Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτό λέω,

 

ε, ρε παιδιά, τόσες πολλές "αγορές" πια που κάποια τα άφησα πίσω :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα επιτέλους εισητήριο για Tool :D

Είχα αρχίσει να αγχώνομαι!

Είμαι ο 2046 :D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Egw pou den pira na pethanw apo kardia!?!? :p

Posa eisitiria itan h arxiki diathesi?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Makari....

an k aurio tha paw na parw eisitirio...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο γυρισα απο τη συναυλια των Lake of Tears στη Θεσσαλονικη...Εντυπωσεις:

 

* Πολυ λιγος κοσμος, σε σημειο ενα σημαντικο ποσοστο να αποτελουν τα ατομα των support groups και οι φιλοι τους...:(

* Οι LoT εκανα χορταστικο προγραμμα, με 20 τραγουδια, ευτυχως ή δυστυχως με μικρες διαφορες απο τη συνηθισμενη Playlist τους, το οποιο σημαινει δυστυχως οτι δεν μας εκαναν το χατηρι σε οσους θελαμε και καποια ακομα τραγουδια...

* Καποιοι μ@λ@κες οι οποιοι φωναζαν συνεχεια για καποιο τραγουδι, και οταν τους εγραφε ο Bernare τον εβριζαν στα ελληνικα και γελουσαν (γιατι αλλωστε αν τον πεις τον ξενο μ@λ@κα, αποκλειεται να καταλαβει! :X )

* Πολυ συμπαθητικα σαν προσωπικοτητες ολα τα μελη της μπαντας, ενω κυριως ο Bernare αλλα και ο Sahlgren εκαναν αρκετα αστεια και ειχαν επαφη με το κοινο.

* Καλο το Playlist, αλλα θα μπορουσε να ειναι και πιο καλο, αλλα κυριως πιο ισορρροπημενο, αφου επαιξαν ολα τα τραγουδια του Headstones, και κανενα (κυριολεκτικα, λες και το εχουν αποκηρυξει) απο το Greater Art.

 

Για οσους ενδιαφερονται το playlist ηταν (και please ας με ενημερωσει αν καποιος ηταν εκει και βρει λαθος) το ακολουθο:

 

01. Intro - To Die is to Wake

02. Boogie Bubble

03. Cosmic Weed

04. Rainy Day Away

05. Pagan Wish

06. Hold on Tight

07. The Greymen

08. A Foreign Road

09. Raven Land

10. The Shadowshires

11. So Fell Autumn Rain

12. The Organ

13. Children of the Grey

14. Devil's Diner

15. Return of Ravens

16. Forever Autumn

17. Crazyman

- - Encore - -

18. Sweetwater

19. Headstones

- - Encore II - -

20. Burn Fire Burn

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Μα να μην παίξουν το «Raistlin And The Rose» και το «Demon You/Lily Anne» όμως...

Μακάρι να μπορούσα να είμαι εκεί...

Είναι εκπληκτικό συγκρότημα αν και τελευταία αρκετά ξεχασμένο.

Ελπίζω να μας κάνουν καμιά καλή έκπληξη, να χαρούμε οι fans τους. :)


Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο γυρισα απο τη συναυλια των Lake of Tears στη Θεσσαλονικη...Εντυπωσεις:

 

* Πολυ λιγος κοσμος, σε σημειο ενα σημαντικο ποσοστο να αποτελουν τα ατομα των support groups και οι φιλοι τους...:(

* Οι LoT εκανα χορταστικο προγραμμα, με 20 τραγουδια, ευτυχως ή δυστυχως με μικρες διαφορες απο τη συνηθισμενη Playlist τους, το οποιο σημαινει δυστυχως οτι δεν μας εκαναν το χατηρι σε οσους θελαμε και καποια ακομα τραγουδια...

* Καποιοι μ@λ@κες οι οποιοι φωναζαν συνεχεια για καποιο τραγουδι, και οταν τους εγραφε ο Bernare τον εβριζαν στα ελληνικα και γελουσαν (γιατι αλλωστε αν τον πεις τον ξενο μ@λ@κα, αποκλειεται να καταλαβει! :X )

* Πολυ συμπαθητικα σαν προσωπικοτητες ολα τα μελη της μπαντας, ενω κυριως ο Bernare αλλα και ο Sahlgren εκαναν αρκετα αστεια και ειχαν επαφη με το κοινο.

* Καλο το Playlist, αλλα θα μπορουσε να ειναι και πιο καλο, αλλα κυριως πιο ισορρροπημενο, αφου επαιξαν ολα τα τραγουδια του Headstones, και κανενα (κυριολεκτικα, λες και το εχουν αποκηρυξει) απο το Greater Art.

 

Για οσους ενδιαφερονται το playlist ηταν (και please ας με ενημερωσει αν καποιος ηταν εκει και βρει λαθος) το ακολουθο:

 

01. Intro - To Die is to Wake

02. Boogie Bubble

03. Cosmic Weed

04. Rainy Day Away

05. Pagan Wish

06. Hold on Tight

07. The Greymen

08. A Foreign Road

09. Raven Land

10. The Shadowshires

11. So Fell Autumn Rain

12. The Organ

13. Children of the Grey

14. Devil's Diner

15. Return of Ravens

16. Forever Autumn

17. Crazyman

- - Encore - -

18. Sweetwater

19. Headstones

- - Encore II - -

20. Burn Fire Burn

 

Ποιο support group υπήρχε?Έντυπώσεις από αυτούς?

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μα να μην παίξουν το «Raistlin And The Rose» και το «Demon You/Lily Anne» όμως...

Μακάρι να μπορούσα να είμαι εκεί...

Είναι εκπληκτικό συγκρότημα αν και τελευταία αρκετά ξεχασμένο.

Ελπίζω να μας κάνουν καμιά καλή έκπληξη, να χαρούμε οι fans τους. :)

 

Για το ξεχασμενο δεν ξερω...Παντα ειχα την αισθηση οτι δεν ηταν και ιδιαιτερα δημοφιλες συγκροτημα, αν και ανεκαθεν ηταν απο τα αγαπημενα μου. Τα συγκεκριμενα και μενα μου αρεσουν παρα πολυ, αλλα το πρωτο - θεωρητικα τουλαχιστον - θελει και γυναικεια φωνητικα, που ισως να αποτελεσε ανασταλτικο παραγοντα. Παντως, οπως προαναφερα, δεν ειπαν κανενα τραγουδι απο το Greater Art, οποτε το να μην πουν καποιο συγκεκριμενο απο αλλο αλμπουμ αποτελει σιγουρα μικροτερο κακο! ;) (Βεβαια, οπως εχουν δηλωσει στις συναυλιες τραγουδουν κυριως τραγουδια τους που θελουν οι ιδιοι να λενε :cool: )

 

Ποιο support group υπήρχε?Έντυπώσεις από αυτούς?

 

ευχαριστώ :)

 

Εδω δεν θα σε βοηθησω και πολυ! Τα μουσικα ακουσματα μου απο metal ειναι πολυ συγκεκριμενα, οποτε δεν μπορω να κρινω "αντικειμενικα" μπαντες απο αλλα ειδη...

Παντως οι Embrace Depart (απο την Εδεσσα), που επαιξαν 40 λεπτα, μου αρεσαν ιδιαιτερα - οπως και στην κοπελα μου, που δεν ακουει σχεδον καθολου metal- και αν και στην αρχη δεν ειχαν πολυ επαφη με το κοινο, μεχρι το τελευταιο τους τραγουδι ειχαν κανει αρκετα καλη ατμοσφαιρα. :D

Οσο για τους Deviser, ακουσα δυο τραγουδια τους και μετα βγηκα εξω για "διαλειμα" γιατι δεν ηταν καθολου του γουστου μου. Απο ο,τι ειδα παντως, το κοινο ειχε εξαρχης πιο καλη υποδοχη σε αυτους, πιθανως επειδη ειναι και πιο γνωστοι. :)

 

Οριστε και το εξωφυλλο της συναυλιας:

(Δεν μπορειτε να πειτε, πληρης αναφορα απο τη συναυλια :p )

http://img209.imageshack.us/img209/4949/lakeoftears161020062ry7.jpg

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Για το ξεχασμενο δεν ξερω...Παντα ειχα την αισθηση οτι δεν ηταν και ιδιαιτερα δημοφιλες συγκροτημα, αν και ανεκαθεν ηταν απο τα αγαπημενα μου. Τα συγκεκριμενα και μενα μου αρεσουν παρα πολυ, αλλα το πρωτο - θεωρητικα τουλαχιστον - θελει και γυναικεια φωνητικα, που ισως να αποτελεσε ανασταλτικο παραγοντα. Παντως, οπως προαναφερα, δεν ειπαν κανενα τραγουδι απο το Greater Art, οποτε το να μην πουν καποιο συγκεκριμενο απο αλλο αλμπουμ αποτελει σιγουρα μικροτερο κακο! ;) (Βεβαια, οπως εχουν δηλωσει στις συναυλιες τραγουδουν κυριως τραγουδια τους που θελουν οι ιδιοι να λενε :cool: )

 

 

 

Εδω δεν θα σε βοηθησω και πολυ! Τα μουσικα ακουσματα μου απο metal ειναι πολυ συγκεκριμενα, οποτε δεν μπορω να κρινω "αντικειμενικα" μπαντες απο αλλα ειδη...

Παντως οι Embrace Depart (απο την Εδεσσα), που επαιξαν 40 λεπτα, μου αρεσαν ιδιαιτερα - οπως και στην κοπελα μου, που δεν ακουει σχεδον καθολου metal- και αν και στην αρχη δεν ειχαν πολυ επαφη με το κοινο, μεχρι το τελευταιο τους τραγουδι ειχαν κανει αρκετα καλη ατμοσφαιρα. :D

Οσο για τους Deviser, ακουσα δυο τραγουδια τους και μετα βγηκα εξω για "διαλειμα" γιατι δεν ηταν καθολου του γουστου μου. Απο ο,τι ειδα παντως, το κοινο ειχε εξαρχης πιο καλη υποδοχη σε αυτους, πιθανως επειδη ειναι και πιο γνωστοι. :)

 

Οριστε και το εξωφυλλο της συναυλιας:

(Δεν μπορειτε να πειτε, πληρης αναφορα απο τη συναυλια :p )

http://img209.imageshack.us/img209/4949/lakeoftears161020062ry7.jpg

 

Οι embrace depart(πολυ καλή μπάντα) είναι συντοπίτες μου και ένας από τους κιθαρίστες καθηγητής μου..

:)

 

Αξίζουν..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το νέο DHG

 

"Wednesday, October 04, 2006

 

 

The so-called "album leaks"

 

We are aware that there are many so-called "leaks" of the Supervillain Outcast album on the net . . .

 

We are also aware that these mp3s are not the finished or complete album. In most cases these tracks are taken from an old rehearsal demo of the songs in their infancy. This is obvious due to the lack of vocals and poor sound quality. The track titles are also false. We have been checking them out and are aware of their presence. Since nobody has been given a finished copy of the album except the band themselves, we are confident and happy that you cannot download and listen to any of the tracks from Supervillain Outcast . . .

 

. . .not yet at least . . ."

 

από το myspace τους

Link to comment
Share on other sites

Tha kukloforisei kanonika arxes ianouariou...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Stin nauarinou prepei na exei magazi...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Τρίτη άκουγα Golden Rulez και είχε μια διαφήμιση με ένα περιοδικό Metal Νέα νομίζω... Μπορεί να κάνω και λάθος τον τίτλο. Διανέμεται δωρεάν μετά απο 1,5 χρόνο απουσίας σε διαλέγμένα δισκοπωλεία σε όλη την Ελλάδα. Μήπως το γνωρίζετε?:worry:
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το Focus των Cynic και είναι τρελή δισκάρα! Έπαθα πλάκα μόλις με μία ακρόαση! :happy:

Και για όσους δεν το ξέρουν επανασυνδέθηκαν.

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Ontws fovero album!

K egw to exw kapsei to cd!:p

Kapou eixa diavasei oti epanesyndethikan...alitheia mipws pane k gia kainourgio album h mono live?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Όντως κορυφή οι Cynic...

Απ'όσο ξέρω επανασυνδέθηκαν και κάνουν περιοδείες....για νέο άλμπουμ δεν είχαν μιλήσει αλλά δεν αποκλείεται

Link to comment
Share on other sites

Το καλό που τους θέλω, να έρθουν από δω!!!

Είδαμε Atheist, ας δουμε και Cynic να πεθάνουμε ευτυχισμένοι :D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα υπάρχει πιθανότητα να δούμε ξανά τον Waters στην Ελλάδα μάλλον κατά τον Απρίλη-Μάιο. Τώρα περιοδεύει στην Αυστραλία, μετά θα πάει Ασία, Αφρική και τέλος Ευρώπη
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ησυχία...:p

Κανενα καλο album παιζει?!

Tα τελευταια που θυμαμαι ειναι τα Come whatever may, monotheist, 10.000 days...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Το Line of Deathless Kings των MDB μετράει άσχημα...

 

Να "αγορασετε" και το EP Deep Down. Εχει ενα κομματι που δεν ειναι στον δισκο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Pw to Line of Deathless Kings to eixa ksexasei!

Mou tin "eipes" agria ifrit! :p prepei na to "meletisw"!

 

Songless_bird afou tin theteis etsi tin "agora", tha to "agorasw" :p :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου άρεσε το MDB...ίδιο με τα άλλα μου φάνηκε...ευτυχώς που δεν το αγόρασα (κανονικά) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...