοποιεί κάποιος άλλος και να είναι ευχαριστημένος;

5. Το calendar ως εφαρμογή είναι πολύ καλή και πλούσια σε επιλογές, αλλά όπως ανέφερα μου δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα.

a. Τι εναλλακτικές υπάρχουν; Δοκιμασμένες βέβαια.

 

Μήπως να αρχίσουμε να αναφέρουμε τι εφαρμογές χρησιμοποιούμε σε σχέση με το κινητό μας, έτσι ώστε να ανταλλάσουμε απόψεις και να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να περάσουμε τις επαφές στη μπροστινή σελίδα όπου βρίσκονται και οι εφαρμογές, για γρήγορη κλήση?

Οχι το speed dial...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να περάσουμε τις επαφές στη μπροστινή σελίδα όπου βρίσκονται και οι εφαρμογές, για γρήγορη κλήση?

Οχι το speed dial...

Δεν το εχω το κινητο,οποτε σου απανταω στα τυφλα..

Αν πατησεις παρατεταμενα στην οθονη δεν σου βγαζει επιλογη "γραφικα στοιχεια"?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν το εχω το κινητο,οποτε σου απανταω στα τυφλα..

Αν πατησεις παρατεταμενα στην οθονη δεν σου βγαζει επιλογη "γραφικα στοιχεια"?

 

Με παρατεταμένο πάτημα σε οποιονδήποτε launcher ναι. Στον Lenovo Launcher είναι ακόμα πιο εύκολο. Με παρατεταμένο πάτημα στην οθόνη σου βγάζει εκτός των άλλων και την δυνατότητα για επαφή κλήσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...