Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VarX ( 5 Νοέ. 2004 , 17:34)

 

Εγω ακομα αναρωτιεμαι,γιατι κλειδωσε το thread με τιτλο,Black Metal

κ υπηρξε παροτρυνση για να συνεχιστει σε αλλο.

 

Για πιο λογο ενοχλουσε το thread που αφορουσε μονο αυτο το ειδος του metal κ εγιναν ολα ενιαια;

 

Κριμα καθως 5 σελιδες συζητηση με αυτο το θεμα ηταν "βαριες" κ δεν μπορουσε να υπαρχει μονο του...

 

Αναρωτιεμαι γιατι ενοχλησε τους moderators :(

 

Αν η εξηγηση που δόθηκε στο κλείδωμα σου άφησε κάποια ερωτήματα τότε υπάρχουν και τα ΡΜ. ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tankwart ( 3 Νοέ. 2004 , 09:15)

 

Flamenerve ta les poly swsta!!!

T H A N A T O S sto NU METAL

NU METAL= NO METAL!!!!

 

epitelous xekollhste apo maiden,metallica,iced earth,in flames,cradle of filth....proxwrhste...

zhtw oi Tankard,Necronomicon,Witchburner

(φιλικα παντα)

 

Καλά, δεν είπα και θάνατος στο nu metal... :blink: Απλά ότι το βρίσκω καθαρά εμπορικό κι άνευ ουσίας κι ότι δε μου αρέσει.

 

Οι Maiden και οι (παλιοί) Metallica είναι διαχρονικές αξίες, ακούγονταν και θα ακούγονται ΠΑΝΤΑ και δεν υπάρχει λόγος να ξεκολλήσουμε...

 

Οι Iced Earth είναι μια χαρά και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει κάποιος να μην τους ακούει άμα του αρέσουν. Εγώ δεν τρελαίνομαι, αλλά τους παραδέχομαι για το φοβερό Gettysburg.

 

Οι In Flames είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα, οπότε λίγα λόγια... :p

 

Τους Cradle τους βρίσκω λίγο γελοίους, αλλά και πάλι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

Είναι λογικό να προτιμάς κάποια συγκροτήματα και να μη σου αρέσουν άλλα, αυτό όμως δε δικαιολογεί τα λεγόμενά σου...

 

(Επίσης φιλικά)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 3 Νοέ. 2004 , 21:27)

 

Παιδες έχω φάει τρομερό κόλλημα με τους Rhapsody

 

Τρομερά καταπληκτική epic μεταλ μουσική!

 

Ακούει κανείς άλλος? :)

 

 

Έχω ακούσει μερικά albums τους... Άμα τους ακούς πρώτη φορά πορώνεσαι, αλλά όσα περισσότερα κομμάτια τους ακούσεις τόσο σου δίνουν την αίσθηση πως είναι γλυκανάλατοι και κυρίως πως επαναλαμβάνονται... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit ( 3 Νοέ. 2004 , 22:13)

 

Οι Hammerfall θα βγάλουν καινούργιο album στις αρχές του νέου έτους (Μάρτιο νομίζω) :up:

Εγώ έχω φάει γερό κόλλημα με Children Of Bodom, αγόρασα το Follow The Reaper και τρελάθηκα!!!!

Έχετε κανένα δίσκο/κομμάτι να προτείνετε? ;)

 

 

Άκου το (album) Hatebreeder και θα με θυμηθείς... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Flamenerve ( 8 Νοέ. 2004 , 19:14)

 

Καλά, δεν είπα και θάνατος στο nu metal... :blink: Απλά ότι το βρίσκω καθαρά εμπορικό κι άνευ ουσίας κι ότι δε μου αρέσει.

 

Οι Maiden και οι (παλιοί) Metallica είναι διαχρονικές αξίες, ακούγονταν και θα ακούγονται ΠΑΝΤΑ και δεν υπάρχει λόγος να ξεκολλήσουμε...

 

Οι Iced Earth είναι μια χαρά και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει κάποιος να μην τους ακούει άμα του αρέσουν. Εγώ δεν τρελαίνομαι, αλλά τους παραδέχομαι για το φοβερό Gettysburg.

 

Οι In Flames είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα, οπότε λίγα λόγια... :p

 

Τους Cradle τους βρίσκω λίγο γελοίους, αλλά και πάλι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

Είναι λογικό να προτιμάς κάποια συγκροτήματα και να μη σου αρέσουν άλλα, αυτό όμως δε δικαιολογεί τα λεγόμενά σου...

 

(Επίσης φιλικά)

 

 

Οι Maiden είναι μουσική πιο πολύ για γυμνασιόπαιδα, όμως φυσικά παραμένουν κλασικοί και διαχρονικοί και φυσικά θα τους ακούμε!!!!Οι Metallica είναι φοβεροί ακόμα και τώρα αν και το St.Anger με απογοήτευσε, αλλά πιστεύω ο επόμενος δίσκος να είναι πολύ καλύτερος!!!!Όσο για το Nu Metal αν θεωρείς συγκροτήματα όπως οι Korn και οι Slipknot εμπορικά τότε οι Iced Earth, Him, Evanescence και πολλά άλλα συγκροτήματα με κλαψοτράγουδα για αγάπες και θάνατους τι είναι!!!Προς Θεού δεν κατακρίνω κανένα από τα παραπάνω συγκροτήματα, απλά θ' ακούσα μερικά από τα κομμάτια τους επιλεκτικά!!!Πάντως δεν θεωρώ το NuMetal πιο εμπορικό απο αυτά τα συγκροτήματα που ανέφερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Flamenerve ( 8 Νοέ. 2004 , 19:25)

 

Άκου το (album) Hatebreeder και θα με θυμηθείς... ;)

 

 

Μήπως Hatebreed??

Ή υπάρχει μέλος με το όνομα Hatebreeder??? :o :wacko: :blink: :)

Ή είπα μεγάλη κοτσάνα...απλά δεν πολυκατάλαβα... :o :wacko: :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer ( 8 Νοέ. 2004 , 20:10)

 

Μήπως Hatebreed??

Ή υπάρχει μέλος με το όνομα Hatebreeder???

Ή είπα μεγάλη κοτσάνα...απλά δεν πολυκατάλαβα...

 

Hatebreeder. Είναι album (και τραγούδι) των Children of Bodom... Μάλλον δεν πολυκατάλαβες... :p :D Never mind.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer ( 8 Νοέ. 2004 , 20:09)

 

Οι Maiden είναι μουσική πιο πολύ για γυμνασιόπαιδα, όμως φυσικά παραμένουν κλασικοί και διαχρονικοί και φυσικά θα τους ακούμε!!!!Οι Metallica είναι φοβεροί ακόμα και τώρα αν και το St.Anger με απογοήτευσε, αλλά πιστεύω ο επόμενος δίσκος να είναι πολύ καλύτερος!!!!Όσο για το Nu Metal αν θεωρείς συγκροτήματα όπως οι Korn και οι Slipknot εμπορικά τότε οι Iced Earth, Him, Evanescence και πολλά άλλα συγκροτήματα με κλαψοτράγουδα για αγάπες και θάνατους τι είναι!!!Προς Θεού δεν κατακρίνω κανένα από τα παραπάνω συγκροτήματα, απλά θ' ακούσα μερικά από τα κομμάτια τους επιλεκτικά!!!Πάντως δεν θεωρώ το NuMetal πιο εμπορικό απο αυτά τα συγκροτήματα που ανέφερα!!!!

 

Προφανώς από Iced Earth θα έχεις ακούσει μόνο τις μπαλαντίτσες (Melancholy, I Died for You), αν κρίνω από τα λεγόμενά σου... :rolleyes:

 

Όσο για τους HIM που παίζουν Love Metal ( :!: ), αυτοί είναι χειρότεροι από Nu Metal. Κανείς δεν είπε το αντίθετο... ;)

 

Οι Evanescence δεν παίζουν metal, άσχετα αν πολλοί τους κατατάσσουν στην Nu Metal...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Flamenerve ( 8 Νοέ. 2004 , 23:40)

 

Προφανώς από Iced Earth θα έχεις ακούσει μόνο τις μπαλαντίτσες (Melancholy, I Died for You), αν κρίνω από τα λεγόμενά σου... :rolleyes:

 

Όσο για τους HIM που παίζουν Love Metal ( :!: ), αυτοί είναι χειρότεροι από Nu Metal. Κανείς δεν είπε το αντίθετο... ;)

 

Οι Evanescence δεν παίζουν metal, άσχετα αν πολλοί τους κατατάσσουν στην Nu Metal...

 

 

Όχι απο Iced Earth έχω ακούσει πάρα πολλά το μόνο που μου άρεσε ήταν το Pure Evil αν και πάλι δεν λέει πολλά!!!Γενικότερα δεν μου αρέσει το Power Metal!!! Να σου πω για τους Evanescence ότι υπάρχει ένας δίσκος τους στον οποίο παίζουν thrash αλλά από τότε που έβγαλαν αυτές τις μαλ@κίες δεν μπορείς εύκολα μα βρείς αυτόν τον δίσκο γιατί δεν θέλουν να χαλάσουν την σημερινη τους εικόνα!!!Οπότε ήταν κάποτε Metal!!!Όσο για τους Him δεν νομίζω ότι παίζουν Love Metal μόνο και μόνο επειδή το έγραψαν στο εξώφυλλο ενός album τους!!!Κατ' αρχήν δεν πιστεύω ότι υπάρχει κατηγορία Love Metal εκτός αν προσπαθούν οι ίδιοι να δημιουργήσουν καινούργιο κίνημα μέσα στην Metal!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Flamenerve ( 8 Νοέ. 2004 , 23:31)

 

Hatebreeder. Είναι album (και τραγούδι) των Children of Bodom... Μάλλον δεν πολυκατάλαβες... :p :D Never mind.. :)

 

Ναι πραγματικά δεν κατάλαβα επειδή υπάρχει και συγκρότημα με όνομα Hatebreed... :p :o :D :blink:

Link to comment
Share on other sites

8a prospa8isw na grapsw groups pou den anafer8ikan h ta matakia mou ekanan poulakia kai den ta eidan

 

jag panzer, hellstar, sentenced, charon (styl sentenced), 69 eyes (rock me gothic pinelies kai tromerh fwnh, filandoi kai aytoi, akouste ta cd paris kills,Blessed Be 2000, Wrap Your Troubles in Dreams), rainbow, saxon, bruce dickinson (solo), R J DIO (solo), slash's snakepit, velvet revolver, motley crue, accept (baladares), def leppard, FIELDS OF THE NEPHILIM, helloween (ola ta line up, tzaba pige to talento pou legete kiske), amorphis, Dark Tranquillity, Nightwish, Paradise Lost (tromero kolima), SKYCLAD (2 album pou exw ine kala folk metal ), warlord, warlock, doro, SANVOISEN (me ellina tragoudisth 8eo, eidika to 2o album), edguy, rage, therapy (pio hard rock fash), sepultura, arcturus, immortal, angel dust, oi 8eoi crimson glory, MY DYING BRIDE, MOONSPELL, Metal Church, Nevermore, katatonia, Apocalyptica, Tobias Sammet (apo edguy, exei bgalei ta 2 avantasia - metal opera), TIAMAT, THEATRE OF TRAGEDY, van hallen, whitesnake, PINK CREAM 69, Dokken, Titan Force, Witchfynde, Chldren of Bodom, Lacuna Coil (eidika to comalies), DANGER DANGER, Firehouse, Primal Fear, Amon Amarth, Novembers Doom, Novembre, Primordial, Twisted Sister,

kai alla.... h seira ine me bash thn database mou kai afinontas polla ap exw. (17347 mp3 stin database)

pios borei na mou pei twra se pia katitgoria/parakladi tou metal anoikw?

pantos kai egw xrisimopoiw tis tabeles mono kai mono gia na sinenoh8w kai na perigrapsw pio efkola. hair metal rules ;p

 

--------------------

HEAVY METAL UNIVERSE

Music: Hansen/Lyrics: Hansen

 

We're the masters of the wind

We're demons left in howl

we're the undefeated warriors

we have heard the call

 

We're the keepers and the leaders

of the only thing we love

we're the saviours

and protectors from above

 

In your sky there is no limit

and masters we have none

heavy metal is the only one

 

'cause its heavy metal universe

an it's never going down

flying 'cross the universe

we're heavy metal bound

we're heavy metal bound

 

With a burning hot desire

like a supersonic blast

we have come to show the world

that we have come to last

 

There ain't no way to stop us

and you'll never kill our pride

'cause it's not only music

it's a chosen way of life

 

And our world has got no borders

and in union we all stand

'cause heavy metal is our promissed land

 

'cause it's a heavy metal universe

with a heavy metal sound

masters of the thunder

shake you to the ground

 

It's a heavy metal bomber

and it's never going down

flying 'cross the universe

we're heavy metal bound

we're heavy metal bound

 

See my hands held to the sky

let me rock you 'till forever

raise your voice we're soaring high

swear allegance now or never

burning up we build a flame

as we speak the oath togheter

metal is our way forever...

... way forevermore

 

And our world has got no borders

and in union we all stand

'cause heavy metal is our promissed land

 

'cause it's a heavy metal universe

with a heavy metal sound

masters of the thunder

shake you to the ground

it's a heavy metal bomber

and it's never going down

flying 'cross the universe

we're heavy metal bound

we're heavy metal bound

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε???Άκουσα ότι τον Ιανουάριο θα κυκλοφορήσουν οι System Of A Down καινούργιο δίσκο???Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό το θέμα????Θα πάω να κοιτάξω και στην επίσημη ιστοσελίδα τους μήπως και λέει τίποτα!!!Αν όμως κάποιος ξέρει κάτι ας το πει...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer ( 9 Νοέ. 2004 , 22:26)

 

Δε μου λέτε???Άκουσα ότι τον Ιανουάριο θα κυκλοφορήσουν οι System Of A Down καινούργιο δίσκο???Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό το θέμα????Θα πάω να κοιτάξω και στην επίσημη ιστοσελίδα τους μήπως και λέει τίποτα!!!Αν όμως κάποιος ξέρει κάτι ας το πει...

 

tha legetai Hypnotize kai tha kukloforhsei stis 18/1/2005.vevaia h hmeromhnia mporei na allaxei...

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (10 Νοέ. 2004 , 03:00)

 

tha legetai Hypnotize kai tha kukloforhsei stis 18/1/2005.vevaia h hmeromhnia mporei na allaxei...

 

 

Και δε μου λες???Επειδή μπήκα στο επίσημο site τους και είναι Under Construction???Τις πληροφορίες αυτές που τις βρίσκεις, για να κρατιέμαι κι εγώ ενήμερως????Επίσης όχι μόνο για SOAD αλλά για όλες τις καινούργιες ροκ κυκλοφορίες που μπορώ να κοιτάω?? (Όταν λέω ροκ εννόω όλα τα είδη και metal και alternative και Hardcore γενικότερα οτιδήποτε :) :D )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (10 Νοέ. 2004 , 22:54)

 

Και δε μου λες???Επειδή μπήκα στο επίσημο site τους και είναι Under Construction???Τις πληροφορίες αυτές που τις βρίσκεις, για να κρατιέμαι κι εγώ ενήμερως????Επίσης όχι μόνο για SOAD αλλά για όλες τις καινούργιες ροκ κυκλοφορίες που μπορώ να κοιτάω?? (Όταν λέω ροκ εννόω όλα τα είδη και metal και alternative και Hardcore γενικότερα οτιδήποτε :) :D )

 

ta nea kukloforoun kuriws metaxu filwn,alla tsekare auta:

 

http://www.pahardcore.com

http://www.lambgoat.com

http://www.instrife.com

http://www.metalunderground.com

http://www.roadrunnerrecords.com

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

@tinkerbell σ' ευχαριστώ πολύ, είναι πολλοί χρήσιμα τα links που μοθ έδωσες!!!
Link to comment
Share on other sites

@Tinkerbell μήπως ξέρεις και κάποιο καλό site με μουσικά νέα ή με όλες τις συναυλίες που γίνονται στην Ελλάδα??Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο και αυτό!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (11 Νοέ. 2004 , 14:27)

 

@Tinkerbell μήπως ξέρεις και κάποιο καλό site με μουσικά νέα ή με όλες τις συναυλίες που γίνονται στην Ελλάδα??Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο και αυτό!!!

 

 

Rocking.gr :)

 

Από τα πιο ενημερωμένα. :)


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (11 Νοέ. 2004 , 14:27)

 

@Tinkerbell μήπως ξέρεις και κάποιο καλό site με μουσικά νέα ή με όλες τις συναυλίες που γίνονται στην Ελλάδα??Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο και αυτό!!!

 

http://www.avopolis.gr to kalutero kata th gnwmh mou.

sou exw ena teleio neo!!

oi soad kukloforoun 2 album mesa sto 2005 me diafora 6 mhnwn.Hypnotize kai Mesmerize!

perissotera: http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=5758

YaY!!! :D

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (11 Νοέ. 2004 , 19:41)

 

http://www.avopolis.gr to kalutero kata th gnwmh mou.

sou exw ena teleio neo!!

oi soad kukloforoun 2 album mesa sto 2005 me diafora 6 mhnwn.Hypnotize kai Mesmerize!

perissotera: http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=5758

YaY!!! :D

 

 

Σ' ευχαριστώ για άλλη μια φορά γιατί πάλι με βοήθησες πάρα πολύ!!! Άσε τώρα που πήγα και διάβασα για τα 2 LPs των System και πορώθηκα άσχημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (12 Νοέ. 2004 , 19:59)

 

Σ' ευχαριστώ για άλλη μια φορά γιατί πάλι με βοήθησες πάρα πολύ!!! Άσε τώρα που πήγα και διάβασα για τα 2 LPs των System και πορώθηκα άσχημα!!!

 

tpt re c :)

ki egw exw xarei para poly ! :cool:

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (13 Νοέ. 2004 , 04:05)

 

tpt re c :)

ki egw exw xarei para poly ! :cool:

 

 

Φαντάζομαι ότι χάρηκες επειδή βγάζουν οι Sytem καινούργιους δίσκους!!!!

 

Πάντως τα link με βοήθησαν πάρα πολύ,γιατί έψαχνα να βρω μουσικά νέα επειδή τα χρειάζομαι και δεν έβρισκα στα ελληνικά, κι έτσι αναγκαζόμουν να βρίσκω στ' αγγλικά να τα μεταφράζω και να τα χρησιμοποιώ. Ήταν πολύ μεγάλη πίκρα ενώ τώρα όλα έτοιμα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...