Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oi metallica twn 4arwn prwtwn albums (Kill 'Em All, Ride The Lightning, Master Of Puppets, And Justice For All) epaizan thrash metal. Sto Black Album paizoun (poly kalo) heavy metal kai apo kei kai pera paizoun ta p... tous.

Giati den mporei kapoios na aselgei me tosh asydosia panw sthn idia tou thn istoria, mia istoria mousikhs pou exei megalwsei pollous... den mporoun na aparniountai to parel8on tous dhlwnontas oti "...emeis pote den pai3ame metal..." (lege me Ulrich). den lew oti to ekanan gia ta lefta, afou einai gnwsto oti kolympousan sta $$ apo thn epoxh tou master of puppets akoma... mporei na 3enerwsan me to metal, 8a mporousan mia xara na to dialysoun kai meta na pai3oun o,ti m@lakia goustaroun ALLA OXI WS METALLICA!

 

tespa, epeidh gia tous metallica exw xalasei tonous saliou kai epeidh blepw oti pane apo to kako sto xeirotero proswpika gia mena oi metallica exoun bgalei 5 albums kai meta dialy8hkan...

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (23 Νοέ. 2004 , 03:30)

 

nai alla allo na mh sou aresei kai allo na arxizeis na tous krazeis opws kanoun oi perissoteroi.nai to one einai mazi me to teleutaio kommati tou diskou: when will this end.exeis dei thn tainia queen of the damned?xereis oti o Davis exei grapsei 5 apo ta kommatia mazi me ton Richard Gibbs?h tainia moufa alla to soundtrack apsogo!

 

 

Δεν είπα ότι δεν μ' αρεσεο!!!Αφού όπως σου έχω πει λατρεύω τους Korn!!!Απλά στο συγκεκριμένο live DVD τους που έχω λένε ένα σημείο απο το One και δεν το λένε πολύ καλά!!!Στο Take A Look At The Mirror το λένε γ@μάτα!!!!Το ξέρω και μέσα σ' αυτά είναι και το forsaken...και βέβαια ήταν να τα τραγουδήσουν οι Korn αλλά η εταιρία η οποία κυκλοφόρησε το Soundtrack ήταν άλλη και η δική τους δεν τους έδινε άδεια να ηχογραφήσουν για το Soundtrack οπότε τα είπαν οι Disturbed κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (23 Νοέ. 2004 , 14:20)

 

Δεν είπα ότι δεν μ' αρεσεο!!!Αφού όπως σου έχω πει λατρεύω τους Korn!!!Απλά στο συγκεκριμένο live DVD τους που έχω λένε ένα σημείο απο το One και δεν το λένε πολύ καλά!!!Στο Take A Look At The Mirror το λένε γ@μάτα!!!!Το ξέρω και μέσα σ' αυτά είναι και το forsaken...και βέβαια ήταν να τα τραγουδήσουν οι Korn αλλά η εταιρία η οποία κυκλοφόρησε το Soundtrack ήταν άλλη και η δική τους δεν τους έδινε άδεια να ηχογραφήσουν για το Soundtrack οπότε τα είπαν οι Disturbed κ.α.

 

eipa egw pote oti de sou arese??? :confused: les to DVD Live at the Hammerstein?apisteuto e?htan h parousiash tou untouchables tote..

sto soundtrack htan na ta tragoudhsei o Davis alla nai de ton afhse h etaireia,omws uparxoun me thn fwnh tou Davis ta kukloforhse o idios sto internet.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Candlemass (23 Νοέ. 2004 , 04:14)

 

oi metallica twn 4arwn prwtwn albums (Kill 'Em All, Ride The Lightning, Master Of Puppets, And Justice For All) epaizan thrash metal. Sto Black Album paizoun (poly kalo) heavy metal kai apo kei kai pera paizoun ta p... tous.

Giati den mporei kapoios na aselgei me tosh asydosia panw sthn idia tou thn istoria, mia istoria mousikhs pou exei megalwsei pollous... den mporoun na aparniountai to parel8on tous dhlwnontas oti "...emeis pote den pai3ame metal..." (lege me Ulrich). den lew oti to ekanan gia ta lefta, afou einai gnwsto oti kolympousan sta $$ apo thn epoxh tou master of puppets akoma... mporei na 3enerwsan me to metal, 8a mporousan mia xara na to dialysoun kai meta na pai3oun o,ti m@lakia goustaroun ALLA OXI WS METALLICA!

 

tespa, epeidh gia tous metallica exw xalasei tonous saliou kai epeidh blepw oti pane apo to kako sto xeirotero proswpika gia mena oi metallica exoun bgalei 5 albums kai meta dialy8hkan...

 

 

Στη Load era δε ξενέρωσαν με το Metal, απλά γούσταραν κάτι διαφορετικό. Αν δεις/ακούσεις συναυλία τους από '96-'97 παίζουν πολλά κομμάτια από τα πρώτα 5 albums ;)

Link to comment
Share on other sites

gia tous Soulfly ti gnwmh exete?xerw pollous metallades pou tous vrizoun kai allous pou goustaroun logw Cavalera.sto Rodon htan gemato metallades pou eixan paei na doune ton Max to idio kai sto Rockwave kai oi sunavlies tous thumizoun perissotero Sepultura para Soulfly.
http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (23 Νοέ. 2004 , 17:52)

 

gia tous Soulfly ti gnwmh exete?xerw pollous metallades pou tous vrizoun kai allous pou goustaroun logw Cavalera.sto Rodon htan gemato metallades pou eixan paei na doune ton Max to idio kai sto Rockwave kai oi sunavlies tous thumizoun perissotero Sepultura para Soulfly.

 

 

Μόνο το Bleed έχω ακούσει και είναι τρομερό, πολύ ξεσηκωτικό και έχει και τα St. Anger-style drums για λίγο προς το τέλος :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (23 Νοέ. 2004 , 17:14)

 

eipa egw pote oti de sou arese??? :confused: les to DVD Live at the Hammerstein?apisteuto e?htan h parousiash tou untouchables tote..

sto soundtrack htan na ta tragoudhsei o Davis alla nai de ton afhse h etaireia,omws uparxoun me thn fwnh tou Davis ta kukloforhse o idios sto internet.

 

 

Έτσι κατάλαβα, αλλά μάλλον κατάλαβα λάθος ε??? :o Αυτά γίνονται μέσω του γραπτού λόγου :D

 

Φοβερό δεν λες τίποτα το βλέπω κάθε μέρα!!!!Και στην ταινία μέσα με την φωνή του Davis ακούγονται τα κομμάτια απλά στο Soundtrack που κυκλοφορεί στα δισκοπωλεία ακούγονται απο Disturbed...

 

 

Και τώρα ν' απαντήσω και στο πώς μου φαίνονται οι SoulFly ε???

 

Πιστεύω ότι γ@μάν και δέρνουν και επειδή παίζουν φοβερή μουσική αρκετά Brutal θα την έλεγα και φυσικά επειδή είναι και ο Max ο θεός...

Έχεις ακούσει το Jump Da F**K Up που το λένε σε συνεργασία Slipknot & Soulfly??? Θα σου αρέσει αρκετά πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john_vla (23 Νοέ. 2004 , 00:23)

 

Αριστούργημα και το ...And Justice For All αλλά τι εννοείς όταν λες αρχίζει η παρακμή στο Black; :p Μια χαρά είναι και το Black, και το Load και το ReLoad και το St. Anger :happy:

 

Δηλαδή επειδή έκοψαν το Thrash σημαίνει ότι παράκμασαν; :p Θα ήταν προτιμότερο να έπαιζαν 100 χρόνια Thrash ενώ δε γούσταραν να το κάνουν; :p Γούσταραν το στυλ του Black και αυτό έκαναν, και στην Load era γούσταραν αυτό να παίξουν και αυτό έπαιξαν, στο St. Anger αυτό γούσταραν να κάνουν, αυτό έκαναν...

 

Δηλαδή δεν κατάλαβα, είναι παρακμή να αλλάζεις το στυλ της μουσικής σου γιατί εξερευνάς νέα είδη και δεν μένεις στάσιμος στις ρίζες σου; :whistle:

 

Εντάξει απλά ό,τι γουστάρουν δεν είναι ότι αρέσει στον κόσμο και δει στους πρωταρχικούς οπαδούς τους. Ειδικά το St. Anger κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι άθλιο και όταν βλέπεις αριστουργήματα του παρελθόντος σου έρχεται να κλαις με μαύρο δάκρυ...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (24 Νοέ. 2004 , 23:11)

 

Εντάξει απλά ό,τι γουστάρουν δεν είναι ότι αρέσει στον κόσμο και δει στους πρωταρχικούς οπαδούς τους. Ειδικά το St. Anger κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι άθλιο και όταν βλέπεις αριστουργήματα του παρελθόντος σου έρχεται να κλαις με μαύρο δάκρυ...

 

 

Με τα Black, Load, ReLoad, St. Anger έχασαν πάρα πολλούς από τους παλιούς τους οπαδούς αλλά κέρδισαν και πολλούς καινούργιους που γούσταραν αυτά και όχι τα Thrash albums των 80s. Όσο για το St. Anger είναι απλά μία εκτόνωση θυμού και στο επόμενο album θα αριστουργηματήσουν πάλι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john_vla (24 Νοέ. 2004 , 23:26)

 

Με τα Black, Load, ReLoad, St. Anger έχασαν πάρα πολλούς από τους παλιούς τους οπαδούς αλλά κέρδισαν και πολλούς καινούργιους που γούσταραν αυτά και όχι τα Thrash albums των 80s. Όσο για το St. Anger είναι απλά μία εκτόνωση θυμού και στο επόμενο album θα αριστουργηματήσουν πάλι :happy:

 

μακάρι, αλλά δεν το βλέπω πρέπει να παραιτηθούν μάλλον :cry:

οπαδούς με το Load δεν κέρδισαν με τίποτα .- :) Το Reload μου αρέσει πάρα πολύ, άξιζε μια καλύτερη τύχη, αν και δεν συγκίνεται με τα 4 πρώτα τους :p

Άσε που όταν παρατάς την thrash ιστορία σου για να βγάλεις album σαν τα τελευταία, τότε ακολουθείς φθίνουσα πορεία... ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (24 Νοέ. 2004 , 21:08)

 

Και τώρα ν' απαντήσω και στο πώς μου φαίνονται οι SoulFly ε???

 

Πιστεύω ότι γ@μάν και δέρνουν και επειδή παίζουν φοβερή μουσική αρκετά Brutal θα την έλεγα και φυσικά επειδή είναι και ο Max ο θεός...

Έχεις ακούσει το Jump Da F**K Up που το λένε σε συνεργασία Slipknot & Soulfly??? Θα σου αρέσει αρκετά πιστεύω...

 

nai re c to exw akousei einai me ton Corey(ti fwnara KAI autos!).

kai stis 2 sunavlies pou phga Soulfly xekinhse thn eisagwgh tou alla pote de sunexize kai empaine to Bring It(allh kommatara)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (25 Νοέ. 2004 , 00:38)

 

nai re c to exw akousei einai me ton Corey(ti fwnara KAI autos!).

kai stis 2 sunavlies pou phga Soulfly xekinhse thn eisagwgh tou alla pote de sunexize kai empaine to Bring It(allh kommatara)

 

 

Κατα την ταπεινή μου γνώμη, ο Corey είναι η καλύτερη φωνή που υπάρχει τα τελευταία χρόνια και αυτό γιατί μπορεί να βγάλει την απόλυτη καφρίλα, αλλά και την απόλυτη μελωδία!!!Για μελωδία βλέπε My Plague, Left Behind, και πολλά από τα αριστουργήματα που έχει κυκλοφορήσει με τους StoneSour...

 

Επίσης να πω για άλλη μια φορά οι Metallica δεν ήταν ποτέ thrash ήταν ένα από τα κλασσικά Heavy σχήματα!!!Thrash είναι οι Slayer κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (25 Νοέ. 2004 , 04:07)

 

 

Επίσης να πω για άλλη μια φορά οι Metallica δεν ήταν ποτέ thrash ήταν ένα από τα κλασσικά Heavy σχήματα!!!Thrash είναι οι Slayer κλπ...

 

επέτρεψε μου να διαφωνήσω φίλε μου. :)

Αν ακούσεις τα 4 πρώτα album τους (που τα έχεις ακούσει γιατί σε κόβω ψαγμένο) θα δεις ότι είναι Thrash. Ειδικά το Kill 'em all είναι Thrash και Διαχρονικό ;)

Τώρα αν μιλάς για την μετά-Black Album εποχή τότε σίγουρα δεν είναι thrash.

Και οι Slayer είναι thrarsh, εννοείται!!!

:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι Pandera σε ποια κατηγορία μουσικής ανήκουν ακριβώς?

 

Και εγώ πιστεύω πως οι παλιοί Metallica είναι από τα χαρακτηριστηκότερα thrash metal(εκτός από άθλιο Άγιο φόβο και Load) :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (25 Νοέ. 2004 , 22:18)

 

Άγιο φόβο

 

Άγιο Θυμό παρακαλώ! :) (St. Anger)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (25 Νοέ. 2004 , 22:21)

 

Άγιο Θυμό παρακαλώ! :) (St. Anger)

 

Ntoiiiiigggg

 

Βλακεία μου! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (25 Νοέ. 2004 , 04:07)

Επίσης να πω για άλλη μια φορά οι Metallica δεν ήταν ποτέ thrash ήταν ένα από τα κλασσικά Heavy σχήματα!!!Thrash είναι οι Slayer κλπ...

 

sou leei kati o oros "Bay Area Thrashers"???

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (24 Νοέ. 2004 , 23:36)

 

μακάρι, αλλά δεν το βλέπω πρέπει να παραιτηθούν μάλλον :cry:

οπαδούς με το Load δεν κέρδισαν με τίποτα .- :) Το Reload μου αρέσει πάρα πολύ, άξιζε μια καλύτερη τύχη, αν και δεν συγκίνεται με τα 4 πρώτα τους :p

Άσε που όταν παρατάς την thrash ιστορία σου για να βγάλεις album σαν τα τελευταία, τότε ακολουθείς φθίνουσα πορεία... ;)

 

 

Και βέβαια κέρδισαν οπαδούς με το Load... Έχω δει και ακούσει συναυλίες τους από το '96-'97 και τα περισσότερα κομμάτια που έπαιζαν ήταν από το Load και τα γούσταρε πολύ το κοινό... Βέβαια μπορεί και αυτοί να μην ήτανε νέοι οπαδοί αλλά παλιοί οπαδοί που γουστάρανε το new shit :whistle:

 

Btw είμαι 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι το νέο Metallica album θα εκπλήξει τους πάντες και θα είναι πολύ γαμάτο... Θα'χει κάτι σολάρες, κάτι ριφφάρες :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (25 Νοέ. 2004 , 22:07)

 

επέτρεψε μου να διαφωνήσω φίλε μου. :)

Αν ακούσεις τα 4 πρώτα album τους (που τα έχεις ακούσει γιατί σε κόβω ψαγμένο) θα δεις ότι είναι Thrash. Ειδικά το Kill 'em all είναι Thrash και Διαχρονικό ;)

Τώρα αν μιλάς για την μετά-Black Album εποχή τότε σίγουρα δεν είναι thrash.

Και οι Slayer είναι thrarsh, εννοείται!!!

:)

 

 

Φυσικά και θα σου επιτρέψω να διαφωνήσεις...Για ν' ανταλλάσουμε απόψεις είμαστε εδώ και για να μαθαίνουμε ο ένας από τον άλλο ;)

 

Άσχετο και για την ιστορία το Kill 'Em All κανονικά ονομαζόταν Metal Up Your Ass απλά το λογοκρίνανε οι εταιρίες και για αυτό το ονόμασαν Kill 'Em All δηλαδή σκοτώστε όλα τα κεφάλια των εταιριών :D Απλά σε συνέντευξη του Heitfield έχω διαβάσει να λέει ο ίδιος εννοείται ότι είμασταν, είμαστε και θα είμαστε πάντα Heavy...Επίσης θυμηθείται την συναυλία Cunning Stunts ο ίδιος ο Heitfield για άλλη μια φορά λέει σε μια φάση "Do You Want Heavy???" "Tallica Gives You Heavy Babeeeeeeee"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (26 Νοέ. 2004 , 05:46)

 

Φυσικά και θα σου επιτρέψω να διαφωνήσεις...Για ν' ανταλλάσουμε απόψεις είμαστε εδώ και για να μαθαίνουμε ο ένας από τον άλλο ;)

 

Άσχετο και για την ιστορία το Kill 'Em All κανονικά ονομαζόταν Metal Up Your Ass απλά το λογοκρίνανε οι εταιρίες και για αυτό το ονόμασαν Kill 'Em All δηλαδή σκοτώστε όλα τα κεφάλια των εταιριών :D Απλά σε συνέντευξη του Heitfield έχω διαβάσει να λέει ο ίδιος εννοείται ότι είμασταν, είμαστε και θα είμαστε πάντα Heavy...Επίσης θυμηθείται την συναυλία Cunning Stunts ο ίδιος ο Heitfield για άλλη μια φορά λέει σε μια φάση "Do You Want Heavy???" "Tallica Gives You Heavy Babeeeeeeee"

 

Κοίταξε, πιστεύω ότι τον όρο heavy τον χρησιμοποίησε γενικότερα.

Για να λήξει η κουβέντα ας καταθέσω πλήρως την άποψή μου :)

Τα 4 πρώτα albums ήταν thrash, το black album ήταν heavy και τα υπόλοιπα [...]

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (26 Νοέ. 2004 , 05:46)

 

Φυσικά και θα σου επιτρέψω να διαφωνήσεις...Για ν' ανταλλάσουμε απόψεις είμαστε εδώ και για να μαθαίνουμε ο ένας από τον άλλο ;)

 

Άσχετο και για την ιστορία το Kill 'Em All κανονικά ονομαζόταν Metal Up Your Ass απλά το λογοκρίνανε οι εταιρίες και για αυτό το ονόμασαν Kill 'Em All δηλαδή σκοτώστε όλα τα κεφάλια των εταιριών :D Απλά σε συνέντευξη του Heitfield έχω διαβάσει να λέει ο ίδιος εννοείται ότι είμασταν, είμαστε και θα είμαστε πάντα Heavy...Επίσης θυμηθείται την συναυλία Cunning Stunts ο ίδιος ο Heitfield για άλλη μια φορά λέει σε μια φάση "Do You Want Heavy???" "Tallica Gives You Heavy Babeeeeeeee"

 

 

dld kai epeidh o Ulrich exei dhlwsei oti oi metallica den htan pote metal group 8a prepei na exoume tis dhlwseis tou san eyaggelio?? ta autia sou sou lene oti ta 4 prwta albums einai heavy??? giati emena mou lene oti einai thrash...

 

skepsou na bgoun oi deicide kai na dhlwsoun oti paizoun christian metal... 8a tous parei kaneis sta sobara???

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω ότι ο καθένας έχει το αυτί του!!!Άμα συνεχίσουμε να λέμε για τους metallica ο καθένας θα έχει την δική του άποψη, και καλά θα κάνει βέβαια αλλά θα οδηγηθούμε σε αδιέξοδο!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...